DADRL POLAND

Association of Drivers Against Daytime Running Lights
Kampania społeczna "Wyłącz światła - włącz myślenie"

Teraz jest Pn, 16 gru 2019, 13:16

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 197 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Mandat za jazdę 'bez świateł'
PostNapisane: Cz, 19 kwi 2012, 19:40 
Zaangażowany

Robert ma rację, temat został rozmyty, a nie o to przecież nam chodzi.

Mandat dostał siekieramotyka, mandat dostał Jacek a w innym temacie nowy użytkownik forum napisał że niedawno także dostał mandat za ....brak świateł w dzień.
Daje to do myślenia...

Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  

PostNapisane: Pt, 20 kwi 2012, 08:54 
Zaangażowany

Zoltan napisał(a):
Mandat dostał siekieramotyka, mandat dostał Jacek a w innym temacie nowy użytkownik forum napisał że niedawno także dostał mandat za ....brak świateł w dzień.
Daje to do myślenia...

Przypuszczam, że piszesz o mnie więc rozwinę trochę tamtą wypowiedź. Zostałem zatrzymany w dyżurnym miejscu, gdzie panowie policjanci bardzo często polują na przekraczających prędkość. Przejeżdżałem koło nich wielokrotnie gdyż wracam tamtędy z pracy do domu. Do tej pory nigdy nie reagowali. Aż tu nieoczekiwanie pewnego dnia widzę lizak. Dodam jeszcze, że brak świateł był jedynym "wykroczeniem" jakie popełniłem.

Pan policjant bardzo grzecznie zapytał dlaczego mam wyłączone światła to odpowiedziałem - również bardzo grzecznie, że uważam świecenie w dzień za absurd. Wtedy stwierdził, że bardzo mu przykro ale MUSI mi wystawić mandat i zaprosił do radiowozu. Cała rozmowa była tak sympatyczna jak tylko to możliwe w tak niesympatycznej sytuacji a policjant cały czas dawał do zrozumienia, że nie podoba mu się to co robi lecz jest do tego zmuszony przez - nazwijmy to umownie - władzę zwierzchnią. Na koniec niemal mnie przeprosił za kłopot.

Wniosek jest prosty: istnieje bardzo silna presja na policję ze strony "władz" aby karali za wszelkie możliwe przewinienia - czyli wyciągali od ludzi jak najwięcej pieniędzy.

PostNapisane: Pt, 20 kwi 2012, 09:23 
Zaangażowany

Kurcze, i jak tu potem ciągać takiego miłego policjanta po sądach ? :-)

PostNapisane: Pt, 20 kwi 2012, 11:47 
Zaangażowany

Wojto napisał(a):
Kurcze, i jak tu potem ciągać takiego miłego policjanta po sądach ? :-)

Temu też mandat pokornie zapłaciłem odprawiwszy uprzednio odpowiednie obrzędy. W efekcie tego - mam nadzieję - jakiś darmozjad udławi się tym, co za te pieniądze kupi.

PostNapisane: Pt, 20 kwi 2012, 19:04 
Zaangażowany

A propo's zapełniania dziury budżetowej, to właśnie we wrocku mamy akcję Straży Miejskiej, która ustawia mobilne fotoradary na ulicach miasta. Tłumaczy to, oczywiście, troską o bezpieczeństwo ale i tak wszyscy wiedzą, że chodzi tylko o kasę. Pomijając oczywiście fakt, który mnie maksymalnie wkur@##$ !, że zajmują się tym właśnie oni. A tymczasem psie kupy na chodnikach, wraki aut zajmują miejsca parkingowe, żule w najlepsze zaczepiają przechodniów, kieszonkowcy mają luz itd.
Wszystko postawione na głowie.

