DADRL POLAND

Association of Drivers Against Daytime Running Lights
Kampania społeczna "Wyłącz światła - włącz myślenie"

Teraz jest So, 20 lip 2019, 18:13

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 79 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Ruch Obywatelski Miłośników Broni
PostNapisane: Wt, 24 lis 2015, 16:50 
Zaangażowany

Ja mam trochę więcej takich osób w rodzinie, ale ogólnie rzeczywiście jest tak, jak mówisz.

Paniczny strach przed samym słowem "broń" utożsamiany jest z "ostrożnością w kwestii broni" i "wyważonymi poglądami" na ten temat, zakaz jej posiadania stanowi "dozwoloną ingerencję państwa w wolność jednostki", a chęć przywrócenia odwiecznego porządku rzeczy to "pierwszy krok do zbrodni", "faszystowska utopia", "krew na rękach", "anarchistyczne pierdoły" i "To-Wyjedź-Wreszcie-Do-Stanów-Jak-Tam-Tak-Pięknie-A-Od-Polski-Się-Odczep".

Osobiście kompletnie nie reaguję na to, że mnie ktoś nazywa anarchistą czy faszystą. Już za pierwszej komuny kapitalizm nazywano "anarchią produkcji", a konserwatyzm "faszyzmem", więc mogę z dumą powiedzieć, że mam wspaniałych poprzedników (nie wiem, czy jestem godny nosić ich miano).

Do tej pory natomiast nie rozumiem, dlaczego mam się odczepić od Polski i mam krew na rękach. Te teksty słyszę m. in. przy temacie odblasków, ZUSU, kasków, sygnalizacji świetlnej etc., oczywiście również i świateł w dzień.

Przykłady tekstów wyzwalających furię wśród Wypranych Komuną:

"W starożytnym Rzymie nawet niewolnicy mogli mieć broń. Po powstaniu Spartakusa państwo im tę możliwość odebrało, a całkiem sporo z nich ukrzyżowało wzdłuż Via Appia. To dla ich bezpieczeństwa i dobrobytu?"
"Stalin i Hitler chcieli naszej zagłady. Wg twojej logiki powinni byli raczej rozdawać broń Polakom, żeby się wystrzelali nawzajem. Jakoś jednak obaj odbierali ją pod karą śmierci dla zainteresowanego, rodziny i sąsiadów. Czyżby był to przejaw troski o spokój i pomyślność Polaków?"
"W Stanach strzelaniny dochodzą do skutku w szkołach, gdzie wnoszenie broni jest zakazane federalnie, więc uczciwy obywatel jej tam nie wniesie, a przestępca, jak sama nazwa wskazuje, nie przejmuje się przepisami; jak mu się zachce trochę pomordować, to zrobi to w bezpiecznym dla niego miejscu, czyli np. w szkole."
"Gdyby obecność broni powodowała chęć zabijania, to czyż nie dochodziłoby do strzelanin na strzelnicach i zlotach miłośników broni, gdzie jest jej pełno i na nikim nie robi wrażenia jej obecność? Dlaczego więc takich przypadków nie ma, jak Stany/Czechy/Szwajcaria/Andora długie i szerokie?"

Wtedy następuje Nagły Atak Niepodległością:

"A weź wyjedź do tych Stanów/Czech/Szwajcarii/Andory, jak ci się tu nie podoba, ale odczep się od Polski. Nie będziemy się wzorować na żadnych tam Amerykach/Czechach/Szwajcariach/Andorach, bo właśnie po to jesteśmy państwem niepodległym".

Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  

PostNapisane: Wt, 24 lis 2015, 17:32 
Zaangażowany

Nie wiem czemu niektórzy myślą, że przestępcy są tak głupi, by broń kupować w sklepie.

Syngalez napisał(a):
A weź wyjedź do tych Stanów/Czech/Szwajcarii/Andory

Do Somalii jak już :lol:

PostNapisane: Śr, 25 lis 2015, 10:25 
Zaangażowany

No więc właśnie - tak jak piszecie. Ja już nawet nie dyskutuję z ludźmi z mojego otoczenia, bo nie ma z kim. I nie dlatego, jak zawsze podkreślam, że ktoś ma inne poglądy niż ja, tylko dlatego, że każdy uważa swoje za jedynie słuszne, a każdego, kto ma inne, wyzywa od faszystów, morderców (ta krew na rękach) itp. Brak otwartości i chęci rozmowy, poszerzania horyzontów, otwarcia umysłu. Lemingi takie.

