DADRL POLAND

Association of Drivers Against Daytime Running Lights
Kampania społeczna "Wyłącz światła - włącz myślenie"

Teraz jest N, 21 lip 2019, 23:50

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 43 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Nowe banknoty
PostNapisane: Cz, 17 kwi 2014, 15:27 
Zaangażowany

Cytuj:
a kiedy 500 zł, i 1000 zł, będzie, zmuszanie mnie do używania banków do przelewów czy wypłat, lub męczenie się z setkami, uważam za ograniczanie mojej wolności!!!!!!

Muszę się zgodzić z cytowanym powyżej komentarzem z pewnej strony...

Obrazek

Cytuj:
"Dlaczego w naszym kraju nie ma banknotu 500 zł? Bo wielu ludzi w dniu wypłaty zobaczyłoby tylko dwa papierki"

Pamiętam, że pierwotny projekt był inny, ale też w takich purpurowych kolorach.
Przed denominacją miał być wprowadzony banknot 5 000 000 zł z Piłsudskim.
Obrazek

Jak mówię w banku, "poproszę w 200tkach" to patrzy na mnie jak na świra... I o co jej chodzi?
Miałem nieprzyjemność wybierać kasę dla kogoś w PKO, tam to nawet kasjerka nie ma wpływu na to co daje, bo ma taki jakby bankomat, który jej wydziela kasę jak wprowadzi kwotę w komputerze :roll:

Co ciekawe, w Czechach już 2 "renowacje" banknotów były. Mają również nominał 5000 Kč. Co jeszcze ciekawsze, w Czechach jest 3 razy więcej gotówki w obiegu na jednego obywatela niż w Polsce :shock: . Ale to już temat o pieniądzach w ogóle... A na to nie mam nerwów.

:lol: HUMOR

Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  

Tytuł: Re: Nowe banknoty
PostNapisane: Cz, 17 kwi 2014, 19:40 
Zaangażowany

Się zastanawiałem, czy nie założyć takiego tematu z okazji zlitowania się wreszcie przez rząd i NBP. Rychły jest, nie ma co... zwłaszcza, że w innych krajach wielokrotnie zmieniano wzory w ciągu ostatnich 20 lat.

Sądzę, że oprócz 10-20-50-100-200-500 powinien być jeszcze tysio z Batorym i piątka papierowa. Nie wiem, kto by tam mógł być, może Piast Kołodziej? ;)

Też lubię, jak mam płacić dużą kwotę w zygmuntach. Drukowano je w Brytanii i dawno zaprzestano, więc ich ilość systematycznie spada.

Zresztą co my się tu martwimy, wejdą pińcetki i tysie... Trza po prostu poczekać, aż inflacja przekroczy prędkość dźwięku, a rządowi będzie brakowało sukcesów. Wprowadzą jadwigi i BUM! jest sukces! :roll:

PostNapisane: Pt, 18 kwi 2014, 14:28 
Zaangażowany

Wszystkie na początku drukowano w GB, ale teraz już nie, nawet 200 robią w Polsce, są przecież serie zastępcze Yx xxxxxxx.

Dziś miałem okazję przyjrzeć się nowej 100. Pomijając te nowe wodotryski, bo mało mnie one interesują, z technicznego punku widzenia, to:
+ poprawiła się jakość drugu płaskiego (np. tła giloszowe)
- pogorszyła się jakość stalorytu (druku wypukłego, portret z przodu, orzeł z tyłu, mikrodruk stalorytowy wokół nominału po prawej górnej z przodu pogorszył się znacznie...)

PostNapisane: N, 27 kwi 2014, 13:24 
V kolumna

Mnie wkurwiają 200 są większe od 100, a jak mam 20 tys to wygląda to jak wielka kupa :!: Tak jakby wielkość papierka decydowała o jego wartości.
Problem sam się rozwiąże pewnie za kilka lat, bo wpadli na nowy, w UE jednakowa płaca minimalna :lol: no i pewnie jednakowe portfele :lol:
http://niezalezna.pl/54542-taka-sama-pl ... w-calej-ue

"Żaden warszawski polityk, który chciałby zmienić Kaszubów, ¦lązaków czy Białorusinów w Polaków, nie miał prawa czuć się dotknięty tym, że carska administracja próbuje zmienić Polaków w Rosjan" Jan Niecisław Baudouin de Courtenay

PostNapisane: Pn, 28 kwi 2014, 16:16 
Zaangażowany

Nie chwal się tak tymi dwudziestoma kaflami. Zdecydowana większość nie ma problemów z za dużą stertą piniądzorów po pierwszym. :P

Zawsze możesz rozmienić, będzie inna kupa - np. niebieskich kazimierzy. Zygmunt Stary nie będzie przypominał o Hołdzie Pruskim, Jagiełło o Grunwaldzie, nic antyniemieckiego, a i ¦ląska nie udało się niestety Kazimierzowi odebrać Czechom...

edyta i powrót do tematu: miałem przed chwilą w łapie dwa chrobre: jeden nowy ze starej emisji, drugi nowy z nowej.

