DADRL POLAND

Association of Drivers Against Daytime Running Lights
Kampania społeczna "Wyłącz światła - włącz myślenie"

Teraz jest N, 16 gru 2018, 00:56

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 82 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Drogi rowerowe i związane z nimi absurdy.
PostNapisane: Wt, 10 gru 2013, 15:09 
Zaangażowany

Widzę, że nie tylko mi nie spodobały się badziewne oznaczenia dróg rowerowych typu PTTK. Od razu widać traktowanie tych dróg jako 2-kategorii, tak jak traktowanie rowerzystów jak niepojazdy...
Jak widać, jak się chce, to się da:
http://www.znaki-drogowe.pl/index.php?option=com_content&view=category&layout=blog&id=45&Itemid=67
O te pomarańczowe chodzi - podobne do czeskich:
http://www.znaki-drogowe.pl/index.php?option=com_content&view=category&layout=blog&id=133&Itemid=176

Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  

Tytuł: Re: Drogi rowerowe i związane z nimi absurdy.
PostNapisane: Wt, 15 kwi 2014, 18:50 
Zaangażowany

Jest taki przejazd rowerowy w moim mieście, gdzie znak pionowy wskazuje przejazd rowerowy, a znak poziomy przejście dla pieszych.
W tym roku, jako, że poprawiali farbę na przejściach na całej ulicy, "poprawili" również przejazd rowerowy, na świeżo namalowaną... zebrę.
:lol: czy :cry: ?

PostNapisane: Śr, 16 kwi 2014, 00:50 
Moderator

Ale koniec końców lepsza taka zebra, niż te durne podwyższenia, które w niektórych miejsca porobili u mnie - nie ma szans by jakieś nowsze, niższe auto, wcale nie tuningowane, czy z większym rozstawem osi nie zostawiło śladu na tej rowerowej autostradzie, że o samochodach sportowych już nie wspomnę! Co za idioci to projektują? Już jeden musieli tutaj "wygładzać", bo był zbyt agresywny nawet jak tempem bryczki go pokonywałeś...

Im bardziej poznaję ludzi tym bardziej kocham zwierzęta G.B.Shaw

PostNapisane: Cz, 17 kwi 2014, 01:59 
Zaangażowany

Nie wiem czy znacie tą sztuczkę - tuż przed wjazdem na próg/wyniesione przejście hamulec trzeba puścić,wtedy auto nie "wali" tak w przeszkodę (przód nie jest tak obniżony jak to ma miejsce podczas hamowania,gdy samochód siłą bezwładności "wyrywa się z kół").

PostNapisane: Cz, 17 kwi 2014, 11:12 
Zaangażowany

Oczywiście, że znam - z konieczności: na niektórych krakowskich ulicach osiedlowych garby są tak wysokie, że tylko focusem albo polonezem jestem w stanie na nie wjechać (przy 5 km/h skacze jak diabli, ale wjeżdża). Golf czy yaris nie mają wstępu. ;)
Można też lekko przydepnąć gaz w momencie wjazdu na garb, żeby przód był zadarty, a potem lekko przyhamować, gdy wjeżdża tył. Ale tu już trzeba mieć wyczucie konkretnego samochodu.

PostNapisane: Wt, 13 maja 2014, 23:40 
Moderator

Czy jest jakiś przepis nakazujący rowerzyście korzystanie z drogi rowerowej, jeśli biegnie obok/wzdłuż drogi, a ten jak święta krowa dalej tamuje drogę publiczną? Co w takiej sytuacji, jak dojdzie do kolizji z nim...
Normalnie myślałem, że takiego "pedała" (z góry przepraszam tutejszych rowerzystów, ale normalnie zagotowała się we mnie krew wtedy i jak o tym myślę) ostatnio rozjadę...(nie, kolarz to też nie był).

Im bardziej poznaję ludzi tym bardziej kocham zwierzęta G.B.Shaw

PostNapisane: Wt, 13 maja 2014, 23:56 
Zaangażowany

Cytuj:
Art. 33.1. Kierujący rowerem jest obowiązany korzystać z drogi dla rowerów lub pasa ruchu dla rowerów, jeśli są one wyznaczone dla kierunku, w którym się porusza lub zamierza skręcić. Kierujący rowerem, korzystając z drogi dla rowerów i pieszych, jest obowiązany zachować szczególną ostrożność i ustępować miejsca pieszym.

