DADRL POLAND

Association of Drivers Against Daytime Running Lights
Kampania społeczna "Wyłącz światła - włącz myślenie"

Teraz jest Śr, 18 wrz 2019, 09:13

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 122 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 9, 10, 11, 12, 13  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Miałem dziś bliskie spotkanie z policją
PostNapisane: Pn, 26 gru 2016, 23:03 
Zaangażowany

Kolejne spotkanie zaliczone. Jechałem rano dwupasmówką wylotową z miasta, nawet dobrze się nie rozpędziłem, bo po kilkuset metrach od ostatnich świateł miałem skręcić na myjnię (swoją drogą ograniczenie prędkości w tym miejscu jest nieludzkie). Dlatego też jechałem bez yanosika, skanera i kamery.

Rano pogoda była fenomenalna, słonecznie i ponad 10 stopni na termometrze, więc oczywiście jechałem bez żadnych świateł. Niebiescy stali Kią schowani prostopadle do drogi. Byłem tak wyluzowany, że nawet nie pomyślałem o tym, by przyhamować, kiedy w końcu ich zauważyłem. Młoda policjantka, jak to mają w zwyczaju wyskoczyła mi na jezdnię z lizakiem, przedstawiła się i zapytała, czemu nie mam włączonych świateł. Odpowiedziałem tak, jak ktoś już kiedyś z tego forum: "bo jest jasno i świeci słoneczko". :lol: Ona na to, że tak, ale przepisy nakazują poruszanie się w takich warunkach z włączonymi światłami mijania lub światłami do jazdy dziennej i pan powinien je mieć włączone chyba, że mi nie działają. Powiedziałem tylko, że jak najbardziej wszystkie działają.

Pod koniec tej krótkiej rozmowy poinformowała mnie, że grozi za to mandat, ale skończyło się na pouczeniu.

Odjechałem bez świateł, bo w końcu i tak kończyłem podróż dosłownie za 100 metrów i nie było sensu robić z siebie idioty.

A, na trasie jakiś czas temu policmajstry mrugały mi, mijając mnie. Na początku nawet nie skumałem o co chodzi, bo przysiągłbym, że miałem włączone swoje pseudodzienne, ale czasami zdarza się, że butem przełączę włącznik i właśnie tak wtedy się stało.

Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  

PostNapisane: Wt, 27 gru 2016, 00:11 
Nowy

Piękna postawa, gratuluję.

Nie to co promowane tu przez "zarząd" głowy w piasek chowanie.

PostNapisane: Wt, 27 gru 2016, 22:11 
Moderator

No wczoraj też minąłem się z milicmajstrami i to tak centralnie.I co ciekawe w Skodzie.No ale po kolei.Droga taka na której to bym ani się nie spodziewał ich obecności czy spotkania.Trzeciorzędna wiejska i w dodatku przez górki i kręta.Totalne zadupie.Jechałem przez gęsty las i wąsko jak nie wiem co.Pogoda kiepska.Widzę że jakaś Skoda nadjeżdża z naprzeciwka.Zwolniłem i zsunąłem się maksymalnie na prawo.Zaczynają mi mrugać długimi.Patrzę a to milicja.No cóż włączyłem na parę sekund dzienne ale jak tylko minęliśmy się to od razu zgasiłem. ;)

Włączone światła w dzień to są tak mi potrzebne jak potrzebny jest słoniowi saksofon

PostNapisane: Śr, 28 gru 2016, 12:12 
Nowy

Jacek napisał(a):
Patrzę a to milicja.No cóż włączyłem na parę sekund dzienne ale jak tylko minęliśmy się to od razu zgasiłem. ;)

Bo "od razu" to niby szacun. :lol:

Tym bardziej postawa kolegi Johnny zasługuje na uznanie. Reszta to same... ciotki.

PostNapisane: Śr, 28 gru 2016, 14:46 
Zaangażowany

A ten obsrany frędzel swoje.

