DADRL POLAND

Association of Drivers Against Daytime Running Lights
Kampania społeczna "Wyłącz światła - włącz myślenie"

Teraz jest Pn, 26 lut 2018, 01:30

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 763 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 77  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: POlski kierowca skody
PostNapisane: N, 27 kwi 2014, 17:53 
Nowy

Niechlujnie czytasz, to się gubisz. Może za bardzo kombinujesz co tu dopisać i potem nie pamiętasz jaki był oryginał postu :lol: .

Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  

PostNapisane: So, 2 sie 2014, 23:44 
Administrator

Od kiedy skoda to limuzyna?
Widocznie nawet POlskie urzędasy chcą się dowartościować, rozgłaszając wszem i wobec, że jeżdżą "limuzynami".

http://niezalezna.pl/57938-minister-mia ... il-200-tys

Jak można tak się nisko cenić. Jak już muszą jeździć limuzynami nie za swoje, to niech chociaż jeżdżą tymi limuzynami, a nie burakowozami.

Skoda jest jak diskopolo - tak samo prostacka i równie popularna.

PostNapisane: N, 3 sie 2014, 22:56 
Moderator

dadrl napisał(a):
Od kiedy skoda to limuzyna?
Widocznie nawet POlskie urzędasy chcą się dowartościować, rozgłaszając wszem i wobec, że jeżdżą "limuzynami".

http://niezalezna.pl/57938-minister-mia ... il-200-tys

Jak można tak się nisko cenić. Jak już muszą jeździć limuzynami nie za swoje, to niech chociaż jeżdżą tymi limuzynami, a nie burakowozami.
Limuzyna to tak zwykło się określać w EU nadwozie sedana - nie wiem akurat dlaczego? Co gorsze, oficjalna nazwa kombi to...kombilimuzyna! W USA np. każdy sedan, to sedan, nawet znacznie większy od Skody, a limuzyna to coś przedłożonego...

Im bardziej poznaję ludzi tym bardziej kocham zwierzęta G.B.Shaw

PostNapisane: Pn, 4 sie 2014, 21:54 
Administrator

Wtedy ten artykuł mógłby brzmieć:
"Jego eksperci wyliczyli wtedy, że wynajem sedanów będzie o 100 tys. zł tańszy niż ich kupno. (...) Trzaskowski obejmując stanowisko ministra postanowił zmienić sedany."

A chyba dobrze wiemy, że tak by nigdy nie brzmiał, bo nie chodziło o typ nadwozia, tylko POlskie kompleksy.

Skoda jest jak diskopolo - tak samo prostacka i równie popularna.

PostNapisane: Cz, 7 sie 2014, 00:46 
Moderator

Bo najlepsza limuzyna w PL to...Superb...jak sama nazwa auto na to wskazuje (ironia) ;) :D

Im bardziej poznaję ludzi tym bardziej kocham zwierzęta G.B.Shaw

PostNapisane: Cz, 7 sie 2014, 17:44 
Zaangażowany

o moj temat a jaka piękna kontynuacja tyle pozytecznych postów :lol: , taaa w POlsce kompleksy barany leczą w skodzie z ksenonami :lol: hahahaahahah
z klimatronikiem i alusami ! i obowiazkowo nawigacja po środku deski rozdzielczej
włosy na żel i mysli ze bonzo idioci