Oczywiście, jak droga rowerowa jest oznaczona na swoim początku i końcu, a pomiędzy są skrzyżowania, to rowerzysta może powiedzieć, że wjechał z takiego skrzyżowania i nie wie o tym, że to droga rowerowa.
Uważam, że pomijając powyższe, można by stwierdzić, że było by na korzyść kierowcy auta, ale, ponieważ trzeba "wszędzie się patrzeć", i "mieć ograniczone zaufanie na drodze", to wjechanie w takiego rowerzystę w sytuacji, gdy oczywista była możliwość uniknięcia tego, będzie na korzyść rowerzysty.
Cytuj:
Art. 4. Uczestnik ruchu i inna osoba znajdująca się na drodze mają prawo liczyć, że inni uczestnicy tego ruchu przestrzegają przepisów ruchu drogowego, chyba że okoliczności wskazują na możliwość odmiennego ich zachowania.

Łamanie przepisu Art. 33.1. jak najbardziej jest okolicznością wskazującą odmienne zachowanie ;)

Też mnie to wkurza i to bardzo. Ja jakoś jadę to drogą dla rowerów, mimo iż jest zrobiona z łapówki, przepraszam kostki, a obok jest piękny nowy asfalt (jak nigdzie). A taki dziadek na składaku jedzie po asfalcie, a droga niezbyt szeroka, bardzo kręta (choć w mieście) i drzewami wchodzącymi w drogę...

PostNapisane: Pt, 16 maja 2014, 03:21 
Zaangażowany

Ostatnio nawet w radiu mówili, że jeśli jest droga rowerowa to rowerzysta musi poruszać się tą drogą a nie jezdnią. Sam dużo jeżdżę rowerem i też wolę jeździć ddr niż jezdnią. Niektóre ddr są w fatalnym stanie i wolę jeździć ulicą, ale to raczej nocą;)

Jednak jeśli droga rowerowa jest po przeciwnej stronie jezdni (a tym bardziej jak jest jednokierunowa) to sprawa się komplikuje - rowerzysta nie musi znać topografii miasta, jeśli po jego stronie nie ma ddr to może jechać jezdnią.

PostNapisane: So, 21 cze 2014, 14:24 
Zaangażowany

KJR napisał(a):
Jest taki przejazd rowerowy w moim mieście, gdzie znak pionowy wskazuje przejazd rowerowy, a znak poziomy przejście dla pieszych.
W tym roku, jako, że poprawiali farbę na przejściach na całej ulicy, "poprawili" również przejazd rowerowy, na świeżo namalowaną... zebrę.
:lol: czy :cry: ?

Załącznik:
przejazd.JPG
przejazd.JPG [ 44.54 KiB | Przeglądane 2052 razy ]

To zdjęcie jest stare i zostało zrobione zanim poprawili na taki sam błąd. Oczywiście korzystanie z tego przejazdu jest bezsensowne, ponieważ prowadzi ono do zaledwie kolejnych 10m drogi pieszo-rowerowej... i tu pojawia się kolejny absurd - poco przejazd rowerowy pomiędzy drogami pieszo-rowerowymi :?

Załącznik:
przejście.JPG
przejście.JPG [ 62.03 KiB | Przeglądane 2052 razy ]

Tutaj kolejny absurd, chyba spowodowany małą wiedzą w temacie malowania znaków przez miejscowych speców, bo w dużym mieście jeszcze takiego czegoś nie widziałem. Oczywiście chodzi o niedomalowanie zebry po drodze rowerowej, tak aby prowadziły od chodnika do chodnika.

Załącznik:
nieprzejazd.JPG
nieprzejazd.JPG [ 55.03 KiB | Przeglądane 2052 razy ]

Takich jak to jest więcej na tym odcinku drogi pieszo-rowerowej. Powinny być namalowane przejazdy na drodze, bo ścieżka pieszo-rowerowa nie jest odwoływana.

A na deser, z innej beczki, zasługującej na osobny temat, z serii "Panie, ja tu mam wstawić znak i już...", "Im więcej znaków tym bezpieczniej" oraz "poco na starym słupku jak nowy można sprzetargować":

Załącznik:
znaki.JPG
znaki.JPG [ 35.94 KiB | Przeglądane 2052 razy ]

Dla ścisłości, znak ustąp, był zawsze, strefa zamieszkania powstała niedawno w tym miejscu. Oczywiście zakazu parkowania nikt ani nie przestrzega, ani nie egzekwuje.

PostNapisane: So, 21 cze 2014, 20:43 
Zaangażowany

Jeszcze nigdy nie widziałem, żeby ktoś do końca strefy zamieszkania dokładał Ustąp (po kiego?), a tu na dodatek drugi słupek... :roll:

Mnie wkurza najbardziej to, że niektóre krakowskie ścieżki rowerowe (czerwony asfalcik!) są oddzielone od chodników krawężnikiem, a mimo to piesi włażą. Ja nie zjadę łatwo ze ścieżki, ale to się nie liczy...

PS dobrze, że nie jest to Forum Rowerowe. Tam za napisanie "ścieżka rowerowa" zamiast "droga dla rowerów" opiernik można dostać. Potem przychodzi zewnętrzny Syngalez i czyta to wszystko. :lol:

Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 82 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]