DADRL POLAND

Association of Drivers Against Daytime Running Lights
Kampania społeczna "Wyłącz światła - włącz myślenie"

Teraz jest Cz, 12 gru 2019, 08:50

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 97 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: TVN Turbo
PostNapisane: Wt, 11 lis 2014, 17:17 
Zaangażowany

Samochód marzeń - kup,zrób i doświetl nim parking przed warsztatem

Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  

PostNapisane: Wt, 11 lis 2014, 22:15 
Nowy

norA napisał(a):
6182 napisał(a):
Oglądałem dziś program "Absurdy drogowe" a tam prowadzący jeżdżąc po kraju bliżej niezidentyfikowanym samochodem,prawie wcale dnia nie doświecają!
Czyżby byli świadomi,co jest największym,bo dotykającym całego kraju absurdem? ;)

Obrazek
Dobre te absurdy i tez na fakt niedoświetlania asfaltu za dnia zwróciłem uwagę - zresztą jeszcze w jednym programie co najmniej tak często nie doświetlają: Legendy PRL-u, przede wszystkim Miekiciukowi "zdarza się" często, jak i nie raz Panu Kornackiemu (brawo, tak trzymać!) za to Automaniak, Samochód marzeń... i cała reszta nadrabia głupotą.

Ostatnio ten z "Samochód marzeń" testował auto z padniętym altkiem i martwił się, że nie dojedzie do celu; szkoda że nie przyszło mu do tępego łba by zgasić mijania (oczywiście nie dojechał do celu)

PostNapisane: Pt, 9 sty 2015, 22:30 
Zaangażowany

Ostatnio oglądałem Kornackiego w Anglii.W sumie premiera była chyba we wrześniu ale jakoś ostatnio mi się to napatoczyło podczas bezmyślnego transu przełączania kanałów w celu poszukiwania czegoś sensownego.Ni i co.TVN TURBO!Kornacki Adam jeździ po Londynie jakąś nie byle jaką terenówą bo wyposażoną w światła dzienne.Mimo to nie włącza mijania jak np Orzepiński.Akcja się rozwija i Adam K. wsiada do "posko-angielskiej nauki jazdy po Londynie".Odpala maszynu,zapina pasy i...rusza bez włączonych świateł!!!Nie wiem czy nie zdawał sobie sprawy,że samochód którym się porusza nie ma żadnego oświetlenia czy zrobił to świadomie.Być może tak.A być może po obejrzeniu materiału w Polsce musiał na przykład skorzystać z porady psychologa.Mimo wszystko dał radę w tym dziwnym kraju gdzie jeżdżą po dziwnej stronie bez włączonych świateł mijania w dzień i mają wypadków tyle,że polscy eksperci od bezpieczeństwa ruchu drogowego mogą sobie tylko pomarzyć o takich statystykach!

PostNapisane: Pn, 12 sty 2015, 02:00 
Moderator

Tak jest, zgadza się - pisaliśmy o tym już tyć wcześniej, w Chorwacji (przez całą drogę do niej) również nie używał świateł mijania...(btw. sam program tandetny - mało przydatnych info) - podobne zapędy ma Mikiciuk (w Holandii Polonezem też jako jeden z niewielu kierowców jeździł bez świateł!), ale generalnie ten bardziej 'oświecony' w PL.

Daj Polakom rządzić, a sami się wykończą... O.v.B.

Im bardziej poznaję ludzi tym bardziej kocham zwierzęta G.B.Shaw

PostNapisane: Śr, 4 mar 2015, 22:45 
Zaangażowany

(...)To zależy jaki widzę patrol, bo jest ich już dzisiaj tyle, że głowa boli. Przede wszystkim jest to policja, dzięki której każdy mijający radiowóz zastanowi się, czy ma włączone światła, zapięte pasy itd. Oznakowany patrol właśnie do tego pobudza.
- Emil Rau

Inne ciekawe i trochę już mądrzejsze fragmenty wywiadu:

Przeciętny polski kierowca jest perfekcjonistą, choć porusza się po drogach w skandalicznym stanie. Mamy absurdalny trend do rygorystycznego przestrzegania przepisów. W Berlinie kompletnie nikogo nie dziwi, że samochód wjechał na skrzyżowanie na żółtym świetle. Stoją policjanci i nie reagują, bo nie dochodzi do żadnych zdarzeń. To polska, urzędnicza specyfika każe przestrzegać przepisy w sposób rygorystyczny.