PostNapisane: So, 21 kwi 2012, 11:53 
Zaangażowany

siekieramotyka napisał(a):
Chyba jestem rekordzistą i mam cholernego pecha do nich:

Masz napisane "Jazda bez włączonych świateł mijania". (jak dobrze czytam te bazgroły policjanta).
Ja bym na Twoim miejscu takiego mandatu nie przyjął. Mandat jest źle wypisany, bo nie ma obowiązku jazdy na światłach mijania. Można jeździć na dziennych.
Powinno być napisane "Jazda bez wymaganych przepisami świateł".

To podobnie jakby wypisać "Jazda bez włączonych świateł przeciwmgłowych przednich", które są nieobowiązkowe, a przecież w okresie złej widoczności zamiast nich można używać mijania.

PostNapisane: So, 21 kwi 2012, 17:36 
Zaangażowany

grunt napisał(a):
Wniosek jest prosty: istnieje bardzo silna presja na policję ze strony "władz" aby karali za wszelkie możliwe przewinienia - czyli wyciągali od ludzi jak najwięcej pieniędzy.

Istnieje, istnieje, plan ministra finansów wprowadzony na ten rok, tu wiecej o tym pisze - viewtopic.php?f=8&t=1392
Cytuj:
Minister finansów Jacek Rostowski (61 l.) pochwalił się w liście do wiceszefa Komisji Europejskiej, że w nowym roku do spółki ze swoim szefem Donaldem Tuskiem (55 l.) zamierza wydusić gigantyczną sumę 1,2 miliarda złotych z polskich kierowców. Oto tajny plan na łatanie dziur w państwowym budżecie

Najwidoczniej otrzymali wytyczne aby karac w tym roku wszystkich za wszystko....

PostNapisane: N, 22 kwi 2012, 00:07 
Zaangażowany

Lew2 napisał(a):
Masz napisane "Jazda bez włączonych świateł mijania". (jak dobrze czytam te bazgroły policjanta).
Ja bym na Twoim miejscu takiego mandatu nie przyjął. Mandat jest źle wypisany, bo nie ma obowiązku jazdy na światłach mijania. Można jeździć na dziennych.
Powinno być napisane "Jazda bez wymaganych przepisami świateł".

To podobnie jakby wypisać "Jazda bez włączonych świateł przeciwmgłowych przednich", które są nieobowiązkowe, a przecież w okresie złej widoczności zamiast nich można używać mijania.

Dobra uwaga. Muszę to zapamiętać, bo może się przydać.
Trzeba zbierać jak najwięcej takich informacji, by jak dojdzie do spotkania z policją, nie przepuścić im w żadnym drobiazgu. I nie dlatego, że mamy coś do policji, bo oni tylko wykonują swoją pracę, ale jak się trafi upierdliwy policjant, z którym nawet nie da się pogadać, to wykorzystać wszystkie możliwości. Taka odmiana włoskiego strajku.

Chociaż u Jacka pisze: bez wymaganych świateł - więc dobrze jest.

PostNapisane: N, 22 kwi 2012, 10:39 
Zaangażowany

Zoltan napisał(a):
grunt napisał(a):

Istnieje, istnieje, plan ministra finansów wprowadzony na ten rok, tu wiecej o tym pisze - viewtopic.php?f=8&t=1392
Cytuj:
Minister finansów Jacek Rostowski (61 l.) pochwalił się w liście do wiceszefa Komisji Europejskiej, że w nowym roku do spółki ze swoim szefem Donaldem Tuskiem (55 l.) zamierza wydusić gigantyczną sumę 1,2 miliarda złotych z polskich kierowców. Oto tajny plan na łatanie dziur w państwowym budżecie

Najwidoczniej otrzymali wytyczne aby karac w tym roku wszystkich za wszystko....

Tylko z tego co pamiętam to pieniądze z mandatów wystawionych przez policję trafiają do kasy urzędu wojewódzkiego, a nie do budżetu państwa.

PostNapisane: N, 22 kwi 2012, 11:01 
Administrator

Urzędy wojewódzkie podlegają rządowi jako organy administracji państwa.

Skoda jest jak diskopolo - tak samo prostacka i równie popularna.

Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 197 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]