DADRL POLAND

Association of Drivers Against Daytime Running Lights
Kampania społeczna "Wyłącz światła - włącz myślenie"

Teraz jest Cz, 12 gru 2019, 00:38

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 7 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Choinka
PostNapisane: N, 6 gru 2009, 15:01 
Zaangażowany

Nigdy nie widziałem czegoś takiego wcześniej dlatego chciałem Wam opisać vw t4 choinka. Niestety nie zdążyłem zrobić zdjęcia.

Jechał sobie w piątek wieczorem i miał:

- światła mijania
- pod nimi światła dzienne diodowe
- w środku świecił wyszywany diodami znak vw na grilu, co wyglądało jak 3 światło
- za szybą świeciła znana u kierowców ciężarówek tablica z imieniem kierowcy

Auto przejechało obok mnie: w zderzakach zamontowane diodowe światła obrysowe (po dwie sztuki z każdej strony).
Zaczął skręcać: dodatkowy migacz w lusterkach (migał na przemian z tymi w lampach, nie w tym samym czasie)

Auto z tyłu:

- stopy standardowe w kloszach
- dodatkowe 2 stopy w miejscu gdzie powinny być przeciwmgłowe w zderzakach
- oraz 3 stop w szybie
w sumie 5 żarówek stopu.

Nie dostrzegłem czy jechał w kamizelce hehe

Wyobrażacie sobie takiego transportera ? ;)

Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  

Tytuł: Re: Choinka
PostNapisane: N, 6 gru 2009, 19:41 
Zaangażowany

Szkoda, że rok dobiega końca bo można by go ochrzcić mianem Debila Roku - a tak to długo się tym tytułem nie nacieszy.
p.s. a może gościu ma kompleksy np. nie zdał c+e i teraz na otarcie łez lansuje się swoją mini ciężarówką. :D

PostNapisane: N, 6 gru 2009, 23:49 
Zaangażowany

Ja też mam z tyłu 5 żarówek stopu ... 2 zwykłe 2 z przeciwmgielnych (z sekcji obok w tej samej lampie) i ledowy trzeci stop .... przynajmniej jak się któraś przepali to wszystko działa jak należy ;-PPP

Nie mam obrysówek - ale te są dozwolone przepisami .... kierunki boczne też mam (kiedyś było takie wymaganie dla haka holowniczego) choć nie w lusterkach .... z przodu teraz będzie mnóstwo świateł halogeny + dzienne + mijania + dalekosiężne a w dzień i tak będę jeździć bez świateł ;-PPP Tak żeby podświetleni pomyśleli - tyle świateł ma a nic mu nie świeci heh :-))

PostNapisane: Śr, 30 gru 2009, 20:49 
Zaangażowany

A mi się podobają takie kierunkowskazy na lusterkach :P Trzecie światło stopu też jest bardzo przydatne i ładnie wygląda. Jedyne, co jest wkurzające, to to, że na czerwonym świetle na skrzyżowaniu, na RÓWNEJ drodze stoi taka grupka aut i WSZYSTKIE mają naciśnięte stopy - po co to? Żarzą mi się te stopy przed oczami i wkurzają :evil: Ja mam odpuszczony hamulec gdy stoję na równej jezdni, samochód przecież się nie stoczy, więc po co wszyscy żarzą typi stopami?? Kurwa, jakby chcieli pokazać mi "ty z tyłu, patrz, jakbyś nie zauważył, to pali się na sygnalizacji czerwone światło, więc my ci podpowiemy to swoimi światłami stopu" :roll:

PostNapisane: Cz, 31 gru 2009, 00:41 
Nowy

Trancefan1986 napisał(a):
Kurwa, jakby chcieli pokazać mi "ty z tyłu, patrz, jakbyś nie zauważył, to pali się na sygnalizacji czerwone światło, więc my ci podpowiemy to swoimi światłami stopu" :roll:

Mnie osobiście bardziej wku....rwiają ci co stoją na skrzyżowaniu i mają włączony migacz (21Watt) mrugający mi prosto w oczy a do zmiany świateł jakieś 2 minuty. Ja tak nigdy nie robię. Włączam migacz dopiero jak ruszam.
Tak z innej beczki to stopy mają zapalone na skrzyżowaniach wszystkie auta z automatycznymi skrzyniami. Większość użytkowników automatów nie chce machać wajchą aby co chwila włączać N lub P a na D auto pełza i trzeba stać na hamulcu.

PostNapisane: Cz, 31 gru 2009, 13:43 
Zaangażowany

Ok - stanie na hamulcu do świateł to nic takiego ... fakt - część z automatem praktycznie musi stać na hamulcu ... trudno ciągle przełączać na parking ...

Wczoraj stałem na przejeździe kolejowym - stałem dobre 5 minut i najpierw przełączyłem światła na pozycyjne żeby nie świecić gościowi przedemną w lusterka ani do auta ... a on ciągle trzymał nogę na hamulcu (jakiś tam nowszy Mercedes po 2000r).... przez całe te 5 minut stania. Po jaką cholerę ? Stał na równej drodze i auto się nie toczyło ... No to 2 minutach włączyłem mu mijania i tak stałem ...

Oczywiście pojechał na czerwonym przez dopiero otwierające się szlabany. Ciekawe czy na skrzyżowaniach też jeździ na czerwonym ?

Podobnie na tej samej drodze jest taki parking przy piekarni ... jest on strasznie dziurawy i pod górkę - 80% kierowców którzy zatrzymali się do piekarni oczywiście stoi na światłach mijania pod górkę cały czas i świeci to wtedy mocno jak długie :-/

Skrzyżowanie jest w kształcie litery T (im bliżej góry literki T tym bardziej droga opada jadąc od dołu literki T) , parking przedłuża to skrzyżowanie do formy + .... Nie dość , że to myli to jeszcze irytuje ... światła postojowe - to chyba kierowcom nic nie mówi ...

PostNapisane: Cz, 31 gru 2009, 13:55 
Zaangażowany

Takich skrzyżowań z najazdem pod górkę znam kilka. Nie dość, że światła oślepiają wtedy z całą swoją mocą, to jeszcze nie ma najmniejszych szans na zobaczenie migacza gdy jest obok reflektora.

Co do przejazdu kolejowego, to jakiś czas temu zatrzymuję się przed jednym. Oczywiście, jak to w Polsce, pociąg przejedzie dopiero za 10 minut, więc wyłączam silnik i światła. Przede mną stoi Niemiec, który również zgasił auto wraz z oświetleniem. Z ciekawości wyszedłem z samochodu i spojrzałem na pozostałą część kolejki - cała reszta baranów stała z włączonymi silnikami oraz światłami mijania.

Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 7 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]