DADRL POLAND

Association of Drivers Against Daytime Running Lights
Kampania społeczna "Wyłącz światła - włącz myślenie"

Teraz jest Wt, 7 kwi 2020, 13:03

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 208 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 16, 17, 18, 19, 20, 21  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Motocykliści o światłach
PostNapisane: So, 11 sie 2012, 20:53 
Zaangażowany

Kiedyś, tak z dwa lata temu, jak w pracy dowiedzieli się, że jestem przeciwnikiem świecenia i jeśli w aucie nie ma dziennych to nie świecę niczym, oburzyli się wszyscy. Że jak to tak i standardowe teksty podświetlonych.
Jeden, który do pracy dojeżdża motorem ładnych 30 km, powiedział że brak świateł prędzej mi zaszkodzi lub komuś innemu niż pomoże. No i co? Ze dwa tygodnie temu miał wypadek na motorze, z tego co wiem to ktoś mu wyjechał. Kumpel żyje, z motoru też się da jeszcze coś zrobić, ale bez uszczerbku na zdrowiu się nie obyło, ale będzie ok. Lubię go i tak trochę żal, ale aż się chce powiedzieć, że światełka nie pomogły. A ja pomykam bez światełek i jakoś nic mi się nie dzieje.

Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  

PostNapisane: Cz, 18 kwi 2013, 20:46 
Zaangażowany

Sezon zaczął się na dobre, choppery i cruisery w miarę kulturalnie sobie jeżdżą, ale są też młodzi gniewni na sportach. Tak, ci sami, co na wielu forach jako ostateczny argument podają "bo taki jest przepis", a potem latają na kole 140 przez miasto. Ilu w tym sezonie zginie przez nakaz świecenia 24h i spowodowaną tym gorszą widoczność jednośladu? Ilu zbytnio zaufa cudotwórczym światełkom? Czas pokaże, a póki co jakby ktoś z Was zauważył nowy wątek z np. jakiegoś forum motocyklistów, który dotyczy nakazu jazdy na światłach czy bezpośrednio DADRL, to mógłby podrzucić link. ;)

PostNapisane: Pt, 19 kwi 2013, 22:46 
Zaangażowany

Najgorsze jest to, że większość motocyklistów nie zdaje sobie sprawy jak ten nakaz działa na ich niekorzyść

PostNapisane: Pt, 19 kwi 2013, 22:56 
Zaangażowany

no jeden pajac mi na scigaczu dzisiaj mrugal , musialem niestety mu pokazac fioła bo przegioł

PostNapisane: Pt, 19 kwi 2013, 23:03 
Zaangażowany

Kiedy był nakaz tylko dla motocykli, to czuli się bezpieczniej i nauczyli się zapitalać 150 km/h. Potem zostali zrównani z samochodami i się zaczęła rzeźnia. Teraz też zapitalają, tylko że na długich i gały bolą. Jak ktoś jest z małopolski, to wie, jak bardzo wku*wia mijanie się z takim pod górkę... Zajoba można dostać. A za 200 m kolejny pagórek i tak cały czas.

Sam jak tylko zrobię pravko A (od 24 lat - a absolwent Dęblina ma 23 i może latać myśliwcem!), to od razu dorabiam modulator długich na ćwierć mocy (jako dzienne), żeby paliło się na złocisty kolor. I co, że nielegalne? Inaczej świeci, to lepiej :)

No chyba, że (co daj Boże), zniknie Nakaz...

PostNapisane: Wt, 23 kwi 2013, 22:10 
Zaangażowany

Myslalem zeby se w motorze tez dzienne zalozyc ale niestety pomysl umarl smiercia naturalna bo nie mam gdzie przyczepic LEDa - jedyne sensowne miejsce to nad przednim blotnikiem ale wtedy doplyw powietrza do chlodnicy bylby uposledzony. Tak wiec poruszam sie niestety na mijania i z nieco mniejszym oporem je zapalam niz w aucie ale w calkowicie sloneczne dni i tak jezdze bez szczegolnie po miescie

PostNapisane: Wt, 23 kwi 2013, 22:12 
Zaangażowany

hdtv_maniac napisał(a):
no jeden pajac mi na scigaczu dzisiaj mrugal , musialem niestety mu pokazac fioła bo przegioł

ci na sportach sa najgorsi, jezdza od roku, na start kupuja sobie 1000cm poskladane z dwoch w komisie w ostrowie wlkp i czuja sie niewiadomo kim

PostNapisane: Wt, 23 kwi 2013, 22:17 
Zaangażowany

Syngalez napisał(a):

Sam jak tylko zrobię pravko A (od 24 lat - a absolwent Dęblina ma 23 i może latać myśliwcem!)

