DADRL POLAND

Association of Drivers Against Daytime Running Lights
Kampania społeczna "Wyłącz światła - włącz myślenie"

Teraz jest Wt, 21 maja 2019, 05:01

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Motocykle 125
PostNapisane: Pt, 1 maja 2015, 22:29 
Zaangażowany

Niedawno władza poluzowała Rzekomo Suwerennemu Narodowi kaganiec. Prawo jazdy B od 3+ lat daje możliwość jazdy 125-mililitrowym motorkiem. Szału nie ma, ale zawsze to jakiś postęp względem 50-mililitrowego skutera.

Co się nie poczyta o motocyklizmie w PL, to zawsze ta sama śpiewka - że Polacy nie lubią motocykli, że nikt tu nie chce jeździć na dwóch kółkach, że się wszyscy na "puszki" napalili, że we Francji więcej motocykli, w Stanach, we Włoszech...

A starczyło poluzować odrobinę przepisy i już tego wszystkiego przybywa, ceny w internetach jakieś chore są zupełnie. Sprzętu na drogach przybywa szybko.

I to mi uświadomiło ostatecznie, że to nie jest tak, że Polakom nic się nie chce, że "polska mentalność" albo że nikt tu nie ma kasy. Powód jest inny: wszystko jest tu kxxxa zabronione, zakazane i ferboten, a lud ma siedzieć przed teleodbiornikiem i pochłaniać propagandę rządową.

(Obstawiam, że jakby tu wprowadzić model rodem z USA (łatwe prawo jazdy na dowolne auto/motocykl od 16 roku życia), to nie takie ilości wszystkiego by ludzie kupowali.)

Pytanie w ramach powrotu do tematu: znacie kogoś, kto się ostatnio przesiadł na 125?

Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  

Tytuł: Re: Motocykle 125
PostNapisane: So, 2 maja 2015, 12:07 
Zaangażowany

Mój kolega w tamtym roku w lipcu kupił sobie polski(chiński) motorower, w celu "powrotu do dzieciństwa" oraz taniego dojazdu do pracy w okresie ciepłym.
Strasznie się wkurzył we wrześniu, jak się okazało, że mógł kupić 125 i nawet jechać. bo o ile Honda 50 jedzie, to chińczyk się przegrzewa i nie jedzie. Można powiedzieć, że czasem jechadzi. Za to chińskie 125 nawet jedzie... w sensie przemieszcza się.
Na kategorię A szkoda było kasy, wolał zrobić C w celach większego wyboru pracy.

Wracając do tematu - 125 to pojemność pozwalająca jechać, a nie udawać 14 latka. Pozwala jechać razem z samochodami, a nie obok im przeszkadzać. Pozwala jechać środkiem pasa jak pełnoprawny pojazd. Uważam, że jak ktoś zna przepisy drogowe, a mając B powinien, nie stwarza zagrożenia na 125, bo to nie są jakieś przesadne moce, tylko po prostu niezamulający motorower, który normalnie jedzie.

Skoro motorowerem można(było i nadal czasem można) bez prawa jazdy jeździć, a zasady kierowania tego pojazdu są takie same jak 125 - też jest dwuśladem, to można było iść na rękę kierowcom robiącym B i za niewielką dopłatą pozwolić pokazać na egzaminie na placu, że motorem też potrafią i dawać A2 bez większych problemów. Wtedy nie trzeba by było nawet zmieniać tych przepisów.

PS, mam kat. A od 17 roku życia. Robiłem za jednym zamachem, bo stwierdziłem, że potem mi się nie będzie chciało. Dziwiłem się innym, że nie robili, to było tylko 200-400zł więcej do prawka. Teraz to jakieś astronomiczne kwoty są.

PostNapisane: Wt, 5 maja 2015, 20:22 
Zaangażowany

I astronomiczny wiek. Mając 23 lata możesz mieć już za sobą Dęblin i latać myśliwcem.

Na motocykl musisz jednak poczekać.

PostNapisane: N, 28 cze 2015, 08:51 
Nowy

To jest Polska.Paranoja przewija sie wszędzie.Nie ma dziedziny w której szokuje prawo.

PostNapisane: N, 26 lip 2015, 10:21 
Nowy

teraz nie trzeba oddzielnego prawka

Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]