DADRL POLAND

Association of Drivers Against Daytime Running Lights
Kampania społeczna "Wyłącz światła - włącz myślenie"

Teraz jest Cz, 18 lip 2019, 06:44

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 179 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 18  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: ¦wiatła TAK!
PostNapisane: Cz, 25 cze 2009, 12:11 
Nie chce mi się czytać wszystkich bzdur i kłamstw lub też niefortunnych interpretacji. Co byście nie napisali i jak interpretowali statystyki zawsze będę uważał, że uzywanie świateł mijania przez cały dzień i rok jest niezbędne! Jeżdzę samochodem osobowym i jeżdżę dużo - ok 6000 km miesięcznie. Więc wiem, co mówię. Tylko dwa małe przykłady - w czasie złej widoczności bez obowiązkowych świateł mnóstwo kierowców ich nie włącza. Drugi przykład: jedziesz na zachód po południu, piękne słońce, przez las. Lewa strona drogi w cieniu, tobie słońce świeci w oczy, wyprzedzasz, a tu nagle z cienia sie wyłania jakiś dupek bez świateł...

Ja jeżdżę na światłach od dawna, zanim to wprowadzili do kodeksu.

Mogę natomiast się zgodzić, że używanie świateł mijania w mieście przy dobrej widoczności nie ma sensu. W terenie niezabudowanym powinny być absolutnie zawsze włączone.

Tytuł: Re: ¦wiatła TAK!
PostNapisane: Cz, 25 cze 2009, 12:20 
Administrator

Co byś nie napisał, ja i tak wiem, że Ziemia jest płaska, bo jakby nie była, to by ludzie po drugiej stronie spadali, a zresztą każdy to widzi, że jest płaska. Chodzę dużo, około 10000 kroków dziennie i jeszcze ani razu nie widziałem tej krzywizny.
Mam jeszcze drugi problem: wielu kierowców wsiada po pijanemu za kierownicę. Więc zakaz sprzedaży alkoholu na pewno poprawi bezpieczeństwo na drogach i będzie 20% mniej wypadków.
A poza tym, jedziesz na zachód po południu, piękne słońce, przez las. Lewa strona drogi w cieniu, tobie słońce świeci w oczy, wyprzedzasz, a tu nagle z cienia się wyłania jakiś dupek na rowerze bez świateł, a zaraz za nim pieszy. Dlaczego mam przez ich widzimisie ścierać krew ze zderzaka?

Skoda jest jak diskopolo - tak samo prostacka i równie popularna.

Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  

PostNapisane: Cz, 25 cze 2009, 12:21 
Zaangażowany

Jeżdżę niewiele mniej - ok 50 tys km rocznie.

Dla mnie światła w dzień, przy dobrej pogodzie, to największa bzdura.
Wprowadzenie obowiązku świecenia było podyktowane nie poprawieniem bezpieczeństwa, ale rachunkiem ekonomicznym.
Każdy dzień obowiązku świecenia to ok 2 mln zł dziennie więcej wpływów do budżetu - czyli kolejny haracz na kierowców.

PostNapisane: Cz, 25 cze 2009, 12:28 
Moderator

a mnie ten przepis tylko obrzydzil jezdzenie autem.Zrozum w koncu podswietlony pajacu ze te ustawe nie po to wprowadzili zeby tobie bylo dobrze zeby sie poprawilo jakies pseudobezpieczenstwo ktorego nie ma.Ale tylo po to te ustawe wprowadzily kretyny z PO i przeplacily media po to tylko zeby miec wieksza kase i zyski.Czy wy nie mozecie tego pojac ze tu nie chodzilo o zadne bezpieczenstwo ale li tylko o szmal i to wielki szmal.I nie pisz wiecej takich durnych bzdet ze wlaczone swiatla w dzien cos daja.
A ja nigdy nie wlaczlalem swiatel nie wlaczam i nie bede wlaczal i jakos nic nigdy mi sie nie stalo

Włączone światła w dzień to są tak mi potrzebne jak potrzebny jest słoniowi saksofon

PostNapisane: Cz, 25 cze 2009, 12:36 
Moderator

ja nie wiem co to za roznica czy teren zabudowany czy niezabudowany, przeciez to nie ma zadnego znaczenia.Ja nigdy nie mialem takich problemow a przez ten przepis to mi zupelnie przeszlo na jezdzenie autem ja po prostu nie moge nie jestem w stanie nawet sie stosowac do takiego czegos.Przeciez duzo lepiej sie jedzie i fajniej jak maja wszyscy zgaszone wtedy to jest jakos tak normalnie i naturalnie.A nie moja wina ze wam przy pomocy mediow zrobili wode z mozgow i wmowili ze tu chodzi i jakies bezpieczenstwo ktorego nie ma.Mysmy po prostu nie dali sie oszukac nie dalismy sobie w kasze nadymac nie dalismy sie zrobic w konia.Wiadomo ze wszystkie instytucje teraz bronia tego p..........ego przepisu staja za nim bo coz cycek im by sie tylko urwal i nic pozatym.

