DADRL POLAND

Association of Drivers Against Daytime Running Lights
Kampania społeczna "Wyłącz światła - włącz myślenie"

Teraz jest N, 16 cze 2019, 13:18

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 122 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 13  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Zaczyna się polowanie na kierowców!
PostNapisane: Pn, 30 sty 2012, 23:37 
Zaangażowany

Cytuj:
Tak rząd zarobi na kierowcach. Wystawi mandaty za miliard!

Skąd rząd weźmie miliardy złotych, które marnuje na zatrudnianie tysięcy nowych urzędników, na nagrody dla siebie i swoich pomagierów czy na zakup 300 nowych fotoradarów?! Oczywiście z naszych kieszeni

Minister finansów Jacek Rostowski (61 l.) pochwalił się w liście do wiceszefa Komisji Europejskiej, że w nowym roku do spółki ze swoim szefem Donaldem Tuskiem (55 l.) zamierza wydusić gigantyczną sumę 1,2 miliarda złotych z polskich kierowców. Oto tajny plan na łatanie dziur w państwowym budżecie.

Oficjalne uzasadnienie zakupu nowych 300 mobilnych fotoradarów to troska o bezpieczeństwo na drogach. Ale wiadomo o co chodzi ? o pieniądze. Rząd chce zarobić na polskich kierowcach, ile się da. Mimo że jakość polskich dróg wciąż jest fatalna, że nawet na tych lepszych roi się od zwężeń, drastycznych ograniczeń prędkości i sygnalizacji świetlnych, które powiększają korki, to premier i jego ekipa organizują właśnie okrutną nagonkę na kierowców ? którzy i tak płacą ogromne daniny ukryte choćby w cenach paliw.

Już wiemy, po co rządowi współfinansowany przez Unię Europejską zakup nowych radarów za ponad 200 mln zł. To element planu, który ma przynieść rządowi ok. 1,2 mld zł w rok. Taką sumę z mandatów dla kierowców zapisał minister finansów w budżecie państwa na 2012 rok! Tę samą kwotę wymienia także w liście do wiceprezydenta Komisji Europejskiej, w którym tłumaczy, skąd weźmie środki na łatanie polskiego deficytu.

To, że fotoradary są maszynką do robienia pieniędzy, udowodniły już polskie samorządy, które inwestowały w te urządzenia nabijając gminną kasę. Jednym z rekordzistów była gmina Biały Bór w województwie zachodniopomorskim, która w 2009 roku zarobiła dzięki radarom ok. 7 mln zł. Dla porównania w tym samym roku 124 radary policyjne w całej Polsce przyniosły wpływy w wysokości 27 mln zł.

Kryzys sprawił, że i premier Donald Tusk (55 l.) zmienił zdanie, pokochał fotoradary i pieniądze z nich płynące. Jeszcze w 2007 roku oburzał się na Prawo i Sprawiedliwość, które za swoich rządów ustawiało wiele fotoradarów. Tusk zarzucał ówczesnemu rządowi, że stawia sobie za cel "kontrolowanie obywateli, gdzie tylko się da". ? Tylko facet, który nie ma prawa jazdy, może wydawać pieniądze na fotoradary, a nie na drogi ? mówił pod adresem Jarosława Kaczyńskiego (63 l.). Punkt widzenia zależy jednak widać od punktu siedzenia.
fakt.pl

Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  

Tytuł: Re: Zaczyna się polowanie na kierowców ?
PostNapisane: Pn, 30 sty 2012, 23:44 
Zaangażowany

Długo nie trzeba było czekac.

Już się zaczyna, wkleiłem wcześniej artykuł o tym jak rostowski zamierza wyciągnąc kasę od kierowców w tym roku i jaką kwotą my kierowcy mamy zasilic budzet.
Kilka dni temu w wiadomościach wypowiadał się policjant Sokołowski (często udziela wywiadów) który twierdził że to nie prawda że policja będzie polowac w tym roku na kierowców, już sam ten wywiad daje dużo do myślenia, po co on był ? po co on takie rzeczy mówił ? gdyby nie było nic na rzeczy nie zabierał by głosu w tej sprawie.
Oczywiśce że będą polowac bo dostali taki nakaz :!:
Wczoraj jechałem do Sanoka, na pierwszy patrol natrafiłem już na rogatkach Rzeszowa na ul. Podkarpackiej, kolejny stał za Brzozowem, w drodze powrotnej kolejny czaił się, ukryty za kioskiem ruchu w Domaradzu.
Zadziwiająca liczba, nawet podczas długich weekendów jadąc czy wracając z Bieszczad nie spotykałem nigdy takiej liczby policyjnych patroli, w ubiegłym roku byłem kilkakrotnie w Krośnie i ani razu nie natrafiłem na patrol, a tu proszę na tak krótkim odcinku (150 km w obydwie strony) aż trzykrotnie miałem nieprzyjemnośc przejezdzac obok nich.
Podałem tu przykład miejscowości położonych nie daleko od Rzeszowa w których byłem w ubiegłym roku i wszystko było ok, w tym roku spotkała Mnie pierwsza niespodzianka oczywiście negatywna, liczba patroli na tak krótki odcinku.
Może to był przypadek ? może dziwny zbieg okoliczności ? odpowiedz jest chyba oczywista że nie.

