DADRL POLAND

Association of Drivers Against Daytime Running Lights
Kampania społeczna "Wyłącz światła - włącz myślenie"

Teraz jest Cz, 21 lis 2019, 00:31

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 11 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Dostawczaki
PostNapisane: Pt, 25 lut 2011, 02:02 
Zaangażowany

Arczi napisał(a):
gotyk1 napisał(a):
Poza mandatem kundel scholował mi samochód bo pech chciał że nie zabrałem ze sobą wtedy prawka (papierki do auta miałem).

Powinien ci jak już dać mandat (chyba 50zł) za brak prawa jazdy przy sobie, a nie odholowywać auto.

a to też zależy... skoro gliniarz nie zobaczył uprawnień to mógł nie zezwolić na prowadzenie pojazdu bez odpowiednich dokumentów, a jeśli auto stało w miejscu, w którym utrudnia ruch to raczej powinni odholować. Ale jeśli tylko stał na zakazie to tylko mandat za złe parkowanie. Za brak dokumentów nie mógłby ukarać, bo nie złapał go jadącego :D

Wracając do dostawczaków - dzisiaj standardowo w oczy rzucił mi się dostawczak, zaparkowany przed samym przejściem dla pieszych (przed - z mojego punktu widzenia). Standardowo w takich sytuacjach zwalniam bo nie widzę nic za tym cholernym pudłem, czy idzie pieszy lub czy nie jedzie rowerzysta (przejazdu dla rowerów nie było, ale sam jestem rowerzystą; na przejście może nagle wybiec dziecko; i inne takie. Czy kierowcy tych pudeł nie zdają sobie sprawy jakie zagrożenie powodują? Nie każdy tak zwalnia jak ja, do 5 km/h żeby kogoś na przejściu nie potrącić - z tego co zauważyłem to niektórzy zwalniają dopiero przed jezdnią poprzeczną a nie przed zebrą.

Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  

Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 11 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]