DADRL POLAND

Association of Drivers Against Daytime Running Lights
Kampania społeczna "Wyłącz światła - włącz myślenie"

Teraz jest Śr, 18 wrz 2019, 09:55

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 195 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 20  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Mandaty upomnienia spotkania z policją
PostNapisane: Śr, 13 maja 2009, 08:03 
Zaangażowany

Ostatnio jadąc bez świateł po mieście przy bardzo dobrej pogodzie zobaczyłem z przeciwka radiowóz ponieważ musiałem wykonać skręt zrobiłem i tylko patrzyłem czy "panowie" skręcą za mną.Ale nie.Pojechali prosto
3 tygodnie wcześniej na odcinku A4 jechał za mną na zwężeniu nieoznakowany radiowóz.Również wyprzedził mnie i pojechał sobie dalej

Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  

Tytuł: Re: Mandaty upomnienia spotkania z policją
PostNapisane: Śr, 13 maja 2009, 11:45 
Zaangażowany

Ja miałem łącznie 2 spotkania z policją, gdy jechałem bezswiatel.
Za pierwszym razem stróże prawa totalnie olali możliwość zarobku dla budżetu na mojej osobie.
Za drugim zatrzymali, ale nawet dokumentów nie chcieli oglądać, tylko kazali zaświecić i jechać dalej.
Raz jechał za mną radiowóz, gdy miałem zaświecone DRL bez tylnych pozycji, ale również nie zainteresowali się tym.
Pozdrawiam.

Kto świateł w dzień nie świeci, ten jest wywrotowcem!
¦wiadomie uszczuplającym dochody państwa - bezideowcem!

PostNapisane: Śr, 13 maja 2009, 12:27 
Zaangażowany

Miałem ostatnio kilka spotkań z miśkami na drodze, ale żadne nie skończyło się mandatem, czy nawet pouczeniem za jazdę bez włączonych świateł, nawet w sytuacji, gdy jadący z przeciwka oznakowany radiowóz mrugnął mi 2 razy drogowymi, ja też 2 razy "odmrugnąłem" długimi.

PostNapisane: Śr, 13 maja 2009, 16:26 
Moderator

A mnie to jak do tej pory 2 razy capneli za jazde bez swiatel jak jechalem na Slowacje to Pan ze Strazy Granicznej mi sie doczepil no troche z nim podyskutowalem ale coz skonczylo sie na upomnieniu i kazal jechac dalej.Jak jechalem z powrotem to coz po polskiej stronie kazal mi zaswiecic i tyle.Innym razem jak wracalem ze Slowacji to przez lornetke mnie namierzyli rowniez Pan Pogranicznik tym razem z Pania Pogranicznikowa.Pani pogranicznikowa nic kazala dac dokumenty przejrzala je sobie usmiechnela sie tylko i kazala jechac dalej i zaswiecic.Na krotka chwilke musialem niestety to zrobic.Wiele razy tez przejchalem obok panow Policjantow i mialem zgaszone i to tak bylo to centralnie przed nimi i nawet to ich nie ruszylo

Włączone światła w dzień to są tak mi potrzebne jak potrzebny jest słoniowi saksofon

PostNapisane: Śr, 13 maja 2009, 20:54 
Zaangażowany

A ja następnym razem jak będą chcieli dać mi mandat (jeszcze się to nie zdarzyło mimo kilku zatrzymań) to ja go nie przyjmę i powołam się na obywatelskie nieposłuszeństwo i będę bronił naszych postulatów przed sądem grodzkim.

Jak walczyć z tą głupotą to na całość.

siekieramotyka

Tytuł: Mandat za jazdę 'bez świateł'
PostNapisane: Śr, 13 maja 2009, 22:32 
Administrator

Obrazek

Skoda jest jak diskopolo - tak samo prostacka i równie popularna.

