DADRL POLAND

Association of Drivers Against Daytime Running Lights
Kampania społeczna "Wyłącz światła - włącz myślenie"

Teraz jest N, 25 sie 2019, 04:56

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 12 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: W rzeczywistości spalamy jeszcze więcej!
PostNapisane: Pt, 10 lip 2009, 17:01 
Zaangażowany

Szacując ilość spalonego paliwa bierzemy pod uwagę tylko moc świateł (i to już wcale nie jest mało). W rzeczywistości to jest jeszcze więcej, może nawet drugie tyle, albo jeszcze więcej. Dlaczego? Bo oczywiście ten nakaz powoduje że kierowcy prowadzą szybciej i więcej wyprzedzają. Między innymi, dlatego na drogach wcale nie jest bezpieczniej. A to jest także dużo więcej spalonego paliwa. Szczególnie wyprzedzanie i tym bardziej wyprzedzanie przy większej prędkości to znacznie większe zużycie energii.
Pewnie dlatego koncerny paliwowe tak chętnie popierały wprowadzenie tego szkodliwego nakazu.
Jeżeli w Londynie blokowano wprowadzenie zielonej fali tylko po to aby większe pieniądze szły z akcyzy (więsze spalanie), to na prawdę nie ma co się dziwić że nasz rząd (i niektórzy politycy) tak chętnie popiera ten nakaz, szczególnie w tym "naszym kraju". Więcej paliwa, to większe zyski, a to czy się nam to podoba czy nie i inne negatywne skutki są kompletnie nie ważne. Smutne to, ale niestety prawdziwe.

Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  

Tytuł: Re: W rzeczywistości spalamy jeszcze więcej!
PostNapisane: Pt, 10 lip 2009, 23:18 
Zaangażowany

Może ktoś powie,że się czepiasz, ale na tych drobnych szczegółach oparty jest właśnie ten nakaz. Wykorzystuje się głównie niewiedzę, naiwność, głupotę, brak świadomości. Pytanie tylko jest takie: ilu Polaków stać na krytyczne podejście do siebie? Mam wrażenie,że jest grupa, która nie jest w stanie powiedzieć sobie,że się mylili, żyli w niewiedzy, braku świadomości itd. Wg nich to oznaczałoby przyznanie się do błędu, a to nie wchodzi w grę. Zachęcam zwolenników jazdy na światłach do zadania sobie pytanie: czy przypadkiem nie zostałem wykorzystany(oszukany)? Z pewnością w takiej sytuacji nikt nie lubi się znaleźć! Statystyki ostatnich głosowań w internecie na temat nakazu pokazują,że chyba idzie ku lepszemu. Mam nadzieję,że to trwała tendencja.

PostNapisane: Pt, 29 sty 2010, 01:09 
Zaangażowany

Ponieważ tytuł tego wątku pokrywa się z tym co chciałem zaproponować do poczytania wklejam tutaj:
http://www.spedycje.pl/aktualnosci/prze ... remie.html

W odniesieniu do tego artykułu są pytania: ile więcej paliwa spalają autobusy przy jeździe z włączonymi światłami? Może dyrektorzy Zakładów Komunikacji Miejskiej "podchwycą" ten temat?-przecież jest to w ich interesie. W mojej ocenie można by zgasić światła wiosną i latem, po to,żeby w chłodnych miesiącach było z czego ogrzać podróżnych. Troszkę by uskrobali w miesiącach letnich. Widzę tutaj możliwość pozyskania zwolenników naszej koncepcji.

PostNapisane: Pt, 29 sty 2010, 03:18 
Zaangażowany

Dodam , że w moim mieście sporo autobusów ma światła dzienne (wesem prostokąt) ... widać żużycie paliwa i kosztów żarówek/reflektorów + serwisu wzrasta sporo ....

I znowu jak co miesiąc niedługo wybieram się do Niemiec i Francji , ostatnio notowałem sobie wyniki spalania z komputerem pokładowym ... I tak w trasie (autostrada) na światłach mijania 8,5-8,7 litra na setkę ... pozycyjne 8,0-8,2 .... bez świateł 7,5-7,7 ;-)

Cały czas temperatura silnika constans 90 stopni... zero zatrzymań , zero korków ... prędkość przelotowa 100-120 ... przy czym bez świateł nie zwalniałem do 100 ani nic żeby zafałszować wynik - ten sam tryb jazdy i to samo tempo cały czas .... temperatura cały czas taka sama +1 stopień celcjusza ...

