DADRL POLAND

Association of Drivers Against Daytime Running Lights
Kampania społeczna "Wyłącz światła - włącz myślenie"

Teraz jest Pn, 25 cze 2018, 11:45

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1463 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 143, 144, 145, 146, 147  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Opony zimowe
PostNapisane: Pt, 12 maja 2017, 23:05 
Administrator

Ale ty masz problemy. :shock:
Opony to jest taka sama rzecz jak mikser czy czajnik. Nigdy się nie zastanawiałem, żeby to dopasowywać.
Ty też przechowujesz opony w wersalce, żeby im było dobrze?

Skoda jest jak diskopolo - tak samo prostacka i równie popularna.

Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  

PostNapisane: Pt, 12 maja 2017, 23:06 
Nowy

Zaiste, oponę od miksera i czajnika bardzo trudno odróżnić. Gratuluję spostrzegawczości.

Ty o mało czym masz prawdziwe pojęcie, natomiast zbyt wiele ci się wydaje.

PostNapisane: Wt, 20 cze 2017, 22:15 
Moderator

Qwa a dlaczego nikt nic nie mówi o zimówkach wiosna-lato, dlaczego wtedy nikt nie namawia do zmiany (poza sponsorowanym Zientarskim)? Oto najlepszy przykład: bliska mi osoba przeciągnęła kwestię wymiany i na nowych zimówkach Fulda omal nie zakończyło to się dla niej tragicznie podczas majówki - opona tylna eksplodowała z przegrzania (rozerwało jej całą boczną ścianę na strzępy) na ekspresówce przy 130 km/h...na jej szczęście obyło się bez strat materialnych oraz osobowych, a mogło byc całkiem odwrotnie! :shock:

Im bardziej poznaję ludzi tym bardziej kocham zwierzęta G.B.Shaw

PostNapisane: Wt, 20 cze 2017, 22:26 
Administrator

Akurat ten stary esbek jeszcze nie dalej niż 2 tygodnie temu chwalił się publicznie, że jeszcze nie zmienił opon.
Coś tam potem marudził, że niby "wie, że źle zrobił, że zapomniał", ale to było chyba tylko tak dla picu. Taki "specjalista" od motoryzacji i zapomniał? Nie wierzę.
A kilka dni temu chwalił się na antenie, że ... nigdy nie używał prezerwatyw.
No i co o takim dziadzie myśleć? Nie, że nie używał, ale że tym się chwalił/żałował?
Co za dno :shock:

Skoda jest jak diskopolo - tak samo prostacka i równie popularna.

PostNapisane: So, 24 cze 2017, 09:23 
Moderator

Najwidoczniej branża erotyczna mu nie płaci...
Ja nie mogę, koleś, który jara się pospolitymi hybrydami - jednymi z najbardziej bezdusznych i najmniej emocjonujących aut świata (wiem, co piszę, bo ostatnio przez ok. 2 tygodnie miałem okazję jeździć) jest jedną z twarzy jednego z największych zlotów amerykańców w tym kraju - ja go nie skreślam, ale czy to nie jest przecież hipokryzja?

