DADRL POLAND

Association of Drivers Against Daytime Running Lights
Kampania społeczna "Wyłącz światła - włącz myślenie"

Teraz jest Pn, 9 gru 2019, 19:46

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 18 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Wybór lamp dziennych - jak myślicie które? Jak je otworzyć?
PostNapisane: N, 5 cze 2011, 18:33 
Nowy

Jako że to mój pierwszy post to WITAM.

Zastanawiam się nad zakupem świateł dziennych do fury. Biorę pod uwagę 3 dostępne na allegro modele, wersja okrągła a mianowicie:

http://allegro.pl/swiatla-jazdy-dzienne ... 21035.html

lub

http://allegro.pl/swiatla-dzienne-led-j ... ?source=oo

lub

http://allegro.pl/swiatla-dzienne-jazdy ... ?source=oo

Założenia - światła muszą być okrągłe, mieć 7 cm - tylko takie mi się zmieszczą w kratkę.

Dalsza sprawa to homologacje - opinii są setki, ale zapytam - mając homologację E11 i RL mam się czegoś obawiać ? Do tej pory wszystkie lampy jakie miałem, miały homologację E4, niby lepiej, ale czy aby na 100% ?

Dalej - miejsce wybicia homologacji. Wiem że lampy z pierwszego linka mają homologację wybitą na zewnętrznej części lampy - więc polerka klosza jak coś nie wchodzi w grę...
Czy orientujecie się czy lampy z linka nr 2, czyli popularne MyCarr mają homo wybite na zewnątrz czy wewnątrz klosza ? Lampa z linka nr 3 też chyba ma wybite homo na zewnątrz.

Kolejna sprawa - lampy te mają klejone klosze, wiecie może czy wystarczy dobrze je podgrzać i klosz schodzi bez problemu ? Wiem że lampy typu 18 led, okrągłe marki JusTop tak dało się rozkleić - chwila w wrzątku i klosz schodził.

Pewnie zapytanie po co chcę sciągać klosz - niestety ale lampy wprowadzają mi zakłócenia do instalacji samochodowej - sieją po CB i po FM co mnie wkurza. Dlatego mam zasilanie na LM350 i cisza - układ już przygotowany. Wcześniejsze katorgi z modelem 507HP to dla mnie złe czasy.

Może ktoś z was ma takie lampy ? Może mi taka osoba powiedzieć jakie napięcie idzie na lampę kiedy ta świeci ?

Proszę was o info na zadane pytania.

Dzięki bardzo !!!!

Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  

Tytuł: Re: Wybór lamp dziennych - jak myślicie które? Jak je otworz
PostNapisane: N, 5 cze 2011, 19:10 
Nowy

RL i Exx to podstawa. A w celu uniknięcia innych możliwych problemów, nie wybierałbym E11, to to UK, a tam ruch lewostronny i się jakiś policmajster może chcieć wykazać wiedzą i mącić niepotrzebnie. A jak łatwo wyjmują ci się kratki wokół tych lampek, to możesz mieć znaki na boku/z tyłu. Inaczej (jak u mnie) wolałbym wszelkie oznaczenia na kloszu z przodu, bo tego zazwyczaj szukają przy kontroli legalności lamp.

U mnie na lampę gdy świeci idzie 12.5-14.4V, zgodnie z tym , co podaje alternator.

PostNapisane: N, 5 cze 2011, 19:57 
Nowy

To jakie napięcie idzie na lampy to ja wiem.

Bajer polega na tym, że te lampy mają przetwornicę na kablu i ona podwyższa lub obniża napięcie i o to napięcie mi chodzi.

Co do homologacji - wiele lamp ma E11, nie wiem czy się pchać w te lampy czy sobie darować...Może brać lampy z homo E4, ale z wytłoczonymi napisami od zewnątrz, co powoduje że w razie spiaskowania nie można ich polerować...

Jeśli się okaże że lampy SIJ czyli te z środkowego linka też mają napisy na zewnątrz to wezmę te z homo E4 a te SIJ sobie podaruje.

Czy ktoś z was wie jak właśnie homo jest wybite w tej lampie ?

PostNapisane: N, 5 cze 2011, 21:37 
Nowy

A patrzyłeś może na takie lampki z firmy WESEM ?

http://sklep.wesem.pl/4/6612/Halogeny_swiatla_jazdy_dziennej_dedykowane_do_Fiat_Panda_2#14147

http://sklep.wesem.pl/4/6613/Halogeny_swiatla_jazdy_dziennej_dedykowane_do_Skoda_Felicia_2#14149

http://sklep.wesem.pl/7/6664/Swiatla_do_jazdy_dziennej_typu_HM4#14230

http://sklep.wesem.pl/7/6689/Swiatla_do_jazdy_dziennej_typu_DZ2#14325

http://sklep.wesem.pl/7/6713/Swiatla_do_jazdy_dziennej_typu_LOR6#14464

Rozmiar nie całkiem się zgadza, ale cena jest atrakcyjna i na pewno nie będą wpływać na działanie urządzeń elektrycznych w samochodzie. I na pewno mają one homologację.
Oczywiście są na żarówki (P21W), osobiście wolę prostą starą żarówkę za 1zł która jak się przepali to po prostu ją wymienię i po problemie.