Spada liczba osób, które giną w wypadkach. Ale nie dlatego, że przybywa fotoradarów. One dają tylko dodatkową kasę burmistrzom. Bezpieczeństwo podnoszą wyłącznie dobre drogi - autostrady i drogi ekspresowe. W Niemczech jest bardzo dużo wypadków, ale tam kierowca odbija się od barierek, a u nas wpada albo na czołówkę, albo na drzewo.

W 2010 roku, kiedy zaczynałem strażnicy zachowywali się inaczej. Trzeba tu wspomnieć o tym, co się dzieje z mentalnością zwykłego człowieka, kiedy zakłada mundur. Są badania, które pokazują, że po prostu odbija mu palma. Każdy strażnik, który miał założony mundur i stawał naprzeciwko mnie, uważał, że jest trzy poziomy wyżej ode mnie.

Moja wiśniowa skoda pojawiając się w okolicach Kołobrzegu sprawia, że w magiczny sposób w promieniu 100-200 km rozprzestrzenia się informacja, że jestem. Efekt? Nigdzie nie było żadnego fotoradaru, nawet tam, gdzie stał dosłownie zawsze.

Do każdego programu biorę inny samochód. Białe, czarne, kombi i tak dalej. Dzięki temu mogę sobie spokojnie stanąć i zarejestrować z ukrycia, w jaki sposób jest ustawiony fotoradar i jak zachowują się strażnicy.

Od początku pracuję w kamizelkach z napisami: "Polowanie na jelenie", "Punkt poboru opłat", czy "Uwaga na sępy". Wyemitowaliśmy ich już około 300 sztuk, a każdy strażnik, który zobaczy jedną z nich, automatycznie myślą, że to ja - Emil. Powstało już nawet słowo "emile". Na forach internetowych dla strażników miejskich pisze się zwrot "pojawiły się emile". To nie musi chodzić już o mnie.

PostNapisane: Śr, 4 mar 2015, 23:29 
Moderator

Kurde, aż dziw bierze, że to samo z początku napisał/powiedział kumaty facet, co naprawdę bardzo dużo z DRL korzysta - wiem, bo sam go na żywo widziałem jadącego tylko na DRL w niekoniecznie przejrzysty dzień! Kumaty łeb, choć mam do gościa ogromny szacunek, bo ktoś jeden robi porządek z tym strażniczym burdelem, a szczególnie wykurzył tych sepów z mojej niemal codziennej trasy (Emil pochodzi z moich okolic)...

Daj Polakom rządzić, a sami się wykończą... O.v.B.

Im bardziej poznaję ludzi tym bardziej kocham zwierzęta G.B.Shaw

Tytuł: "Ja nie jestem agresywny, tylko stanowczy"
PostNapisane: Wt, 24 mar 2015, 16:11 
Zaangażowany

Już się znajdują odważniejsze (albo głupsze) wersje Emila:

Cytuj:
I tak Ci to zaraz skasujemy :twisted:

i inne

PostNapisane: Śr, 25 mar 2015, 19:12 
Zaangażowany

Przypadkiem widziałem w TV, w którymś z tych programów typu "drogówka", jak łapią ludzi za jazdę na dziennych w warunkach zmniejszonej przejrzystości powietrza. Głównie tych z fabrycznymi. Właściwie cały odcinek był tylko o tym.
Na efekty wpływu takiej wybiórczej edukacji społeczeństwa nie trzeba długo czekać.
Ostatnio na parkingu podszedł do mnie gość i się pytał, czy można jeździć na takich światłach dziennych jak mam, bo policja za to łapie.
Wytłumaczyłem mu o co chodzi, że to manipulacja, że można zakładać i używać, tylko przy dużym deszczu i mgle zmienić na mijania, żeby nie było problemów z policją. Że takie prawo jest od zawsze, tylko ludzie zapomnieli, bo cały czas jeżdżą na mijania...
Przy okazji powiedziałem o dodatkowych korzyściach z montażu dziennych.
Pogadaliśmy sobie chwilę o jeździe na światłach w dzień. Całkiem miła rozmowa z przypadkowym człowiekiem.

PostNapisane: Śr, 25 mar 2015, 19:48 
Zaangażowany

Co do społeczeństwa to najfajniejsi są Ci co uważają, że kilka chmur na niebie to zmniejszona przejrzystość Obrazek

PostNapisane: Śr, 25 mar 2015, 21:43 
Nowy

A brak chmur na niebie to zmniejszona widoczność pojazdu. I znów trzeba mijania. Ale niekorzystanie z dołożonych dziennych to już szczyt kretynizmu. A widok to nierzadki.

Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 97 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]