DADRL POLAND

Association of Drivers Against Daytime Running Lights
Kampania społeczna "Wyłącz światła - włącz myślenie"

Teraz jest Wt, 18 cze 2019, 03:26

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 391 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 40  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Kaski rowerowe
PostNapisane: Cz, 19 sty 2012, 11:42 
Administrator

http://ibikekrakow.com/2011/06/14/spyta ... bez-kasku/

Niektóre komentarze są niezłe.

Skoda jest jak diskopolo - tak samo prostacka i równie popularna.

Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  

PostNapisane: Pn, 19 mar 2012, 14:38 
Zaangażowany

Wczoraj, 18 marca, TVP1 w Wiadomościach minifelieton o pięknej wiosennej pogodzie. Reporter pokazuje ludzi na trawniczkach, ławkach, krótkie wywiady jaka to super pogoda, słońce, +18stC itp. I wstawka: "Niektórzy wzięli dobrą pogodę bardziej na sportowo...", w tym miejscu pokazanych paru rowerzystów na ścieżce, potem dziecko na rowerku i tekst "... rowerzyści, oczywiście w kaskach...." Co do k**** nędzy ma felieton o pogodzie do kasków!? Ktoś mu zapłacił za przemycanie takich treści? Aż żałuję, że nie zapamiętałem nazwiska tego idioty.

PostNapisane: Pn, 19 mar 2012, 16:07 
Zaangażowany

niestety to już norma, tak samo w radiu często można usłyszeć jakieś teksty o kamizelkach i kaskach dla rowerzystów czy świateł i opon zimowych dla kierowców... ciężko już powiedzieć czy niektórym za to płacą czy mówią tak dla naszego "dobra" z własnej woli... ale jak słyszę takie teksty to aż się we mnie gotuje. Zwłaszcza że we wrocławiu nie brakuje podświetlonych rowerzystów w dzień :/

PostNapisane: Pn, 19 mar 2012, 20:48 
Zaangażowany

Jadę dzisiaj szosówką jakieś 45 km/h, a jakiś idiota z panienką na podświetlonych rowerach wrzeszczy żebym zjechał na ścieżkę rowerową po której jechali. A było to poza miastem w pobliżu jakiejś wsi. Gdybym jechał ścieżką to podświetlony idiota, albo jego panienka mogliby już nie żyć. Już kilka takich ataków przeżyłem. Dla ludzi nie ma różnicy, czy to rower dziecięcy, damka, turystyczny, czy wyścigowy szosowy. Po ścieżkach, w garnku na głowie, kamizelce i z lampkami. Że też takie głupole żyją na tym świecie...

PostNapisane: Pn, 19 mar 2012, 21:12 
Zaangażowany

mnie to z reguły kierowcy wyganiają na sciezki rowerowe

PostNapisane: Pn, 19 mar 2012, 21:27 
Administrator

Lipen napisał(a):
Jadę dzisiaj szosówką jakieś 45 km/h, a jakiś idiota z panienką na podświetlonych rowerach wrzeszczy żebym zjechał na ścieżkę rowerową po której jechali. A było to poza miastem w pobliżu jakiejś wsi. Gdybym jechał ścieżką to podświetlony idiota, albo jego panienka mogliby już nie żyć. Już kilka takich ataków przeżyłem. Dla ludzi nie ma różnicy, czy to rower dziecięcy, damka, turystyczny, czy wyścigowy szosowy. Po ścieżkach, w garnku na głowie, kamizelce i z lampkami. Że też takie głupole żyją na tym świecie...

Też raz miałem takie coś w wykonaniu jakiegoś przygłupiego dziada w kasku, z tym że "ścieżka rowerowa" miała postać dróżki wysypanej żużlem. :lol: Jeszcze pyskował, że się przed nim nie zatrzymałem jak przejeżdżał przez przejście dla pieszych. Nawet zszedłem z roweru i byłem gotowy mu wp..., ale w butach z zatrzaskami do pedałów nie dało rady go gonić.

PostNapisane: Wt, 20 mar 2012, 11:59 
Zaangażowany

Bo w większości to są pseudościeżki robione tylko dla statystyk przez ludzi, którzy nie jeżdżą rowerem. U mnie, chodniki składające się z połamanych płyt chodnikowych oznaczają jako ścieżki rowerowe. Obok jest ulica asfaltowa, ale tam stoi znak zakazu jazdy rowerem. Oczywiście olewam to i jeżdżę asfaltem. W dodatku te "ścieżki" są bez ładu i składu. Kawałek tu, kawałek gdzie indziej. Jadąc nimi trzeba co chwila schodzić z roweru. To jest jakieś nieporozumienie.

PostNapisane: Wt, 20 mar 2012, 14:44 
Zaangażowany

Koło mnie budują takie ścieżki, że po obu stronach stoją dziesiątki małych, metalowych słupków chyba po to żeby ludzie się pozabijali w razie wywrotki, a poza tym ścieżka ciągle przecina wyjazdy z posesji obniżając się w tym miejscu. Żaden myślący rowerzysta nic takiego by nie zaprojektował. Ja tam olewam ścieżki, z resztą sami wiecie, że szosą najbezpieczniej jedzie się po szosie. Ale wytłumacz to głupiemu ludowi.

PostNapisane: Wt, 20 mar 2012, 16:43 
Administrator

A wytłumacz im dlaczego bezpieczniej jeździć przynajmniej metr od krawędzi jezdni. Niewykonalne.

PostNapisane: Wt, 20 mar 2012, 17:51 
Zaangażowany

U mnie kilka lat temu wybudowali obwodnicę tzw. Trasę Bursztynową. Droga znajduje się na nasypie, pod nią jest chodnik i ścieżka rowerowa, odcinek o którym piszę ma długość 1,4 km. Tylko jest pewien problem. Drogę przecina Prosna i jeszcze jedna mała rzeczka, więc są tam dwa mosty, na które trzeba podprowadzić rower. Były tam schody z przykręconymi dwiema metalowymi "dechami", dzięki którym można było podprowadzić tam wózek czy rower... W końcu do mostu nad Prosną dobudowali normalny podjazd. A później skradziono te "dechy" spod mostu nad tą drugą małą rzeczką. :lol: Więc nikt tam nie jeździ, bo kto będzie wnosił rower schodami na most. Wcześniej też już niewiele osób tam jeździło, bo to podprowadzanie roweru było trochę męczące. :)
Proszę jak władze dbają o kondycję mieszkańców. :D
PS. Ale przynajmniej jak w weekend jeździłem sobie rowerem za i po mieście, to bardzo mały odsetekk rowerzystów miał kaski, a podświetleńca nie było żadnego.

Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 391 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 40  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]