DADRL POLAND

Association of Drivers Against Daytime Running Lights
Kampania społeczna "Wyłącz światła - włącz myślenie"

Teraz jest N, 21 lip 2019, 23:11

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Złodziejstwo firmowe
PostNapisane: Wt, 21 cze 2016, 12:23 
Zaangażowany

Postanowiłem założyć temat, bom wściekły, że się dałem w konia zrobić.

Udałem się pewnego dnia rano do Decathlona celem zakupu wypisanych na liście towarów "bo skoro jedziesz, to wejdź i kup".

Na liście były m. in. łożyska do deskorolki (element wymienny - bardzo ładnie z ich strony!). Aby wiedzieć, o co chodzi, wziąłem od jej właściciela jedno kółko na wymiar.

Powiedziałem pani przy kasie, że wnoszę na salę. Pani kiwnęła głową nie patrząc i kasowała dalej. Ochroniarz wpatrywał się nic niewidzącym wzrokiem w niewiadomoco.

Poznajdowałem graty wszelakie, zaniosłem do kasy, zapłaciłem parę stówek i, nie sprawdzając paragonu, wyszedłem.

Po powrocie do domu zsumowałem poszczególne produkty i zawsze wychodziło mi o kilkanaście złotych drożej. Przyporządkowałem więc poszczególne pozycje na paragonie do towarów i nadal nie wiedziałem, czym jest KOLK293874 13,99 (szyfr był inny, sens podobny).
Potem zorientowałem się, że przechodziłem przez kasę, trzymając kółko do deski w ręce i nie kładąc go na ladzie. Używany egzemplarz, który przyniosłem na wymiar, był ładnie wymyty i mało zużyty, więc mógł uchodzić za nowy, kosztujący (niespodzianka!) 13,99...

Kasjerka mogła mnie spytać, skąd mam kółko od deski. Pokazałbym, że pozdzierane, przypomniałbym, że przed kwadransem je wniosłem na salę, przechodząc zresztą tuż obok niej. Stare, pordzewiałe łożysko bym jej nawet mógł sprezentować (właściciel i tak by się nie obraził).

Mogła poprosić ochroniarza, żeby to on sprawdził, czy coś ukradłem.
Mogła wezwać policję, mogła sprawdzić kamery (na pewno jakieś są)... nic takiego nie zrobiła.

Zamiast tego kasjerka orżnęła mnie na 13,99 bez słowa, tak, jakbym to zakichane kółko rozpakował i próbował bezczelnie wynieść przez kasę.

Już chciałem jechać do Decathlona z powrotem i urządzić im dziką awanturę - taką prawdziwą, z wyzwiskami, groźbami i interwencją ochrony - ale błyskawicznie poszedłem po rozum do głowy: paliwo za jazdę wte i wewte kosztowałoby mnie powyżej 13,99, do tego nerwy etc., a do tego niesłychanie trudno byłoby ponad dwie godziny później udowodnić, że tego kółka, które jest na paragonie, w rzeczywistości nie było.

Nie było więc sensu tam jechać, ale wartałoby przysporzyć im strat w jakiś inny sposób...

...i to jest właśnie ten sposób.

Morały trzy:

1) Zawsze czytajcie paragony. ZAWSZE!

2) Niniejszym nie polecam kupowania czegokolwiek w tej firmie. Niczego nie próbowałem ukraść ani w Decathlonie, ani w żadnym innym sklepie i do głowy by mi nie przyszło, żeby coś takiego zrobić. Oni natomiast zakosili mi 13,99 bez mrugnięcia, a ja się nie połapałem. Teraz mam za swoje, bo nic nie udowodnię.

W ogóle gorąco odradzam kupowanie od skurwieli i w ogóle zadawanie się z nimi. Nie musicie plugawić sobie zelówek chodzeniem po ich podłodze. Idźcie tam, gdzie obowiązuje elementarna uczciwość, niechby i ceny wysokie mieli.

Administrację proszę o nieusuwanie słowa na "s" bo nie umiem znaleźć innego, które by lepiej oddało istotę zjawiska.

(Kto tu jest złodziejem, państwo decathloństwo?
Czy tylko w Polsce macie takie procedury? Tak sprawnie przeprowadzona akcja każe mi przypuszczać, że to nie przypadek, a rodzaj oficjalnie usankcjonowanej walki ze złodziejami sklepowymi...
Dlaczego wynieśliście się ze Stanów w 2006 roku? Amerykanów też podobnie traktowaliście i was wybojkotowali z rynku, czy może były jakieś inne przyczyny?)

3) Piszcie. Może dzięki Wam to ja nie stanę się ofiarą podstępu, choćby wartego 13,99.

Dziękuję.

Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  

Tytuł: Re: Złodziejstwo firmowe
PostNapisane: Wt, 21 cze 2016, 16:54 
Zaangażowany

Ja kiedyś kupiłem termos zamiast chleba... :lol:

PostNapisane: Wt, 23 sie 2016, 21:37 
Moderator

Napiszę dziś jaką miałem mała scenkę w sklepie ogrodniczym.Nie będę specjalnie zakładał nowego wątku; wydaje mi się że tu to będzie najodpowiedniejsze miejsce na to.
A więc udałem się do ogrodniczego w celu zakupu takiego preparatu na chwasty o nazwie Rundoup.
-Dzień dobry dostanę u Pani Rundoup?
-Tak mamy, a ile Pan potrzebuje?
-A jakie u Pani dostanę?Ma Pani może w opakowaniu litrowym?
-Mam litrowe i półlitrowe.Litr kosztuje 34 złote a półlitrowe opakowanie 39 złotych...........
- :shock: :shock: To jak to. :?: To dwa razy większe opakowanie i w dodatku jeszcze jest tańsze o 5 złotych :?: To w takim razie poproszę to litrowe.
-Ale tego litrowego to tak nie mogę sprzedać Panu.Musi mieć Pan na niego specjalne zezwolenie z Zarządu Działkowców. :lol: :lol: :lol: :lol:
-A na to półlitrowe za 39 złotych to tak samo muszę mieć?
-Na to półlitrowe to już nie.
-Aha rozumiem to w takim razie jakbym chciał kupić litr to muszę wziąć 2 półlitrówki i zapłacić po 39 złotych za każdą.A tej litrówki za 34 to tak mi Pani nie sprzeda.
-Tak.Bo od tego roku weszły takie przepisy.
-A nie ma Pani może w takim razie czegoś innego o podobnym działaniu?
-Tak mam taki półlitrowy za 20 zł.
-No dobrze to w takim razie poproszę.

Włączone światła w dzień to są tak mi potrzebne jak potrzebny jest słoniowi saksofon

PostNapisane: Śr, 24 sie 2016, 15:22 
Administrator

No i ciesz się, że nie kupiłeś tej trucizny.

Skoda jest jak diskopolo - tak samo prostacka i równie popularna.

Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]