PostNapisane: Cz, 14 maja 2009, 08:44 
Administrator

* Panie kierowco, proszę zaparkować i pojazd wysiąść z pojazu
* Ale tutaj jest zakaz zatrzymywania i postoju, mam złamać przepisy?
* Hhhhhh, mmmmmmm, proszę wjechać tam w bramę
* Co, mam wjeżdzać komuś na podwórko? Pan jest poważny?
* Dobrze, muszę pomyśleć, zapytam kolegi ... (po dłuższej naradzie z kolegą ...) Proszę jechać tam dalej i zaparkować, a my pana dogonimy
* OK, tylko szybko, bo mi się spieszy
* (po dłuższej chwili ...) Nie włączył pan świateł? Będzie mandat
* Wiem, 100 zł, no i co z tego?
* Dawniej było nawet 500 zł
* Ale nie jest, podać numer odpowiedniego rozporządzenia?
* Proszę prawo jazdy, dowód rejestracyjny, OC i dowód osobisty
* Wie pan, że dowodu nie muszę okazywać, nie muszę go nawet posiadać przy sobie?
* Hmmmm, no tak, dobrze, a więc nakładam na pana mandat w kwocie 100 zł bez punktów karnych, może pan odmowić przyjęcia mandatu (funkcjonariusz numer 744971 zaczyna nerwowo przestępować z nogi na nogę ...) Pan jest właścicielem samochodu?
* Przecież jest napisane
* Musi pan jeszcze chwilę zaczekać, musimy go sprawdzić
* Nie musicie, nie jest kradziony
* Ile ma pan punktów karnych?
* Zero, pewnie dlatego, że jestem niewidoczny i nikt mnie nie zatrzymuje. Tylko jak pan mnie zauważył? Tak na marginesie, wie pan, że mogę również zaskarżyć ten przepis do Trybunału Konstytucyjnego?
* Ja tylko informuje o pana prawach, przyjmuje pan mandat?
* OK, czekałem na ten mandat od dawna, wie pan co z nim zrobię?
* (Z lękiem w oczach) Jak to, co pan zrobi?
* Zeskanuję i wrzucę na pewną stronę w internecie. Zna pan stronę bezswiateł?
* Nie znam
* Zapisać panu adres?
* Poradzę sobie
* A tak zapytam przy okazji, wie pan, że nakaz jazdy na światłach w dzień zwiększył liczbę zabitych o 500 osób rocznie?
* No, to nie jest mała liczba, ale ja nie wiem, no, hmmm ..., jestem na służbie i muszę pilnować, aby przestrzegano przepisów
* A jak będzie nakaz jazdy z włączonym klaksonem bez przerwy, to też pan będzie pilnował i dawał mandaty za jazdę bez klaksonu?
* No też, trzeba przestrzegać przepisów
* A jak będzie nakaz chodzenia w czerwonych skarpetkach, a ktoś będzie szedł w zielonych?
* (Na czole numeru 744971 pojawiły się pierwsze krople potu ...) Eee, nie będzie chyba takiego przepisu
* A jak będzie?
* No to nie wiem
* Zapytam dalej, dlaczego pan karze ludzi, którzy jeżdżą bezpiecznie i mają zero punktów karnych, a nie karze pijanych, jeżdzących na światłach przecimgłowych albo bez jednego światła w nocy?
* (Cisza ...)
* Informuję pana, że nigdy nie włączę świateł w dzień, ponieważ znam człowieka, którego dziecko zginęło idąc poboczem, bo kierowca go nie zauważył oślepiony przez światła samochodu jadącego z przeciwka. I co pan na to?
* Hmmm, eeeee, no to jest tragiczne, sam mam dzieci
* No więc jak się pan czuje karząc kogoś, kto robi dobrze? Może dzięki temu uratuje pana dziecko i powinien być mu pan właściwie wdzięczny?
* No tak, wiem, ale, hmmm, ... niech już mi pan da spokój, przyjmuje pan mandat czy nie?
* Przecież już mówiłem, ale pan mi coś obiecał, że wejdzie na stronę którą panu podałem, zapisać adres? bezswiatel kropka cztery kropka pl
* Nie, poradzę sobie, może pan wsiąść do pojazdu (za kilka minut ...) Proszę mandat, dam jeszcze panu przekaz, mandat należy zapłacić w ciągu 7 dni
* Nie potrzebuję przekazu, zapłacę przelewem jeszcze dzisiaj, co to 100 zl, nie zbiednieję, jedno wyjście do pabu, pisze się pubu, przez 'u'
* (Płaczliwym głosem ...) Ale ja muszę panu dać ten przekaz
* Ale po co? Słyszałem, że wam każą w policji pisać na drugiej stronie kartki, bo papieru brakuje, niech pan zatrzyma, będzie pan miał na czym pisać
* Prosze z powrotem prawo jazdy, dowód i OC.
* Ale co mi pan tu daje, to wszystko było złożone razem
* (Konsternacja ..., po chwili drugi mówi - złóż panu tak jak było ...) Proszę ...
* Jeszcze prawo jazdy było w środku za okładką, ... nie z tej strony, z drugiej
* Proszę, czy teraz dobrze?
* Dobrze, trochę się pogięło, będę musiał kupić nową okładkę, dostałem nawet taką z napisem ?Włącz światła?, ale wyrzuciłem do śmietnika, pan też taką ma?
* Nie wiem, proszę już jechać
* Wie pan, że już od dwóch lat jeżdżę bez świateł i to dopiero pierwszy mandat. A więc jestem i tak do przodu jakieś kilkaset złotych. I teraz też nie włączę świateł. Proszę pamiętać o obietnicy.
* (Osłupienie, tym razem na twarzy obojga partnerów)
* No to żegnam

