DADRL POLAND

Association of Drivers Against Daytime Running Lights
Kampania społeczna "Wyłącz światła - włącz myślenie"

Teraz jest Wt, 21 maja 2019, 02:36

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 132 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 14  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: I ty możesz zostać pijakiem za kierownicą
PostNapisane: Śr, 8 sty 2014, 02:48 
Zaangażowany

Jakby robili kontrole drogowe czasem w mieście, w dzień, losowo, to by takich więcej łapali. Nie pamiętam kiedy ostatnio miałem normalną, zwykłą kontrolę drogową w dzień na mieście :shock: chyba nigdy.
A nie, albo stoją na wylotach nocą, albo w dzień suszą..., albo pare razy do roku, od święta, udają, że wszędzie ich pełno,
albo łapią mnie jak sobie kulturalnie zasuwam 60km/h o 1 w nocy, zimą, po śniegu, bo ponoć podejrzany jestem, moja wina, że potrafię jeździć...
albo wyjeżdżają paliwo nieoznakowanymi uganiając się za młodymi na mieście w poszukiwaniu trafki, bo tak najłatwiej i najszybciej podbić statystyki "wykrywalności i wielkiej przestępczości".
Kradną - nie da rady złapać; niszczą - nie wiadomo kto; stoją sobie i jarają - podani jak na tacy, "case open and closed at the same time". Żeby to chociaż prawdziwych dilerów łapali, a nie 5g z których można było zrobić ""100 000"" działek... :lol:
Nie wiem jak w innych miastach, ale w moim to tak wygląda, z moich wieloletnich obserwacji. Poważnie, więcej u mnie nieoznakowanych jeździ niż normalnych. Normalnie zobaczysz w ciągu dnia 5-6 różnych "nieoznakowanych" i żadnego normalnego w niespełna 20 000 mieście. Przychodzą święta i się człowiek dziwi, skąd oni mają tyle oznakowanych, jak w ciągu roku ich nie widzi.
Komenda Policji wybija się swoją wielkością na satelitarnym zdjęciu miasta, a nie jest to proste, bo u mnie nie ma takiego przybliżenia, jak w większości kraju na googlu.

Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  

PostNapisane: Śr, 8 sty 2014, 23:27 
Zaangażowany

Kiedy wszyscy z przerażeniem wysłuchiwali coraz to nowszych doniesień o wyczynach nietrzeźwych kierowników, szczerze mówiąc zbytnio mnie to nie ruszało. Tysiące osób giną rocznie na drogach, a wypadki z udziałem pijanych kierowców są smutną codziennością, tak samo jak wypadki spowodowane przez wymuszenie pierwszeństwa, wyprzedzanie na idiotę no i oczywiście także jazda ze zbyt dużą prędkością. Oczywiście od samej prędkości się nie ginie, może być to tylko okoliczność sprzyjająca zdarzeniu, ale to, jak policja wykorzystuje pojęcie niedostosowania prędkości do panujących warunków to już inny temat. Wracając do alkoholu, zdziwiło mnie to, że media stały się nagle bardzo wyczulone na tragedię ofiar wypadków, w których uczestniczyli nietrzeźwi oraz ich rodzin. Wcześniej raz na jakiś czas jedynie informowano, że "w wypadku w miejscowości X na drodze Y miał miejsce wypadek, w którym życie straciło Z osób, kierowca tego i tego samochodu był nietrzeźwy". Nie mogłem zrozumieć dlaczego media wywołują taką sensację, czyżby nie było o czym mówić, a może znów rząd przygotowuje coś dużego za naszymi plecami i potrzebne są tematy zastępcze? Jednak przypomniałem sobie, że jakiś czas temu mówiono w podobny sposób, choć na mniejszą skalę, o wypadkach spowodowanych przez "nadmierną prędkość", potem zaczęła się kampania "10 mniej ratuje życie", co jeszcze bardziej wzbudziło moje podejrzenia, aż w końcu dowiedziałem się, że są plany zwiększenia kwoty mandatów za przekroczenie prędkości.
Naturalną koleją rzeczy było więc, że od razu wzbudziło to moje podejrzenia, po pewnym czasie byłem już pewien, że zaczęło się budowanie przyzwolenia społecznego pod coś grubszego, zaczęto stosować straszenie, podobne jak ma miejsce w przypadku kasków i innych biznesów, wmawia się nam, że jazda samochodem, rowerem etc. jest śmiertelnym niebezpieczeństwem. Po niemal nieprzerywanych żadnymi innymi wiadomościami doniesieniach o ofiarach pijanych kierowców, wypowiedziach policjantów oraz debatach POlityków, którzy na gwałt próbują zatrzymać ten triumfalny marsz śmierci, byłem już pewien, że coś się kroi i czekałem, kiedy w końcu pojawią się konkretne propozycje ustawodawców. Natychmiastowe zabieranie prawa jazdy, dłuższe kary więzienia i inne tego typu propozycje można było z góry odrzucić jako te, które nie mogą mieć miejsca, ponieważ spowodują jeszcze większe wydatki i spadek dochodów w budżecie. Myślałem, że dojdziemy do konfiskaty samochodów, choć na większości rozbitych gratów pewnie nie dałoby się zarobić. Na obowiązkowe alkomaty bym nie wpadł, po obowiązkowych gaśnicach nie wierzyłem, że rząd znów będzie chciał narazić się większości kierowców, których portfele już są wystarczająco opróżnione przez wysokie ceny paliw. Trzeba jednak przyznać, że moje kluczowe założenie zostało spełnione, łatanie dziury budżetowej trwa, oczywiście w imię bezpieczeństwa.
Samego pomysłu nie zamierzam komentować, szkoda mojej klawiatury i Waszych oczu, można się domyślić co o nim sądzę, nawet nie wiem w jaki sposób posiadanie alkomatu ma pomóc. Może mi tylko pokazać, że jeszcze nie mam <0,2 promila, tylko 0,25, ale powiedzmy sobie szczerze, ludzie z taką zawartością alkoholu w wydychanym nie powodują wypadków, więc żadnego życia to nie uratuje. Ale ludzie, żądni krwi wszystkich osób, które kiedykolwiek miały w niej >0,2 promila, będą zaspokojoni, bo rząd wreszcie robi coś z pijanymi kierowcami. Wkrótce wypadki przez nich spowodowane przestaną być nagłaśniane, a Pasieczny przeprowadzi kampanię "alkomat ratuje życie".