PostNapisane: Śr, 25 lis 2015, 12:49 
Zaangażowany

http://www.thetruthaboutguns.com/2015/1 ... t-attacks/

PostNapisane: Śr, 25 lis 2015, 17:19 
Zaangażowany

No własnie, zapomniałem o Somalii. Bo chcesz całkowitej likwidacji państwa!!! :mrgreen:

TTAG to dobra strona, dosyć pouczająca (zwłaszcza komentarze, których, o dziwo, nikt ich nie kasuje - nawet jeśli nie zostawiają suchej nitki na testowanym produkcie i/lub krytykują za coś autora artykułu).

PostNapisane: Pt, 27 lis 2015, 10:42 
Zaangażowany

Widzieliście, co stało się z tą petycją o której pisałem kilka postów wyżej?
Została usunięta.
A tu w temacie:

http://www.pch24.pl/petycja-do-ke--nie- ... 535,i.html

PostNapisane: Cz, 10 gru 2015, 23:27 
Zaangażowany

Polecam też filmy z ostatniej Konwencji ROMB w Warszawie 05 grudnia 2015

PostNapisane: Wt, 15 gru 2015, 00:49 
Zaangażowany

@Wojto i wszyscy wierzący w jakościową odmienność ROMB od reszty III RP:

Jeżeli nie dostrzegacie Waszego zniewolenia, macie dusze niewolników. Robią Was w wała, jak zawsze.

Tak sobie przejrzałem te filmiki z konwencji programowej ROMB, ale poszedłem chronologicznie.

Na początku przemawiał gościnnie p. Cejrowski, który zaraz potem wyszedł, o czym zresztą sam wspomniał.
Nawet jeśli ktoś go nie lubi, radzę posłuchać, co powiedział; będzie to ważne ze względu na treść ostatniego przemówienia.

https://www.youtube.com/watch?v=5RVBQlNwhYo

Wspomina o komuchach (po raz pierwszy tuż po 2:00), skrytykował projekt ustawy autorstwa ROMB (zaraz po 3:00).

Przewrażliwiony? Radykał? To było WYWAŻONE wyrażenie poglądów. Przypuszczalnie aby nie zepsuć atmosfery od początku.

Na końcu całego spotkania pojawił się p. Braun. Trochę trudno go poznać, bo włosów z głowy mu ubyło, a brody przybyło (wygląda, jakby był 20 lat starszy). Schlastał towarzystwo pierwszorzędnie i radykalnie, przy tym w sposób b. kulturalny. Nawet jeśli ktoś nie lubi Brauna, niechże posłucha od deski do deski i się złudzeń wyzbędzie - ciekawe są żywiołowe reakcje "wolnościowego" audytorium:

https://www.youtube.com/watch?v=72DqLvI1ecE

Pomijając już ewidentny brak kultury po stronie p. Turczyna (25:00), najciekawsze są dwa fragmenty:

1) zaskakujące wyznanie - 26:10
2) prawdziwy cel ROMB wg nieznanego mi z nazwiska prowadzącego cały ten wiec - 36:40

Huzia na Brauna, który wyrzucił im prawdę w oczy, a jednoczesny brak tegoż podejścia wobec Cejrowskiego, który wyraźnie w jakimś celu wspomina o komuchach i esbekach na sali - czyżby chcieli uniknąć w ogóle poruszania tematu esbeków, żeby nie prać brudów?

Wygląda mi to na jakieś eliciarskie stowarzyszenie typu loża/mafia: sami zdecydujemy, kogo wpuścić do środka.

¦mierdzi kołami strzeleckimi i myśliwskimi, gdzie jest od cholery eks-wojskowych, milicjantów, partyjnych, mafijnych etc.
¦mierdzi LOKami i WORDami, gdzie uLOKowali się niższej rangi esbecy po tzw. przemianach roku 1989.
¦mierdzi tzw. "drugą Solidarnością" z wiadomych powodów.

Pan prezes miał giwerę za komuny i się tym pochwalił. Samokontrola słabnie pod wieczór, zmęczeni byli, wymsknęło się...

REGLAMENTACJA, REGLAMENTOWAĆ, REGLAMENTOWANY, REGLAMENTOWANIE.
KLĘKNIJ I UPOKÓRZ SIĘ PRZED WŁADZˇ LUDOWˇ, TO MOŻE DOSTANIESZ KARTKI NA BROŃ.
MY JUŻ MAMY, A TERAZ CHCEMY DECYDOWAĆ O TWOIM NIEMANIU.

