DADRL POLAND

Association of Drivers Against Daytime Running Lights
Kampania społeczna "Wyłącz światła - włącz myślenie"

Teraz jest Pt, 18 paź 2019, 20:53

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 50 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Genialne pomysły naszych drogowców
PostNapisane: So, 12 gru 2015, 19:11 
Zaangażowany

Nie mam ostatnio wiele czasu, ale chciałem się podzielić komicznym epizodem, który spotkał mnie już dwa razy.

Jest taki przejazd kolejowy (jeden z dwóch) na obwodnicy Białej (tej samej o której mowa w poście powyżej). Nieszczęśliwie wypada on zaraz za nasypami po obu stronach jezdni, oraz dodatkowo za zakrętem.
Załącznik:
DW414.jpg
DW414.jpg [ 82.32 KiB | Przeglądane 1369 razy ]

https://www.google.pl/maps/@50.371564,17.6625235,3a,75y,93.15h,84.58t/data=!3m6!1e1!3m4!1syPutUNie_GiGmLhwkZ3tLw!2e0!7i13312!8i6656

Daję linka do źródła, możecie sobie to obejrzeć z drugiej strony - torów w praktyce nie widać, chyba, że zwolni się do 10km/h, a raczej trzeba by się zatrzymać.

Tory zaczęto naprawiać jakiś czas temu. Od 25 lat nic po nich nie jeździ, też o tym pisałem kiedyś. Od jakiegoś czasu, przed zakończeniem tych napraw, od czasu do czasu pojawia się pociąg, a w raz z nim problem.
Problem jest taki, że nikt w te pociągi nie wierzy, bo jak od 25 lat jest znak, który nic nie znaczy, to ludzie przestają na niego zwracać uwagę.
Efekt jest taki, że przez ten przejazd przejeżdża się z prędkością 90-120km/h bez większego zastanowienia.
Ostatnio jadę do Opola, a w miejscu czerwonej kropki stoi pojazd typu Berlingo z napisem SKANSKA, z którego wyszło 2 gości w kamizelkach i zatrzymuje samochody, żeby nie doszło do tragedii... :shock: :lol:
Gratulacje dla drogowców, albo tępych przepisów, które nie pozwoliły wywalić znaków, na długotrwały czas nieużywania torów.

Tutaj inne miejsce, te same tory:
Załącznik:
ll.jpg
ll.jpg [ 97.28 KiB | Przeglądane 1369 razy ]

https://www.google.pl/maps/@50.3396843,17.6182676,3a,75y,164.12h,90.03t/data=!3m6!1e1!3m4!1sa-lh8IQNxmVm4AkWehIm4w!2e0!7i13312!8i6656

Na końcu tego wagonu (jechali tyłem) było trzech w kamizelkach i zaglądali czy nic nie jedzie przesuwając się 0,5km/h :lol:

Załącznik:
ll2.jpg
ll2.jpg [ 104.59 KiB | Przeglądane 1369 razy ]

https://www.google.pl/maps/@50.339803,17.6211948,3a,75y,40.06h,91.34t/data=!3m6!1e1!3m4!1sZRyQdUjFX2oBzeF87gbaFA!2e0!7i13312!8i6656

A tutaj był przez 15 lat STOP, bardzo profitowy dla policji, do puki ktoś sądownie nie udowodnił, że nie są w stanie widzieć czy pojazd się zatrzymał czy nie, patrząc z odległości 300m pod katem prawie prostopadłym do torów...
Mandat wręczano tu:https://www.google.pl/maps/@50.3380322,17.6185112,3a,84.6y,40.13h,85.09t/data=!3m6!1e1!3m4!1sLcC1MWb9Sb8IwU-AqPtjGQ!2e0!7i13312!8i6656
Przez kolejne 10lat bez STOPu. Ale tam widać czy coś jedzie, wystarczy spojrzeć prawo/lewo - tzn. jak ktoś wierzy w pociągi po 25latach ich nieobecności w tym miejscu.

Podobno po czeskiej stronie pod pociągi wpadają tylko Polacy. Tam nawet najmniejszy, wąskotorowy przejazd jest używany, dodatkowo ma automatyczną sygnalizację.
Załącznik:
wąskotorówka.jpg
wąskotorówka.jpg [ 104.42 KiB | Przeglądane 1369 razy ]

https://www.google.pl/maps/@50.2098487,17.576455,3a,89.7y,198.94h,73.52t/data=!3m6!1e1!3m4!1s7dIXmMokRbgpTiQLqMRLCQ!2e0!7i13312!8i6656

Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  

PostNapisane: So, 12 gru 2015, 21:09 
Moderator

U mnie na drodze ekspresowej S3 w kierunku południowym są...światła uliczne! Skrzyżowanie z droga zwykłą, ale przy normalnym ruchu ciężko byłoby wolniejszym przeciąć ekspresówkę, więc zrobili normalne światła...ale to pół biedy, bo w ZG jak zaczęła lobbować ciemna maska krytyczna oraz moda nie pieszo, to najebali tyle wywyższonych przejść (nowe auta szlifują sobie podwozia) oraz znaków na nowo wyremontowanych odcinkach dróg, że normalnie w tym gąszczu lasu znaków aż ciężko dojrzeć pieszego, a sprawę kuriozalnie pogarszają za jasne latarnie (LED), które tworzą zbyt duży kontrast...przed remontami była zniszczona nawierzchnia, ale przejrzysto - teraz dobra nawierzchnia i burdel znaków (czemu qwa nie można umieścić kilku znaków na jednym słupie, tylko każdy musi mieć indywidualny i tym sposobem mamy las znaków, że aż sie zgubić można, powaga!), ale nie mam fotek by Wam to unaocznić, bo google street jest nieaktualny...