Najbardziej w całej sprawie dziwi mnie to, że bez problemu zauważyłem podobieństwo do wcześniejszych takich akcji, jak ta z przekraczaniem prędkości. Taki młody gówniarz jak ja był w stanie to dostrzec, a osoby które prawo jazdy mają kilkadziesiąt lat dają sobą w tak prosty sposób manipulować. Koledzy, którzy deklarują, że telewizji nie oglądają - mówię wam, żałujcie. Ominęło Was ciekawe psychologiczne doświadczenie.

PostNapisane: Cz, 9 sty 2014, 00:15 
Moderator

Szczerze przyznawszy, to mnie nawet nie tknęła "tragedia" w Kamieniu Pomorskim - tzn. współczuję bardzo rodzinom i wiem dobrze co to znaczy mieć osoby bliskie po ciężkich wypadkach walczące o zdrowie, życie i każdy mniej-więcej wie o co biega, ale codziennie ginie więcej osób na drogach nie zawsze z własnej winy (np. wypadek autobusu itp.) i jakoś wszędzie te wszystkie szychy, czy grube ryby się nie lansują, tylko na tym, co przez massmedia rozdmuchane. Mam chociaż nadzieję, że z legalnie przywłaszczonych pieniędzy podatników nie będą wg własnego widzimisię wypłacać odszkodowań...a "kieł" niech sobie swoje alkomaty do własnej doopy wsadzi - ja kolejnego barachła nie będę w swoim aucie woził!

U mnie po całych rannych i wieczorny, przed- i poświątecznych dmuchaniach, alkomatach w tłusty czwartek, środę popielcową i cholera wie co tam jeszcze wynieśli się na peryferia i pobliskie miasteczka/wioski, bo biznes w dużym mieście powoli przestał się opłacać. Z fotoradarami wystawiają się też najczęściej na obwodnicy miasta (czy nie po to ją wybudowano, by szybciej minąć aglomerację i by nie wjeżdżać do centrum?) przed 8:00 i po 14:00 jak największe zagęszczenie ruchu przed i po pracy.

Daj Polakom rządzić, a sami się wykończą... O.v.B.

Im bardziej poznaję ludzi tym bardziej kocham zwierzęta G.B.Shaw

PostNapisane: Pt, 10 sty 2014, 21:05 
Zaangażowany

Co do Kamienia Pomorskiego to dowiedziałem się od rodziny mieszkającej w Zachodniopomorskim, że ten typ w BMW, który spowodował ten wypadek, chciał celowo zabić tego policjanta, bo zabrał mu kiedyś prawo jazdy.

PostNapisane: Pt, 10 sty 2014, 22:02 
Administrator

Debilne pismaki.

Komentarz z wp:
NAJGORSZE ŻE WSZYSCY KIEROWCY Sˇ TRZE¬WI JAKA SZKODA BO TERAZ NIE WIADOMO KTO ZAWINIŁ I JEST PROBLEM. :lol:

http://www.echodnia.eu/apps/pbcs.dll/ar ... /140119897

Skoda jest jak diskopolo - tak samo prostacka i równie popularna.

PostNapisane: Pt, 10 sty 2014, 22:47 
Moderator

dadrl napisał(a):
Debilne pismaki.

Komentarz z wp:
NAJGORSZE ŻE WSZYSCY KIEROWCY Sˇ TRZE¬WI JAKA SZKODA BO TERAZ NIE WIADOMO KTO ZAWINIŁ I JEST PROBLEM. :lol:

http://www.echodnia.eu/apps/pbcs.dll/ar ... /140119897
Powinni jeszcze dodać, że na szczęście szybko przyjechał najebany patrol drogówki, bo chłopaki obchodzili imieniny komendanta i akurat go podrzucali na chatę, która znajduje się w pobliżu miejsca wypadku...

