DADRL POLAND

Association of Drivers Against Daytime Running Lights
Kampania społeczna "Wyłącz światła - włącz myślenie"

Teraz jest Pt, 18 paź 2019, 21:51

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 82 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 9  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Drogi rowerowe i związane z nimi absurdy.
PostNapisane: So, 5 lip 2014, 16:52 
Zaangażowany

Wujcio Google sugeruje jazdę ulicą. ;)

Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  

PostNapisane: So, 5 lip 2014, 17:22 
Zaangażowany

Syngalez napisał(a):
PS Zeskakujecie z roweru na przejściu dla pieszych, czy przejeżdżacie wolno?

Zeskakuję i prowadzę rower stając się pieszym. Ale ja to robię jak jadę po ulicy i czerwone nad przejściem dla pieszych się zapali ;) Czyli pewnie nie to masz na myśli.

PostNapisane: So, 5 lip 2014, 21:33 
Moderator

KJR napisał(a):
Syngalez napisał(a):
PS Zeskakujecie z roweru na przejściu dla pieszych, czy przejeżdżacie wolno?

To akurat różnie u mnie bywa.Osobiście pierwsze co robie to dokładnie rozglądam sie wokoło czy przypadkiem gdzieś nie widać milicji.Jak nie ma to oczywiście że przejeżdzam.Czasami w takim samym tempie a jak jestem sie zmuszony zatrzymać to potem wolniej.

Włączone światła w dzień to są tak mi potrzebne jak potrzebny jest słoniowi saksofon

PostNapisane: N, 6 lip 2014, 02:17 
Zaangażowany

Kolejne absurdy, nadal Prudnik:
Załącznik:
a1.JPG
a1.JPG [ 74.65 KiB | Przeglądane 1353 razy ]

Zamysł był pewnie taki, że rowery miały wjeżdżać na tą drogę z tego małego chodniczka po prawej stronie, ale pomysł zarzucono i droga rowerowa w tym miejscu się kończy.
Ale skoro się kończy, to co tutaj robi ciągła linia, mam ją przefrunąć rowerem czy co? :? Powinno kończyć się przerywaną linią i np. dodatkowym małym trójkącikiem (ustąp) przed przerywaną linią. Ale co tam...

Załącznik:
a2.JPG
a2.JPG [ 87.84 KiB | Przeglądane 1353 razy ]

Ten przedługi, 10m odcinek drogi rowerowej prowadzi do przejazdu. Oczywiście bezpieczne promienie skrętu zachowane:

Załącznik:
a3.JPG
a3.JPG [ 71.82 KiB | Przeglądane 1353 razy ]

To coś z po drugiej stronie ulicy, zwane droga pieszo-rowerową zaczyna się parę metrów wyżej:

Załącznik:
a4.JPG
a4.JPG [ 80 KiB | Przeglądane 1353 razy ]

I kończy się 50m niżej za ostrym zakrętem:

Załącznik:
a5.JPG
a5.JPG [ 52.06 KiB | Przeglądane 1353 razy ]

Oczywiście nikt normalny z tego odcinka nie korzysta, bo nie jest to ani bezpieczne (zazwyczaj dość duży ruch pieszych, dość stromo, zakręt, wąsko i ten krawężnik, z którego można niebezpiecznie spaść na drogę, w razie omijania pieszego). Właściwie nigdy nie widziałem, żeby ktoś po tej drodze rowerem jechał :shock: . To droga krajowa, i dość szybko się tam jeździ. Ludzie przeprowadzają rower na drugą stronę i jadą ulicą.
Ale jest droga rowerowa - jest lans 8-)

Tam dalej (trochę ją widać) jest już sensowna droga, po pierwsze szeroka, po drugie, można na nią wjechać bezpośrednio i wygodnie z drogi. Na jej końcu kolejny absurd, ale nie chciało mi się tam dzisiaj stawać.

Następny ciekawy odcinek jest na innej ulicy:

Załącznik:
a6.JPG
a6.JPG [ 103.22 KiB | Przeglądane 1353 razy ]

Taka fajna i długa droga pieszo-rowerowa. No jak miło, i z górki lekko. To co, jedziemy... Mały ruch pieszych, można się rozpędzić.

Z oddali widać kolejny znak (za skrzyżowaniem) upewniający nas o tym, że droga pieszo-rowerowa nadal biegnie. Ba, nawet pierwszeństwo jest! (skrzyżowanie typu T). Można cisnąć, w końcu nie ma uskoków powyżej 1cm...

Załącznik:
a7.JPG
a7.JPG [ 67.91 KiB | Przeglądane 1353 razy ]

.
.
.
.

