DADRL POLAND

Association of Drivers Against Daytime Running Lights
Kampania społeczna "Wyłącz światła - włącz myślenie"

Teraz jest Śr, 22 lis 2017, 09:26

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 44 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Zmiana czasu
PostNapisane: N, 27 mar 2011, 12:26 
Moderator

A co sadzicie o zmianie czasu?Bo ja to juz jakos zaczynam miec tego dosc.Bylbym za tym azeby pozostac przy jednym czasie przez caly rok.

Włączone światła w dzień to są tak mi potrzebne jak potrzebny jest słoniowi saksofon

Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  

Tytuł: Re: Zmiana czasu
PostNapisane: N, 27 mar 2011, 14:45 
Zaangażowany

Jacek napisał(a):
A co sadzicie o zmianie czasu?Bo ja to juz jakos zaczynam miec tego dosc.Bylbym za tym azeby pozostac przy jednym czasie przez caly rok.

Ja jestem za czasem letnim przez cały rok, tak jak jest teraz w Rosji.

PostNapisane: N, 27 mar 2011, 15:14 
Zaangażowany

Dokładnie, głupota jak nie wiem co. W rosji ostatni raz dzisiaj to robili. Niepotrzebne zamieszanie tylko się robi.

PostNapisane: N, 27 mar 2011, 18:34 
Moderator

Czas letni przez cały rok nie byłby złym pomysłem choć w zimie widno robiłoby się dopiero przed dziewiątą rano. Chyba trochę późno, co nie? ;)

PostNapisane: N, 27 mar 2011, 20:58 
Moderator

No w Niemczech na zachodnich krancach to w zimie o 8 rano to jest jeszcze noc.Jeszcze lepiej we Francji- np Bretania Okolice Rennes Brest to dzien sie robi dopiero po 9 tej.No ale za to lepiej jest wieczorem bo w najkrotsze dni to do prawie 17:30 jest jasno.I wiem jeszcze ze na poludniowym zachodzie Hiszpani to jeszcze lepiej bo jasno jest do 18(tez najkrotsze dni)-a z rana nie wiem.
o do jednego czasu to sorki nie obrazcie sie ale tak osobiscie toby mi bardziej zimowy pasil- fakt no tylko ze w lecie zamiast do 21 byloby jasno do 20 ale za to z rana juz przed 3 cia by jasnialo.

Włączone światła w dzień to są tak mi potrzebne jak potrzebny jest słoniowi saksofon

PostNapisane: N, 27 mar 2011, 22:51 
Zaangażowany

Jacek napisał(a):
Co do jednego czasu to sorki nie obrazcie sie ale tak osobiscie toby mi bardziej zimowy pasil- fakt no tylko ze w lecie zamiast do 21 byloby jasno do 20 ale za to z rana juz przed 3 cia by jasnialo.

Tylko, że o 3:00 nad ranem większość ludzi jeszcze śpi, a o 21:00 nie.

PostNapisane: Pn, 28 mar 2011, 00:20 
Zaangażowany

lepiej letni... jakby o 9 rano się robiło jasno... to człowiek dłużej by spał w nocy :D

PostNapisane: Pn, 28 mar 2011, 10:00 
Zaangażowany

Dla przypomnienia...

Fragment z książki Wiktora Suworowa "Wybór":