Co za mentalnie chory kraj, szczególnie na drogach!

Daj Polakom rządzić, a sami się wykończą... O.v.B.

Im bardziej poznaję ludzi tym bardziej kocham zwierzęta G.B.Shaw

PostNapisane: So, 11 sty 2014, 10:29 
Administrator

Patrzcie, co odpisał mi ten pismak:

"Witam! Zgadzam się z Panem całkowicie, że stan trzeźwości wszystkich kierowców uczestniczących w wypadku poza prowadzącym autobus nie miał żadnego znaczenia na jego przebieg. Dodam jednak, że gdybym napisał tylko iż trzeźwy był kierowca autobusu zaraz byłyby złośliwe pytania, czy to znaczy, że pozostali byli nie trzeźwi lub czy policja nie dokonała rutynowego obowiązku zbadania ich trzeźwości. Co do mojego pisania to już Pana wybór czy woli Pan czytać to, co na gorąco relacjonuje będący na miejscu zdarzenia facet z prawie 40 letnią praktyką, czy poprawnie napisany zza biurka tekst stażysty, który nie wychodzi z redakcji, a pisze, co zza innego biurka podyktuje mu rzecznik prasowy policji. Zapewniam, że jeżeli wszystko będzie szło tak dalej jak idzie od kilkunastu lat to już niedługo nie będzie miał Pan mieć takiego wyboru. Polecam Panu, jeżeli znajdzie Pan chwilę czasu na odnalezienie przez wyszukiwarkę materiału "Zniewolony umysł polskiego dziennikarstwa" Ewy Ziółkowskiej, który wyjaśnia dlaczego jest tak, jak jest. Chętnie poznam Pana zdanie na ten temat. Z pozdrowieniami Aleksander Piekarski"

PostNapisane: So, 11 sty 2014, 11:07 
Zaangażowany

Ja pierniczę, co za typ... woli robić ludzi w balona, niż pisać prawdę, byle nie urazić Organów i sponsorów. A że zniszczy życie komuś innemu - furda, ważne, żeby popisać i zarobić. Takiego "dziennikarza" to na zbitą twarz bym wywalił z roboty. Chyba rednacz tej gazeciny jest jednak innego zdania, może też ma za sobą wieloletnią praktykę w jakimś uczciwym, PRL-owskim, zupełnie niekłamiącym i niecenzurowanym tytule...

BTW, nawet Wujaszek Google nie zna tej książki, co ją ten redaktór DADRL'owi polecił był - nie ma PDF-ów, nie ma cytatów, Ewa Ziółkowska występuje li tylko na twarzoksiążce (w ilościach hurtowych, nie wiadomo która która). Wikipedia milczy, chomikuj nie chomikuje, Google wykreśla części hasła, żeby dopasować wyniki, wyszukiwarka Yahoo, że się tak wyrażę, nihooya nie znalazła... po prostu nie istnieje.

Znaczy, że p. Piekarski ma jakąś wiedzę tajemną, do której dostęp zwykłym śmiertelnikom jest utrudniony...

...ale i tak uważam, że to świństwo, takie artykuły pisać.

PS komentarz pod "artykułem":

No tak - z opisu wypadku "wyparowala" Mazda. Teraz to Doblo stało w pionie :-) Pełny profesjonalizm Pana Piekarskiego.

PostNapisane: So, 11 sty 2014, 14:21 
Administrator

To nie książka:
http://www.attac.org.pl/?lg=pl&kat=&dzi ... p=2&id=225

PostNapisane: Wt, 14 sty 2014, 23:40 
Zaangażowany

Uch, jaki sążnisty artykuł nt. pijanych kierowców znalazłem w egzemplarzu "DoRzeczy" (który zresztą też znalazłem)...

Jak widać, DoRzeczy robi niejako za echo nagonki na pijanych kierowców...

Zaczynam teraz wróżyć:
1. Po paru tygodniach cała sprawa "pijanych kierowców" rozejdzie się po kościach;
2. po następnych paru tygodniach okaże się, że:
- została przepchnięta jakaś wredna ustawa (np. nakaz wymiany wszystkich spłuczek we wszystkich kiblach na atestowane, europejskie i ekologiczne, emitujące z biodegradowalnych zasobników rakotwórczy gaz, który pochłania jakże szkodliwy CO2);
- rozgrabiono kupę forsy (np. przejedzono kolejnych kilkaset miliardów);
- POdwyższono POdatki;
- znacjonalizowano OFE;
- ........................................ (tu można dopisać)
3. Media Jedynie Słuszne zaczną chwalić rząd za odwagę, a Niesłuszne - "ups, znowu nas rząd nabrał...".

Spełni się. Zobaczycie.

EDIT:
no i stało się - 10 stycznia weszła Ustawa o Bratniej Pomocy.

Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 132 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 14  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]