O K..WA :!:

Załącznik:
a9.JPG
a9.JPG [ 68.19 KiB | Przeglądane 1353 razy ]

Jeżeli jeszcze żyjemy, i jesteśmy cali, razem z naszym rowerem, to możemy wykonać akrobatyczny skok na ulicę, a potem przez 15cm krawężnik, kawałek trawnika i ponownie wskoczyć na naszą "trasę". Lub przecisnąć się między kubłem na śmieci a barierką z prawej:

Załącznik:
a10.JPG
a10.JPG [ 95.18 KiB | Przeglądane 1353 razy ]

PostNapisane: N, 6 lip 2014, 11:13 
Administrator

Ktoś kto nigdy rowerem nie jeździł powie - "Ale co z tego? Jest znak? Jest! To trzeba jechać po ścieżce".

Skoda jest jak diskopolo - tak samo prostacka i równie popularna.

PostNapisane: N, 6 lip 2014, 19:09 
Moderator

Gwoli ścisłości niebieski, okrągły znak z białą czcionka/obwolutą to znak nakazu, więc jakakolwiek droga rowerowa by to była (ja ich nie projektuję i wykonuję, więc darujcie sobie komentarze) każdy rowerzysta spod każdej gwiazdy i kategorii oraz doświadczenia jest zobowiązany korzystać tylko z niej, bez wyjątku tj. w takim wypadku przed milicją nie pomoże absolutnie żadna wymówka, nawet jak sobie po sądach ktoś zażyczy biegać itp. itd.

Daj Polakom rządzić, a sami się wykończą... O.v.B.

Im bardziej poznaję ludzi tym bardziej kocham zwierzęta G.B.Shaw

PostNapisane: N, 6 lip 2014, 19:18 
Zaangażowany

Tu się zgadzam, przed policją to nie jest żadna wymówka, bo policjant nie jest zobowiązany do myślenia (w bardzo małym stopniu w każdym razie), tylko do wykonywania przepisów. Tylko obywatel i sąd jest od myślenia... ;)

Jakby był nakaz jazdy prosto przez zawalony most, albo wykopaną dziurę w jezdni, to chyba byś nie pojechał ;)

PostNapisane: N, 6 lip 2014, 20:07 
Administrator

norA napisał(a):
Gwoli ścisłości niebieski, okrągły znak z białą czcionka/obwolutą to znak nakazu, więc jakakolwiek droga rowerowa by to była (ja ich nie projektuję i wykonuję, więc darujcie sobie komentarze) każdy rowerzysta spod każdej gwiazdy i kategorii oraz doświadczenia jest zobowiązany korzystać tylko z niej, bez wyjątku tj. w takim wypadku przed milicją nie pomoże absolutnie żadna wymówka, nawet jak sobie po sądach ktoś zażyczy biegać itp. itd.

A co oznacza ten znak?
Obrazek

ps. Znak nakazu dotyczy ścieżki. Nie ma nigdzie zakazu na jezdni.
Ktoś by mógł pomyśleć, że jak idzie na czworakach, to już mu nie wolno po napotkaniu takiego znaku.

Skoda jest jak diskopolo - tak samo prostacka i równie popularna.

PostNapisane: Pn, 7 lip 2014, 11:36 
Zaangażowany

KJR,

:o Mówiłem, ze Kraków pod tym względem jest łagodny. U Ciebie to chyba ktoś pod wpływem metanolu projektował ścieżki (tj. w ogóle nie widział, co tworzy)...

Wyobraziłem sobie człowieka, zasuwającego po Prudniku na szosie z aluminiową ramą, oponami kaliber 700x23c i hamulcami szczękowymi, bardzo podatnymi na rozcentrowanie koła... no cóż, po takiej drodze byłby wstrząśnięty i zmieszany. Kostka, góry&doliny, krawężniki, skakanie, wstrząsy, drgania, skoki i podskoki. Hopsa, hopsa, hopsasa.

PostNapisane: Pn, 7 lip 2014, 23:21 
Moderator

dadrl napisał(a):
norA napisał(a):

A co oznacza ten znak?
Obrazek

ps. Znak nakazu dotyczy ścieżki. Nie ma nigdzie zakazu na jezdni.
Ktoś by mógł pomyśleć, że jak idzie na czworakach, to już mu nie wolno po napotkaniu takiego znaku.
Hehe, jesteś w błedzie - nie omieszkałem nawet dopytać milicjanta i jeśli jest takowy znak, to wyklucza drogę publiczną, samochodową dla jakichkolwiek rowerów - po prostu jest nadrzędny i obliguje każdego cyklistę do jazdy po ścieżce rowerowej, nie jezdni "samochodowej"...więc żadna wymówka raczej nie uratuje przed ew. mandatem, czyli podobnie jak ze znakami nakazu dla samochodów - po prostu nie ma taryfy ulgowej...

Daj Polakom rządzić, a sami się wykończą... O.v.B.

Im bardziej poznaję ludzi tym bardziej kocham zwierzęta G.B.Shaw

Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 82 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 9  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]