DADRL POLAND

Association of Drivers Against Daytime Running Lights
Kampania społeczna "Wyłącz światła - włącz myślenie"

Teraz jest Wt, 23 lip 2019, 19:45

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 121 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 13  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Interia
PostNapisane: Pn, 3 paź 2011, 12:27 
Administrator

http://interia360.pl/polska/artykul/ida ... rady,48713

Skoda jest jak diskopolo - tak samo prostacka i równie popularna.

Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  

Tytuł: Re: Interia360
PostNapisane: Wt, 4 paź 2011, 00:34 
Zaangażowany

Jeszcze jeden artykuł o światłach z interii ale pisany piórem redaktorka z motoru.
Ani słowa o jezdzie na światłach w dzień i o szkodliwych skutkach jakie niesie dla samych lamp świecenie non stop !

http://motoryzacja.interia.pl/wiadomosc ... 702928,415

PostNapisane: Wt, 4 paź 2011, 07:36 
Zaangażowany

Wraz ze światłami dziennymi muszą działać pozycyjne - TO ZALEŻY

Wcale nie zależy, bo światła dzienne nie muszą świecić się wraz z pozycyjnymi w żadnym samochodzie!
Tak na marginesie, to szykuje się kolejna niespójność prawna w tym temacie. W polskich przepisach jak zawsze wykazali się nadgorliwością i napisali coś takiego, że w samochodach rejestrowanych po 31.12.2010 światła pozycyjne, obrysowe itd. nie włączają się, gdy włączone są światła do jazdy dziennej. Natomiast unijne prawo dopuszcza działanie tych świateł jednocześnie. Ale z tym chyba u nas nie będzie problemu, bo im więcej światła tym lepiej, a wielu do dziś nie może przeboleć, jak to z tyłu samochodu w dzień może się nic nie świecić...

PostNapisane: Wt, 4 paź 2011, 23:20 
Zaangażowany

>>szczegóły konstrukcyjne (np. wyższe napięcie w instalacji, gorsze odprowadzanie ciepła) powodują, że w takich autach jak Fiat Punto II, Peugeot 206, Skoda Fabia czy Toyota Corolla E12 żarówki przepalają się częściej

odprowadzanie ciepła? co to za bujda w upale na czerwonym nieważne czym stoisz odprowadzanie ciepła z reflektora każdego samochodu jest h*jowe - czyli żadne jeszcze dogrzewana jest lampa z drugiej strony - od zewnątrz :D

PostNapisane: Wt, 10 sty 2012, 16:23 
Zaangażowany

Kolejny artukuł z interii - http://motoryzacja.interia.pl/hity_dnia ... 1#comments

Oni nadal twierdzą że od lutego 2011 roku każdy nowy samochód sprzedawany na terenie UE , musi miec zamontowane automatyczne światła dzienne :shock:
Brak podstawowej wiedzy dziennikarzy piszących o motoryzacji przeraża :!:

A póżniej taki jeden z drugim lemingiem czytają takie głupoty i pewnie myślą że w każdym salonie od lutego ubiegłego roku stoją tylko samochody posiadające światła dzienne a przy okazji dochodza do wniosku że teraz to już wszędzie jezdzi sie na światłach.

Napisałem długi komentarz odnośnie świecenia, przepisów itp oraz tego elementarnego braku podstawowej wiedzy przez dziennikarzy motoryzacyjnych piszących na Interii, ciekawe czy zostanie on wogóle wyemitowany ? :roll:

PostNapisane: Wt, 10 sty 2012, 16:42 
Administrator

"Od lutego 2011 r. wszystkie sprzedawane w UE nowe samochody osobowe muszą być wyposażane w automatyczne światła dzienne. Tę akurat decyzję trudno jednak krytykować."

Czyżby przygłupy niechcący potwierdzili, że istnieje zakaz mówienia i pisania źle o świeceniu w dzień?

PostNapisane: Wt, 10 sty 2012, 23:25 
Administrator

Tak jak przewidywałem, kasują komentarze. Ledwie jeden przeszedł.
Taka rada - ja coś piszecie na Interii (na innych forach też), to najlepiej pierwszy post racze neutralny, a jak już się pojawi, to odpowiedzi do niego bardziej stanowcze, z adresem naszej strony albo z tekstem "zobacz w google DADRL". Sądzę, że moderator ma przed sobą tylko dany post i potem już nie zastanawia się czego on dotyczy i przepuszcza. Tak to przynajmniej wygląda.

