DADRL POLAND

Association of Drivers Against Daytime Running Lights
Kampania społeczna "Wyłącz światła - włącz myślenie"

Teraz jest Wt, 24 paź 2017, 09:37

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1489 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 149  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Perełki z NK
PostNapisane: So, 12 cze 2010, 22:44 
Administrator

http://nasza-klasa.pl/profile/3825155
Załącznik:
5bf9aab59a.jpeg
5bf9aab59a.jpeg [ 26.08 KiB | Przeglądane 1750 razy ]

Skoda jest jak diskopolo - tak samo prostacka i równie popularna.

Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  

PostNapisane: Cz, 17 cze 2010, 22:41 
Administrator

"Sami WYPIERDALAJCIE debile, imbecyle bez nawet namiastki mózgu. Wiecej na wstecznym mam zrobione kilometrów niż wy do przodu. A co do BMW za 200 euro to tyle kosztuje jedna opona do niej, ale ciebie nawet nie stać na żarówkę za 5 PLN i dlatego piszesz te brednie o szkodliwości jazdy na światłach w dzień. Jakoś nie zauważyłem żebym więcej wydawał na paliwo jak piszecie. A jak zmieniam żarówki to raz na 5 lat i to nie jest wcale taki wielki wydatek. A jak Cie głupi chuju nie stać na to zacznij jeździć rowerem albo PKS-em a nie samochodem."

PostNapisane: Cz, 17 cze 2010, 22:42 
Administrator

"Ten profil i ta "akcja" to jest jakas pomylka.
Jestem od 2 lat kierowca (aktywnym) i potrafie okreslic, czy wlaczone swiatla wnosza pozytek. Owszem, wnosza."

PostNapisane: Cz, 17 cze 2010, 23:16 
Zaangażowany

dadrl napisał(a):
"Ten profil i ta "akcja" to jest jakas pomylka.
Jestem od 2 lat kierowca (aktywnym) i potrafie okreslic, czy wlaczone swiatla wnosza pozytek. Owszem, wnosza."

o ja... a ja kierowcą od 1,5 i mogę określić, że nie wnoszą pożytku :P Swoją drogą co on może wiedzieć jak nie jeździł gdy się nie świeciło... (no ja też nie, ale chciałbym)

PostNapisane: Pt, 18 cze 2010, 12:35 
Administrator

"A co ci kurwa pajacu pisowski przeszkadza jazda w dzień ze światłami, nawet nie wiesz ile istnień ludzkich to ocaliło!!!"

PostNapisane: Pt, 18 cze 2010, 12:41 
Zaangażowany

dadrl napisał(a):
"A co ci kurwa pajacu pisowski przeszkadza jazda w dzień ze światłami, nawet nie wiesz ile istnień ludzkich to ocaliło!!!"

Tak twierdzą tylko Jarmuziewicz, ITS i łapówkarze z PO. Statystyki policyjne pokazują, że jest odwrotnie.

PostNapisane: Pt, 18 cze 2010, 19:24 
Zaangażowany

Austria wprowadziła światła 24h na próbę i z nich zrezygnowała bo nic nie dały. :)

PostNapisane: Cz, 24 cze 2010, 22:37 
Administrator

"A eksperymentował ostatnio?
Rozumiem, że jesteś świetnym kierowcą i niczym Kubica bezbłędnie "wybierasz" kolejne zakręty, "bierzesz" kolejne samochody. Jeżeli w perspektywie przeze mnie opisanej postawisz dwa samochody jeden z włączonymi światłami, drugi bez włączonych świateł zobaczysz różnice, jak w końcu postanowisz i sprawdzisz siebie (bądź sprawdzicie) w różnych stanach koncentracji, (próba na wypoczętego, próba po 5h jazdy (nawet po przerwach) po 8h jazdy) zauważysz (zauważycie), że te "szare" widmo z naprzeciwka przy wyłączonych światłach gorzej widać i proces podejmowania decyzji o wyprzedzaniu może bazować na fałszywej bazie bezpieczeństwa. Np. jadąc pod słońce przepuszczasz z naprzeciwka samochód z włączonymi światłami, nie zauważasz następnego w ustalonym odstępie z wyłączonymi, ale "wyhylasz" się bo w procesie tym zapamiętałeś "wolne miejsce" za tym pierwszym. Oczywiście spróbuj , a nie zakładaj (-cie) z góry, że takiego mistrza jak ty (wy) to nie spotka.
Jeżeli dalej czytasz ten tekst i jego skomplikowana problematyka nie "wybiła" ciebie (was) z torów koncentracji to dodam, że co roku na polskich drogach ginie coraz mniaj kierowców, uczestników ruchu drogowego. Oczywiście wpływ na to ma poprawiający się (dalej fatalny) stan dróg, działania policji jak i świadomość naszych "bohaterów" na drogach, ale tak samo na to ma wpływ używanie całodobowe świateł.
Podnoszenie spraw związanych z ekologią też jest niesłuszne, bo o ile kilamatyzacje ma spory wpływ na zużycie paliwa , tak włączone światła znikomy. Jeżeli wytrwałeś (-liście) to zastanawia mnie jedna sytuacja . Sprawa włączonych świateł, ta wasza akcja... Chcecie coś na tym zarobić? Zabijając innych? Jeżeli nie to włącz myślenie - włącz światła."

Jak ktoś chce, może odpowiedzieć temu idiocie. Ja z koniem kopać się nie zamierzam.
http://nk.pl/profile/11940649

PostNapisane: Cz, 24 cze 2010, 22:52 
Zaangażowany

To konto to jakaś podpucha, zero znajomych, adam adamowski... czyżby bał się ujawniać swojego imienia i nazwiska ale napisać musiał?
A ten tekst z wyprzedzaniem mnie rozwalił... bo jakby nikt nie świecił to by nie było problemu. Sam w tym momencie dowalił sobie, że typowy podświetleniec zwraca uwagę tylko na oświetlonych użytkowników dróg.
W sobotę jechałem z przemyśla do wrocławia, ze swoją obecną świadomością starałem się wychwytywać również nieoświetlonych, ale gdy prawie wszyscy świecą to jest bardzo męczące. Ale w okolicach Przemyśla bardzo dużo osób jeździ bez świateł, bo zdarzały się nawet "konwoje" ;). Byłem można powiedzieć cholernie zmęczony, bo całą noc jechałem pociągiem, ale nie miałem problemów z dostrzeżeniem "naszych".

PostNapisane: Pt, 25 cze 2010, 12:38 
Administrator

To jest dobre:

"Myślę, że może idea tego profilu jest dobra - ograniczyć ilość wypadków samochodzowych w Polsce. Ale spróbujecie wytłumaczyć to osobie, która włączając się do ruchu w mieście miała ograniczoną widoczność (z lewej barierka ochronna na chodniku z prawek jakieś krzaczory)nie widząc jadącego samochodu (nie miał świateł) wbiła się pod TIRA, który przewiózł ją bokiem parę dobrych metrów. "

Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1489 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 149  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]