DADRL POLAND

Association of Drivers Against Daytime Running Lights
Kampania społeczna "Wyłącz światła - włącz myślenie"

Teraz jest Pn, 20 lis 2017, 13:38

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 231 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 24  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: dlaczego nie na dziennych
PostNapisane: Pn, 16 sie 2010, 09:25 
Coraz wiecej samochodow ma swiatla do jazdy dziennej a ja odnosze wrarzenie ze tylko pojedyncze samochody uzywaja tych swiatel.Płakać mi się chce jak widzę takiego goscia w lipcowy słoneczny dzien który dzielnie i wielką dumą pali w swojej np. Octavii 2 swiatła mijania. Moze ktos zna rozwiązanie tej zagadki.Może warto powalczyć też i z tym problemem

Tytuł: Re: dlaczego nie na dziennych
PostNapisane: Pn, 16 sie 2010, 11:05 
Zaangażowany

Są trzy możliwe przyczyny takiego stanu rzeczy:

1. Człowiek ten nie ma pojęcia, że istnieje coś takiego jak światła do jazdy dziennej, albo nie wie, że jego samochód jest w nie wyposażony.

2. Przed wyruszeniem w trasę słuchał za dużo RMF, oglądał za dużo TVN gdzie mówili, że w Polsce trzeba używać cały czas świateł mijania. Rejestrując swój nowy samochód otrzymał też okładkę na dowód z hasłem "włącz światła" i symbolem świateł mijania, co dodatkowo utwierdziło go w tym przeświadczeniu. W jego mniemaniu światła dzienne, jeżeli w ogóle o nich słyszał, to tylko zachodni wynalazek niepotrzebny i nielegalny w Polsce.

3. Lub też włącza zawsze światła mijania, gdyż są to jedyne słuszne i jedyne prawdziwe światła, które zapewnią mu całkowicie bezpieczną podróż, a światła dzienne to tylko zabawka dla oszczędnych.

Wśród użytkowników Octavii 2 FL wydaje mi się, że dominuje raczej ta trzecia grupa...

Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  

PostNapisane: Pn, 16 sie 2010, 12:14 
Zaangażowany

Niestety nie wszystkie nowe Octavie są wyposażone w światła do jazdy dziennej , sporo widzi się z zaślepkami. Z tego co ja zaobserwowałem ok 80% nowych Octavii wyposażonych w te światła pali dzienne. Jeśli chodzi o okładke na dowód rejestracyjny to czysta prowokacja i powinniśmy się tym zająć ani słowa nie ma tam o możliwości używania świateł do jazdy dziennej. Uważam ,że jedynymi dopuszczalnymi światłami których mogłoby się używać w ciągu dnia są światła dzienne jeśli oczywiście samochód jest w nie wyposażony i kierowca winien decydować o ich włączeniu czy też nie włączeniu , światła mijania powinny być bezgranicznie zakazane w ciągu dnia i być używane jedynie w czasie od zmroku do świtu lub podczas mgły i opadów atmosferycznych.

PostNapisane: Pn, 16 sie 2010, 12:59 
Zaangażowany

Robert napisał(a):
Niestety nie wszystkie nowe Octavie są wyposażone w światła do jazdy dziennej , sporo widzi się z zaślepkami. Z tego co ja zaobserwowałem ok 80% nowych Octavii wyposażonych w te światła pali dzienne. Jeśli chodzi o okładke na dowód rejestracyjny to czysta prowokacja i powinniśmy się tym zająć ani słowa nie ma tam o możliwości używania świateł do jazdy dziennej. Uważam ,że jedynymi dopuszczalnymi światłami których mogłoby się używać w ciągu dnia są światła dzienne jeśli oczywiście samochód jest w nie wyposażony i kierowca winien decydować o ich włączeniu czy też nie włączeniu , światła mijania powinny być bezgranicznie zakazane w ciągu dnia i być używane jedynie w czasie od zmroku do świtu lub podczas mgły i opadów atmosferycznych.

To spróbuj o tym przekonać Jarmuziewicza, który to twierdzi, że mijania nie różnią się od dziennych i jest za tym, aby jeździć 24/h z włączonymi światłami mijania. Przypominam, iż ten człowiek mający "takie", a raczej nie mający zielonego pojęcia o światłach przyczynił się w głównej mierze do tego, że projekty ustaw znoszące ten idiotyzm zostały odrzucone.

PostNapisane: Pn, 16 sie 2010, 13:32 
Zaangażowany

Wystarczyłoby na chwilę obecną tworząc zapis o obowiązku używania świateł przez całą dobę sformułować go tak:

"W czasie od świtu do zmierzchu kierujący pojazdem jest obowiązany używać świateł do jazdy dziennej; w razie gdy pojazd nie jest wyposażony w światła do jazdy dziennej, należy włączyć światła mijania."

PostNapisane: Pn, 16 sie 2010, 17:28 
Nowy

kiedys pytalem ownera OII FL z dziennymi na pokladzie, czemu swieci swiatlami mijania zamiast uzywac dziennych... odpowiedz jaka dostalem powalila mnie calkiem.. "bo dbam o odruch, siadam do auta i odpalam silnik, odruchowo wlaczam mijania, tak robie w kazdym aucie, dbam o to zeby nie zapomniec tego odruchu" :lol: :lol: :lol:

PostNapisane: Pn, 16 sie 2010, 20:58 
Zaangażowany

MaZ napisał(a):
kiedys pytalem ownera OII FL z dziennymi na pokladzie, czemu swieci swiatlami mijania zamiast uzywac dziennych... odpowiedz jaka dostalem powalila mnie calkiem.. "bo dbam o odruch, siadam do auta i odpalam silnik, odruchowo wlaczam mijania, tak robie w kazdym aucie, dbam o to zeby nie zapomniec tego odruchu" :lol: :lol: :lol:

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

PostNapisane: Wt, 17 sie 2010, 09:10 
Zaangażowany

Krzysiek napisał(a):
Wystarczyłoby na chwilę obecną tworząc zapis o obowiązku używania świateł przez całą dobę sformułować go tak:

"W czasie od świtu do zmierzchu kierujący pojazdem jest obowiązany używać świateł do jazdy dziennej; w razie gdy pojazd nie jest wyposażony w światła do jazdy dziennej, należy włączyć światła mijania."

Może jakieś drobne korekty językowe, ale o to chodzi!
Dodatkowo taryfikator mandatów:
"Używanie w okresie od świtu do zmierzchu przy dobrej przejrzystości powietrza świateł mijania, w przypadku gdy pojad jest wyposażony w sprawne światła do jazdy dziennej." - 50 zł, 1 pkt karny.
Tylko kto to przeforsuje?

PostNapisane: Wt, 24 sie 2010, 13:59 
Krzysiek napisał(a):

Nikt w Polsce nie promuje swiateł do jazdy dziennej.W prasie motoryzacyjnej wszystkie samochody na zdjęciach lub w opisach są z włączonymi swiatłami mijania mimo ze mają na pokładzie dzienne.Nie udało mi się przeczytac takze artykułu zachęcającego do jazdy na swiatłach dziennych.Ludzie ledwo znają przepisy a i z wiedzą techniczną jest dennie. Łatwiej włączyć swiatła mijania i mieć to wszystko w dupie niż pomyslec ze jest zdecydowanie lepsza alternatywa w postaci swiateł dziennych. A w ogóle to znieść ten swietlany kretynizm

PostNapisane: Śr, 25 sie 2010, 11:55 
Zaangażowany

Fakt też że dobre światła dzienne kosztują. Ale za to jaki komfort itd. :)

Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 231 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 24  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]