DADRL POLAND

Association of Drivers Against Daytime Running Lights
Kampania społeczna "Wyłącz światła - włącz myślenie"

Teraz jest Pt, 24 lis 2017, 18:30

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1455 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 137, 138, 139, 140, 141, 142, 143 ... 146  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Opony zimowe
PostNapisane: Cz, 22 gru 2016, 18:50 
Zaangażowany

Artykuł na oponeo.co.uk
Should You Use Winter Tyres Or All-Season Tyres?

Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  

PostNapisane: So, 18 mar 2017, 21:49 
Moderator

No i powoli zaczęło się - nagonka tym razem na "letnie" gumy (reklamy, alledrogo i spółka), ale mnie najbardziej rozweselił ekspert w radiu u Zientarskiego (cholera kiedyś go bardziej ceniłem, a teraz dużo traci w moich oczach), któremu jeden ze słuchaczy zadał pytanie, że mu zimówki hałasują, więc zamiast zmienić doradzili by zrobić w trasie przerwy ok. 30 min. by guma trochę ostygła przed dalszą jazdą oraz, że na zimowych droga hamowania może być nawet o kilkanaście metrów krótsza...strasznie naciągane i mało skonkretyzowane stwierdzenie.

Im bardziej poznaję ludzi tym bardziej kocham zwierzęta G.B.Shaw

PostNapisane: So, 18 mar 2017, 21:58 
Administrator

Ostatnia dyskusja z lemingami:
- Skąd wiesz, że zimówki są lepsze na lodzie niż letnie?
- Tak mi się wydaje.
- Ale na jakiej podstawie?
- Bo lepiej mi się chodzi po lodzie w butach zimowych niż letnich (potem nastąpiła tyrada o innej gumie "zimowej" i "letniej")

A zaczęło się od tego, że jeden usłyszał w radiu, że zapowiadają na noc -1 i będzie lód, więc jeszcze nie zmienia opon.

Ale swoją drogą to jest straszne. Ja nie mam z tymi ludźmi żadnych wspólnych tematów. Rozmowa z nimi przypomina rozmowę z pięciolatkiem, a jak już nie wiedzą co odpowiedzieć, to się obrażają i odchodzą od stołu albo udają, że grzebią w telefonie.

Skoda jest jak diskopolo - tak samo prostacka i równie popularna.

PostNapisane: N, 19 mar 2017, 14:00 
Zaangażowany

A ja łaziłem w letnich półbutach przez wiele ostatnich zim, bo mi wygodniej było :lol:

Najbardziej straszne w tych ludziach jest to, że wierzą we wszystko co usłyszą lub zobaczą w radio / TV, nawet największe głupoty. Wystarczy, kiedy media przedstawią kogokolwiek jako "eksperta" i już każde jego słowo to prawda objawiona.
Gdy zaś sam próbujesz im coś wytłumaczyć logicznymi argumentami to tak jak napisałeś obrażają się ewentualnie próbują rozmydlić temat, na dodatek nie szanują wiedzy współrozmówcy - bo skoro nie jest ekspertem to niema prawa się znać :roll:

Wracając do zimówek to w cieplejsze dni tygodnia słychać za oknem wesołe popiskiwanie gumy co chwilkę. Więc nie tylko on nie zmienił jeszcze opon.
PS podobne piszczenie jest gdy zbyt wcześnie założą zimówki - w imię bezpieczeństwa oczywiście :mrgreen:

PostNapisane: N, 19 mar 2017, 20:11 
Administrator

A najgorsze, że często są to (normalnie użyłbym słowa "inteligentni") ludzie, którzy umieją więcej niż zliczyć do tysiąca. Co więc nimi kieruje, że poza swoją dziedziną zawodową stają się takimi debilami? Często bardziej rozgarnięci życiowo są ludzie po zawodówce, dla których takie problemy jak "mieszanka zimowa" i "mieszanka letnia" są jakąś abstrakcją. I może właśnie dlatego są życiowo mądrzejsi.

Skoda jest jak diskopolo - tak samo prostacka i równie popularna.

PostNapisane: N, 19 mar 2017, 22:36 
Moderator

I to się zgadza w 100 procentach.Wiele razy się spotkałem już z tym że 100 razy bardziej są kumaci tacy zwykli ludzie choćby i tylko mieli pokończone szkoły zawodowe.Dyplomy i tytuły jeszcze absolutnie o niczym nie świadczą. Albo i ludzie z wiosek aniżeli ci wielkich miast co się uważają za nie wiadomo kogo.

Włączone światła w dzień to są tak mi potrzebne jak potrzebny jest słoniowi saksofon

PostNapisane: Pn, 20 mar 2017, 00:02 
Nowy

A to przykład podam. Pani doktor historii, o której doktoracie dowiesz się musowo w trakcie pierwszych 5 minut rozmowy z nią. Otóż dlatego kupiła sobie astrę drugiej generacji, gdyż jest ciężka. Tu podała masę z dowodu rejestracyjnego, tę w rubryce dotyczącej masy maksymalnej pojazdu. Ale najlepsze jest teraz: taki ciężki samochód trudno jest ukraść. :-)

PostNapisane: Pn, 20 mar 2017, 23:22 
Zaangażowany

Astra ciężka? Myślałem że to kompakt...

PostNapisane: Pt, 24 mar 2017, 02:21 
Moderator

weuek napisał(a):
Obrazek

Właściciel twierdzi, że to z powodu jazdy w temperaturze ~30*C, a mechanik, że to wina zbyt niskiego ciśnienia (2,2 bara w momencie demontażu opon).
(...)
Chciałbym na moment odświeżyć ten temat. Otóż
pogrzebałem trochę w dosyć mądrej książce i tak zużyty bieżnik opony wynikać może z:
- zbyt niskiego ciśnienia w oponach (pozrywany bieżnik z przegrzania opony lub częstego manewrowania/jazdy na nierównych nawierzchniach nawet przy niekoniecznie dużych prędkościach)
- częsta jazda z wysokimi prędkościami na zakrętach (tutaj raczej mało prawdopodobne)
- źle ustawiona geometria zawieszenia
- przeciążenie pojazdu
- wahacz skrzywiony lub wykręcony/poluzowany

Im bardziej poznaję ludzi tym bardziej kocham zwierzęta G.B.Shaw

PostNapisane: Pn, 27 mar 2017, 14:01 
Zaangażowany

To w sumie zgadliśmy ;)

Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1455 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 137, 138, 139, 140, 141, 142, 143 ... 146  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]