DADRL POLAND

Association of Drivers Against Daytime Running Lights
Kampania społeczna "Wyłącz światła - włącz myślenie"

Teraz jest Wt, 19 lis 2019, 10:16

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 220 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 17, 18, 19, 20, 21, 22  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Niewolnik za kierownicą, czyli o nowoczesności
PostNapisane: Cz, 12 sty 2017, 23:52 
Nowy

A dwa cylindry doładowane? To dopiero musicie skrytykować. Teoretycznie, rzecz jasna. :-)

0.9 TwinAir R2 0.9 l (875 cm?), DOHC 105 KM (63 kW) przy 5500 obr/min 145 N?m przy 2000 obr/min 11.4 s 185 km/h

Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  

PostNapisane: Pt, 13 sty 2017, 18:59 
V kolumna

Nie jestem uprzedzony do Skody ale te silniki to padaka do takiej krowy.
http://www.msn.com/pl-pl/motoryzacja/wiadomosci/nowa-skoda-octavia-ju%C5%BC-w-polsce-zobacz-jak-czesi-zaszaleli-z-cen%C4%85-i-wyposa%C5%BCeniem/ar-BBxOP0W?li=AAaGjkQ&%252525253Bocid=SL5MDHP

Cytuj:
Silniki od jednego litra po dwulitrowe
Moc? Najsłabszy silnik to konstrukcja 1.2 TSI/85 KM - producent twierdzi, że taka octavia do 100 km/h przyspieszać ma w 12 sekund, a średnie spalanie to 4,9 l/100 km.

Ciekawą propozycją jest trzycylindrowy 1.0 TSI o mocy 115 KM (200 Nm) - ten turbobenzynowiec powinien w 9,9 s przyspieszać do setki i średnio zużywać 4,6 l na 100 km (w trasie 4,0 l/100 km). Jeśli wierzyć papierom przedstawianym przez Skodę, to jest równie oszczędny co silniki Diesla, a w dalszej perspektywie tańszy w eksploatacji i serwisie.

To musi być ciasno zestopniwana skrzybnia.
Clio 2 z silnikiem 1.6 110KM, do setki 9,6, waga 975kg
Octavia 1.0 TSI 115KM, do setki 9,9, waga 1225kg

"Żaden warszawski polityk, który chciałby zmienić Kaszubów, ¦lązaków czy Białorusinów w Polaków, nie miał prawa czuć się dotknięty tym, że carska administracja próbuje zmienić Polaków w Rosjan" Jan Niecisław Baudouin de Courtenay

PostNapisane: So, 14 sty 2017, 18:02 
Moderator

weuek napisał(a):
A dwa cylindry doładowane? To dopiero musicie skrytykować. Teoretycznie, rzecz jasna. :-)

0.9 TwinAir R2 0.9 l (875 cm?), DOHC 105 KM (63 kW) przy 5500 obr/min 145 N?m przy 2000 obr/min 11.4 s 185 km/h
To ten silnika F.I.A.T.-a...słyszałem, a myślałem (głupi) do tej pory, że to ma "przynajmniej" ze 3 cylindry... Na papierze powala jak na kosiarkę, ale kultura pracy musi być jednak z deka dupna, nie ma cudów przy tylko tylu garnkach... Ciekawie to brzmi - jak Maluch na rasowym wydechu!

Daj Polakom rządzić, a sami się wykończą... O.v.B.

Im bardziej poznaję ludzi tym bardziej kocham zwierzęta G.B.Shaw

PostNapisane: So, 14 sty 2017, 23:06 
V kolumna

Jeden cylinder doładowany to musi być dopiero moc.
Reakcja na pedał gazu z refleksem ślimaka.

Prawda jest tak, im więcej cylindrów tym mniejsze drgania silnika i szybsza reakcja na pedał gazu.

"Żaden warszawski polityk, który chciałby zmienić Kaszubów, ¦lązaków czy Białorusinów w Polaków, nie miał prawa czuć się dotknięty tym, że carska administracja próbuje zmienić Polaków w Rosjan" Jan Niecisław Baudouin de Courtenay

PostNapisane: N, 15 sty 2017, 11:23 
Nowy

Żyjecie (teoretyczną) przeszłością. Gates tez kiedyś twierdził, że nikomu nie będzie potrzebne więcej niż 640 kiB pamięci RAM... ;-)

