DADRL POLAND

Association of Drivers Against Daytime Running Lights
Kampania społeczna "Wyłącz światła - włącz myślenie"

Teraz jest N, 16 cze 2019, 13:11

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 220 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 22  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Niewolnik za kierownicą, czyli o nowoczesności
PostNapisane: Pt, 21 cze 2013, 22:58 
Administrator

Sygnalez, jakbym widział siebie. Mnie też denerwują wszelkiego rodzaju gadżety, które służą tylko zwiększeniu sprzedaży wśród lemingów i niczemu więcej. Uważam, że życie jest ciekawsze, gdy można rozwiązać problem w tradycyjny sposób, bo lubię mieć nad wszystkim kontrolę, a elektronika zwykle tego nie umożliwia. Nie, żebym nie umiał czegoś obsługiwać, wręcz przeciwnie, ale jak to mówią "szewc bez butów chodzi". Zresztą ostatnio gdzieś czytałem, że przez używanie różnego gadżetów średnia inteligencja człowieka zmniejszyła się w ciągu ostatnich 50 lat o kilka punktów, bo teraz zamiast samemu rozwiązywać problemy, dyskutować na różne tematy, naciska się przycisk i gotowe.
Jako ciekawostkę dodam, że dopiero kilka tygodni temu odkryłem przez przypadek, po prawie roku, że mam internet w służbowym telefonie, bez limitu. Wcześniej w ogóle było mi to niepotrzebne i nawet się nad tym nie zastanawiałem czy jest w telefonie internet czy nie, bo telefon służy mi do dzwonienia. Sprawdziłem tylko czy działa dadrl.pl i od tej pory nie używam, bo nie potrzebuję.
Albo jak idę na piwo i wiem, że będę wracał autobusem, to wcześniej sprawdzam, o której mam autobus powrotny, zapamiętuję tych kilka liczb, bo realnych czasów do zapamiętania jest ledwie kilka i potem nie miotam się z telefonem, bo akurat w pubie w piwnicy nie ma zasięgu i trzeba w środku picia zimnego piwa wychodzić na zewnątrz i się stresować, czy ostatni autobus już aby nie odjechał. ;)

Skoda jest jak diskopolo - tak samo prostacka i równie popularna.

Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  

PostNapisane: So, 22 cze 2013, 14:02 
Zaangażowany

Dokładnie.
U mnie z kolei telefon robi za zegarek kieszonkowy. Niewygodne to jak skurczybyk, ale cóż...

Dzwonię i esemesuję niewiele. Terminowe doładowania na kartę to dla mnie jeszcze jeden przejaw planowego postarzania produktu. Te wszystkie nowości mnie coraz bardziej irytują, bo np. dlaczego stara nokia 6030 pisała mi SMSy z taką prędkością, jaką sobie wymarzyłem i dodatkowo dawała się łatwo naprawić, a nowszy samsung zawiesza się, reaguje ślamazarnie, no i trzeba przytrzymywać klawisze, by zablokować (a w kieszeni się uciśnie drobniakiem i kluczami, odblokuje i napisze SMSa o treści "BRZFRNMSKSDGFBRXXXXXXU" do wszystkich kontaktów)? Stara nokia nie miała kamery i możliwości podglądania użytkownika przez przestępców lub służby (jedna swołocz), nowe aparaty (i laptopy) wszystkie seryjnie są wyposażone w to badziewie, którym porządnych zdjęć robić i tak się nie da. Stary telefon dawał się zrzucić z balkonu i działał, nowy rozpryśnie się w drebiezgi i nie będzie co z tym zrobić, poza kupnem nowego.

Z autami jest to samo - pompa hamulca w którymś mercedesie miała czip. Po 50 tysiącach naciśnięć pedału i zgaszeniu zapłonu pompa blokowała się, a auto nie było sprawne (wg systemu). ASO wymieniało pompę, zaś niezależni mechanicy kasowali czip i rzekomo zepsuta pompa działała jeszcze latami.
Zawieszenie u meśka W220 (Airmatic), elektronicznie sterowane, opuszczane, podnoszone, cuda wianki - często siadało i nie wstawało. Dlatego też ten konkretny typ merca jest rzadki w Polsce (również dwuletnia gwarancja na karoserię, która rdzewiała jak w okularze zrobiła swoje).
O volkswagenie w ogóle nie będę pisał, bo ze śmiechu ciśnienie mi skoczy.
Polecam stronę www.vwszrot.pl jako delikatny przykład tego, co ci ludzie odwalają. Postarzanie produktu? Przypadek...

Elektronika po prostu daje więcej możliwości do takiej hochsztaplerki. I dlatego jej nie kocham.

