DADRL POLAND

Association of Drivers Against Daytime Running Lights
Kampania społeczna "Wyłącz światła - włącz myślenie"

Teraz jest N, 19 lis 2017, 20:07

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 15 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Pojazd uprzywilejowany
PostNapisane: N, 19 lut 2017, 18:45 
Zaangażowany

Kiedyś było tak (jak nie świecono w dzień), że pojazd uprzywilejowany używał świateł mijania, a inne pojazdy nie. Wtedy pojazd uprzywilejowany był wyróżniony w ruchu. Teraz kiedy każdy samochód świeci pojazd uprzywilejowany jest słabiej wyróżniony. Myślę tutaj o wypadku prezydenta Komorowskiego z 10 XII 2014 roku. Kolumna BOR-u uderzyła w samochód piosenkarki Natalii Arnal.

Dla informacji załączam treść listu piosenkarki do Prezydenta:

"Szanowny Panie Prezydencie,
z okazji zbliżających się ¦wiąt Wielkanocnych pragnę życzyć Panu i Pana Rodzinie wyjątkowej atmosfery świątecznej przepełnionej miłością, radością i wzajemną życzliwością. Przykro mi, że list, który napisałam do Pańskiej Małżonki przed ¦więtami Bożego Narodzenia pozostał bez odpowiedzi. W liście tym opisałam bardzo przykrą dla mnie sytuację, gdzie prowadzone przeze mnie auto zderzyło się z nieoznakowanym autem BORu, którym Pan podróżował. Najwyraźniej szkody, które wtedy ponieśliśmy (uraz kręgosłupa szyjnego oraz trauma moja i dziecka) są dla Państwa nieistotne. Pragnę nadmienić, że cieszę się, że wybrał Pan ?zgodę i bezpieczeństwo? w swojej kampanii wyborczej, gdyż w nawiązaniu do 10.12.2014 roku (dzień kolizji) trudno mówić o jakimkolwiek poczuciu bezpieczeństwa (przynajmniej z mojej perspektywy). Szkoda tylko, że pozostał Pan obojętny na ludzką krzywdę, która była konsekwencją tego nieprzyjemnego incydentu. W tym momencie nie czuję się prawowitą obywatelką tego kraju, bo potraktowano mnie wyjątkowo niesprawiedliwie próbując zrobić ze mnie kozła ofiarnego, ignorując ewidentne łamanie przepisów przez kierowców z BORu, którzy czują się bezkarnie jeżdżąc jak piraci drogowi. Mimo to, wierzę (może naiwnie) w zmiany i lepsze jutro.

Z poważaniem,
Natalia Arnal"

Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  

Tytuł: Re: Pojazd uprzywilejowany
PostNapisane: N, 19 lut 2017, 18:58 
Zaangażowany

W starciu z takimi idiotami, światła mijania nie pomogą, gdy spychają cię z jezdni.

PostNapisane: N, 19 lut 2017, 19:50 
Administrator

Dlaczego nie zamieszczałeś takich filmików za rządów Komoruskiego i jego szajki? Nawet jeden z powyższych pochodzi z 2013 r.

Skoda jest jak diskopolo - tak samo prostacka i równie popularna.

PostNapisane: N, 19 lut 2017, 22:20 
Moderator

To, co ostatnio obserwuję w tym uczulonym społeczeństwie, to najbardziej uprzywilejowanym pojazdem jest wózek dziecięcy...

A propos powyższych filmików, to nie oceniam w jaki sposób w stosunku do równoważnego wojska, policji, pogotowia, czy straży na akcję jadą, ale nie wiem, czy zdajecie sobie sprawę, że kolumna rządowa podchodzi pod definicję pojazdu uprzywilejowanego i tak samo jak straży, policji i pogotowiu, tak samo im należy ustąpić pierwszeństwa na drodze, a w miarę możliwości/potrzeby zjechać jak jadą odpowiednio oznakowani na bombach, a do tego w kolumnie - pojazd pierwszy musi wysyłać sygnały świetlne niebieskie, kończący kolumnę niebiesko-czerwone! Na terenach danego obszaru zabudowanego bardzo często ich drogę dodatkowo asekuruje lokalna policja. To tyle gwoli przepisów drogowych...

