DADRL POLAND

Association of Drivers Against Daytime Running Lights
Kampania społeczna "Wyłącz światła - włącz myślenie"

Teraz jest Cz, 20 cze 2019, 13:13

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 13 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: O Zmianie Czasu, Całorocznym świeceniu i defiladach.
PostNapisane: N, 25 paź 2009, 18:20 
Zapewne Znacie ;)

(...) - A cóż w tym niejasnego? Jest defilada na Placu Czerwonym. W każdym szeregu po dwudziestu ludzi. W każdym sektorze dziesięć szeregów, dwustu ludzi. Tych sektorów jest po horyzont. Maszerują równo, aż miło popatrzeć. Każdy żołnierz przez okrągły rok wyciskał z siebie siódme poty, szkoląc się na defiladę. I to nie tylko w Moskwie, ale wszędzie. Pytanie: czy wyrzucanie wyprostowanych nóg powyżej pasa, wypinanie piersi i zadzieranie brody powyżej nosa przydatne jest na wypadek działań wojennych?

Po co tracić czas na ćwiczenie kroku defiladowego? Odpowiedź: po to, żeby zmusić tysiące ludzi do reagowania w sposób bezrefleksyjny, przyzwyczaić ich do słuchania rozkazów, a nie zdrowego rozsądku. - Trudno się nie zgodzić. - Dobrze. W takim razie trzeba podobne ćwiczenia zastosować wobec setek milionów obywateli. - Zmusić obywateli, żeby maszerowali krokiem defiladowym? - Niekoniecznie. Mam na myśli treść, nie formę. Najważniejsze, żeby te ćwiczenia były absurdalne i żeby równocześnie dotyczyły setek milionów ludzi. Najlepiej zmusić ich do wykonywania jakiegoś kretynizmu. Regularnie. - Masz przykłady takich kretynizmów? - Można na przykład zmusić całą ludzkość, żeby dwa razy w roku przestawiała wskazówki zegarów. - Czym to uzasadnić? - Oszczędnością energii. - To prawda? - Skądże znowu! Najważniejszym odbiorcą energii elektrycznej są fabryki. Na drugim miejscu są środki transportu. Przesuniemy wskazówki, czy nie przesuniemy - i tak ilość zużywanej energii nie ulegnie zmianie. Poważnym odbiorcą są kopalnie węgla. Tam zawsze jest ciemno. Albo oświetlenie ulic. ¦wiatło włącza się kiedy jest ciemno, a wyłącza kiedy jest jasno. Co zmieni przestawienie wskazówek? - Część energii wykorzystują ludzie w swoich mieszkaniach... - Słusznie. Niecały jeden procent. Ale w ramach tego procentu też nie wszystko idzie na oświetlenie. Niebawem nadejdą takie czasy, że ludzie będą mieć elektryczne żelazka, elektryczne maszynki do mielenia mięsa, telefony na prąd, radia, elektryczne kino domowe. Możesz kręcić wskazówkami zegara w każdą stronę i nie wpłynie to w żaden sposób na zużycie energii. Zresztą z oświetleniem mieszkań to wygląda podobnie: latem i tak jest widno i nie ma znaczenia, czy wstajesz o piątej, czy o dziesiątej. Z kolei zimowym rankiem i tak jest ciemno i nie obejdzie się bez oświetlenia. Nieważne, czy jest godzinę wcześniej, czy później. - Zatem uważasz, że nie będzie żadnego pożytku z przestawiania zegarów? - Będą tylko kłopoty. Masa kłopotów. - I nikt nie będzie oponować? - Tłum nie potrafi myśleć. Tłum przyjmie to jako coś naturalnego. Sam będzie sobie przysparzać nowych problemów. Jeśli tylko narzucimy ludzkości z dziesięć takich idiotycznych zachowań, jeśli sprawimy, że wszyscy podporządkują się bez zastrzeżeń, wtedy zawładniemy światem. (...)"

==================================
Przeklejone z Netu, Tekst Pochodzi z któregoś z Opowiadań Wiktora Suwarowa.

Tekst Jak najbardziej w temacie Calorocznego nakazu jazdy z włączonymi światłami mijania które zostało najpierw odgórnie narzucone a potem bezrefleksyjnie zaakceptowane przez spory odsetek kierowców jako sposób na bezpieczniejszą jazde.

Oczywiście Niedotyczy To Kierowców z Tego forum z czego niezmiernie sie cieszę. Sam sie do tego nakazu nie stosowałem, nie stosuje i stosował nie będe.

