DADRL POLAND

Association of Drivers Against Daytime Running Lights
Kampania społeczna "Wyłącz światła - włącz myślenie"

Teraz jest So, 4 kwi 2020, 20:36

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 122 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Miałem dziś bliskie spotkanie z policją
PostNapisane: Cz, 27 mar 2014, 23:30 
Moderator

6182 napisał(a):
Ja też nie zostałem ukarany.Ale niewiele jeżdżę.
Raz mi policja mrugała i się posłuchałem.Ale to była policja niemiecka,moje pierwsze nieświecenie w normalnym ruchu drogowym,godzina 20 w sierpniu i droga miejscami przez Ciemny Las ;)
Ja bym ich zlał, chyba, ze naprawdę było ciemno - mruganie u nich też zabronione, więc niby jakim prawem mieliby Ciebie ukarać? Ale mi to może łatwo mówić, bo ja tam mogę sobie z nimi podywagować...

Btw. przypomniałeś mi sytuację sprzed paru lat, jak wracaliśmy ze zlotu amerykańców i już tuż przy polskiej granicy drogą przez las śmigałem bez żadnych świateł (to były wakacje, jakoś połowa lipca, chyba w okolicach godz. 20:00 co najmniej, powoli zmierzchało) i minąłem jeden radiowóz, ale mieli mnie głeboko gdzieś, podobnie jak reszta kierowców tamtejszych i nawet rodacy mnie o dziwo tam olewali.(wschodnie Niemcy). Jakie to idiotycznie-paradoksalne, że parę km dalej zrobili by z Ciebie drogowego wariata i ukarali...

Daj Polakom rządzić, a sami się wykończą... O.v.B.

Im bardziej poznaję ludzi tym bardziej kocham zwierzęta G.B.Shaw

Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  

PostNapisane: Pt, 28 mar 2014, 10:21 
Zaangażowany

Wojto napisał(a):
Swoją drogą to wyjątkowe chamstwo, by milicja waliła długimi.

Wyjątkowym chamstwem jest wlepić mandat w słoneczny dzień. Nie wiesz dlaczego migali, może interwencja nie chciała, żeby "te p***y z drogówki" zarobiły 100 zł. :)

PostNapisane: Pt, 28 mar 2014, 11:44 
Zaangażowany

6182 napisał(a):
Raz mi policja mrugała i się posłuchałem.

Mi ostatnio też migali, ale ich olałem. Byli trochę zdziwieni, ale nie pojechali za mną. W sumie to już policja mi ze trzy razy migała długimi i ze dwa razy policjant stojący obok radiowozu pokazywał ręką na moje światła. Zawsze miałem ich w głebokim poważaniu.

PostNapisane: Pt, 28 mar 2014, 17:32 
Moderator

Mi też w mojej nieoświeconej karierze kilka razy w życiu mrugali i za każdym razem ich zlałem, ale też nigdy nie zawrócili za mną...nawet jak akurat zawracali, a ja ich przed minąłem bez świateł i pasów, bo podjeżdżałem jakieś 100 m spod domu do domu, to pojechali dalej... To głównie fujary z drogówki są przewrażliwieni na tym punkcie.

PostNapisane: Pt, 28 mar 2014, 18:43 
Zaangażowany

Johnny napisał(a):
Wyjątkowym chamstwem jest wlepić mandat w słoneczny dzień

Ale to jeszcze można tłumaczyć obowiązującym prawem i wyjątkową służbistością milicjanta. Myślisz, że dla przeciętnego milicjanta jest różnicą czy nie masz zapiętych pasów, rozmawiasz przez telefon czy nie masz świateł w słoneczny dzień? Wszystko to takie samo wykroczenie i należy się kara.
A walenie po oczach długimi nie należy do obowiązków milicjanta, jest to jego prywatna inicjatywa, która stwarza zagrożenie bezpieczeństwa na drodze.
Dlatego stopniowałbym: mniejsze chamstwo - mandat, wielkie chamstwo - walenie długimi.

