DADRL POLAND

Association of Drivers Against Daytime Running Lights
Kampania społeczna "Wyłącz światła - włącz myślenie"

Teraz jest So, 14 gru 2019, 10:18

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 97 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 10  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: TVN Turbo
PostNapisane: N, 8 wrz 2013, 00:13 
Zaangażowany

Tymczasem Kuba Bielak za granicę się wybrał w nowym sezonie.Ciekawe czy coś powie na wiadomy temat (szczególnie o Grecji) czy przemilczy sprawę.
http://www.tvnturbo.pl/programy/jazda-n ... ,6337.html

Jego program jeszcze da się oglądac.Pokazując manewry na torze raz świeci a raz nie :lol: W odcinku o bezpieczeństwie pieszych i rowerzystów nie zachęcał do noszenia odblasków i świecenia w dzień.
Był też odcinek poświęcony w całości samochodowym światłom,było tam sporo o ustawieniu i czystości lamp,i nocne testy wykazujące,że żarówki "z plusem" (o cieńszym włóknie) naprawdę świecą dalej i wcześniej można zauważyc pieszego.
Nie pamiętam niestety czy ulokowano jakiś konkretny produkt,czy wspomniano coś o wpływie świecenia w dzień na świecenie w nocy i na cokolwiek.
W TVN Playerze nie znalazłem tego odc. (może słabo szukałem)

Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  

PostNapisane: N, 8 wrz 2013, 20:14 
Moderator

6182 napisał(a):
Tymczasem Kuba Bielak za granicę się wybrał w nowym sezonie.Ciekawe czy coś powie na wiadomy temat (szczególnie o Grecji) czy przemilczy sprawę.
http://www.tvnturbo.pl/programy/jazda-n ... ,6337.html

Jego program jeszcze da się oglądac.Pokazując manewry na torze raz świeci a raz nie :lol: W odcinku o bezpieczeństwie pieszych i rowerzystów nie zachęcał do noszenia odblasków i świecenia w dzień.
Był też odcinek poświęcony w całości samochodowym światłom,było tam sporo o ustawieniu i czystości lamp,i nocne testy wykazujące,że żarówki "z plusem" (o cieńszym włóknie) naprawdę świecą dalej i wcześniej można zauważyć pieszego.
Nie pamiętam niestety czy ulokowano jakiś konkretny produkt,czy wspomniano coś o wpływie świecenia w dzień na świecenie w nocy i na cokolwiek.
W TVN Playerze nie znalazłem tego odc. (może słabo szukałem)

Daj spokój - ten koleś to raczej głowomłot i tylko udaje mądrego, a podstawowego stylistycznie zdanie nie może sklecić (np. "miejsce umiejscowienia"!) - skąd oni biorą tych dziennikarzy, z łapanki? To kolejny z oświeconej ciemnoty (w ostatnich odcinkach jeździł swoim białym Lancerem na wszystkich możliwych światłach z przodu, łącznie z długimi!!!) i moim zdaniem w najnowszej produkcji chce specjalnie okazać drogową głupotę Greków (taki piękny kraj i drogi widowiskowe i tacy normalni kierowcy) i przyrównać do fińskiego "oświecenia", ale to się, jeszcze okaże wkrótce...
Generalnie ja TVN Turbodziure oglądam z własnej woli tylko dla 2 programów: Legendy PRL-u i Turbo Kamera (dla utwierdzenia się, że żyjemy w motoryzacyjnie upośledzonym kraju) oraz Samochód Marzeń-Kup i Zrób (i jestem zaskoczony jak rodacy potrafią mieć fajne auta, choć często tak zaniedbane...)

Daj Polakom rządzić, a sami się wykończą... O.v.B.

Im bardziej poznaję ludzi tym bardziej kocham zwierzęta G.B.Shaw

PostNapisane: N, 8 wrz 2013, 20:47 
Moderator

W "Kup i Zrób" to nawet jaśnie oświeca jak wyjeżdźa z warsztatu przez bramę na parking. :(

Włączone światła w dzień to są tak mi potrzebne jak potrzebny jest słoniowi saksofon

PostNapisane: N, 8 wrz 2013, 21:49 
Moderator

Jacek napisał(a):
W "Kup i Zrób" to nawet jaśnie oświeca jak wyjeżdźa z warsztatu przez bramę na parking. :(
Ba, mało tego - nawet kiedyś ktoś podjechał autem z dorobionymi DRL, to mu je zdemontował...bo szpeciły (rację w sumie miał, ale mógł z kolei bardziej estetyczne rozwiązanie zaproponować)!