Włączone światła w dzień to są tak mi potrzebne jak potrzebny jest słoniowi saksofon

PostNapisane: Cz, 25 cze 2009, 12:44 
Moderator

a ja nieraz przejezdzam 5 tys km tygodniowo oczywiscie po normalnych krajach i dla mnie jazda bez swiatel w dzien jest czyms po prostu najlepszyn czyms the best.Takim komfortem psychicznym relaksem poprawiajacym moje samopoczucie i wogole.Az chce sie mi zyc wtedy i jezdzic.Ja tego nawet nie potrafie slownie opisac jaki to jest dla mnie raj jezdzic po kraju w ktorym ta sytuacja jest w odwrocie jak w Polsce

PostNapisane: Cz, 25 cze 2009, 14:10 
Zaangażowany

¦wiatła TAK! napisał(a):
Nie chce mi się czytać wszystkich bzdur i kłamstw lub też niefortunnych interpretacji.

Niefortunna interpretacja, jest wtedy, kiedy z ogólnej ilości wypadków, ktoś wyciąga wybiórczo przedziały do udowodnienia z góry założonej tezy. Takie właśnie "interpretacje" przedstawiają zwolennicy zapalania świateł w dzień. A prawda jest taka, że wypadków jest więcej, zabitych więcej i nie tylko u nas, ale pojawia się ich skokowo wszędzie, gdzie nakaz wprowadzono.

Mechanizmy ich powstawania wyjaśnione są szczegółowo na stronie dadrl. Trzeba tylko wczytać się bez uprzedzeń, uczciwie zastanowić i poobserwować sytuację na drogach.

PostNapisane: Cz, 25 cze 2009, 18:58 
Witam Państwa,

Zapytam wprost - jak skomentujecie WŁASNY wykres dotyczący ilości wypadków, a przede wszystkim ilości wypadków na 1000 samochodów: http://bezswiatel.ath.cx/images/wykres_dadrl.jpg (mam na myśli wykres w kolorze brązowym).
Pytam, ponieważ próbujecie zmanipulować opinią publiczną. Macie racje mówiąc, że ilość wypadków wzrosła, jednak wzrosła też ilość samochodów w kraju (bardziej). Dlatego po przeliczeniu ilości wypadków na 1000 samochodów jest ich po prostu mniej.

Możecie Państwo podać jeszcze jakieś dane potwierdzające Państwa słowa ze strony głównej (szczególnie proszę podać dowód na zasadność określenia "wszystko wskazuje (...)"?
Cytuj:
Celem działalności stowarzyszenia w Polsce jest aktywna opozycja wobec nakazu jazdy z włączonymi światłami mijania przez całą dobę, ponieważ obecnie już wiadomo, że nakaz ten nie przynosi poprawy bezpieczeństwa, a wszystko wskazuje na to, że jego skutkiem jest zwiększenie liczby wypadków drogowych i ich ofiar.

Czekam na ustosunkowanie się do opinii, w przeciwnym razie rozpoczynam akcję opierającą się na faktach deprecjonującą Państwa działania. Z argumentami można dyskutować, z manipulacją należy walczyć.

Pozdrawiam

PostNapisane: Cz, 25 cze 2009, 19:05 
Znalazł się kolejny podświetleniec, my tu nie walczymy o zakaz używania świateł tylko o wycofanie nakazu, niech każdy sam decyduje, czy chce świecić za dnia, czy nie.

PostNapisane: Cz, 25 cze 2009, 19:39 
Gość napisał(a):
Znalazł się kolejny podświetleniec, my tu nie walczymy o zakaz używania świateł tylko o wycofanie nakazu, niech każdy sam decyduje, czy chce świecić za dnia, czy nie.

problemem nie jest nakaz, tylko to, ze bezczelnie klamiecie.

Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 179 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 18  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]