DADRL POLAND

Association of Drivers Against Daytime Running Lights
Kampania społeczna "Wyłącz światła - włącz myślenie"

Teraz jest Pt, 19 lip 2019, 10:44

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 50 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Genialne pomysły naszych drogowców
PostNapisane: Wt, 22 mar 2016, 17:22 
Moderator

Quentil napisał(a):
Zdelegalizować coś co nie jest zalegalizowane :lol: Zamiast dodatkowych sekundników lepsze rozwiązanie to migające zielone przez ostatnie np. 2s, czemu lepsze? bo najtańsze ;) i też nielegalne :mrgreen:
Też mądre rozwiązanie - spotkałem sie z takim bodaj na Litwie albo w Estonii, ale nie na tyle dobre jak sekundniki, bo te na dodatek umożliwiają sprawniejsze ruszanie...

Daj Polakom rządzić, a sami się wykończą... O.v.B.

Im bardziej poznaję ludzi tym bardziej kocham zwierzęta G.B.Shaw

Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  

PostNapisane: Wt, 22 mar 2016, 17:43 
Zaangażowany

Migające czerwone ;) jeszcze bardziej rzadko spotykane rozwiązanie i często oznacza coś innego. A jeśli chodzi o sprawniejsze ruszanie to utrzymam się przy swoim zdaniu, że sprawne ruszanie to kwestia łącznika między kierownicą, a pedałami. Gdy kierowcy w PL opanują podstawy, wtedy można dodawać sekundniki czy moje wymyślne migające czerwone, bo bez podstaw te rozwiązania nic nie dadzą :(

PostNapisane: Wt, 22 mar 2016, 17:47 
Moderator

Jakby babcia miała wąsy to by byłą dziadkiem...jeśli rozumiesz moją aluzję do Twojego tyć samolubnego podejścia ;) A moim zdaniem takim z urzędu powinno się nakazać automatyczne skrzynie... :idea:

PostNapisane: Wt, 22 mar 2016, 18:50 
Zaangażowany

Rzeczywiście trochę samolubne, ale czasami tracę wiarę w współobywateli. W sumie nie mam nic przeciwnego do dodatkowej infrastruktury jeśli ma służyć społeczeństwu, Lecz chciałbym też aby przynajmniej większość ruszała w sposób podobny jak na filmiku: https://youtu.be/aC06h9cLUZE , tu niestety potrzebny był krótki cykl zielonego, aby ludzie się nauczyli (zamiast samemu doskonalić się dla przyjemności czy cuś w tym stylu ;) ) i pomimo tego, że każdy może mieć inne umiejętności to dali radę się nauczyć.

PostNapisane: Wt, 22 mar 2016, 21:43 
V kolumna

Debilizmem jest ustawiać "zielone" na 4 sekundy :shock: jak tam będzie stał "tir" to on jeszcze przejedzie ostatnią osią na późnym zielonym.
Zegar przy światłach, świetna sprawa, w Chorzowie Batorym takie zamontowali, co ciekawe, ludzie szybciej ruszają i nie przejeżdża na późnym zielonym.

"Żaden warszawski polityk, który chciałby zmienić Kaszubów, ¦lązaków czy Białorusinów w Polaków, nie miał prawa czuć się dotknięty tym, że carska administracja próbuje zmienić Polaków w Rosjan" Jan Niecisław Baudouin de Courtenay

PostNapisane: Wt, 22 mar 2016, 22:55 
Zaangażowany

Zasadność długości zielonego swoją drogą, ale przykład ukazuje, że jednak można sprawnie ruszyć. Problem w tym, że to sprawne ruszanie jest spowodowane właśnie tym krótkim sygnałem zielonego.

PostNapisane: Śr, 23 mar 2016, 19:17 
Zaangażowany

Liczniki przy sygnalizatorach mi nie przeszkadzają. Szczególnie jak czerwone trwa 30sekund, bo nie trzeba wtedy się wpatrywać i wyczekiwać; można w tym czasie spokojnie napić się wody czy coś.
Czy są nielegalne - jak dla mnie nie są. To, że nie ma ich w przepisach oznacza, że "oznaczają nic", więc zostaje tylko kwestia, czy nie przeszkadzają w odczytaniu sygnałów podstawowych, bo jest przepis, który zabrania umieszczania przy drodze obiektów podobnych do znaków drogowych, bądź utrudniających ich odczyt, lub wprowadzających w błąd. Ale to już kwestia interpretacji przez sędziów.