PostNapisane: Śr, 28 gru 2016, 20:13 
Moderator

A może weuek po prostu nie srają pieniędzmi i szkoda im tych 100 PLN + 2 pkt w nagrodę za walkę z wiatrakami?
Skoro oszczędzą stówkę na "nieświeceniu przykładem", to szkoda oddawać milicji, bo to na jedno wyjdzie, a jest pełno innych sposobów zagospodarowania Jagiełły w przypadku auta... Po prostu staram się na to patrzeć obiektywnie, a nie ryczałtowo kategoryzować.

Daj Polakom rządzić, a sami się wykończą... O.v.B.

Im bardziej poznaję ludzi tym bardziej kocham zwierzęta G.B.Shaw

PostNapisane: Cz, 29 gru 2016, 02:01 
Zaangażowany

Jeśli chodzi już o zatrzymanie, to myślę, że niebieski już wie, czy da nam tylko pouczenie, czy od razu mandat. Wychodzę więc obecnie z założenia, że nie warto się usprawiedliwiać, ale naskakiwać na niego też od razu nie trzeba.

PostNapisane: Pn, 27 lut 2017, 00:00 
Moderator

Dziś znów już myślałem że mnie zahaltują. Jadę sobie dojazdówką do miasta. Nagle z przeciwka tak mi pewien POdświecony mruga jakby wajchę od świateł chciał dosłownie urwać.Po tym jeszcze jak widział że z mojej strony żadnej reakcji to jeszcze zaczął skakać na fotelu i wywijać łapskiem po szybie.Przejechałem jeszcze jakieś około 3 km spokój czysto ale tak coś mi w myślach jednak przemknęło że mogą się czaić.No i moje przypuszczenia się sprawdziły.Stał sobie z radarem. Dla spokoju odpaliłem na chwilę dzienne Nie wiem już co ale ktoś wcześniej przede mną musiał zostać zatrzymany.Widziałem tylko jak się śmiał i kiwał głową, tak to odebrałem że to było do mnie.No nic jak tylko przejechałem to dosłownie za 30 metrów zaraz wyłączyłem i dzienne.A poza tym w ostatnich dniach znów miałem ze 4 minięcia z radiowozami i nic spokój ;)

Włączone światła w dzień to są tak mi potrzebne jak potrzebny jest słoniowi saksofon

PostNapisane: Wt, 18 kwi 2017, 12:52 
Nowy

Dziś chyba mieli dzień pod tytułem "¦wiatła". Padał śnieg i deszcz, na zmianę. Jechałem na przeciwmgielnych (zawsze ich używam w dzień zamiast mijania, gdy tylko warunki robią się, powiedzmy, "trudne"). Pani policjantka mnie zatrzymała i zaczęła swoją mowę o dziennych. Dwa razy jej wyjaśniłem, że to są przeciwmgielne, a nie dzienne. Wzięła dokumenty i poszła ro radiowozu. Wróciła bogata w wiedzę taką, że przeciwmgielne włączane być mogą jeno z mijania. Nie zgodziłem się. To stwierdziła, że mam coś źle podłączone, a ja na to, że wiem jak mam podłączone i jest to an 101% dobrze, bo sam robiłem, uprzednio przeczytawszy stosowne przepisy. Powtórzyła jeszcze raz to samo, stwierdziła, że nie będziemy się kłócić, oddała dokumenty i pojechałem dalej.

Nie byli dzisiaj nastawieni krwiożerczo.

No i post pasuje do tematu, a nie przemyślenia typu "myślałem, że już się stanie" (jak wyżej)...

:lol:

PostNapisane: Wt, 18 kwi 2017, 22:15 
Moderator

Nawet jakby skończyło się w sądzie - przegrałaby z kretesem: za podwójną niewiedzą tj. spec. techniczną oraz kodeks drogowy...

Daj Polakom rządzić, a sami się wykończą... O.v.B.

Im bardziej poznaję ludzi tym bardziej kocham zwierzęta G.B.Shaw

Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 122 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 9, 10, 11, 12, 13  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]