PostNapisane: Pt, 8 sie 2014, 15:22 
Zaangażowany

A propo's kierowców skody - nie żebym coś miał przeciwko nim - buraki znajdą się za kierownicą każdego auta. Ale w temacie:
w innym wątku pisałem ostatnio o moim urlopie w Rumunii. Wybrałem się do niej między innymi za namową mojego kolegi z pracy - przypadkowo jeżdżącym skodą :-)
Parę dni temu wracając z pracy spotkaliśmy się przed skrzyżowaniem na sąsiednich pasach, wcześniej widząc, że jedzie za mną. Gdy obróciłem głowę w jego kierunku by powiedzieć mu cześć, zobaczyłem ruch jego ust: "¦wiatła!". Odwróciłem się zniesmaczony. Potem w domu wysłałem mu mejla z naszą stroną i parę słów na temat mojego stosunku do tego nakazu. W pełni kulturalnie i spokojnie. Nadmieniłem też, że dlatego i w Rumunii tak mi się podobało, bo tam ten nakaz nie obowiązuje w terenie zabudowanym.
I co się stało?
Przez następne kilka dni kolega mijając mnie na korytarzu w firmie nawet cześć mi nie powiedział, gdzie wcześniej za każdym razem z uśmiechem podchodził i zagadywał o wrażenia z Rumunii.
Dzisiaj, gdy spotkaliśmy się sam na sam na korytarzu, spojrzał na mnie wręcz wściekłym wzrokiem i powiedział: "Powiem ci tak: Dura lex, sed lex. Skoro jest takie prawo, to masz go przestrzegać!". Jeszcze nie spotkałem się z taką agresją, zwłaszcza ze strony znajomego. Pytam się go, czy przeczytał, jak prosiłem, te wszystkie punkty, które są na naszej głównej stronie. No przeczytał. I jakie wnioski? Takie jest prawo i należy go przestrzegać. I przyczepił się oczywiście do wykresu, który ocenił jako debilny.
Przyznam, że takiej reakcji po wydawałoby się inteligentnym facecie, się nie spodziewałem.
Przeraża mnie, że coś takiego może zmienić życzliwego kolegę w zaciętego wroga.
Przeraża mnie jak ludzie są zdolni skakać sobie do gardeł w imię.... no właśnie. Czego?
Już i tak uchodzę w firmie za dziwaka (bo nie świecę świateł w dzień!) i nawet nie próbuję dalszych dyskusji, bo tak jak mówi dadrl - 90% społeczeństwa to bezmózgi, przyjmujący podawaną im papkę.
A pracuję w firmie IT z ludźmi z wyższym wykształceniem na kierowniczych stanowiskach. Jak tak wygląda elita intelektualna naszego kraju, to ja bardzo dziękuję.

PostNapisane: Pt, 8 sie 2014, 15:52 
Zaangażowany

Od Dura lex sed lex, jak od każdej zasady, są wyjątki.
Poniżej cytat z artykułu Romualda Kmiecika - profesora prawa na UMCS, dotyczący wprawdzie przypadku prof. Chazana, ale jakże pasujący do naszej sytuacji:
"Jeżeli np. jakiś parlament ogarnięty legislacyjnym szałem ustanowiłby przepis zabraniający aktów prokreacji albo spożywania wszelkich posiłków, zarówno w stanie stałym, jak i płynnym, to przepis ten będzie obowiązywał, ale nie będzie stosowany jako sprzeczny z naturą człowieka i zdrowym rozsądkiem. To przykład skrajny, ale wskazujący, że nie każdy obowiązujący przepis, zwłaszcza ewidentnie absurdalny, stwarzający wewnętrzną sprzeczność w ustawie, zasługuje na stosowanie w praktyce."

PostNapisane: Pt, 8 sie 2014, 16:09 
Zaangażowany

Reakcja dziecka, które dowiedziało się, że ¦więtego Mikołaja nie ma. ¦wiat się mu zawalił. Trzeba było spytać, czy każdego prawa tak ściśle przestrzega, chociażby prędkości.

PostNapisane: Pt, 8 sie 2014, 20:06 
Zaangażowany

jade sobie z pracy wczoraj robowozem czyli VW bo jak wiadomo do pracy nie wypada jezdzic daimlerem , mam zasade w niedziele i swieta daimler benz , do pracy i na pole po obornik VW , piekny sloneczny dzien , roboty drogowe wiec zwalniam podchodzi do mnie krawaciarz pewnie jakis kierownik i mowi " on:swiatelka ja:Co? on:swiatelka panie włacz ja:ale poco skoro dzien on: ale taki nakaz ja: w dupie panie mam pana i ten nakaz :lol: on : mina kwasna czerwony na ryju podwinol ogon i poszedl w pin , HAHAH nie spodziewał sie kmiot takiej rekacji , przypuczacm ze juz nikomu nie zwroci uwagi :lol:

Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 763 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 77  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]