I już jedna perełka się trafiła:

"Nie przeliczaj wszystkiego na grosze, ceny paliwa mnie drażnią jak i Ciebie, ale światła w dzień to wg mnie dobry pomysł, widoczność samochodu z włączonym światłem poprawia się o 100%."

PostNapisane: Cz, 12 sty 2012, 00:27 
Zaangażowany

Oczywiście PRAWDA dla Interii okazała się bardzo niewygodna, mój komentarz nie został wyemitowany, naród ma pozostac ciemny i życ w niewiedzy.
Tak wyglądają "nowoczesne", "opiniotwórcze" media, sterowane przez współczesnych towarzyszy cenzorów :!:

PostNapisane: Śr, 4 kwi 2012, 18:14 
Zaangażowany

A tu dalszy ciąg aktywności towarzysza cenzora z Interii.pl.

Zauważyłem przypadkowo że na Interii jest czat z policjantami z drogówki, wbiłem na niego i postanowiłem zadac Im pytanie.
Brzmiało mniej wiecej tak - czy jest taka szansa aby został zniesiony obowiązek jazdy na światłach mijania w okresie wiosenno-letnim i powrót do stanu sprzed 2007 r ?
Pytanie oczywiscie lekko rozwinołem poparłem króciótkimi informacjami itp
To pytanie tak jak każde inne na tym czacie aby mogło ukazac się musiał je najpierw zatwierdzic moderator.
Napisałem raz, czekam i czekam i nic, zadałem to pytanie drugi raz, znowu to samo, czekam i czekam kolejne pytania do policmajstrów padają moje nie przechodzi, zadałem trzeci raz i wynik ten sam.
Straciłem godzinę czasu na tym gównianym czacie.

Moderator nie dopuścił abym mógł zadac im to pytanie...

Niech żyje POdświetlona ceznura !

PostNapisane: Cz, 25 paź 2012, 21:45 
Zaangażowany

Interia o przygotowaniu samochodu do zimy, oczywiście tematu świateł nie mogło zabraknąc oto co napisali:

Tu przyznają że światła mogą oślepiac, męczyc wzrok ale zapewne chodzi Im tylko o noc w dzień takie zjawisko nie wystepuje ?

Cytuj:
Kolejnym ważnym aspektem jest sprawdzenie świateł: czy mają odpowiednie ustawienie oraz w jakim stopniu oświetlają drogę. Nieskuteczne działania świateł w pojeździe to nie tylko ryzyko zmęczenia wzroku czy oślepienia kogoś, ale również potencjalne niebezpieczeństwo

Tu mamy pierwszą ciekawostkę:
O tym dlaczego żarówki obecnie tak szybko tracą przydatnośc -cisza !
Jest za to dobra rada - wymieniajcie żarówki co roku (firmy oświetleniowe już zacieraja ręce, przepis o świeceniu przez cały rok zdaje egzamin)

Cytuj:
Warto pamiętać, że żarówki dość szybką tracą przydatność i nie należy czekać, aż wypalą się do końca, ale zmieniać je np. raz do roku.

A teraz prawdziwy HIT:
Kolejny raz uświadamia się lemingom że w kilkuletnich samochodach matowienie kloszy to ...rzecz normalna.
Jaki jest tego powód ? - matowienie kloszy, dlaczego klosze tak szybko matowieją ? - brak odpowiedzi.

Cytuj:
skrajnych przypadkach, aby usprawnić oświetlenie, należy naprawić lub wymienić na nowy cały reflektor. Co ważne, niekoniecznie dotyczyć to może jedynie starych aut. Już po kilku latach eksploatacji samochodu lampy działają mniej efektywnie niż na początku używania. Powodem takiego stanu rzeczy jest m.in. matowienie kloszy. To, co z całą pewnością możemy zrobić sami, to właściwa regulacja ustawienia reflektorów.

Całośc artykułu - http://motoryzacja.interia.pl/wiadomosc ... 856251,324

A wystarczy tylko użuwac świateł mijania zgodnie z ich przeznaczeniem !
I problemy o których pisze Interia nie miały by miejsca.

Najlepszym przykładem jest mój stary kilkunastoletni samochód, klosze w idealnym stanie ! a żarówki ostatnio wymieniałem gdzieś tak z 3 lata temu, nie mam żadnych problemów z oświetlaniem drogi nocą.

Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 121 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 13  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]