DADRL POLAND

Association of Drivers Against Daytime Running Lights
Kampania społeczna "Wyłącz światła - włącz myślenie"

Teraz jest Pn, 18 lis 2019, 11:15

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 97 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 10  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: TVN Turbo
PostNapisane: Wt, 8 kwi 2014, 21:07 
Administrator

Dobrze jednak wiedzieć, co to jest tefałen.
Dzisiaj mnie zatrzymali, bo jechałem 70 na dwupasmówce, zamiast 50. Milicjant pyta:
- Gdzie tak się pan spieszy?
- Na "Uwaga pirat"
- Aha ...., to proszę jechać

Tak działa magiczna moc tefałen :lol:

Skoda jest jak diskopolo - tak samo prostacka i równie popularna.

Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  

PostNapisane: Śr, 9 kwi 2014, 17:44 
Zaangażowany

No i padłem. :lol: :D Widocznie i do mnie dotarł jakiś powiew mocy Tefałen...

PostNapisane: Cz, 1 maja 2014, 20:55 
Moderator

Od kiedy zniesiono w PL obowiązek jazdy na światłach w terenie zabudowanym??? :o
http://player.pl/programy-online/zakup-kontrolowany-odcinki,215/odcinek-258,S17E258,28739.html

Daj Polakom rządzić, a sami się wykończą... O.v.B.

Im bardziej poznaję ludzi tym bardziej kocham zwierzęta G.B.Shaw

PostNapisane: Cz, 1 maja 2014, 21:22 
Zaangażowany

14:44 "Delikatnie wyblakły na słońcu przełączniki". Jako że ten filmik niedługo zniknie, pozwoliłem sobie wrzucić jeszcze tę wspaniale wyglądającą Hondę. 8-)

Porsche 944 z końcówki już kiedyś gościło w tym programie i pamiętam, że Kornacki skomentował wtedy jego otwierane reflektory, że w Polsce to raczej nie będą chowane, nie brzmiało to jakby był zadowolony z tego faktu.

Załączniki:
wyblakłe przełączniki.jpg
wyblakłe przełączniki.jpg [ 91.89 KiB | Przeglądane 1179 razy ]
Zakup Kontrolowany - Honda Prelude.jpg
Zakup Kontrolowany - Honda Prelude.jpg [ 129.11 KiB | Przeglądane 1179 razy ]

PostNapisane: Cz, 1 maja 2014, 22:23 
Moderator

Może redaktor Kornacki się nawrócił? 200SX oraz 944 też nie jeździł na jakichkolwiek światłach w tym odcinku! Skądinąd jak kojarzę, to ze wszystkich euGeniuszy motoryzacyjnych TVN Turbodziury on jako jedyny zawsze używa DRL jeśli pojazd takowe posiada, reszta (prócz ofkoz Bena Collinsa i czasami Maznasa) zawsze na jedynych słusznych wszędzie się powozi...

PostNapisane: Cz, 1 maja 2014, 22:42 
Zaangażowany

Porsche 944 ze schowanymi lampami chyba jedzie Klimkowski, a nie Kornacki, ale i tak zamieszczę, bo pięknie wygląda. :)
Natomiast co do Nissana, 11:19 włącza światła.

Nie wiem, czy się "nawrócił", może mu się zapomniało, może od początku był przeciwny... W każdym razie nic o światłach chyba się nie wypowiadał, więc nie można wykluczyć żadnej z tych wersji.

Załączniki:
Zakup Kontrolowany - Porsche 944.jpg
Zakup Kontrolowany - Porsche 944.jpg [ 192.73 KiB | Przeglądane 1173 razy ]
Zakup Kontrolowany - Nissan 200SX.jpg
Zakup Kontrolowany - Nissan 200SX.jpg [ 174.07 KiB | Przeglądane 1173 razy ]

PostNapisane: Cz, 1 maja 2014, 23:43 
Zaangażowany

Takie nieświecenie w tvnie??Aż się chce oglądać,choć to auta zupełnie nie na mój gust.