Daj Polakom rządzić, a sami się wykończą... O.v.B.

Im bardziej poznaję ludzi tym bardziej kocham zwierzęta G.B.Shaw

PostNapisane: N, 20 gru 2015, 21:05 
Moderator

No i dziś właśnie pierwszy raz na oczy na obwodnicy mojego miasta zobaczyłem zainstalowany odcinkowy pomiar prędkości :cry: :@ :cry: :@Masakra i to na dwóch nitkach dwupasmowej niezłej drogi.Nad każdym pasem, również poboczem pozawieszana kamera.Coraz mniej wolności osobistej :@ :@

Włączone światła w dzień to są tak mi potrzebne jak potrzebny jest słoniowi saksofon

PostNapisane: N, 20 gru 2015, 21:13 
Administrator

Przyklej sobie liść na rejestrację. W końcu jest jesień.

Skoda jest jak diskopolo - tak samo prostacka i równie popularna.

PostNapisane: N, 20 gru 2015, 21:18 
Moderator

Niestety Jacek jak już dawno stwierdziłem: mamy coraz szybsze auta, coraz lepsze drogi i coraz większe ograniczenia...niedługo ponad stówkę legalnie pojeździsz chyba tylko na torze wyścigowym (bo za autostrady i tak trzeba płacić). To potrzebne będą dadrl jeszcze 2 liście - na szybę przód i tylną tablicę! ;)

Daj Polakom rządzić, a sami się wykończą... O.v.B.

Im bardziej poznaję ludzi tym bardziej kocham zwierzęta G.B.Shaw

PostNapisane: N, 20 gru 2015, 21:26 
Moderator

No tak.Na szybę za wycieraczkę to chyba byłaby lepsza ulotka niż liść ;).Tam jest ograniczenie do 100.Zrobili to ustrojstwo na 4 i pół kilometra.Ewentualnie można byłoby się jeszcze gdzieś zatrzymać i przeczekać kilka minut pomiędzy bramkami no ale w tamtym miejscu akurat nie ma nic, jedynie tylko co to pobocze drogi.

Włączone światła w dzień to są tak mi potrzebne jak potrzebny jest słoniowi saksofon

PostNapisane: N, 20 gru 2015, 21:40 
Nowy

No to dupa straszna, bo tam akurat było świetne miejsce do pojeżdżenia nowymi skodami i do oceny hałasu przy wyższych prędkościach. Gdzie to jest dokładnie? Zaczyna się przed samą obwodnicą od wschodu? Jak zjadę w połowie obwodnicy (Tuchowską) do centrum to mam to z głowy?

PostNapisane: N, 20 gru 2015, 21:46 
Administrator

norA napisał(a):
Niestety Jacek jak już dawno stwierdziłem: mamy coraz szybsze auta, coraz lepsze drogi i coraz większe ograniczenia...niedługo ponad stówkę legalnie pojeździsz chyba tylko na torze wyścigowym (bo za autostrady i tak trzeba płacić). To potrzebne będą dadrl jeszcze 2 liście - na szybę przód i tylną tablicę! ;)

Z szybą akurat nie ma problemu. Wystarczy nakleić nalepkę pod wycieraczką i włożyć pod wycieraczkę ulotkę, której w razie czego i tak można się pozbyć jednym wahnięciem wycieraczek. A nawet jak się przyklei do szyby, to jest to tylko ulotka, którą ktoś mógł nam włożyć na parkingu. I niech psy udowadniają w sądzie, że tak nie było.
Co do tylnej tablicy, to nie wiem czy tam liść jest potrzebny. Jak jest, to dobrze wiedzieć. Jak na razie w mojej okolicy tego nie ma, ale jak będzie, to dwa liście też nie są podejrzane. Niech udowodnią, że to ja je przykleiłem.
Psom naprawdę nie chce się chodzić po sądach, jak nie są pewni wygranej. Wiem to z doświadczenia.

Skoda jest jak diskopolo - tak samo prostacka i równie popularna.

PostNapisane: N, 20 gru 2015, 21:57 
Nowy

A to jest daleko od twojej okolicy?

http://www.echodnia.eu/swietokrzyskie/m ... ,id,t.html

PostNapisane: N, 20 gru 2015, 22:13 
Moderator

weuek napisał(a):
No to dupa straszna, bo tam akurat było świetne miejsce do pojeżdżenia nowymi skodami i do oceny hałasu przy wyższych prędkościach. Gdzie to jest dokładnie? Zaczyna się przed samą obwodnicą od wschodu? Jak zjadę w połowie obwodnicy (Tuchowską) do centrum to mam to z głowy?

Jak jedziesz od strony Rzeszowa w kierunku Krakowa to to ustrojstwo masz w pierwszej części obwodnicy.Pierwsze kamery są zaraz za zjazdem do centrum od wschodu a drugie przed zjazdem na Tuchowską.No i to jest niestety na oba kierunki.Dalej jest już spokój(na razie)

Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 50 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]