"(...) - A cóż w tym niejasnego? Jest defilada na Placu Czerwonym. W każdym szeregu po dwudziestu ludzi. W każdym sektorze dziesięć szeregów, dwustu ludzi. Tych sektorów jest po horyzont. Maszerują równo, aż miło popatrzeć. Każdy żołnierz przez okrągły rok wyciskał z siebie siódme poty, szkoląc się na defiladę. I to nie tylko w Moskwie, ale wszędzie. Pytanie: czy wyrzucanie wyprostowanych nóg powyżej pasa, wypinanie piersi i zadzieranie brody powyżej nosa przydatne jest na wypadek działań wojennych? Po co tracić czas na ćwiczenie kroku defiladowego? Odpowiedź: po to, żeby zmusić tysiące ludzi do reagowania w sposób bezrefleksyjny, przyzwyczaić ich do słuchania rozkazów, a nie zdrowego rozsądku. - Trudno się nie zgodzić. - Dobrze. W takim razie trzeba podobne ćwiczenia zastosować wobec setek milionów obywateli. - Zmusić obywateli, żeby maszerowali krokiem defiladowym? - Niekoniecznie. Mam na myśli treść, nie formę. Najważniejsze, żeby te ćwiczenia były absurdalne i żeby równocześnie dotyczyły setek milionów ludzi. Najlepiej zmusić ich do wykonywania jakiegoś kretynizmu. Regularnie. - Masz przykłady takich kretynizmów? - Można na przykład zmusić całą ludzkość, żeby dwa razy w roku przestawiała wskazówki zegarów. - Czym to uzasadnić? - Oszczędnością energii. - To prawda? - Skądże znowu! Najważniejszym odbiorcą energii elektrycznej są fabryki. Na drugim miejscu są środki transportu. Przesuniemy wskazówki, czy nie przesuniemy - i tak ilość zużywanej energii nie ulegnie zmianie. Poważnym odbiorcą są kopalnie węgla. Tam zawsze jest ciemno. Albo oświetlenie ulic. ¦wiatło włącza się kiedy jest ciemno, a wyłącza kiedy jest jasno. Co zmieni przestawienie wskazówek? - Część energii wykorzystują ludzie w swoich mieszkaniach... - Słusznie. Niecały jeden procent. Ale w ramach tego procentu też nie wszystko idzie na oświetlenie. Niebawem nadejdą takie czasy, że ludzie będą mieć elektryczne żelazka, elektryczne maszynki do mielenia mięsa, telefony na prąd, radia, elektryczne kino domowe. Możesz kręcić wskazówkami zegara w każdą stronę i nie wpłynie to w żaden sposób na zużycie energii. Zresztą z oświetleniem mieszkań to wygląda podobnie: latem i tak jest widno i nie ma znaczenia, czy wstajesz o piątej, czy o dziesiątej. Z kolei zimowym rankiem i tak jest ciemno i nie obejdzie się bez oświetlenia. Nieważne, czy jest godzinę wcześniej, czy później. - Zatem uważasz, że nie będzie żadnego pożytku z przestawiania zegarów? - Będą tylko kłopoty. Masa kłopotów. - I nikt nie będzie oponować? - Tłum nie potrafi myśleć. Tłum przyjmie to jako coś naturalnego. Sam będzie sobie przysparzać nowych problemów. Jeśli tylko narzucimy ludzkości z dziesięć takich idiotycznych zachowań, jeśli sprawimy, że wszyscy podporządkują się bez zastrzeżeń, wtedy zawładniemy światem. (...)"

PostNapisane: Pn, 28 mar 2011, 11:38 
Zaangażowany

Krzysiek napisał(a):
"Najlepiej zmusić ich do wykonywania jakiegoś kretynizmu."

Tu doskonale widać cel wprowadzenia nakazu podświetlania asfaltu w dzień. Następne pewnie będą kaski i kamizelki odblaskowe, aby wytresować społeczeństwo, jak psa.

PostNapisane: Pn, 28 mar 2011, 11:53 
V kolumna

To zalezy od trybu zycia. Dla mnie ma to sens.
przykladowo jesli bysmy mieli czas letni caly rok to zima mamy wschod 8:45 a zachod 16:35. Wstaje rano pale swiatlo, jade samochodem pale swiatlo, wracam z pracy pale swiatlo. Godzina do tylu w przypadku pracy 8-16 wiele zmienia.

Mieszkajac na szerokosci 40stopni juz tak bardzo sie tego nie odczuwalo bo tam zima dzien byl dluzszy. Zawsze wiec bylo widno rano albo wieczorem. Tam akurat zmiany czasu nie bylo wiec jasno sie robilo o 8:30 ale zachod byl o 17:30. Dla mnie to bylo wkurzajace, ze wstaje i ciemno.

Dla mnie najlepiej jakby byly trzy zmiany czasu. Obecna zimowa, letnia jako wiosna-jesien a latem jeszcze +1h by sciemnialo sie o 22 jak ide spac i robilo sie jasno o 5:30 jak wstaje a nie godzine wczesniej.

Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 44 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]