DADRL POLAND

Association of Drivers Against Daytime Running Lights
Kampania społeczna "Wyłącz światła - włącz myślenie"

Teraz jest So, 4 kwi 2020, 20:21

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 122 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Miałem dziś bliskie spotkanie z policją
PostNapisane: So, 21 gru 2013, 00:21 
Zaangażowany

z telefonami znieśli.

Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  

PostNapisane: So, 21 gru 2013, 12:00 
Zaangażowany

KJR napisał(a):
A tymczasem w Niemczech nie zamontują ci nawet radia w samochodzie bez homologacji (tak, też się zdziwiłem, na nowych radiach jest homologacja) ;)
Robisz tam sportowe hamulce czy jakieś inne tuningi - wszystko w dowód wbijają.

¦miem twierdzić, że u nas jest lepiej, bo SKP i warsztaty są prywatne, a nie państwowe.

PostNapisane: Śr, 26 mar 2014, 18:33 
Zaangażowany

Nie ma to jak dostać mandat w słoneczny dzień od gliny z osmalonymi reflektorami w radiowozie...
No nic, 100 zł wliczone w koszty użytkowania samochodu.

PostNapisane: Cz, 27 mar 2014, 01:16 
Moderator

Syngalez napisał(a):
KJR napisał(a):
A tymczasem w Niemczech nie zamontują ci nawet radia w samochodzie bez homologacji (tak, też się zdziwiłem, na nowych radiach jest homologacja) ;)
Robisz tam sportowe hamulce czy jakieś inne tuningi - wszystko w dowód wbijają.

¦miem twierdzić, że u nas jest lepiej, bo SKP i warsztaty są prywatne, a nie państwowe.
Jest, jest lepiej, bo jest więcej "luzu" w sensie modyfikacji pojazdu (jak ktoś lubi konkretnie tuningować), choć często ciężko oprzeć się pokusie stwierdzenia, że przepuszczają jeżdżący złom na drogi... W całej Europie zachodniej jest podobnie, choć, w wymienionych Niemczech na przegląd stawiasz się co 2 lata, ale przeglądają Ci nawet wnętrze auta, choć z opowieści słyszałem, że skrupulatność tamtejszych kontrolerów w kwestii np. aut amerykańskich też potrafi być rożna w zależności od regionu...

Daj Polakom rządzić, a sami się wykończą... O.v.B.

Im bardziej poznaję ludzi tym bardziej kocham zwierzęta G.B.Shaw

PostNapisane: Cz, 27 mar 2014, 11:58 
Zaangażowany

Johnny napisał(a):
Nie ma to jak dostać mandat w słoneczny dzień od gliny z osmalonymi reflektorami w radiowozie...
No nic, 100 zł wliczone w koszty użytkowania samochodu.

Nie szło się wybronić?Opowiedz więcej jak to wyglądało,takie informacje są cenne.

norA napisał(a):
Jest, jest lepiej, bo jest więcej "luzu" w sensie modyfikacji pojazdu (jak ktoś lubi konkretnie tuningować), choć często ciężko oprzeć się pokusie stwierdzenia, że przepuszczają jeżdżący złom na drogi... W całej Europie zachodniej jest podobnie, choć, w wymienionych Niemczech na przegląd stawiasz się co 2 lata, ale przeglądają Ci nawet wnętrze auta, choć z opowieści słyszałem, że skrupulatność tamtejszych kontrolerów w kwestii np. aut amerykańskich też potrafi być rożna w zależności od regionu...

Warto wspomnieć,że tamtejsi tuningowcy często korzystają z instytucji tablic rejestracyjnych z żółtym paskiem.Kosztują jakieś 80 euro,ważne 5 dni (co wystarcza żeby pojechać na zlot,porobić próby czy pobujać się po mieście od święta),w cenie OC pojazdu ważne przez ten czas.Przeglądu nie trzeba - auto ma być po prostu sprawne i nie wzbudzać podejrzeń służb,że nie jest ;)
A przez resztę czasu samochód może być zwyczajnie wyrejestrowany.I stać na podwórku za darmo.

