DADRL POLAND

Association of Drivers Against Daytime Running Lights
Kampania społeczna "Wyłącz światła - włącz myślenie"

Teraz jest Wt, 17 paź 2017, 11:41

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 20 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Dlaczego rower/pieszego widać gorzej?
PostNapisane: N, 22 lip 2012, 01:00 
V kolumna

dadrl napisał(a):
Ciekawe jakie oni maja uprawnienia:

http://regiomoto.pl/portal/aktualnosci/ ... ujacy-film

A co do rowerzystów, to w cywilizowanym świecie jest to normalne, że rowerzystom wolno jechać pod prąd na ulicy jednokierunkowej.

To takim odbiera się prawo jazdy w cywilizowanym świecie.
Odbierz komuś "Dowód osobisty"
W cywilizowanym świecie są ścieżki rowerowe, a na jezdni przy krawężniku nie ma dziur w jedni i zarwanych studzienek kanalizacyjnych które trzeba omijać.
Parodią jest to że przejeżdżając rowerem przez Kraków, Katowice lub Częstochowę będę miał średnią prędkość przejazdu większa niż jadąc samochodem, a nie muszę znać ani jednej linijki kodeksu drogowego, a jestem takim samym uczestnikiem ruchu drogowego co kierowca puszki.

"Żaden warszawski polityk, który chciałby zmienić Kaszubów, ¦lązaków czy Białorusinów w Polaków, nie miał prawa czuć się dotknięty tym, że carska administracja próbuje zmienić Polaków w Rosjan" Jan Niecisław Baudouin de Courtenay

Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  

PostNapisane: N, 22 lip 2012, 09:34 
Zaangażowany

Jazda rowerem pod prąd na ulicach jednokierunkowych jest do zaakceptowania. Czasami tak się jeździ, a nawet robi inne "cuda" bo w ten sposób wykorzystuje się przewagę roweru nad samochodem. Jak ktoś to robi z głową to nie stwarza większego zagrożenia. Na pewno mniejsze niż "przepisowi" niedzielni rowerzyści. Dobrzy są w tym kurierzy rowerowi.

PostNapisane: Cz, 3 sty 2013, 18:00 
Zaangażowany

¦wiatła ciężarówki nie pomogły:

http://raportdrogowy.interia.pl/aktualnosci/news-ciezarowka-potracila-rowerzystke,nId,767042

PostNapisane: Śr, 6 sie 2014, 08:21 
Nowy

Znalezione na Stop Cham

Poczytajcie komentarze a w szczególności jednego typka, dla którego słoneczny dzień i drzewa rzucające cień to najgorsze warunki oświetleniowe.

PostNapisane: Cz, 7 sie 2014, 00:43 
Moderator

demon napisał(a):
Znalezione na Stop Cham

Poczytajcie komentarze a w szczególności jednego typka, dla którego słoneczny dzień i drzewa rzucające cień to najgorsze warunki oświetleniowe.
Nie trzeba nawet pedałować - mi ostatnio debil wyskoczył na czołówkę wprost zza olbrzymiego ciągnika z jakimś solidnym zaprzęgiem (brony, czy coś tam w tym stylu miał złożone, że było prawie kalibru kombajnu) - zdążył tylko mrugnąć kierunkiem, ale pomyśleć już NIE, bo po prostu wyskoczył na czołówkę na prostej drodze w piękną pogodę wprost na mnie, nawet nic nie hamował i tym bardziej widział - zdążyłem tylko ostro wyhamować z 110 kmh do jakichś 60 kmh i jebnąć mu długimi (żółtymi) po oczach (ich poziom) i prawymi kołami już zjechać z asfaltu na pobocze przy rowie, ale na moje szczęście ominął mnie słupek drogowy, bo bym go na bank strącił... Kolejny powód by kupić w końcu ta cholerną kamerkę samochodową (choć nie lubię tych wszystkich dupereli na szybie, tym bardziej jak ona sama niedużą ma powierzchnię) - gdybym ją miał, zapewne dziś za taki manewr straciłby automatycznie prawko, mówię Wam, na bank by mu zabrali!

P.S.
jechałem na DRL.

P.S.2
gdybym jednak zaliczył ten słupek, to bym zapewne zawrócił, zablokował go i mu wpierdolił oraz zabrał kluczyki i wypieprzył gdzieś po drodze... :twisted:

Im bardziej poznaję ludzi tym bardziej kocham zwierzęta G.B.Shaw

PostNapisane: Pn, 20 paź 2014, 13:03 
Zaangażowany

Czarna kobieta. Kierowcy nie widzą pieszego:
http://www.poboczem.pl/filmiki/video,vId,1580671,vSort,1,vTime,3#commentsZoneList
Widzą tylko światła samochodów.

PostNapisane: N, 9 lis 2014, 00:21 
Zaangażowany

¦wiatła w dzień powodują większą liczbę ofiar pieszych i rowerzystów:
http://motoryzacja.interia.pl/wiadomosci/bezpieczenstwo/news-polska-kraj-najwyzszego-ryzyka-dla-pieszych-i-rowerzystow,nId,1549278#iwa_item=5&iwa_img=1&iwa_hash=27353&iwa_block=automotive

Zdaje mi się, że z początku obowiązywania tego morderczego nakazu światła samochodów świeciły silniej, co przekładało się na większą liczbę potrąceń pieszych w ciągu dnia - słabiej widać pieszego na tle oślepiających świateł.
Teraz jak większość samochodów ma wypalone odbłyśniki i zmatowione klosze więcej potrąceń jest nocą.

PostNapisane: N, 9 lis 2014, 11:19 
Zaangażowany

Raczej kwestia "szoku poznawczego", niż silniejszych świateł. Czyste lampy są prawie niewidoczne, a brudne walą po oczach.

PostNapisane: Śr, 12 lis 2014, 22:18 
V kolumna

norA napisał(a):

P.S.2
gdybym jednak zaliczył ten słupek, to bym zapewne zawrócił, zablokował go i mu wpierdolił oraz zabrał kluczyki i wypieprzył gdzieś po drodze... :twisted:

Uważaj, nie zabieraj kluczyków bo :

norA napisał(a):
Jakby na mnie ktoś ten trik zastosował, to by bardzo źle skończył - nadwrażliwy jestem w takich wypadkach...niektórzy już się przekonali osobiście ;)
http://www.carscoops.com/2014/06/pole-takes-matters-into-his-hands-after.html

W stanach to jest chyba nie legalne.
:lol: :lol: :lol:

"Żaden warszawski polityk, który chciałby zmienić Kaszubów, ¦lązaków czy Białorusinów w Polaków, nie miał prawa czuć się dotknięty tym, że carska administracja próbuje zmienić Polaków w Rosjan" Jan Niecisław Baudouin de Courtenay

PostNapisane: Cz, 13 lis 2014, 02:33 
Moderator

inforobert napisał(a):
norA napisał(a):

P.S.2

Uważaj, nie zabieraj kluczyków bo :

norA napisał(a):
Jakby na mnie ktoś ten trik zastosował, to by bardzo źle skończył - nadwrażliwy jestem w takich wypadkach...niektórzy już się przekonali osobiście ;)
http://www.carscoops.com/2014/06/pole-takes-matters-into-his-hands-after.html

W stanach to jest chyba nie legalne.
:lol: :lol: :lol:
Nie tyle nielegalne, co wręcz zabronione oraz bardzo głupie - mógłbyś zarobić kulkę w łeb i sąd by kierowcę uniewinnił, bo działał w samoobronnie własnej!

Im bardziej poznaję ludzi tym bardziej kocham zwierzęta G.B.Shaw

Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 20 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]