PostNapisane: So, 17 lut 2018, 09:52 
Moderator

***UWAGA***
Poza corocznymi rzygami odnośnie zimówek jak tylko chłodem powieje (ciekawe, że nikt już nie wspomina o letnich na wiosnę?) okazuje się wg. wczorajszego reportażu TVN Turbodziura, że w PL opony wielosezonowe cieszą się coraz większa popularnością, bo jak się okazuje Polak nie głupek i swój rozum ma i woli jeden porządny kpl wielosezonowych za cenę dwóch tandetnych. Jak zwykle nie podoba się to lobbystom, czyli przedstawicielom branży oponiarskiej jak i samym wulkanizatorom, których zdaniem wedle stronniczego pseudo-reportażu całoroczne sprawdzają się tylko w zakresie +10 do - -10 st.C (takiej tandety już dawno nie słyszałem!!!) oraz jak coś jest do wszystkiego, to jest do niczego... (a jednak uniwersalne SUV-y cieszą sie niesłabnącą popularnością!). Swoją drogą szkoda, że wpierw nawet nie postarali się przetestować takich opon, a bardziej wolą tandetne zimówki do łysego eksploatować lub nawet latem zdzierać (wiem, z obserwacji ich floty)!
Jak nie wiadomo o co chodzi, to chodzi jak zawsze o pieniądze, więc tonący chwyta się brzytwy i tak niedawno przelobbowano przepis (akurat nie obowiązuje w PL, ale już np. w Niemczech), że tylko i wyłącznie całoroczne z odpowiednią ikonką na ścince opony w postaci góry ze śnieżka będą traktowane jako odpowiedniki zimówek (choć co prawda i tak nikt nigdy tego nie będzie sprawdzać!), pozostałe nie, w związku z tym niestety część niezłych opon wielosezonowych nagle zniknęła z rynku, a resztę absurdalnie sklasyfikowano jako "letnie" mimo napisów na oponie "all weather", "all season", "4 season", czy ikonkom każdej pory roku/warunków pogodowych i tyczy się to zarówno opon typowo osobowych, jak i mocno terenowych AT lub MT, co jest absurdem do kwadratu! Także drodzy trzeźwo myślący kierowcy - jak następnym razem będziecie szukać nowych gum wielosezonowych, koniecznie w filtrach na stronach itp. szukajcie też po "letnich", także na str. oficjalnych producentów opon, bo ci z punktu widzenia prawniczego zapobiegawczo również przeklasyfikowali niektóre modele jako "letnie"! Przede wszystkim te opony pseudo-letnie poznacie po bardziej agresywnym tj. kostkowym bieżniku... A ode mnie jeszcze jedna rada - jesli nie macie pewności czy owe opony faktycznie były pierwotnie sklasyfikowane jako wielosezonowe, możecie prawdę poznać np. na amerykańskich str. www danego producenta typu Goodyear, BFGoodrich, Michelin, Continetal, Nexen, Bridgestone, Cooper, Firestone, General itd. - tam nie kłamią...

Załączniki:
Snow_Tire_Symbol_(5123804219).jpg
Snow_Tire_Symbol_(5123804219).jpg [ 145.65 KiB | Przeglądane 674 razy ]

PostNapisane: Wt, 20 lut 2018, 21:12 
Zaangażowany

Reasumując:
-całoroczne z napisem M+S nie mogą być zimowe
-całoroczne ze śnieżką w górze mogą być zimowe
-zimowe z napisem M+S ale bez śnieżki w górze też już nie są zimowe?

I co stoi na przeszkodzie żeby zacząć "drukować" ów znaczek na dotychczasowych modelach opon całorocznych zamiast zmieniać ich "przeznaczenie"?

PostNapisane: Śr, 21 lut 2018, 00:33 
Moderator

Dla mnie ciągle wszystko, choć przy tym niesamowicie śmieszy, bo trochę przypomina te wszystkie nowoczesny rozwiązania urbanistyczne mające na celu ułatwiać życie jednym kosztem drugich, ale jak nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o tylko jedno...stąd też Twoje pytanie kieruj bezpośrednio do producentów (możliwe, że z czasem nadrobią). Btw. sztucznie wykreowany problem tyczy się tylko i wyłącznie opon wielosezonowych, a poniżej masz idealny przykład i jakby tego było mało na oponie jest oznaczenie M+S!

Generalnie ja już dawno przestałem przejmować się tym wszystkim, po prostu mam to gdzieś - nawet jak mi zabronią jeździć autem o napędzie spalinowym, to i tak dalej będę jeździł... :twisted:

Załączniki:
bzdura oponowa.jpg
bzdura oponowa.jpg [ 133.39 KiB | Przeglądane 653 razy ]

PostNapisane: Pt, 23 mar 2018, 16:29 
Zaangażowany

norA napisał(a):
Jak nie wiadomo o co chodzi, to chodzi jak zawsze o pieniądze, więc tonący chwyta się brzytwy i tak niedawno przelobbowano przepis (akurat nie obowiązuje w PL, ale już np. w Niemczech), że tylko i wyłącznie całoroczne z odpowiednią ikonką na ścince opony w postaci góry ze śnieżka będą traktowane jako odpowiedniki zimówek (choć co prawda i tak nikt nigdy tego nie będzie sprawdzać!), pozostałe nie, w związku z tym niestety część niezłych opon wielosezonowych nagle zniknęła z rynku, a resztę absurdalnie sklasyfikowano jako "letnie" mimo napisów na oponie "all weather", "all season", "4 season", czy ikonkom każdej pory roku/warunków pogodowych i tyczy się to zarówno opon typowo osobowych