PostNapisane: Cz, 27 mar 2014, 16:50 
Zaangażowany

Jechałem sobie lewym pasem dwupasmówki. Wracałem do domu i myślałem sobie, że to był dobry dzień, bo nie było ani jednego mrugnięcia ani muppetowania, a jeździłem tego dnia sporo.
Z naprzeciwka jechała oznakowana milicja w Kii, jak mnie zobaczyli to zwolnili, kierowca zaczął wymachiwać łapskiem wystawionym za okno, kiedy ich minąłem zatrzymali się i zawrócili.
Zapytał mnie czy wiem jaki jest powód zatrzymania, odpowiedziałem pytaniem, czy to dlatego, że nie mam włączonych świateł. Potwierdził, sprawdził gaśnicę i zapytał o trójkąt.
W odpowiedzi na moje stwierdzenie, że mamy słoneczny dzień usłyszałem tylko o prawie do odmowy przyjęcia mandatu.
Drugi w ogóle się nie odzywał, żeby nie używać obraźliwych epitetów napiszę tylko, że przypominał mi kolegę od podawania lizaka w "Uwaga, pirat!" w nieszczęsnym odcinku z dziennymi i przyczepką.
Ewidentnie szukali okazji do wlepienia mandatu. Można jeździć w pochmurny dzień bez świateł albo w deszczu na pozycyjnych bez żadnych konsekwencji, ale trafisz raz na takiego służbistę z niewyrobionym limitem i dostanie ci się nawet w słoneczny dzień.
To, co napisał kolega norA w innym temacie doskonale tu pasuje.
Business is business i nic się więcej nie liczy, a zmanipulowana milicja jest tylko skutecznym aparatem wykonawczym w rekach lobbystów...

PostNapisane: Cz, 27 mar 2014, 21:13 
Zaangażowany

Zawsze jak mijam milicję albo Strasz Miejską, a oni mi migają, to potem patrzę w lusterko. Jak na razie nikt nie zawrócił, a jakby co, to mogę na chwilę zapalić: milicja nie ma prawa zatrzymać za niemanie przy włączonych.

BTW, czy jest wśród nas ktoś poza mną, komu jeszcze nie wlepili?

norA napisał(a):
przeglądają Ci nawet wnętrze auta

?! :shock: Po co? Sprawdzają, czy każda podstawka pod kubek ma homologację?! :lol:

PostNapisane: Cz, 27 mar 2014, 21:35 
Moderator

Syngalez napisał(a):
(...)
norA napisał(a):
przeglądają Ci nawet wnętrze auta

?! :shock: Po co? Sprawdzają, czy każda podstawka pod kubek ma homologację?! :lol:
Nie, bez przesady - nie patrzą, czy masz piracką płytę w odtwarzaczu...tylko ew. kwestia zamontowania dodatkowych urządzeń (na stałe/ich funkcjonowania), czy elementów wnętrza wpływających na bezpieczeństwo jazdy (szyby, lusterka, elektryka, pasy, klakson)... Innymi słowy absolutnie nic strasznego!
http://www.tuev-sued.de/hauptuntersuchung/1-vorab-informieren

Daj Polakom rządzić, a sami się wykończą... O.v.B.

Im bardziej poznaję ludzi tym bardziej kocham zwierzęta G.B.Shaw

PostNapisane: Cz, 27 mar 2014, 22:44 
Zaangażowany

Syngalez napisał(a):
BTW, czy jest wśród nas ktoś poza mną, komu jeszcze nie wlepili?

8-)

A spotkań już parę było.
Swoją drogą pewno niejeden znajomy by się ucieszył, gdybym dostał za niemanie.
Dwa razy zdarzyło mi się, że mi milicja migała światłami. Gdyby do czegoś doszło - kamerka nagrywa użycie świateł drogowych niezgodnie z przeznaczeniem i oślepianie mnie. Swoją drogą to wyjątkowe chamstwo, by milicja waliła długimi.

PostNapisane: Cz, 27 mar 2014, 23:01 
Zaangażowany

Ja też nie zostałem ukarany.Ale niewiele jeżdżę.
Raz mi policja mrugała i się posłuchałem.Ale to była policja niemiecka,moje pierwsze nieświecenie w normalnym ruchu drogowym,godzina 20 w sierpniu i droga miejscami przez Ciemny Las ;)

Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 122 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]