Skoda jest jak diskopolo - tak samo prostacka i równie popularna.

PostNapisane: Cz, 14 maja 2009, 19:01 
Zaangażowany

Dziś znowu miałem w terenie zabudowanym mijankę z radiowozem.Nawet mi nie błysnęli światłami.
Mam tylko wątpliosci czy powinniśmy o takich sprawach pozytywnych pisać bo jak to przeczyta jakiś wysoko postawiony policyjny buc mający do tego interes w podtrzymaniu tego nakazu to zaczną tych przychylnych i normalnie myślących panów w mundiurze ścigać

PostNapisane: Pt, 15 maja 2009, 01:34 
Zaangażowany

ja niestety raz dostałem mandat 100 zł za brak świateł gdy wracałem z Zakopanego. Policjantka nie chciała nawet ze mną dyskutować. Jednak myślę, że ta sytuacja była wyjątkiem. Bardzo często bowiem zdarza mi się mijać policjantów, radiowozy, gdy nie mam włączonych świateł i ich to nie rusza. Myślę, że oni mają ważniejsze sprawy na głowie, szczególnie w mieście. Po mieście nigdy nie zapalam świateł i jeżdżę wyluzowany, natomiast poza miastem też nie zapalam, ale jestem bardziej wyczulony i zwracam uwagę, czy gdzieś policja się nie czai.

Czasem właśnie zastanawiam się, czy gdy mnie zatrzymają, to czy nie przyjąć mandatu. Można bowiem faktycznie powołać się na obywatelskie nieposłuszeństwo i w sądzie próbować udowodnić, że światła nic nie dają, a są wręcz szkodliwe. Myślę, że zrobiłbym to w przypadku, gdybym został zatrzymany w miejscu, gdzie mieszkam, bo wtedy sprawa toczyłaby się w sądzie grodzkim w moim mieście, natomiast w sytuacji zatrzymania w trasie nie chciałoby mi się jeździć na procesy do ich lokalnego sądu.

PostNapisane: Pt, 15 maja 2009, 10:40 
Moderator

Ja dokladnie tak samo robie.Mam dokladnie takie same uczucia.Po miescie to juz jezdze zupelnie wyluzowany oczywiscie bez swiatel, poza miastem to czasami mam taki jakby maly niepokoj niepewnosc.Swoja droga to w swoich okolicach mam juz opracowane i to dokladnie takie jakby boczne drogi alternatywne gdzie na ktorych sa pustki a tam to juz na zupelnego luzaka smigam bez swiatel.Jak do tej pory odpukac jeszcze nie mialem takiej sytuacji azebym za to dostal mandat.a jesli nawet 100 zlotych.Ja juz i tak wiele wiecej zaoszczedzilem na jezdzie bez wlaczonych swiatel.

Włączone światła w dzień to są tak mi potrzebne jak potrzebny jest słoniowi saksofon

Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 195 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 20  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]