Johnny napisał(a):
Porsche 944 z końcówki już kiedyś gościło w tym programie i pamiętam, że Kornacki skomentował wtedy jego otwierane reflektory, że w Polsce to raczej nie będą chowane, nie brzmiało to jakby był zadowolony z tego faktu.

Ostatnio pod marketem widziałem zaparkowane właśnie takie jakieś szybkie japońskie stare auto z chowanymi lampami,które nie były schowane...albo mechanizm wyczerpał już swój resurs,albo właściciel zdezaktywował go chroniąc przed przedwczesną śmiercią :|

A przypomnieliście mi,że jakiś czas temu widziałem w "Gadżecie" test Osramów Nightbreaker.
http://player.pl/programy-online/nowy-g ... 23707.html

Od 8:37

Cytuj:
W Polsce mamy obowiązek jeździć na wł. światłach przez cały rok,bez względu na porę dnia i warunki atmosferyczne.Ma to sens,bo nawet w ciągu dnia z wł.światłami jesteśmy lepiej widoczni dla innych użytkowników dróg.Ale nie oszukujmy się,najważniejsze jest to żeby światła daleko świeciły w nocy(...)

No i dalej mamy o czasie reakcji,przejechanych metrach i ustawione 2 skodziny ze zwykłymi żarówkami i z Osramami,i pomiar natężenia światła w odległości 50 m,wynik 0,6 lx konta 3 lx.No dobra,wierzę bo sam mam Tungsramy +90% i różnica jest.
Ale o tym,że takie żarówki rujnują kieszeń,gdy używa się ich całą dobę,ani słowa.
To nie pierwsze takie lokowanie,te same żarówki były już w poprzedniej edycji tego programu (ze Zbigniewem Urbańskim) i u Bielaka chyba też.
Najwyraźniej sprzedają się za słabo,ale przeciętny użytkownik zakłada takie,ale zanim wyjedzie w nocną trasę zdąży je spalić w miejskich korkach wczesnym popołudniem,więc uznaje produkt za przereklamowaną tandetę i wraca do "zwyklaków".
Urbański pokazywał też kiedyś DRL Philipsa,ale już to zdjęli.

PostNapisane: Pt, 2 maja 2014, 12:30 
Zaangażowany

6182 napisał(a):
Ostatnio pod marketem widziałem zaparkowane właśnie takie jakieś szybkie japońskie stare auto z chowanymi lampami,które nie były schowane...albo mechanizm wyczerpał już swój resurs,albo właściciel zdezaktywował go chroniąc przed przedwczesną śmiercią :|

Niektóre japońce (ze szczególnym, domniemanym wskazaniem na Mazdę) mają tak, że po zgaszeniu zapłonu silniki reflektorów nie działają. Standardem jest to, że ludzie najpierw gaszą silnik, potem światła, więc może być tak, że po prostu nie chowają się one z przyczyn jak najbardziej słusznych (dla Japończyka).

PostNapisane: Pt, 2 maja 2014, 14:23 
Zaangażowany

Każdy samochód z otwieranymi reflektorami ma przełącznik, dzięki któremu mogą być one otwarte nawet, gdy światła są wyłączone. Jeśli jest cały czas załączony, to reflektory w ogóle się nie chowają.

PostNapisane: Pt, 2 maja 2014, 22:38 
Moderator

M.in. ze względu na chowane reflektory (gwoli przypomnienia ostatnie w historii seryjne auto z takimi to Corvette C5) w Ameryce Płn. jako DRL dopuszczono przednie pozycje.

Co do Porsche 944 i Zakupu Kontrolowanego - bez świateł (jak to tam przepuścili?) jedzie Kornacki, Klimkowski ma je zapalone! W Hondzie Prelude w ogóle nie włączyli świateł, jedynie MB CLK miał zawsze zapalone (i najbardziej zużyte)... Ale jednak chyba TVN się nawraca, bo coraz więcej testów aut odbywa się tylko na DRL (niezależnie od regionu i pogody), a Kornacki i Mikiciuk dużo jeżdżą bez świateł...

Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 97 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 10  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]