Oprócz jakości druku poprawiły się znacznie znaki wodne. Mocno na plus - nareszcie król Bolesław wygląda jak król Bolesław, a nie jakieś tam niewiadomoco w kształcie kotleta.

Minusy: rzeczywiście, staloryt jest znacznie mniej wypukły, prawie wcale go nie czuć pod palcem. Papier wydaje się cieńszy. No i mniej różowości na rzecz bieli - oszczędzają na farbie. Daje się tu zauważyć wpływ Krakowa i Poznania na Warszawę. :P

Generalnie wydaje się, że przez te 20 lat cały czas śnili nasi okupanci o eurasach i nie chcieli zmieniać wzorów, bo koszta i w ogóle. Powinni byli już ze 2-3 emisje zrobić.

PostNapisane: Śr, 30 kwi 2014, 00:39 
Zaangażowany

Obejrzyj sobie znak wodny na 1000?, albo najlepiej na 10000? (przy okazji mikrodruk, ale przygotuj dużą lupę ;)), wtedy stwierdzisz, że jednak nic się nie zmieniło. Jest tylko biały papier, więc lepiej widać to coś...

Obrazek
Taką fotkę nawet znalazłem - na żywo wygląda to 10x lepiej.

PostNapisane: Śr, 30 kwi 2014, 16:37 
Zaangażowany

Niejedne jeny w łapskach swych miętoliłem byłem - wiem, jak to wygląda. Może i wyraźniejsze były, ale sobie to tak tłumaczyłem, że Japończycy to precyzja i w ogóle, a nie wziąłem pod uwagę oczywistego faktu, że złotówki z emisji 1994 po tej stronie, gdzie jest znak wodny, są zadrukowane mikropaseczkami, a jeny mają specjalne "jajko". Nowsze dolary "tęczowe" też mają jakieś takie średnio wyraźne te znaki.

Zastanawia mnie jedno a propos tej nowej emisji złotówek: dlaczego, do jasnej i ciężkiej, nikt o tym nie informuje? Czyżby towarzysze fałszerze mieli sporo towaru do wprowadzenia? W innych krajach w telewizorach leci na okrągło, a tutaj nic. Plakaty na pocztach.

PostNapisane: Śr, 30 kwi 2014, 20:21 
V kolumna

Jak się nie posiada "mózgozwęglacza" to się nie widzi.

Było przez tydzień w TV

"Żaden warszawski polityk, który chciałby zmienić Kaszubów, ¦lązaków czy Białorusinów w Polaków, nie miał prawa czuć się dotknięty tym, że carska administracja próbuje zmienić Polaków w Rosjan" Jan Niecisław Baudouin de Courtenay

PostNapisane: Śr, 30 kwi 2014, 21:56 
Zaangażowany

A widzisz. Mój błont.

Ale w reżimowym radiu na przykład nie było, a przynajmniej nie pamiętam, żebym słyszał. Zdziwienie ogarnia drugą stronę, gdy płacisz nowymi, a podobno 5 dni po wprowadzeniu do obiegu niektóre bankomaty rozpoznawały je jako fałszywki... to wszystko ma w sobie dużą dozę bałaganu.

PostNapisane: Śr, 7 maja 2014, 22:06 
Zaangażowany

Dzisiaj wpadłem do sklepu kupić bochenek chleba. Przy kasie samoobsługowej chciałem zapłacić banknotem 10 złotowym. Automat uparcie wypluwał z powrotem moją dyszkę. Co się okazało? Że kasa nie rozpoznaje nowych banknotów! I co teraz? W najlepszym wypadku trzeba będzie przeprogramować kasę, co będzie kosztować pewno od kilkuset do nawet kilku tysięcy złotych za kasę. W najgorszym wypadku, producent kasy powie, że sklep musi wymienić cała kasę na nową. Kto za to zapłaci? Oczywiście sklep, czyli jego klienci, czyli ja, Pan, Pani zapłaci.

Ja się pytam: po ch#$%#j nam nowe wzory banknotów? Po ch#%$j nowe, kosmiczne zabezpieczenia? Czy stopień fałszerstw polskich banknotów jest tak wysoki, że trzeba wprowadzać nowe zabezpieczenia, które kosztują zapewne gigantyczne sumy? Robić zamęt na rynku, zmuszać podmioty do ponoszenia kolejnych kosztów? A może to celowe działanie, by np. za rok ktoś powiedział: "Patrzcie jak kosztowne jest utrzymywanie pieniędzy - zlikwidujmy je i posługujmy się tylko kartami płatniczymi". I przejdźmy na kolejny etap bycia niewolnikami.

Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 43 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]