DADRL POLAND

Association of Drivers Against Daytime Running Lights
Kampania społeczna "Wyłącz światła - włącz myślenie"

Teraz jest N, 22 paź 2017, 13:47

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 95 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Przymusowe szczepienia
PostNapisane: Pn, 20 kwi 2015, 09:02 
Zaangażowany

@ weuek

Nie istnieje żadna "polska mentalność". Polacy to tacy sami homines sapientes jak Czesi, Serbowie, Duńczycy, Amerykanie, Kanadyjczycy etc., tylko mają pecha do państwa, które próbuje być totalitarne na każdy możliwy sposób. Stąd nauczyliśmy się kombinować (i Bogu dzięki, że nadal ktoś to robi).

A że "musimy się wzorować" - no wiec są dwa rodzaje krajów: te, które mają przymus, jak i te, które go nie mają. Jakby nie patrzeć, zawsze jakis inny kraj ma tak samo jak my.

(AAAAAARGGGHHHHHH! Hitlerowcy nosili spodnie, nie wzorujmy się na nich!)

norA,
norA napisał(a):
Zagrożenie wolności i wolnego wyboru, czy dyskryminacja...to w tym wypadku dla mnie podchodzi pod paranoję raczej. Szczepienie psa przed wścieklizną też jest obowiązkowe i jakoś właściciele czworonogów nie narzekają...a też sami muszą pokryć jego koszt co roku.

No właśnie. Ja nie jestem pies, tylko człowiek; fajnie by było, żeby wreszcie państwo mnie uznało za człowieka.

Czy myślałeś czasami nad tym, skąd się bierze tyle przypadków najróżniejszych alergii? Ten nie może truskawek, tamten pomarańczy, inny mleka nie pije, jeszcze inny w lecie wyjść z domu nie może póki się zyrtecu nie nałyka i sereventu nie nawdycha... Tych przypadków jest znacznie więcej w moim pokoleniu, aniżeli w Twoim.

A gdybym mieszkał w Afryce... A gdyby tu było przedszkole w przyszłości... i wasz synek mały przechodził... w przyszłości... A gdyby tu było nagle przedszkole w przyszłości i wasz synek mały tędy przechodził w przyszłości, którego jeszcze nie macie, więc nie mówcie mi, że siedzi z tyłu!

Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  

PostNapisane: Pn, 20 kwi 2015, 10:36 
V kolumna

Dużo się mówi o alergii, że jej wzrost jest spowodowany skazeniem środowiska, ale nic się nie mówi, że postęp medycyny przyczynił się do zmniejszenia naturalnej selekcji. Teraz słabsze "osobniki" przekazują swoje geny następnym pokoleniom. Problem nie dotyczy tylko alergii ale wielu innych chorób.

"Żaden warszawski polityk, który chciałby zmienić Kaszubów, ¦lązaków czy Białorusinów w Polaków, nie miał prawa czuć się dotknięty tym, że carska administracja próbuje zmienić Polaków w Rosjan" Jan Niecisław Baudouin de Courtenay

PostNapisane: Pn, 20 kwi 2015, 22:59 
Moderator

Ilość alergii wynika nie ze szczepienia, tylko coraz bardziej sterylnych warunków życia i wychowania, a także skażenia środowiska oraz modyfikowanej, chemicznej żywności przede wszystkim i sztucznych dodatków. Sam nigdy na nic nie byłem uczulony, ale ostatnimi laty zaczęły uczulać mnie banany i to wystarczy, że zjem jednego dziennie przez kilka dni pod rząd i gotowe oraz niektóre płyny do prania - dziwne, że to dopiero teraz po kilku dekadach życia i obcowania z takimi produktami?

Im bardziej poznaję ludzi tym bardziej kocham zwierzęta G.B.Shaw

PostNapisane: Wt, 21 kwi 2015, 21:30 
V kolumna

W głównej mierze ze szczepień. Wcześniej umierali jeśli mieli słaby lub upośledzony układ immunologiczny. Wzrost populacji ludzi gwałtownie wzrósł po zastosowaniu nowych szczepionek, więc przekazywanie "słabych" genów miało trend wzrostowy. W Skandynawii mają coraz więcej osób chorych na alergię, a szczycą się że mają wszystko eko, czyste powietrze itp.
Przed wykryciem kortykosteroidów i leków antyhistaminowych ludzie tacy byli skazani na śmierć, w przypadku wystąpienia powikłań przy ekspozycji na alergen.
Oczywiście że środowisko i jedzenie ma na to wpływ, ale jeszcze nikt nie wymyślił tabletki na upgrade genów.

"Żaden warszawski polityk, który chciałby zmienić Kaszubów, ¦lązaków czy Białorusinów w Polaków, nie miał prawa czuć się dotknięty tym, że carska administracja próbuje zmienić Polaków w Rosjan" Jan Niecisław Baudouin de Courtenay

PostNapisane: Pt, 1 maja 2015, 22:58 
Zaangażowany

inforobert napisał(a):
Patrząc statystycznie powikłania po szczepieniu są dużo rzadsze i łagodniejsze od powikłań wywołanych chorobą. Infekcję u małych dzieci trudniej zdiagnozować, powikłania bezpośrednio po szczepieniu dają lekarzowi bardziej czytelny obraz jak leczyć.