Walczmy z Hydrą;)

Tytuł: Re: O Zmienie Czasu, Całorocznym świeceniu i defiladach.
PostNapisane: N, 25 paź 2009, 18:22 
Zapomniałem sie przywitać a Wypada więc... Witam ;)

PostNapisane: N, 25 paź 2009, 21:47 
Moderator

Hej Witamy Cie wsrod Swoich.Super chodz i dolacz do nas.Ja tez przyznaje szczerze ze od zawsze mialem mam i bede mial gdzies swiecenie swiatlami w dzien.No co do zmiany czasu to coz tez bywaja podzielone opinie.W sumie to wolalbym zeby takiej zmiany nie bylo ale aczkolwiek jakby przez caly rok obowiazywal czas letni toby przeciez w zimie o 8 mej rano jeszcze ciemna noc byla.
A z ciekawostek pamietam jeszcze w latach 90 tych jak bylem np w Rumunii to tam czas byl jeszcze o godzine do przodu od tego naszego letniego czasu.Tak samo bylo w Bulgarii Turcji Moldawii.O pamietam jeszcze jak ogladalem filmy dokumentalne z rumunskiej rewolucji z grudia 1989 to tam jeszcze o 16:45 bylo zupelnie jasno.U mnie w Tarnowie w grudniu o tej godzinie to juz noc w pelnej okazałości.

Włączone światła w dzień to są tak mi potrzebne jak potrzebny jest słoniowi saksofon

Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  

PostNapisane: Pn, 26 paź 2009, 12:13 
Jeżeli chodzi o czas słoneczny to różnica między wschodnią i zachodnią granicą Polski wynosi równe 40 minut.Czas podawany w radiu to czas strefowy, który odnosi się do południka 15 stopni dł geogr wschodniej , który przechodzi min przez Trzęsacz, Stargard Szczeciński na Pomorzu Zachodnim.Więc gdy w radiu podają sygnał czasu np.12.00 to np. w Tarnowie jest 12.24,a Lublinie jest już 12.29.To takie przypomnienie z geografii:)A czas się zmienia głównie właśnie z wygody i robi to większość państw.Z tymi względami ekonomicznymi to raczej taka ściema bo jak się dobrze zastanowić to to się kupy nie trzyma i trudno znaleźć informację gdzie i na czym są właściwie takie oszczędności energii.

PostNapisane: Pn, 26 paź 2009, 13:56 
Moderator

Pamietam jeszcze z lekcji geografii z podstawowki ze 1 poludnik to dokladnie sa 4 minuty roznicy- tak nam pani na lekcjach mowila.No wiem ze np miedzy Tarnowem a np Szczecinem jest juz spora roznica we wschodzie i zachodzie slonca.Slyszalem tez ze w Szczecinie w zimie to jeszcze o 8 mej rano jest jeszcze ciemno.
No we Francji kiedy sa najdluzsze dni to do 22 jest jasno wiem bo np po Montpellier to prawie do 22 jezdzilem naowczas wtedy bez wlaczonych swiatel.W Tarnowie jasno jest tak najdluzej gdzies okolo do 21.

Włączone światła w dzień to są tak mi potrzebne jak potrzebny jest słoniowi saksofon

PostNapisane: Pn, 26 paź 2009, 20:20 
A to ja jeszcze dorzucę, że latem na południu Polski dzień jest o godzinę dłuższy niż nad morzem, a zimą odwrotnie.Wynika to z nachylenia osi ziemskiej do płaszczyzny orbity.Latem jadąc na północ dzień będzie się wydłużał, aż do bieguna północnego, gdzie Słoneczko w ogóle nie zajdzie(dni polarne), a zimą odwrotnie-wokół bieguna północnego jest noc polarna.Czyli latem dłużej sobie pojeżdżą bez światełek szczęśliwcy mieszkający na Pomorzu czy Mazurach:)

PostNapisane: Pn, 26 paź 2009, 20:25 
Kurde miało być ,że latem dzień jest o godzinę dłuższy nad morzem niż na południu Polski.To chyba przez to przesilenie jesienne i ciągłe świecenie mi przez podświetleńców po oczach, co mnie cholernie męczy i rozprasza:)

PostNapisane: So, 28 wrz 2013, 15:14 
Moderator

http://www.twojapogoda.pl/wiadomosci/11 ... to-zmienic

Trochę odgrzeję starego kotleta.Jak podaje cała twoja pogoda prawdopodobnie w Hiszpanii od przyszłego roku zmiana czasu zostanie uchylona..

PostNapisane: Pt, 27 mar 2015, 21:55 
Moderator

Znów odgrzeję starego kotleta.

Znalezione na Twojej Pogodzie.Nie wiem jak Wy koledzy ale ja się pod tym podpisuję ażeby był jeden i ten sam czas przez cały rok.Zaczynam tych zmian czasu mieć serdecznie dość. :evil: :@
http://www.twojapogoda.pl/wiadomosci/11 ... to-zyskamy

PostNapisane: So, 28 mar 2015, 01:02 
Moderator

Dla mnie ta zmian czasu to jakaś hipokryzja - w okresie jesienno-zimowym i tak jak wychodzę do roboty i z niej wracam to zawsze jest ciemno... :)

Daj Polakom rządzić, a sami się wykończą... O.v.B.

Im bardziej poznaję ludzi tym bardziej kocham zwierzęta G.B.Shaw

Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 13 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]