PostNapisane: N, 8 wrz 2013, 22:49 
Zaangażowany

Tak ten program też mnie pod tym względem wkurza (ale odcinek z VW T3 był interesujący)Wygląda jakbym był jakimś telemaniakiem....Ciekawe,co bohater pozbawiony ledów później zrobił.W końcu decydując się na montaż zdecydował się na nieświecenie mijania.

PostNapisane: Pn, 9 wrz 2013, 14:31 
Zaangażowany

6182 napisał(a):
Ciekawe,co bohater pozbawiony ledów później zrobił.W końcu decydując się na montaż zdecydował się na nieświecenie mijania.

Jak to co? Autorytet ledy pozdejmował, znaczy wiedział co robi. :P

PostNapisane: Pn, 9 wrz 2013, 22:34 
Zaangażowany

Bielak to podświetlony cymbał. W którymś programie stwierdził, że są zwolennicy i przeciwnicy jazdy na światłach w dzień, ale skoro już światła są to dlaczego ich nie używąć również w dzień? Ręce opadają. Ogólnie to mówienie poprawnie po polsku sprawia mu dużą trudność. Taki chłopek roztropek. I do tego na 100% podświetlony.

PostNapisane: Wt, 10 wrz 2013, 20:18 
Zaangażowany

Lipen napisał(a):
Bielak to podświetlony cymbał. W którymś programie stwierdził, że są zwolennicy i przeciwnicy jazdy na światłach w dzień, ale skoro już światła są to dlaczego ich nie używąć również w dzień? Ręce opadają. Ogólnie to mówienie poprawnie po polsku sprawia mu dużą trudność. Taki chłopek roztropek. I do tego na 100% podświetlony.

Jakiś czas temu przypadkiem trafiłem, jak mówił o przyczynach wyjątkowo szybkiego niszczenia się reflektorów w niektórych autach. Oczywiście nie wspomniał o najważniejszej przyczynie takiego stanu rzeczy, tylko namawiał do tego, by nie wkładać zbyt mocnych żarówek (i akurat z tym się zgadzam).

PostNapisane: Wt, 10 wrz 2013, 20:41 
Zaangażowany

Lipen napisał(a):

Niekoniecznie cymbał,facet myśli jak typowy nieświadomy Polak,co mu szkodzi gałkę przekręcić,skoro kazali.Taki co pewnie zawsze by nie świecił jakby nie musiał.
Nie chcę go bronić broń Boże,żadny to mój idol czy coś.Ale wydaje mi się że "z niego będą ludzie",że może można by było napisać aby np.zrobił program o świeceniu w dzień.Coraz więcej aut ma fabryczne DRL,coraz więcej się w nie doposaża i widać,że nie każdy umie z nich korzystać-to jest temat który dotyczy także podświetlonych (jeżeli tacy w tej redakcji są,a są,to bulwersują ich zbyt słabo świecące lampki,które widać dopiero po zauważeniu reszty auta),ale przy okazji można wspomnieć np.o kamuflowanych światłach stopu,czy cyklopach (jako zachętę do montowania dziennych,nawet jakby mieli zareklamować przy okazji tego typu wyrób).
Wiem że to marzenia ściętej głowy,żeby w tefauenie powiedzieli prawdę jaka nas interesuje,ale może warto spróbować?

PS Pamiętam że w "Gadżecie" Zbigniew Urbański pokazywał kiedyś ledy Philipsa i był to test dość zachęcający do ich zakupu i niepalenia mijania,nawet powiedzieli takie szczegóły jak możliwość/zakaz używania tylnych pozycyjnych wraz z nimi.Poszukam tego odcinka.

PostNapisane: Wt, 10 wrz 2013, 22:11 
Moderator

Pamiętam ten odcinek z Urbańskim i LED-owymi DRL - wtedy pozytywnie go odebrałem...

Co to samego TVN Turbodzoiura, to w ogóle ja bardzo powątpiewam w jakiekolwiek rzetelne ich opinie od dawna. Nie wiem skąd oni biorą redaktorów - chyba z łapanki, bo oto ostatnie ich kwiatki jakie kojarzę:

"klub żużlowy FABULAZ Zielona Góra"

"(VW XL1) ma zużywać około litra benzyny na 100 km (...) i napędzany jest silnikiem diesla i elektrycznym"

!!!

Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 97 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 10  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]