A tu kolejny szczególnie dla nas bardzo przykry przypadek :evil:

Dziś po raz pierwszy po 18 latach jeżdżenia dostałem mandat 100zł i 2 pkt za brak świateł w ten piękny i słoneczny dzień. Glina gonił mnie jadąc po krawężnikach. Nadmieniam, że jechałem spokojnie i przepisowo przez miasto w aucie też było wszystko OK. Nie pomogły racjonalne argumenty o jakich wszczyscy tutaj piszemy (matoł twierdził, że naczytałem się bzdur). Mówi mi,że alternator daje pełną moc już przy 1000 obr/min a instalacja, odbłyśniki i żarówki moją normalną trwałość w VW (on wie bo sami jedźił Passatem B3).
A rzekomo prąd ładowania osiąga 14,8 V przy 1000 obr. (myślę sobie idiota-zwłaszcza, że nie wiedział o istnieniu prądu trójfazowego a sam zaczął z lekcją fizyki pt. "Prąd elektryczny. Przy takim prądzie ładowania akumulator by się zagotował). W ogóle władza był chamem, zatrzymał mnie w 11 st. mrozu a na pokładzie miałem 4 tyg. synka wczesniaka z którym wracałem ze szpitala do domu to mi kazał włączyć silnik i nastawić dmuchawę by go ogrzewała podczas wypisywania mandatu. Na początku byłem grzeczny wyjasniałem mu bezsens polskich przepisów, widząc że mam doczynienia z bezmózgiem pojechałem mu na pożegnanie na czym świat stoi. Oberwało się Tuskowi, jego kundlom z PO oraz lobby żarówkowemu.
Pozdrawiam Was wszcystkich myslących i nigdy nie zapalę swiateł, zdania nie zmienię.
PS. Podobno Rostowski z Tuskiem założy li na ten rok aż 1,5 mld wpływu do budżetu z mandatów czyli 2x więcej no i są efekty.

Wkleiłem co napisał kolega w temacie "komentarze" na głownej stronie dadrl.pl

Czy można miec jeszcze wątpliwości ? czy zaczeło się już polowanie na kierowców ? w tym także na nas przeciwników świecenia w dzień.

PostNapisane: Wt, 31 sty 2012, 09:13 
Zaangażowany

Ja mam na nich nową broń. :) Niedawno przeglądałem sobie A¦ i w jednym z artykułów był wspomniany program na komórkę o nazwie Yanosik (w tym numerze pisali też o przepisach drogowych w krajach, do których często wyjeżdża się na narty. No nie powiem, nawet o światłach w dzień nie kłamali :shock: , tylko nie obeszło się bez napisania, że we Francji świecenie w dzień jest zalecone...). No to ściągnąłem sobie ten program z marketu i zainstalowałem. Informuje o fotoradarach (przejechałem z nim na razie 200 km w trasie i żadnego nie pominął), aktualnych kontrolach drogowych (tego jeszcze nie miałem okazji sprawdzić) i inspekcjach drogowych oraz wypadkach. Wszystkie te informacje są przekazywane przez użytkowników programu. Kiedy widzimy np kontrolę lub wypadek, wystarczy dwa razy kliknąć i informacja jest wysyłana na ich serwer. Kiedy jest już to zgłoszone program alarmuje nas kilkaset metrów (w zależności od naszej prędkości) przed zdarzeniem. Wtedy możemy jednym kliknięciem potwierdzić to zdarzenie lub wysłać informację o fałszywym zgłoszeniu.
Na ten przykład w tej chwili zgłoszone są 1764 fotoradary, 41 kontroli prędkości, 8 inspekcji i 6 wypadków, a w drodze jest 18 tysięcy użytkowników.
Programik jest dostępny na telefony z Androidem, Windowsem Phone i na iPhone.
Brzmi jak reklama, ale warto spróbować :) . Nie trzeba wydawać kasy na CB radio.

