DADRL POLAND

Association of Drivers Against Daytime Running Lights
Kampania społeczna "Wyłącz światła - włącz myślenie"

Teraz jest So, 23 cze 2018, 14:28

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 388 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Kaski rowerowe
PostNapisane: Śr, 15 cze 2016, 22:10 
V kolumna

Jakie ja dzisiaj tłumaczenia czytałem :shock:
Jak nie masz lampki w rowerze to cię nie widzą w cieniu, albo na skrzyżowaniu równorzędnym rowerzysta jest nie widoczny. Najczęściej z tym cieniem, farmazony.

Najlepsze było to :lol:
Maciej R.
Cytuj:
Podpowiedź druga: pojazd A (dla ułatwienia samochód) zbliża się do skrzyżowania. Pojazd B (rower) jedzie też w kierunku skrzyżowania, ale z prawej strony (skrzyżowanie równorzedne, albo to przejazd rowerowy, A wyjeżdża z bocznej uliczki itd.), co gorsza w słoneczny dzień w cieniu. O ile wcześniej pojazd A zobaczy B i ile będzie miał czasu na podjęcie decyzji (jechać, zatrzymać się itd.) gdy B jednak będzie miał włączone przednie światło?

Żaden z pojazdów (szczególnie rower) nie jedzie do tyłu.

Rozjeb... mnie, brakowało jeszcze pytania ile kartofli wiezie pojazd A :lol:

Fajny filmik, bez kasku i lampek.

"Żaden warszawski polityk, który chciałby zmienić Kaszubów, ¦lązaków czy Białorusinów w Polaków, nie miał prawa czuć się dotknięty tym, że carska administracja próbuje zmienić Polaków w Rosjan" Jan Niecisław Baudouin de Courtenay

Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  

PostNapisane: Śr, 15 cze 2016, 23:05 
Zaangażowany

haha jaki kamikadze :D

PostNapisane: Pt, 17 cze 2016, 12:22 
Moderator

Co oni wszyscy qrwa mają za fobie, że się w słoneczny dzień cienia tak bardzo boją...? :lol: Zdrowy umysłowo człowiek chowa się w taki dzień włąsnie w takim cieniu od upałów...

Im bardziej poznaję ludzi tym bardziej kocham zwierzęta G.B.Shaw

PostNapisane: So, 18 cze 2016, 09:41 
V kolumna

To samo pisałem na tym blogu.
Wszyscy piesi stają się niewidoczni :?: :shock:
Co ciekawe, na takich single track w lesie, jest pełno miejsc przechodzących z cienia w pełne oświetlenie słoneczne.

"Żaden warszawski polityk, który chciałby zmienić Kaszubów, ¦lązaków czy Białorusinów w Polaków, nie miał prawa czuć się dotknięty tym, że carska administracja próbuje zmienić Polaków w Rosjan" Jan Niecisław Baudouin de Courtenay

PostNapisane: So, 18 cze 2016, 21:20 
Administrator

Idę sobie przez łąkę z psem, a tu z przeciwka idzie jakiś koleś i prowadzi rower. Podszedł bliżej, patrzę, a on ma kask na głowie. I dodatkowo włączone światełko. A w ręce ma torbę z tak na oko 10 piwami. Jego błędny wzrok też nie wskazuje, że jest trzeźwy. Aż się we mnie zagotowało.
Właśnie się mijamy, a on wyskakuje ze: "sprzedaż mi kolego papierosa?" Pomijam już, że nie jest dla mnie kolegą, bo miał na oko 20 kilka lat, ale tak mnie zdenerwowały ten kask i światełko, że mu odparłem: "sprzedać to ci mogę kopa". Koleś stanął jak wryty, zawahał się, zamyślił i próbował złagodzić sytuację tradycyjnym: "spoko, kolego".
A pomyśleć, że gdyby nie ten kask i światełko, to nawet bym mu tego papierosa kupił, bo rower i piwo generalnie kojarzy mi się dobrze. Bo nie raz wracałem do domu po siedmiu piwach i bez kasku, nie raz uciekałem przed strażą miejską, gdy ośmieliłem się jechać rowerem przez park, gdzie rzekomo nie wolno jeździć rowerem, a ja byłem w dodatku po kilku piwach. A tu taki cep wszystko zepsuł. :(

Skoda jest jak diskopolo - tak samo prostacka i równie popularna.

PostNapisane: N, 19 cze 2016, 04:48 
Zaangażowany

Gość używał taktyki myśliwców japońskich a Ty mu chciałeś kopa zasadzić ;p Może po prostu z imprezy wyruszył jeszcze w nocy i lampka mu się jeszcze paliła...

wiem co powiesz - ten kask podważa wszystko inne :D Po prostu szkoda słów. U mnie w mieście jest dokładnie to samo i nic się na lepsze nie zmieniło przez ten cały czas. Dalej podświetleni rowerzyści w dzień, w kaskach, lampkach, obcisłych ciuszkach. Najlepsze jest to, że ja jeżdżę w zwykłych szmatach, bez kasku (można powiedzieć że jak lump ;p) i mało kto mnie jest w stanie wyprzedzić, mimo tych wszystkich "sportowców". A żeby było jeszcze śmieszniej, rok temu przechodziłem bardzo poważne zapalenie stawów i najbardziej siadło mi na kolana... i ci pseudosportowcy nie są w stanie dać mi rady, gdzie jeszcze nie odzyskałem w pełni zdrowia :D

Pamiętam jak jeszcze moja była dziewczyna wyciągnęła mnie na rowery jak już dawałem radę jeździć po chorobie... ¦miałem się że kalece nie daje rady :D Stwierdziła że więcej ze mną na rower nie idzie bo jak ja w takim stanie tak jeżdżę, to co będzie jak wrócę do formy :)

PostNapisane: N, 19 cze 2016, 19:32 
Moderator

Rower jest najlepszym środkiem lokomocji na piwo, czy do pijalni aka pubu, bo jak przegniemy, to zawsze można go prowadzić, a za to bodaj się [jeszcze] w tym kraju nie idzie do więzienia...samochodu zaś nie popchamy, a wszystko inne podwożące też kosztuje :)

Im bardziej poznaję ludzi tym bardziej kocham zwierzęta G.B.Shaw

PostNapisane: Wt, 21 cze 2016, 11:14 
Zaangażowany

Motocykl też można pchać i jest się najpieszszym z pieszych.

Kłopot tylko taki, ze motocyklista jest jeszcze gorszym wrogiem ludu od kierowcy...

PostNapisane: N, 26 cze 2016, 04:24 
Zaangażowany

Syngalez napisał(a):
Kłopot tylko taki, ze motocyklista jest jeszcze gorszym wrogiem ludu od kierowcy...

Ale o tym się głośno nie mówi

PostNapisane: N, 26 cze 2016, 19:25 
Zaangażowany

Bo nie trzeba. Spory procent narodu został przekabacony odpowiednio tj. "każdy motocyklista to świrus, zaprdala japońską wiertarką 200 km/h po mieście i nie ma tłumika, najlepiej w ogóle zakazać motocykli".

Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 388 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]