PostNapisane: N, 15 sty 2017, 13:43 
Moderator

Tak, żyję głównie przeszłością, masz poniekąd rację, ale wiesz dlaczego? Może dlatego, że zobaczyłem trochę różnych aut "od środka", czyli co się kryje pod tapicerką, blachą itd. i wiem, że to głównie coraz większy szajs nawet w autach prestiżowych, coraz więcej tandetnego plastiku, coraz cieńsza blacha nawet aluminiowa, coraz mniej zamaskowań, wygłuszeń gołej blachy i mimo tak zaawansowanych rozwiązań technologicznych o dziwo ciągle rdzewieją i się zbyt często psują, a przede wszystkim nie palą tyle ile producent podaje... Postaw dzisiejsze nowe auto na kilkadziesiąt nawet lat w szopie, czy pod chmurka, a po tym czasie nie będziesz miał już co zbierać, czy nawet restaurować, a niby to wszystko takie zaawansowane i wytrzymałe... Po prostu nowe auta "casualowe" stają się coraz gorsze, a jedynie może bezpieczniejsze, choć tego też nie wiadomo, bo sprawdzane są tylko w ściśle określonych warunkach (http://www.to.com.pl/kronika-policyjna/ ... ,id,t.html), mimo wszystko ich całkowicie nie wykluczam, bo większość traktuje auta jak AGD i tak też one są najczęściej konstruowane. Podziękujcie ekoszołomom, bo to głównie przez nich zabijają to, co najlepsze w motoryzacji!

PostNapisane: N, 15 sty 2017, 14:00 
Nowy

To masz mnie za entuzjastę nowości czy jak? Bo tak "odkrywasz" przede mną jakąś wiedzę tajemną jakbyś mnie uświadamiał. A mi chodzi o to, że jak zabierasz się za krytykę czegokolwiek, to najpierw wypada zdobyć doświadczenie z pierwszej ręki, a nie teoretyzować.

Oczywiście, zgodzę się, że auta projektowane i produkowane w XXI wieku to nietrwałe zabawki, ale pisanie o niemocy i niejechaniu małego silnika doładowanego to już bzdura, bo że tak nie jest, to czuje się w minutę po objęciu sterów.

Nie piszę z tradycyjnej pozycji chwalącego to, co sam ma, bo mój żeliwny silnik to pamięta lata osiemdziesiąte.

No i porównywanie masy starego, małego clio do nowej dużej octavii... to słabizna.

PostNapisane: N, 15 sty 2017, 20:16 
Moderator

Owszem, zgadzam się, ale ja nie krytykowałem tego silnika F.I.A.T.-a jakbyś nie raczył zauważyć (podobnie jak markę Skoda...raczej część jej kierowców)...krytykuje 3-cylindrowe, bo wiem akurat z doświadczenia, że mają kiepską kulturę pracy i nawet jakby był 1.2, to będzie "gorzej chodził" od 1.0 na 4 garnkach, to proste, tego nie trzeba ujeżdżać, więc szkoda, że redukują ich ilość tylko ze względu na ekologię, lecz dobre wieści, że powoli zaczyna to się kończyć. Czy mam Ciebie za entuzjastę nowości?! A skąd takie podejrzenie? Szczerze powiedziawszy nawet nie mam pojęcia czym jeździsz i Ciebie nie znam, więc nie ma sensu pochopnie oceniać...

Btw. ipoda i ipada też nikt nigdy nie potrzebował i Jobs doskonale o tym wiedział, więc wpierw wziął się za marketing, by wmówić ludziom, ze tego potrzebują i zmieni to ich życie na lepsze...ja tego kitu "nie kupiłem" i żyję :D

PostNapisane: N, 15 sty 2017, 21:40 
Nowy

norA napisał(a):
Btw. ipoda i ipada też nikt nigdy nie potrzebował i Jobs doskonale o tym wiedział, więc wpierw wziął się za marketing, by wmówić ludziom, ze tego potrzebują i zmieni to ich życie na lepsze...ja tego kitu "nie kupiłem" i żyję :D

A ja kupiłem taki, nie pamiętam kiedy, ale z 10 lat temu. I cały czas używam.

Obrazek

Sprawdza się lepiej niż walkman czy discman. ;-)

Tablet też gdzieś mam, bo dał mi teść swoją nieprzydatną mu wygraną w biegach publicznych (ten, który rzekomo 50 lat temu nie biegał, bo nikt nie biegał). Ale też nie znalazłem dlań zastosowania.

A rzeczy z tym "i" na początku to dla samej zasady nie kupuję i nie używam (na przykład procesorów intela). W pracy jest takie jakieś bzdurne oprogramowanie itools (pozazdrościli sukcesu pewnie), z którego tez nie korzystam.

No i mam telefon, na którego system praktycznie nie ma żadnych popularnych apek. I to mi się podoba. :-)

PostNapisane: N, 15 sty 2017, 21:58 
Administrator

Miałeś go w Grecji?

Skoda jest jak diskopolo - tak samo prostacka i równie popularna.

Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 220 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 17, 18, 19, 20, 21, 22  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]