Możesz zrobic na mniejsze pojemnosci i pocwiczyc technike jazdy przez ten czas, taka wiedza sie przydaje gdy wsiadasz na duzy motor nie jestes zagrozeniem dla siebie i innych wtedy

PostNapisane: Śr, 24 kwi 2013, 17:35 
Zaangażowany

Gotyk1,
gotyk1 napisał(a):
Możesz zrobic na mniejsze pojemnosci i pocwiczyc technike jazdy przez ten czas, taka wiedza sie przydaje gdy wsiadasz na duzy motor nie jestes zagrozeniem dla siebie i innych wtedy

Jestem tego samego zdania. Gdybym był początkującym motocyklistą, bałbym się jeździć litrem. Zresztą, dziwi mnie to ciśnienie wśród młodzieży na maszyny systemu ścigacz. Przecież na naszych gównianych drogach nie ma gdzie odwinąć...
Problem jest dwojaki:
1. Dlaczego, do ciężkiej cholery, państwo decyduje o tym, że człowiek jest niejako "bardziej pełnoletni" po 24 urodzinach? Przecież po 18 roku mogę legalnie jeździć porszakiem, kupować alkohol, siedzieć w więzieniu, zaciągnąć kredyt, iść do wojska, wziąć ślub, wyjechać za granicę i nie wrócić, ale nie mogę sobie pojeździć starym harleyem (kulturalnie, na światłach i bez [znacznego] przekraczania limitów)... No prawda, o pozwolenie na broń mogę błagać po 25, ale to też absurd.
Co jest bardziej niebezpieczne? kredyt, wojsko, więzienie, ślub czy motocykl? Moim niezbyt skromnym zdaniem raczej te cztery pierwsze :D
Weź też pod uwagę, że wiele "połówek" ma o kilka koni za wiele na A2. Dotyczy to popularnych modeli typu honda "cebula" et consortes. 450-tki są rzadkie i chyba nieprodukowane (raz w życiu widziałem takie ustrojstwo, produkcji bardzo dawnej). Byłbym więc wtedy niejako skazany na "ćwiarę" przez 2 latka, a nasze państwo opiekuńcze (urwana jego nać) nie wie, że np. mógłbym zdobywać umiejętności trochę szybciej, niż ono sobie wymyśliło. Nie wiem, jak by było w moim przypadku, ale arbitralne ustalanie normy to przegięcie. Potem zamiast automatycznego przejścia na pełne A czeka mnie droga krzyżowa - kurs, urzędożenie, utrudniony egzamin, urzędożenie, wymiana prawka, kasa, kasa, kasa i jeszcze raz kasa. I to jest drugi problem. Jeszcze pewnie "prawo" zadziała wstecz i zabiorą mi bezterminowe B.
Co jest winien motocyklista, że musi płacić za kolejny kurs i egzamin, a na dodatek wymianę dokumentów? Poza stratą pieniędzy w grę wchodzi też strata czasu, nierzadko dużo bardziej irytująca.

gotyk1 napisał(a):
Myslalem zeby se w motorze tez dzienne zalozyc ale niestety pomysl umarl smiercia naturalna bo nie mam gdzie przyczepic LEDa

Dzienne - nieważne jakie - są w motocyklu nielegalne. Ich używanie zamiast Jedynych Słusznych może skończyć się dubeltowo źle - nielegalne przeróbki plus brak ¦w. Mijania. Oczywiście mnie by to średnio obchodziło, ale kij z tym.
Gdybym chciał mieć dzienne, wybrałbym raczej modulator na ćwierć długich (oczywiście dla H4). Daje po gałach jak dzienne, wiązka ma złocisty kolor (w razie czego odpowiedni odcień żarówki trochę by "wybielił"), nielegalność taka sama, a trudniej zauważyć, że ktoś coś przerabiał.
Być może użyłbym mijania z amerykańskimi, żółtymi żarówkami. Też nielegalne, ale trzeba jakoś wyróżnić swoją motocyklistość :P
(Nie mam żadnego doświadczenia w tym zakresie, więc są to jedynie teorie.)

BTW, jak to w końcu jest z włącznikiem Jedynych Słusznych? Bo chyba ma go nie być fizycznie, ale jedyny motor, jaki widziałem bez ręcznego włącznika na prawej manetce, to było wielgachne ducati przy komendzie milicji (dosyć rzadkie, być może ma inny typ włącznika). A jeśli mimo wszystko ma go nie być, to czy "skasowanie" automatycznych mijania i instalacja włącznika ręcznego da się jakoś podciągnąć pod przepisy?

PostNapisane: Śr, 24 kwi 2013, 19:03 
Zaangażowany

Syngalez napisał(a):
Jestem tego samego zdania. Gdybym był początkującym motocyklistą, bałbym się jeździć litrem.

Mój kolega ma Kawasaki 600 ccm, na które, nawiasem mówiąc, możliwe że nie ma pełnych uprawnień. ;) Rok produkcji coś około 1987, nie wiadomo który właściciel, wiadomo że sprowadzony i malowany. Naprawdę nieźle zaiwania, też nie rozumiem po co początkujący motocykliści chcą pakować się na 1000 i wyżej.

Syngalez napisał(a):
Dzienne - nieważne jakie - są w motocyklu nielegalne.

Widywałem w gazetach motoryzacyjnych czy w internecie nowe motocykle z LEDami.
To BMW to raczej duży skuter, ale ma 650 ccm, więc formalnie to chyba motocykl?
Obrazek

Obrazek
Ten przycisk oznaczony jak światła drogowe, tylko z przerywanymi liniami to właśnie włącznik DRL.

Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 208 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 16, 17, 18, 19, 20, 21  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]