DADRL POLAND

Association of Drivers Against Daytime Running Lights
Kampania społeczna "Wyłącz światła - włącz myślenie"

Teraz jest N, 25 sie 2019, 05:10

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 33 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: ¦wiatła stop
PostNapisane: Cz, 11 lip 2013, 16:14 
Zaangażowany

Po zmroku są jednak bardzo dobrze widoczne. Na tym filmie jest oczywiście pokazana przeróbka, oryginalnie świecą tylko zewnętrzne lampy.

Od początku produkcji Passata B6 niesamowicie podobały mi się te LED-owe kierunkowskazy w jednym odbłyśniku z pozycjami. 8-) Czasami widuję Passata w wersji USA. Ma takie same kierunkowskazy z tyłu z jedną małą różnicą. Zgadnijcie jakiego są koloru. ;) Nie pamiętam tylko czy świecą one mocniej od pozycji i wygląda to tak, że przy włączonym kierunkowskazie i pozycyjnych świecą na przemian mocno i słabo, czy miga cała ta obwódka świecąc na 0% i na 100% mocy, jak w wielu amerykańskich samochodach.

Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  

PostNapisane: Pn, 19 sie 2013, 22:35 
Zaangażowany

Najechanie w biały dzień na tył pojazdu. 7 osób rannych:
http://raportdrogowy.interia.pl/aktualnosci/news-utrudnienia-w-ruchu-w-kierunku-krakowa-po-wypadku-w-slawkowi,nId,1013529

PostNapisane: So, 31 sie 2013, 01:34 
Moderator

Dlatego w Ameryce Płn. nie ma takiego czegoś (fabrycznie) jak światła dzienne z tylnymi pozycjami z jednej prostej przyczyny - za późno/słabo zauważalne byłyby w dzień, tym bardziej, że tam najczęściej kierunki zintegrowane z pozycjami tj. na jednej żarówce dwu-włókiennej!

Daj Polakom rządzić, a sami się wykończą... O.v.B.

Im bardziej poznaję ludzi tym bardziej kocham zwierzęta G.B.Shaw

PostNapisane: So, 31 sie 2013, 13:42 
Zaangażowany

A cofania w USA można mieć żółte?
Bo jak widzę chryslery "Miasteczko-And-Wieś" z lampami o dwóch komorach, to zastanawiam się, czy to pozycyjne/stopy/migacze są czerwone, a cofania białe, czy też pozycyjne/stopy czerwone, a cofania/migacze żółte (żółte migacze są częste, ale nie wiem jak wygląda sprawa cofania).

Znany mi z widzenia właściciel plymoutha voyagera ma wszystko porozdzielane, a cofania zrobił sobie z dziennych WESEM HM4 (jeździ w dzień na mijania, widać nie do końca zrozumiał przeznaczenie tych światełek). Taki przykład pomysłowości elektryczno-motoryzacyjnej z mojego powiatu.

PostNapisane: So, 31 sie 2013, 15:39 
Moderator

Syngalez napisał(a):
A cofania w USA można mieć żółte?
Bo jak widzę chryslery "Miasteczko-And-Wieś" z lampami o dwóch komorach, to zastanawiam się, czy to pozycyjne/stopy/migacze są czerwone, a cofania białe, czy też pozycyjne/stopy czerwone, a cofania/migacze żółte (żółte migacze są częste, ale nie wiem jak wygląda sprawa cofania).

Znany mi z widzenia właściciel plymoutha voyagera ma wszystko porozdzielane, a cofania zrobił sobie z dziennych WESEM HM4 (jeździ w dzień na mijania, widać nie do końca zrozumiał przeznaczenie tych światełek). Taki przykład pomysłowości elektryczno-motoryzacyjnej z mojego powiatu.
Nie - tylko i wyłącznie białe, a to, co prawdopodobnie widziałeś, to europejska przeróbka modyfikacyjna, gdzie jako kierunki wykorzystano wsteczne, ale zmieniając żarówki na przeźroczyste, a wsteczny i ew. przeciwmgielny dołożony gdzieś indziej (najczęściej pod/nad zderzakiem), tudzież może miałeś na myśli akurat 300C w wersji EU, to on rzeczywiście ma fabrycznie w takiej wersji kierunki tuż obok wstecznych, bo poza tym całe reflektory ma czerwone.

Daj Polakom rządzić, a sami się wykończą... O.v.B.

Im bardziej poznaję ludzi tym bardziej kocham zwierzęta G.B.Shaw

PostNapisane: Pn, 9 cze 2014, 19:54 
Zaangażowany

Dzisiaj był jakiś karambol na A2. Nie podają przyczyny ale przypuszczam, że jeden TIR hamował przed bramkami, a reszta kolumny nie zauważyła w porę świateł STOP u poprzedników, bo oczywiście tylne pozycyjne skutecznie w kamuflowały światła STOP.

PostNapisane: Śr, 6 sie 2014, 20:19 
Zaangażowany

Tutaj światła stopu są włączone:

Obrazek

Nawet nie zespolone z pozycyjnymi,a i tak słabo widoczne (podpowiem że to te u dołu lampy,obok kierunkowskazów) - niewątpliwie punkt masy dla lamp jest już skorodowany i opiera się przewodzonemu prądowi i niewątpliwie zapalone zawsze pozycyjne nie robiły tu dobrej roboty.
A wyobraźcie sobie,że mój kolega w swoim 205 miał tak jak na zdjęciu,ale dwuwłóknowe żarówki,a właściwie dwumocowe ledowe zamienniki.Że mu przez prawie rok nikt w dupsko nie wjechał,jestem zdziwiony,nijak nie było widać,że leciutko mocniej się toto zajarza.
Teraz ma lampy właściwe dla swojego rocznika,z żarówkami,i jest o niebo lepiej.

PostNapisane: So, 9 sie 2014, 16:56 
Zaangażowany

Git żelazo!
Ale żeby tak mu wywalić prawe tylne PM... nieładnie.

Cytuj:
Że mu przez prawie rok nikt w dupsko nie wjechał,jestem zdziwiony,nijak nie było widać,że leciutko mocniej się toto zajarza.

Proste. Jakby nie świecił, toby cały czas mu ktoś wjeżdżał. A że się coś świeciło, to wszyscy Dobrze Widzieli i nikt nie wjechał. ;)

PostNapisane: Pn, 25 sie 2014, 18:59 
Zaangażowany

Najechanie z tyłu w biały dzień (Około godz. 12:00). 10 osób rannych.
http://www.dziennikpolski24.pl/artykul/3551285,wadowice-ranni-w-zderzeniu-busa-z-ciezarowka,id,t.html

PostNapisane: Pn, 1 wrz 2014, 19:24 
Zaangażowany

Hamowanie i brak kontrastu świateł stop:
http://www.rp.pl/artykul/738665,1137428-Byla-minister-z-PO-miala-wypadek.html

Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 33 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]