DADRL POLAND

Association of Drivers Against Daytime Running Lights
Kampania społeczna "Wyłącz światła - włącz myślenie"

Teraz jest Pn, 26 lut 2018, 01:12

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 46 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Zużycie żarówek
PostNapisane: Pn, 5 kwi 2010, 23:47 
Zaangażowany

Ten temat bywa wyśmiewany, ale chyba trzeba w końcu go podjąć. Otóż u mnie zużycie żarówek wzrosło z dwóch rocznie do pięciu. Za żarówkę płacę w sklepie motoryzacyjnym 4,5 PLN.

Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  

Tytuł: Re: Zużycie żarówek
PostNapisane: Wt, 6 kwi 2010, 07:34 
Zaangażowany

Ale jaką żarówkę? Bo te od świateł mijania są chyba droższe... ja taką pierwszą lepszą kupiłem za 12 zł, od ponad roku wymieniłem tylko jedną

PostNapisane: Cz, 8 kwi 2010, 21:44 
Zaangażowany

Ja wczoraj z ceikawości patrzyłem 12,99 najtańsza w supermarkecie i oczywiście jakości supermarketowej.Boch już około 15 zł.

PostNapisane: Cz, 8 kwi 2010, 22:06 
Administrator

U mnie nie wzrosło (w ciągu 12 lat w trzech samochodach wymieniałem żarówkę 1 raz), ale kolega wymieniał w ciągu roku już 5 razy.

Skoda jest jak diskopolo - tak samo prostacka i równie popularna.

PostNapisane: Cz, 8 kwi 2010, 22:50 
Nowy

dadrl napisał(a):
U mnie nie wzrosło (w ciągu 12 lat w trzech samochodach wymieniałem żarówkę 1 raz), ale kolega wymieniał w ciągu roku już 5 razy.

Heh ...u mnie też nie wzrosło - bo jeżdzę na postojach lub bez.... :)

PostNapisane: Pt, 9 kwi 2010, 11:48 
Zaangażowany

TermiFNFAL napisał(a):
Ale jaką żarówkę? Bo te od świateł mijania są chyba droższe... ja taką pierwszą lepszą kupiłem za 12 zł, od ponad roku wymieniłem tylko jedną

Żarówka o której pisałem to R2-ceny wahają się od ok.4,5 do 7PLN.

PostNapisane: Pn, 12 kwi 2010, 00:54 
Zaangażowany

Ja jeżdżę na H7 - których żywotność określana jest na 500 godzin świecenia -- czyli 5 miesięcy pracy auta po 8 godzin. I nie jeżdżąc po 8 godzin - w tym aucie wymieniane są żarówki z powodu przepalenia dwa - trzy razy do roku. Ja robię nim około 15% przebiegu - choć połowę raczej wieczorem lub nocą. Pozostali kierowcy jeżdżą na światłach (nie chcą się zatrzymywać w razie spotkania Policji - szkoda czasu).

H7 kosztuje od około 25 zł - nie kupuję szajsu .. ale jakiej firmy by sie nie kupiło - max żywotność to pół roku lub 20 tys km (bo tyle auto robi w pół roku).

W drugim jeżdżę na H4 - te wytrzymują dużo dłużej ... (około 60tys km rocznie - ale 30-40% to zagranica i bez świateł - a i tak jedna na rok się spali).

W swoim nie wymieniam bo nie używam ich w dzień zazwyczaj (oprócz mgły i mocnego deszczu) no i oprócz jazdy nocą - a szansa że się przepalą jest za 10 lat ;-P (może rocznie robię na światłach 2-3 tys km (noc , deszcz) z 20 tys km rocznie całego przebiegu dla prywatnego auta) ...

To pytanie do ludzi jeżdżących na światłach non-stop a nie do nas ;-)

PostNapisane: Pt, 16 kwi 2010, 02:30 
Zaangażowany

Brachol ma H7, kupuje marketowe za 9 zł, bo jak sam stwierdziłeś, tyle samo świecą co markowe.
Wyjaśnienie proste, wszystko robią w Azji. Jedna linia, tylko nadruki się zmieniają.. 8-)
Tak samo akumulatory, powiedział mi to gość, który od lat prowadzi sprzedaż.

Po 5 latach jedna H4 przepaliła się, kupiłem drugą i jedną na zapas. Wożę ze sobą, wraz z
zestawem żarówek na tył, kierunki, oświetlenie kabiny. Jak do tej pory, to wymieniałem tylko
w podświetleniu tablicy, bo wilgoć się dostała. Teraz założyłem z niebieskimi bańkami (25 zł za dwie), w nocy
idealna widoczność. W dzień, nie mam pojęcia, nie świecę :D

Tylko zdrowe ryby płyną pod prąd

PostNapisane: Wt, 24 sie 2010, 18:38 
Zaangażowany

Panowie, H4, H7 a sprawdźcie proszę ile kosztuje palnik ksenonowy. W Skodzie Superb którą jeździ mój teść w przeciągu 3 lat padły już dwa razy. Przebiegi duże min ok 60-80 tys rocznie. A wymienia się parami bo nowy i stary świecą innym odcieniem.

PostNapisane: Pt, 10 wrz 2010, 11:54 
Zaangażowany

Teraz po regeneracji lamp kupiłem sobie żaróweczki H4 philipsa, dałem chyba 90 zł za dwie sztuki, ale jestem zadowolony. Nie wypalam ich głupio w dzień, więc w nocy widać efekty, będąc nawet trzeci czy czwarty na skrzyżowaniu, moje lampki dają najmocniej. Efekt jest mniej więcej taki, że teraz moje mijania są tak dobre, jak drogowe wcześniej. A na trasie dopiero przy jakiś 90 km/h przełączam na drogowe bo krajobraz za szybko się zaczyna zmieniać :)
¦wiatła oczywiście ustawione prawidłowo przez diagnostę były zaraz po regeneracji i wymianie żarówek.
A regeneracja jest bardzo dobrym rozwiązaniem, bo lampy w aucie zostają oryginalne, a nie jakieś gówniane zamienniki, z którymi mogą być różne problemy. Tym bardziej że za regenerację obu lampek zapłaciłem... 170 zł. Taniej, niż by mnie wyniosły zamienniki.

Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 46 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]