PostNapisane: So, 29 mar 2014, 23:34 
Moderator

No proszę jaki Polak zaradny - kto mieczem wojuje, temu miecz ginie... ;) :lol:
http://kontakt24.tvn24.pl/temat,ukradli-policjantom-radiowoz-w-trakcie-interwencji-trwaja-poszukiwania-sprawcow,117991.html?categoryId=2
Jak nie poszedł już na części, to ktoś musi mieć niezłą zabawę! :D

PostNapisane: So, 30 sie 2014, 23:21 
Zaangażowany

Dzisiaj po południu na alei 29 Listopada (wjazd do Krakowa z siódemki, naprzeciwko Ramirentu, kto był ten wie) milicja urządziła łapankę z powodu świateł. Ja byłem na rowerze, więc mnie nie złapali. :)

Poobserwowałem funkcjonariuszy przez chwilę z daleka, żeby sprawdzić, na kogo polują przy tak pięknej pogodzie.
Prędkość? Bez fotoradaru się nie da. Zresztą nie ma gdzie się rozpędzić.
Alkohol? Zatrzymywaliby seriami.
Motocykliści? Nie bardzo.
Pasy? Dresik bez pasów przejechał nieniepokojony.
Telefony? Też nie. Kilkunastu "gadaczy" pojechało dalej.
¦wiatła? No cóż, wracający z trasy na 99,9% świecą. Kilka cyklopów przejechało, jeden na mijania i PM jednocześnie, inny na PM, za to bez mijania. Jeden niepalący na tablicach KR też przejechał sobie lewym pasem. Nikogo nie zaczepili.
Powyższe wykroczenia po dwa i więcej? Jakoś nie chciało im się zatrzymywać...

Pojechałem sobie dalej w przekonaniu, że to jakaś obława i szukają raczej konkretnej osoby. Minutę później milicjantów już nie widziałem, za to zobaczyłem srebrną vectrę C na kieleckich tablicach (TK), niepalącą. Za kierownicą zjawiskowo piękna niewiasta, a na fotelu pasażera - druga, też względnie wyględna.

Kwadrans później jechałem z powrotem, patrzę, a tu jakieś auto doświetla chodnik. Oczywiście była to kielecka vectra. Jedna niewiasta siedziała w środku, a druga stała przy radiowozie i podpisywała mandat.

Ostrzeżenie, niestety post factum, ale jednak: to chyba jest jakaś akcja typu "Bezpieczny POwrót". Wyjeżdżającym w trasę życzę oczu dookoła głowy.

Wniosek niepoparty żadnymi badaniami: chyba im lewszy, tym lepszy pas. Vectra jechała prawym i została zatrzymana, ale niepalący na lewym już nie.

I drugi wniosek niepoparty żadnymi dowodami, a jedynie moimi wrednymi uprzedzeniami wobec wszystkiego, co istnieje w III RP: system tablic rejestracyjnych, oparty na wyróżnikach powiatu zamiast losowo generowanych numerów jest nie do utrzymania.

Wydaje mi się, że przed wyborami samorządowymi (albo po wakacjach) służby chcą mieć statystyki dobre. Najlepiej jest kosić tych obcych, bo oni podlegają innym władzom lokalnym i nie wpłyną na wynik wyborów...

PostNapisane: Wt, 15 wrz 2015, 21:41 
Moderator

Wczoraj po raz kolejny mnie zatrzymali.No ale skończyło się happy endem.Zdarzenie miało miejsce o świcie. Już noc się zakończyła,to z jedynych słusznych przełączyłem na pozycje. Godzina gdzieś 5:52.Jeszcze żeby zupełnie zgasić to za bardzo sie nie dało. No i nagle widzę z lewej strony czerwony lizak-zatrzymuje mnie. No cóż myślę czego sie znów spodziewać po tym wszystkim.
Dzień dobry Panu oczywiście sie przedstawił podał stopień kontrola antyalkoholowa sprawdzam czy jest Pan trzeźwy.No to ok. Proszę dmuchać przez jakieś 7 sekund.Potem jeszcze kazał dać dokumenty- prawo jazdy i dowód rejestraczyjny ale OC już nie chciał.Poszedł do radiowozu po chwili oddał no i szerokiej drogi i miłego dnia. No to wzajemnie.O światłach nic nie wspomniał;stał Kiją czy jak to sie pisze poprawnie to juz sam nie wiem tą z dziennymi no ale oczywiscie a jakże jedyne słuszne dzielnie mu się świeciły. :?

Włączone światła w dzień to są tak mi potrzebne jak potrzebny jest słoniowi saksofon

PostNapisane: Cz, 17 wrz 2015, 22:23 
Zaangażowany

Dobre pozycyjne, jeżeli mają wspólny odbłyśnik z jedynie słusznymi, świecą do przodu tak samo albo i mocniej jak "prawidłowo" użytkowane mijania to się nie skapnęli :lol:

PostNapisane: N, 20 wrz 2015, 05:36 
Zaangażowany

Większość z nich się zna, jak świnia na niebie ;)

Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 122 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]