Coś tu namieszałeś ;)
W Niemczech musi być na oponie zimowej (lub całorocznej) znak "Three-Peak Mountain Snowflake" odkąd wymagane jest tam używanie opon zimowych gdy panują zimowe warunki. Nic nowego.
Tak - niemiecka policja sprawdza to bardzo skrupulatnie - dalej nic nowego - od wielu lat sprawdzają czy opona ma znak "Three-Peak Mountain Snowflake" gdy warunki zrobią się zimowe. Do tego stopnia się tego czepiają, że wielu Niemców nie wyjedzie po granicznej dacie na zwykłych oponach nawet, gdy nie ma śniegu, bo jak będą wracać z pracy, a śnieg spadnie to mandaty są wysokie...

Opona z tym znakiem jest traktowana jako homologowana na zimowe warunki - nie ma tu znaczenia czy to jest całoroczna, czy zimowa - opona z tym znakiem jest w świetle przepisów traktowana na równi z zimową. Nie ma w przepisach określenia "opona całoroczna", są tylko opony zwykłe i homologowane na zimowe warunki.

Znak M+S nic nie znaczy, producent może sobie go napisać na każdej oponie, dlatego większość krajów wymagających opon zimowych wymaga opon z znakiem "Three-Peak Mountain Snowflake", a tylko nieliczne uznają oznaczenie M+S.

To o czym piszesz, to po prostu wynik tego, że ktoś kupił całoroczną oponę, dostał mandat i poczuł się oszukany przez firmę sprzedającą opony, bądź producenta opon, który przecież napisał, że to opona całoroczna, na każde warunki, a on dostał mandat.

Sam dałem się nabrać na opony Matador MPS125 Variant All Weather, które były sprzedawane jako całoroczne, a po 2 miesiącach używania okazało się, że znaczka nie ma - poczułem się oszukany, ale co mam zrobić... Za późno się zorientowałem. Nie spodziewałem się, że mogą tego znaczka nie mieć :shock: - w końcu miały być całoroczne. Dałem się nabrać, chociaż znam się na tym lepiej od przeciętnego konsumenta. Autem nie można pojechać w zimie do Niemiec. Od tej pory uważam bardziej. Przez pewien czas myślałem, że oznaczenie trafiło się po wewnętrznej stronie opony, ale są to opony niekierunkowe i symetryczne, więc znaczek powinien być z każdej strony.
Nowy model Matador MPS400 Variant All Weather 2 znaczek już posiada. link O starym modelu informacje skrzętnie usunięto ze strony producenta, chociaż dalej są sprzedawane...

Jeżeli chodzi o USA, to oni mają swoje przepisy i znaczek "Three-Peak Mountain Snowflake" mają w nosie, tak jak i inne międzynarodowe ustalenia, a ich wizja opony całorocznej, to letnia z kilkoma nacięciami więcej. Niektóre moje letnie mają więcej nacięć niż całoroczne w USA. Dlatego w ofercie USA tych samych producentów znajdują się inne opony całoroczne niż w ofercie europejskiej.

Reasumując, jak ktoś w Europie sprzedaje oponę jako całoroczną, to musi ona spełniać homologację zimową, co jest potwierdzone znakiem "Three-Peak Mountain Snowflake" inaczej nie jest całoroczna, bo jest nielegalna w zimie, tam, gdzie homologowane zimowe są obowiązkowe w zimie. Inaczej jest to wprowadzanie konsumenta w błąd.

6182 napisał(a):
I co stoi na przeszkodzie żeby zacząć "drukować" ów znaczek na dotychczasowych modelach opon całorocznych zamiast zmieniać ich "przeznaczenie"?

To, że ten znaczek może być przyznany po testach określonych homologacją, a M+S można sobie po prostu napisać, bez żadnych testów.

PostNapisane: Pt, 23 mar 2018, 16:37 
Zaangażowany

Nawiązując do mapek, które są tu: http://dadrl.pl/forum/viewtopic.php?f=21&t=506&start=1050
polecam najnowszą mapkę Continentala: https://www.continental-tires.com/car/technology/winter-tire-expertise/tire-laws

Jak widać, zmienia się cały czas.

Wyjaśnienia symboli też tam są:
https://www.continental-tires.com/car/technology/winter-tire-expertise/winter-tire-markings

Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1463 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 143, 144, 145, 146, 147  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]