PostNapisane: Cz, 17 gru 2015, 20:25 
Zaangażowany

Syngalez napisał(a):
@Wojto i wszyscy wierzący w jakościową odmienność ROMB od reszty III RP:

Znowu wielka polityka. Jakie wierzę? Jaka odmienność od III RP? Nie jestem miłośnikiem ROMB-u.
Ja po prostu liczę na to, że ten ruch zrobi coś, co pozwoli mi legalnie i bez większych problemów nabyć broń do celów obrony osobistej. I tyle.

Oczywiście, można na dwa sposoby: naprawiać, to co istnieje albo zrównać z ziemią i budować od nowa.
Co wolą Polacy - widać po ostatnich wyborach. Wygrana partia chce naprawiać (taaa....), wolnościowcy chcą budować od nowa.
A mnie zwyczajnie interesuje czy za dwa miesiące będę mógł legalnie kupić sobie broń. Czy Pan Braun (z całym szacunkiem) doprowadzi do tego? Jeśli tak - bardzo się cieszę.
I oczywiście wiem o tym, że rejestrowanie broni ma na celu jej odbieranie przez władzę w sytuacjach kryzysowych. Takie przypadki miały miejsce niejednokrotnie w historii. Więc broń rejestrowaną można mieć na czasy pokoju do obrony przed bandytami. Na czas wojny i tak trzeba mieć inną broń nierejestrowaną, np. czarnoprochową - na którą obecnie nie trzeba mieć żadnego pozwolenia.

Łatwo jest krytykować wszystko i nawoływać do rewolucji. Rewolucje zamieniają jednych tyranów na drugich.
Podesłałem te filmy, bo cieszę się, że W OGÓLE coś się rusza w temacie. A że nie są to rozwiązania idealne - to inna sprawa. Powszechny dostęp do broni jest celem ale patrząc na otaczającą nas rzeczywistość - mało prawdopodobny.

PostNapisane: Pt, 18 gru 2015, 22:13 
Zaangażowany

@Wojto,

wrzuć na luz. Tam nie ma "Wojto i INNI wierzący w odmienność ROMB od reszty III RP", tylko "Wojto i wszyscy wierzący w (...)"

Napisałem "Wojto", bo Ci odpowiadam w tym poście (niezależnie od Twojego potencjalnie istniejącego zaufania do tego ugrupowania), natomiast "wszyscy wierzący w jakościową odmienność ROMB" skierowałem do tych, którzy jakieś wolnościowe nadzieje w tym stowarzyszeniu pokładają, a mogą to czytać. Spójnik "i" wyraża koniunkcję. Wszystko jest poprawne logicznie; długo komponowałem to zdanie, żeby było precyzyjne. :mrgreen:

Również nie potępiam jakichkolwiek wysiłków, zmierzających do poluzowania obroży. Zwracam tylko uwagę, że owo luzowanie skończy się dokładnie tam, gdzie zaczynają się systemowo-urzędowe ciągoty ROMB-u, który, gdyby tylko mógł, uregulowałby wszystko pod siebie, tak jak obecnie wszystko jest uregulowane pod Milicję. Niestety, ludzka wolność i wszelkie inne w większości zdrowe argumenty, którymi wzorowo szermują ludzie z ROMB, nie są tak naprawdę w ogóle motywem ich działań. Zresztą kierownictwo tej organizacji, łagodnie mówiąc, nie budzi mojego zaufania.

Tyle miałem na myśli.

A do obrony osobistej/miru domowego nie dostaniesz jeszcze dłuuuugo. Właśnie po to jest to tak uregulowane, żeby wolno było tylko strzelać sportowo, polować z kolegami z Partii/loży/służb/wojska, ewentualnie w ostateczności skolekcjonować trochę żelastwa, oczywiście o ile nie jest się tzw. "prawicowym ekstremistą" (czytaj: o ile popiera się System, przyjaźń polsko-europejską etc.).

Kryminalista jest, zupełnie jak za Stalina, "elementem społecznie pokrewnym" i dlatego nie można go narazić na zbytnie cierpienia czy utratę tego i owego (dlatego kryminaliści dostawali 3 lata gułagu, a polityczni "wrogowie ludu" - 25). Każdy bandzior ma większe od nas prawo do życia, dlatego nie wolno go tak po prostu zarąbać podczas próby napadu, mniejsza, czy dubeltówką, czy drzwiami od stodoły.
Aż się ciśnie na klawiaturę słowo "szlachta", ale nie od szlachetności, tylko szlachtowania...

ROMB działa po to, żeby "załatwiać" myśliwym czy innym swoim członkom/sympatykom różnego rodzaju ułatwienia, a dopiero w drugiej kolejności poszerzać zakres ludzkiej swobody. Oczywiście o ile System pobłogosławi.

Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 79 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]