Mam za to inny problem do sygnalizacji.
Płynne ruszenie na zielonym zależy od tego, czy jesteśmy na nie gotowi (pomijając ludzi, którzy mają to w gdzieś i nic im nie pomoże).
To, że zaraz zapali się zielone, jest sygnalizowane w prosty sposób - zapala się żółte i czerwone jednocześnie (pomijając stare i niedostosowane sygnalizatory, które powinni natychmiast dostosować do przepisów!).
Wtedy sprzęgło, bieg, sprzęgło i jadę - no problem... A jednak jest problem, bo ustawiają żółte na 1/2-1s. Nie wiem skąd ta moda. To pewnie jest po to, żeby przyśpieszyć ruch, ale jest to głupie rozwiązanie. Dlaczego mam sobie "urywać gałkę od biegów", żeby zdążyć ruszyć prawidłowo? :evil: Może chcę bez stresu wbić bieg i ruszyć płynnie na zielonym. W Opolu ustawili rok temu tak światła, że nie nadążam, a robię to szybko i mnie to strasznie wkurza, bo przy takim ustawieniu wychodzi na to, że nie potrafię ruszyć, ale to bzdura. Na sprzęgle też nie będę stał 15-30s.
Naprawdę nie wiem jak można bezstresowo i płynnie zdążyć wbić bieg i ruszyć w ciągu 1s :!: Sama reakcja na zmianę światła to ok. 0,2s...
Zapalcie żółte na 3s i liczniki możecie wywalić. Kto będzie "chętny" zdąży spokojnie ruszyć natychmiast z zielonym. Robiłem tak przez ponad 10 lat i nagle "nie potrafię"...
Żadne migające czerwone światło nie jest do tego potrzebne.

A propos migającego czerwonego - jakiś debil, bo inaczej go nie nazwę, wstawił tam na jednej ulicy w Krapkowicach miernik prędkości. Nie taki duży jak zazwyczaj dają, tylko taki mniejszy. Niestety nie ma w google street view.
Tablica jest czarna, a prędkość wskazuje znienacka na migająco czerwono, nawet jak jedziesz poniżej 50.
Za pierwszym razem dałem po hamulcach, bo migające czerwone światło, które kątem oka wygląda jak sygnalizator, uruchamia taki odruch u kierowcy (przynajmniej powinno). Rzadko tamtędy jeżdżę i za każdym razem noga leci mi w stronę hamulca, zanim się zorientuję, że już wiem o tej pułapce.

Takich mierników prędkości też nie ma w przepisach, i co będą usuwać :lol: Jak dla mnie tylko ten w Krapkowicach jest natychmiast do usunięcia bo stwarza niebezpieczeństwo.

PostNapisane: Śr, 23 mar 2016, 19:58 
Zaangażowany

I ja myślę właśnie dość podobnie do Ciebie KJR ;) Tylko dodałbym jeszcze jak są te podświetlane strzałki wskazujące, którą stroną wysepki przejeżdżać, też znienacka migają dość mocnym żółtym światłem, a dużo lepszym rozwiązaniem jest gdy świecą się ciągle delikatną poświatą i co chwila rozświetlają. Takie rozwiązanie jest dużo lepiej widoczne i prawie nie występuje efekt olśnienia, ale bardzo rzadko takie widuję.

PostNapisane: Śr, 23 mar 2016, 23:50 
Zaangażowany

Ktoś się chyba zorientował, że takie upłynnianie ruchu w jakimś stopniu zmniejsza zużycie paliwa czy też części samochodowych - dla pojedynczego kierowcy mogą to być zmiany niezauważalne, ale mnożąc przez ilość aut robi się konkretna suma...skąd my to znamy :(
W Szczecinie jest tego sporo i naprawdę pomaga i przy dojeżdżaniu, czy przyspieszać czy hamować, i przy staniu gdy zamiast stać na sprzęgle albo z nogą tuż nad można sięgnąć po coś czy pogrzebać w radiu, dać odpocząć oczom odrywając je od drogi.

PostNapisane: Pt, 25 mar 2016, 11:26 
Moderator

ZG była jednym z pierwszych miast w PL co zamontowała doświadczalnie już ładnych pare lat temu (a może nawet i dłużej?) takie sekundniki na wybranych skrzyżowaniach świetlnych (bodaj trąbili o tym nawet w TVN Turbodziura) i pomysł sprawdza się do dziś znakomicie, kierowcy sobie chwalą, bo upłynnia ruch w mieście (z drugiej strony dowiedziałem się w końcu dzięki nim jak absurdalnie krótko gdzieniegdzie potrafi trwać zielone przy 3x dłuższym czerwonym i dlaczego raptem kilka aut nadążało!), nawet lokalni "eksperci" chwalili...ale od tamtej pory nie zamontowali ani jednego dodatkowego na wielu innych bardzo ruchliwych/zapychających się krzyżówkach - lokalne głąby nawet w budżecie obywatelskim nie chcą na to głosować, a zamiast tego jakieś ekstremalne "uspokojenia ruchu", niszczące podwozia się mnożą albo inne skrajnie absurdalne rozwiązania... W ogóle moje osiedle to chyba jedno z niewielu jeszcze w tym mieście, co nie montuje takich absurdów i na nie nawet nikt nie chce głosować, bo nikt z lokalnych tutaj nie szaleje! Szkoda, że więcej parkingów nie chcą zrobić...

Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 50 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]