Wrzucam linka dla zainteresowanych http://yanosik.pl/

A, w programie jest jeszcze funkcja nawigacji, ale jest ona jeszcze niezbyt dopracowana.

PostNapisane: Wt, 31 sty 2012, 09:27 
Administrator

Wszystko byłoby OK, tylko na ich stronie można kupić m.in.: ;)

Obrazek
Kamizelka odblaskowa z logiem naszej społeczności, niezbędna dla każdego zmotoryzowanego.
Bądź widoczny na drodze i bądź rozpoznawalnym użytkownikiem portalu Yanosik.pl!

Obrazek
Opaska samorolująca z logiem naszej społeczności.
Ostry, odblaskowy żółto-zielony kolor sprawia, iż w warunkach obniżonej widoczności osoba z założoną opaską będzie widoczna nawet przy minimalnym oświetleniu.

Skoda jest jak diskopolo - tak samo prostacka i równie popularna.

PostNapisane: Wt, 31 sty 2012, 11:19 
Moderator

Hejka Zoltan a czy przypadkiem u Ciebie w podkarpackiem nie trwają akurat ferie zimowe?I to też może być związane ze zwiększoną ilością milicjantów.Wczoraj niestety tak samo jakoś dziwnie ich więcej spotkałem no ale jak dziś to odpukać do tej pory jeszcze ani jednego.

A co do tego niby zalecenia to ja już o tym słyszę od jakichś 5 lat.Wiadome na każdych w tym typie mediach tak napiszą.
Też słyszałem dużo o tym yanosiku reklamowali go niegdyś i to sporo.Nawet i myślałem nieraz ale to co teraz zobaczyłem to odrazu dostalem zniechęcenia. :?

Włączone światła w dzień to są tak mi potrzebne jak potrzebny jest słoniowi saksofon

PostNapisane: Wt, 31 sty 2012, 15:10 
Moderator

Ale dziś u mnie wspaniala pogoda.No jedyna wada że trochę zimno.Sporo pojeździłem po mieście normalnie wyjątkowo swięty spokój od widoku milicjantów i tylko jeden atak,ale taki nie upierdliwy.Jak zawsze olewka.Naliczyłem 10 oprócz mnie bez świateł w tym jednego Niemca w jakimś wielkim furgonie.Z Niemiaszkiem minęliśmy się centralnie przez skrzyżowanie no trochę popatrzył na mnie a ja na niego przytaknęliśmy sobie nawzajem i pojechalismy w swoje strony. ;)

Włączone światła w dzień to są tak mi potrzebne jak potrzebny jest słoniowi saksofon

PostNapisane: Wt, 31 sty 2012, 20:21 
Zaangażowany

umnie tez ladna pogoda mniej murgajacych ale paru naliczylem na dystansie 100 km
:) byli bardzo mocno natretni zauwazylem ze w wiekszosci to mlodzi kierowcy w nowych skodach prawdopodobnie mysla ze jada nie wiadomo czym i sa wielce obrazeni ze ja jade bez swiatel i narazam ich na niebezpieczenstwo :)

PostNapisane: Wt, 31 sty 2012, 21:43 
Administrator

Ciii .... bo tefauenek znów się obrazi. :lol:

PostNapisane: Śr, 1 lut 2012, 10:09 
Nowy

Aleś się, maniaku, uczepił. Tej stacji nawet nie odbiera mój telewizor (taki stary, że bezinterpunkcyjny hadetek powyżej pewnie umarłby ze śmiechu na na jego widok). I pisałem ci już wcześniej, że innych tez nie oglądam. Mimo domniemanej bystrości, jednak nie jesteście w stanie tu zakumać, że ci, którzy was nie wspierają w waszej mizantropijnej nienawiści, nie muszą wcale być odbiorcami pogardzanych tu mediów.

To jeszcze raz, tym razem prosto: też jestem przeciwnikiem świecenia w dzień, tylko nie wspieram tutejszego hejterstwa. Tyle.

PostNapisane: Śr, 1 lut 2012, 10:27 
Administrator

A możesz wytłumaczyć co to znaczy "mizantropijnej nienawiści"? Bo chyba coś gdzieś słyszałeś, ale nic poza tym.

Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 122 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 13  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]