Praktycznie równiutko wyszło o JEDEN LITR więcej na setkę - jadąc autostradą... a to diesel z common rail, pojemność ~2.0 moc ~100 KM - dość oszczędny.. Niestety nie mam czasu na testy w mieście ...

PostNapisane: Pt, 29 sty 2010, 11:21 
Zaangażowany

reformator napisał(a):
Ponieważ tytuł tego wątku pokrywa się z tym co chciałem zaproponować do poczytania wklejam tutaj:
http://www.spedycje.pl/aktualnosci/prze ... remie.html

W odniesieniu do tego artykułu są pytania: ile więcej paliwa spalają autobusy przy jeździe z włączonymi światłami? Może dyrektorzy Zakładów Komunikacji Miejskiej "podchwycą" ten temat?-przecież jest to w ich interesie. W mojej ocenie można by zgasić światła wiosną i latem, po to,żeby w chłodnych miesiącach było z czego ogrzać podróżnych. Troszkę by uskrobali w miesiącach letnich. Widzę tutaj możliwość pozyskania zwolenników naszej koncepcji.

Ja takiego maila napisałem do ZTM (jest na forum) a potem do MZA bo ztm mi odpisało, że nie są właścicielami autobusów i proszą abym pisał do MZA.

Oczywiście i tam napisałem i zapytałem ZTM czy ma jakikolwiek wpływ na to co kupuję MZA ale nie dostałem jeszcze na to odpowiedzi...

Bo w Warszawie nie widziałem jeszcze żadnego autobusu na dziennych..

PostNapisane: So, 6 lut 2010, 00:48 
Zaangażowany

Oto kolejny artykuł tym razem z Faktu dotyczący zbyt dużego zużycia paliwa w związku z włączonym ogrzewaniem: http://www.efakt.pl/Ukarali-kierowcow-b ... 505,1.html
Sygnalizuję tą sprawę po raz kolejny, bo wygląda na to,że zarządzający przedsiębiorstwami komunikacyjnymi szukają oszczędności na paliwie. Ciekawe ile kosztuje ich świecenie ludziom po oczach w takim np. lipcu?Gdyby podliczyć letnie miesiące, to może uzbierała by się niezła sumka? Wygląda na to,że u nich każdy grosz jest na wagę złota. Co o tym sądzicie?

PostNapisane: Wt, 6 kwi 2010, 07:41 
Zaangażowany

Najgorzej mają chyba ci, co zaczęli swoją przygodę z autem jak już ten nakaz był (np ja :) ). Jeżdżą na światłach bo tak było "od początku". Ja zrozumiałem że to jest głupie... ale ile osób pójdzie w moje ślady? Patrząc na nasze drogi i na to, ile osób jeździ na światłach mijania albo o zgrozo stając w korku świecą... to chyba nie będzie ich wiele. Nawet jak jeździłem jeszcze na mijania to w korku je wyłączałem, bo po co mi one tam potrzebne, więc jakby coś mi świtało że robię źle ;D

PostNapisane: Wt, 6 kwi 2010, 17:59 
Zaangażowany

Wielu nie wyłącza w korku bo boi się pana "milicjanta",że ich złapie i pałą zatłucze

PostNapisane: Wt, 6 kwi 2010, 19:36 
Zaangażowany

Już to chyba opowiadałem - rok temu, środek lata, upał straszny, korek na 10 km i każdy kto w nim stał wiedział gdzie się kończy - dokładnie tam, gdzie wszyscy zmierzali. Godzina podciągania na jedynce, góra na dwójce w porywach. Wszyscy, ale dosłownie wszyscy mieli światła mijania włączone. Myślałem, że chociaż widok mojego samochodu ze zgaszonymi światłami sprawi, że ktoś wpadnie na pomysł aby wyłączyć, ale nic z tego...

PostNapisane: Wt, 6 kwi 2010, 20:12 
Zaangażowany

Mijałem raz taki spory kilkukilometrowy korek i postanowiłem do stojących w nim zawołać na CB. Wołam więc,żeby wyłączyli sobie światła stojąc w korku, bo zwyczajnie szkoda prądu. Usłyszałem odpowiedź: "kolego stoimy z włączonymi światłami bo tak jest lepiej dla naszego bezpieczeństwa "- środek lata, temperatura przy drodze ponad 30 stopni, ok. godz. 14.00.

Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 12 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]