Wiele chorób i powikłań następuje często nawet lata po przyjęciu szczepionki i mało kto wiąże te fakty,że dziecko ma jakiś autyzm itd.Po niemowlęciu tego nie widać,a właśnie najwięcej szczepień łupane jest w malutkie dzieci których układ nerwowy się dopiero kształtuje.
Nie jestem przeciwny szczepionkom,ale dobrym szczepionkom.
Takim jak my,Wy czy nasi rodzice byli potraktowani,znaną od dziesiątek lat klasyką gatunku - gruźlica,odra,WZW,co tam jeszcze.
Od kilkunastu lat jest moda na te 50w1 na byle co zaraz jak z brzucha wyjdzie i organizmy tych dzieciaków głupieją.Same dzieciaki też,co zaczyna być widać jak to pokolenie eksperymentalne (nikt długofalowo tych wynalazków nie testował,bo niby jak..) teraz jest już nastolatkami...

Prawda leży pośrodku.Macie rację z przetrwaniem słabych genów i chemizacją życia,ale nie dam się przekonać,że takie bombardowanie szczepieniami od małego (gdyby trzymać się wszystkiego co obowiązkowe i zalecane) nie może mieć złego wpływu na późniejsze życie.

PostNapisane: Pt, 1 maja 2015, 23:08 
Zaangażowany

A ja po prostu myślę, że jak coś nie ma efektu stuprocentowo pozytywnego, to nie powinno być nakazane.

¦wiatła w dzień przy dobrej widoczności też mają czasami efekt pozytywny (radiowóz, karetka, pojazd holujący, pilot, pojazd ponadwymiarowy), co nie zmienia faktu, że nakaz świecenia dla wszystkich jest durny.

PostNapisane: So, 2 maja 2015, 21:46 
V kolumna

Mnie najbardziej denerwują, recepty.
Jakby nie można było normalnie iść do Apteki, wybrać co mi potrzebne, a w odpowiedzi usłyszeć: Karta czy Gotówka ?
Ci przewlekle chorzy co miesiąc po to samo chodzą, tony bezsensownego drukowania papieru. Dzień dobry, kupon, nazwa leku, podpis, pieczątka, do widzenia. Dzień dobry, kupon, nazwa leku, podpis, pieczątka, do widzenia. Dzień dobry, kupon, nazwa leku, podpis pieczątka, do widzenia. ... Jak w Zusie, machina do pieczątek.
Ekologom to pewnie nie przeszkadza, bo to tylko mała kartka, ale EGR DPF katalizatory Euro 6, AdBlue itp pierdoły muszą być :roll:

PostNapisane: Pn, 4 maja 2015, 11:00 
Zaangażowany

inforobert napisał(a):
Jakby nie można było normalnie iść do Apteki, wybrać co mi potrzebne, a w odpowiedzi usłyszeć: Karta czy Gotówka ? (...)

Mnie też denerwują ale absolutnie nie zgadzam się na to, by wszystkie leki były dostępne bez recepty. Wyobrażasz to sobie? Już w tej chwili jesteśmy narodem, który zjada olbrzymie ilości leków przeciwbólowych bez recepty i regularnie się truje. Niby jakim kryterium miałby się kierować obywatel "wybierając co mu potrzebne"? Reklamami? Poleceniem znajomych? Wiedzą z internetu? No proszę Cię...

PostNapisane: Pn, 4 maja 2015, 14:10 
Zaangażowany

U nas dziwne przekonanie panuje, nieważne czy boli palec u nogi czy jest się przeziębionym to tabletka czy inna chemia musi być, a najlepiej od razu antybiotyk "bo nic innego nie zadziała" :?

PostNapisane: Wt, 5 maja 2015, 20:35 
V kolumna

Wojto napisał(a):
inforobert napisał(a):
Jakby nie można było normalnie iść do Apteki, wybrać co mi potrzebne, a w odpowiedzi usłyszeć: Karta czy Gotówka ? (...)

Mnie też denerwują ale absolutnie nie zgadzam się na to, by wszystkie leki były dostępne bez recepty. Wyobrażasz to sobie? Już w tej chwili jesteśmy narodem, który zjada olbrzymie ilości leków przeciwbólowych bez recepty i regularnie się truje. Niby jakim kryterium miałby się kierować obywatel "wybierając co mu potrzebne"? Reklamami? Poleceniem znajomych? Wiedzą z internetu? No proszę Cię...

Jak nie wie co kupić niech idzie do lekarza, a jak wie to niech kupi.
Wolność wyboru.
Ich wybór czym chcą się truć, alkoholem, papierosami, narkotykami, lekami przeciwbólowymi, sterydami itd

Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 95 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]