Im bardziej poznaję ludzi tym bardziej kocham zwierzęta G.B.Shaw

PostNapisane: N, 19 lut 2017, 22:34 
Administrator

I to jest głos rozsądku.
No ale ich szczuje GóWno, więc skąd mają wiedzieć jaka jest prawda. Ale to nie jest usprawiedliwienie, bo normalny człowiek tego nie czyta, a tym bardziej nie pozostaje pod wpływem tego.

PostNapisane: N, 19 lut 2017, 23:25 
Zaangażowany

dadrl napisał(a):
Dlaczego nie zamieszczałeś takich filmików za rządów Komoruskiego i jego szajki?

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

dadrl napisał(a):
Nawet jeden z powyższych pochodzi z 2013 r.

Wiem.

norA napisał(a):
nie wiem, czy zdajecie sobie sprawę, że kolumna rządowa podchodzi pod definicję pojazdu uprzywilejowanego i tak samo jak straży, policji i pogotowiu, tak samo im należy ustąpić pierwszeństwa na drodze

No tak. Ale jeśli z jakiegoś powodu im ktoś nie ustąpi, to wina leży po stronie kierowcy pojazdu uprzywilejowanego, jeśli ładował się lewym pasem albo na czerwonym świetle. Błyskotki na dachu nie pociągają za sobą zwolnienia z odpowiedzialności w razie kolizji.

norA napisał(a):
a w miarę możliwości/potrzeby zjechać jak jadą odpowiednio oznakowani na bombach

Zjechać co najwyżej na skraj jezdni. Nie do rowu, ani nawet na krawężnik. Bo ja nie muszę narażać swojego samochodu na uszkodzenia, nieważne jaki pojazd uprzywilejowany musi przejechać.

dadrl napisał(a):
No ale ich szczuje GóWno, więc skąd mają wiedzieć jaka jest prawda.

Daję słowo, że nie czytałem w GW ani jednego artykułu na ten temat. Za to w niezależnej już trochę tak i było bardzo śmiesznie.

PostNapisane: Pn, 20 lut 2017, 07:47 
Administrator

To pewnie też czytałeś jak na pijackiej imprezie u Komoruskiego uszkodzono śmigłowiec, wjeżdżając w niego samochodem. Tylko czemu nigdzie o tym wtedy nie pisano?

PostNapisane: Pn, 20 lut 2017, 20:21 
Moderator

Johnny, czy ja napisałem, że masz po rowach uciekać i że są bezkarni?
Mają takie same przywileje jak każdy inny pojazd tego typu, czyli bez bomb są zwykłym użytkownikiem dróg! Wspomniałem tylko, że są pełnoprawnym pojazdem uprzywilejowanym oraz jak prawidłowo oznakowany jest konwój takowych pojazdów - może z ciekawości w zamian popytaj kierowców w swoim otoczeniu, czy w ogóle znają te zasady (a powinni)...oraz kiedy można wyprzedzić pojazd uprzywilejowany?

Im bardziej poznaję ludzi tym bardziej kocham zwierzęta G.B.Shaw

PostNapisane: Pn, 20 lut 2017, 21:21 
Zaangażowany

W niezabudowanym, oczywiście z zachowaniem reszty przepisów 8-) Czyli w praktyce pozostają wozy strażackie, bo rzadko przekraczają 80km/h, reszta gna szybko.

PostNapisane: Wt, 28 lut 2017, 21:43 
Zaangażowany

Quentil napisał(a):
W niezabudowanym, oczywiście z zachowaniem reszty przepisów 8-) Czyli w praktyce pozostają wozy strażackie, bo rzadko przekraczają 80km/h, reszta gna szybko.

Widziałem jak karetka na sygnale jedzie wolno po autostradzie tak ok. 80 km/h. Może lekarz robił jakiś zabieg w środku?

Ale mnie chodziło o to, że może warto by uderzyć do rządzących, aby pojazdy uprzywilejowane były wyróżnione w ruchu w ten sposób, że jeździłyby na światłach mijania? A oczywiście pozostali tylko na dziennych.

Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 15 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]