PostNapisane: N, 5 cze 2011, 22:16 
Nowy

Witam.

¦wiatła na żarówkę odpadają - 2 żarówki to 42W, diody wezmą ledwo 10W, w zimie na krótkie dystanse to spora różnica.

Ktoś z was używa lamp z homo z E11 ? Jakieś problemy były ?

PostNapisane: Pn, 6 cze 2011, 09:02 
V kolumna

skaktus napisał(a):
Bajer polega na tym, że te lampy mają przetwornicę na kablu i ona podwyższa lub obniża napięcie i o to napięcie mi chodzi.
To zalezy od ilosci diod i kombinacji podlaczenia. Przy przetwornicach i malej ilosci dioda sa one przewaznie polaczone w szereg. Na diode przyjmij 3,2-3,5V i przemnoz przez liczbe diod w jednej lampie. Otrzymasz napiecie na wyjsciu przetwornicy.
Jesli chcesz wykonac stabilizator na LM to mozesz miec problem w przypadku lamp z 4 i wiecej diodami mocy. Przy 4 diodach potrzebujesz na wyjsciu napiecie 12,8-14V. LM do poprawnej pracy potrzebuje przynajmniej 1,25V. To napiecie wejsciowe musi wynosic 14-15,2V. Beda swiecic ale z mniejsza moca co niekoniecznie musi byc zauwazalne. Ale w przypadku 5 diod i wiekszej liczby nie da rady. Pozostanie ci ciecie sciezek i utworzenie dwoch obwodow a wiec i dwoch LM dla jednej lampy. Ale wtedy pobierana moc zwiekszy sie dwukrotnie.

Oczywiscie wszystko to dla przypadku gdy wszystkie diody w jednej lampipe sa podlaczone szeregowo.
skaktus napisał(a):
Co do homologacji - wiele lamp ma E11, nie wiem czy się pchać w te lampy czy sobie darować...
Nie ma znaczenia czy homologacja nadana jest w UK czy w innym kraju. Jesli chodzi o dzienne to ruch lewostronny nie ma zadnego znaczenia. Dzienne sa symetryczne.
skaktus napisał(a):
Ktoś z was używa lamp z homo z E11 ? Jakieś problemy były ?
Kumpel ma E11. Problem w tym, ze nigdy mu jeszcze nie sprawdzali tych lamp.

PostNapisane: Pn, 6 cze 2011, 10:19 
Nowy

Witam.

Dzięki za info. Ja do tej pory używałem HP507 - fatalne wykonanie, podobnie jak modelu 506 itp. Musiałem sporo rzeczy poprawiać.

To że przy LM trzeba zasilać max 3 diody to akurat wiem. Mam już przetestowane różne zestawy tj ilość diod itp i mam to w 1 palcu. Podobnie ma się sprawa z samymi lampami - naprawiam je od dłuższego czasu.

Z tego co zdobyłem informacje, lampy z drugiego linka jako jedyne mają homologację wybitą wewnątrz klosza.

To które lampy byście brali - SIJ czyli MyCarr za 218 zł z homologacją wybitą wewnątrz klosza - czyli jak coś można go polerować, czy tańsze o 40 zł, z homologację E8 na zewnątrz - nie można polerować, firma / producent nieznany.

PostNapisane: Pn, 6 cze 2011, 21:37 
Nowy

Zaskakuje mnie, że sie tak na te polerkę uparłeś. Przecież i tak chodzi o to, żeby coś tam świeciło. A na tym forum, to już szczególnie tylko o to.

PostNapisane: Pn, 6 cze 2011, 23:09 
Zaangażowany

Dokładnie, te światła są zakładane tylko na sztukę, powtarzam to zawsze i wszędzie. Polerować ich nie trzeba bo to nie są reflektory od świateł "głównych", nie poprawiają Tobie widoczności że muszą być nieskazitelne. One po prostu mają być i świecić - a raczej w ciągu 10 lat ich używania nie zniszczysz ich na tyle, aby wymagały polerki.

PostNapisane: Cz, 9 cze 2011, 19:06 
Nowy

Witajcie.

Zakupiłem mimo wszystko lampy z gładkim kloszem.

Jestem zadowolony - diody prawidłowo oddają ciepło na obudowę, przetwornica wytwarza niewiele zakłóceń - jest taka sama jak w lampach Philipsa, ale jako że diod jest mniej, to mniej się "męczy" z podnoszeniem napięcia.

Co do polerki klosza - mam "okazję" jeździć w takie miejsca w Europie że lampy potrafią po pół roku być matowe.

Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 18 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]