PostNapisane: Pt, 28 cze 2013, 13:16 
Zaangażowany

Co do nowych aut, już dwa albo trzy razy widziałem, jak dosyć nowe auto nie daje rady sobie z ruszeniem z ręcznego pod górę.
Wygląda to tak, że chce ruszyć, jakby nie był ręczny spuszczony jest taki zryw, gaśnie i lipa. Widzę w lusterku auto stojące już na awaryjnych. Często jeżdżę przez przejazd podziemny przy galerii dominikańskiej we wrocławiu i tam zaobserwowałem. Domyślam się, że ma to jakiś związek z przyciskiem hamulca ręcznego i synchronizacją z komputerem pokładowym. Może się mylę, ale auta które widziałem wyglądały góra na 3 letnie.

PostNapisane: Pt, 28 cze 2013, 16:56 
Nowy

Może mają HHC (hill hold control), ale nie wiedzą, że mają albo nie umieją obsługiwać. Stawiam na to drugie.

Wszystkie trzyliterowe gadżety w autach ograniczają działania kierownika w jakimś stopniu.

PostNapisane: Pt, 28 cze 2013, 20:00 
Zaangażowany

weuek napisał(a):
Może mają HHC (hill hold control), ale nie wiedzą, że mają albo nie umieją obsługiwać. Stawiam na to drugie.

Wszystkie trzyliterowe gadżety w autach ograniczają działania kierownika w jakimś stopniu.

Ja mam i czasami używam. Zaoszczędza fatygi związanej z zaciąganiem ręcznego przy chwilowych zatrzymaniach na wzniesieniu.

PostNapisane: Pt, 28 cze 2013, 22:31 
Zaangażowany

Ja tam zaciągam ręczny nawet na równym (ASB - zamiast cały czas deptać hamulec, wolę pociągnąć za uchwyt). Jak ręczna skrzynia to oczywiście tylko na pagórku.

Moje pytanie a propos HHC: jest-li możliwe wyłączenie tegoż hahacu? Bo jeśli tak, to jest to znakomita sprawa. :)

TermiFNFAL napisał(a):
...ma to jakiś związek z przyciskiem hamulca ręcznego i synchronizacją z komputerem pokładowym.

OMG SZOK JASNY PIERON!!! :shock: :shock: :o :o :? :? :? :?

To już nawet ręczny nie jest ręczny???
Wiem, że w np. oplu insigni jest "elektryczny ręczny", ale "ręczny ręczny" centralnie planowany... eee, wróć... centralnie sterowany z komputra to dla mnie coś nowego i przerażającego.
Elektryczny ręczny to (moim niezbyt skromnym zdaniem) badziewie niezmierne, bo do zrobienia tego samego użyłbym jednego ruchu ręki i ułamka sekundy, podczas gdy ten skurczybyk oszczędza mi rękę, marnując zapewne (tak jak fotele) ruski rok na zadziałanie. Nie daj Boże żeby się system zawiesił albo zapłon wyłączył...
(Mercedesowe elektryczne lusterka wewnętrzne - mój faworyt w kategorii "najbezsensowniejsze pseudoudogodnienie motoryzacyjne w dziejach ludzkości".)

Skrzynia automat, pasy automat, klimatyzacja automat, szyby/szyberdach/zewnętrzne lusterka automat, webasto - da się zrozumieć. Ale ręczny sterowany automatycznie??? Nie, to nie na mój umysł.

PostNapisane: Pt, 28 cze 2013, 23:47 
Nowy

Kiedyś z teściem przejechaliśmy ze dwa kilometry zanim wyłączył ręczny, który był nożny (w vitku). Z kontrolek nic się nie dało zorientować, bo (jak twierdził) i tak się choinka zawsze na blacie świeciła (skrajnie zjechany i zaniedbany).

PostNapisane: Pn, 1 lip 2013, 21:01 
Zaangażowany

Co do radia marki Philips:
Niechciane komunikaty były efektem nowoczesnej funkcji kasowania ustawień przez zdjęcie panelu z modnymi, drobniutkimi klawiszami. Wyłączone komunikaty włączyły się same. A ja naiwniak sądzę, że najlepszy jest przełącznik fizyczny, włączający i wyłączający obwód...

PostNapisane: Pn, 15 lip 2013, 19:46 
Zaangażowany

Syngalez napisał(a):
Moje pytanie a propos HHC: jest-li możliwe wyłączenie tegoż hahacu? Bo jeśli tak, to jest to znakomita sprawa. :)

Zaprawdę powiadam Ci - nie ma takiej możliwości.

PostNapisane: Pn, 15 lip 2013, 21:13 
Zaangażowany

Szkoda. :| Na szczęście nie mam i nie zamierzam mieć. :D

Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 220 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 22  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]