DADRL POLAND

Association of Drivers Against Daytime Running Lights
Kampania społeczna "Wyłącz światła - włącz myślenie"

Teraz jest Śr, 18 wrz 2019, 09:10

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 50 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Wściekły podświetlony
PostNapisane: Śr, 29 cze 2011, 20:59 
Zaangażowany

no troszke jezdzi tych naszych pytanie ile w nich jest naszych a ile zapominalskich
jak widze tego niby naszego czesto jadac przeciwnym pasem staram sie spogladac mu w oczy ze niby wiem oco chodzi :) ze jedzie bez swiatel ale w wiekszosci zadnej reakcji mysle ze w wiekszosci to zapominalscy raz zrobie eksperyment i walne takiemu mapeta zobacze reakcje

Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  

PostNapisane: Cz, 30 cze 2011, 00:25 
Zaangażowany

Ja też obserwuje tych jadących bez świateł z naprzeciwka i odnoszę wrażenie,że są tego nieświadomi. Bo nawet nie spojrzą na mnie, który też przecież nie świeci i odróżnia się od tego bezmyślnego stada. Ale zauważam coraz więcej aut bez świateł. I to napawa mnie optymizmem. Z drugiej strony jeżdżę ze 2 razy w tygodniu popływać nad jezioro polną drogą wzdłuż lasu i 99% aut na tej piaszczystej drodze świeci i oczywiście część z nich macha do mnie łapami i robi w polu świetlną dyskotekę. No ale jak widzę z bliska te twarze nieskalane myślą to się usokajam, bo wiem że nie wiedzą czy czynią :) Ale zawsze o ile to możliwe staram się ludzi uświadamiać w czym rzecz i w sumie to przynosi dobre efekty, bo może ich od razu nie przekonam, ale jak to się mówi zasieję ziarno niepewności. Może coś z niego pozytywnego kiedyś wykiełkuje ;)

PostNapisane: N, 3 lip 2011, 16:12 
Zaangażowany

Moim zdaniem 99% tych których widzimy w dzień bez świateł to zwykli zapominalscy, gdyby mu pokazac że nie ma włączonych świateł zaraz pewnie by je włączył jeszcze ładnie podziękował.

Zostaje ten 1% NORMALNYCH

PostNapisane: N, 3 lip 2011, 19:02 
Zaangażowany

Zoltan napisał(a):
Zostaje ten 1% NORMALNYCH

Raczej 0,1%

PostNapisane: Śr, 6 lip 2011, 00:05 
Zaangażowany

jechałem dziś służbowym samochodem, ze zgaszonymi światłami - stanąłem w kolejce przed zamkniętym przejazdem kolejowym za skoda felicią.
Jakiś starszy pan pokazuje mi 'muppeta', ja jak to mam w zwyczaju "podziękowałem", a on widząc, że nie właczyłem świateł (w korku KURWA), ciągle mi pokazywał, widząc, ze nie daje to zamierzonego przez niego rezultatu otworzyl szybę - zaczal wymachiwac łapskami i w ogole stan pprzedzawałowy, a najlepsze ze na koncu - WYSIADŁ i pokazuje mi na światła, olalem go i w koncu wsiadl i sie uspokoił.. :shock:

PostNapisane: Pt, 8 lip 2011, 01:35 
Nowy

Wasil zamiast go ignorować czeba było palcem bo głowie sie stugnac.(Gest glaniego że jest głupi że światła włączysz) heheh :lol: ehehehhhe HA HA ! :) :lol: :D :P

PostNapisane: Śr, 7 wrz 2011, 18:39 
Zaangażowany

KIA Sportage coraz wiecej nowych modeli tego samochodu porusza się po naszych drogach, wszystkie mają fabrycznie zainstalowane światła dzienne które świecą mocnym światłem, do tej pory w środku dnia zawsze widziałem ten samochód tylko na dziennych, do wczoraj.

¦miga nowiutka kijanka, dzień pogodny, gorąco. Za kierownica dziadek na oko po 70.
Miał zapalone dzienne (które zapewne odpalają się automatycznie) oprócz tego także mijania a na dole świecił jeszcze przeciwmgielnymi :shock: :shock:

Pierwszy raz widziałem takiego tłumoka w tym samochodzie wyposażonym w światła do jazdy dziennej, który świecił wszystkim co miał ! :shock:

Odniosłem wrażenie że ze wzgledu na jego wiek, mózg nie pracował mu już tak wydajnie jak powinien to raz, dwa dziadziunio najwyrażniej nie wiedział do czego służą światła do jazdy dziennej...
Odniosłem wrażenie że on chyba wogóle nie wiedział do czego służą światła, jak należy z nich korzystac...

Załuje że nie miałem możliwośc zwrócic mu uwagi, on skręcał w uliczkę Ja z niej wyjezdzałem.

PostNapisane: Śr, 7 wrz 2011, 18:55 
Zaangażowany

W takim układzie dzienne świeciły się ze zmniejszoną jasnością jako światła pozycyjne.

Tak dla ścisłości nie wszystkie KIA Sportage mają dzienne, zależy od wersji wyposażenia.
Swoją drogą migacz jest w tym aucie tak super ulokowany, zaraz obok LEDów, że prawie wcale go nie widać.

PostNapisane: Śr, 7 wrz 2011, 20:30 
Moderator

Wiem wiem co to za auto.Też już ich trochę widuję.Niedawno w takim z przeciwka mi mrugał długimi bo nie mógł zapewnie przeboleć że nie świecę.¦wiecił tylko tymi dziennymi.Fakt bardzo mocne są w tej Kii te ledy.

Włączone światła w dzień to są tak mi potrzebne jak potrzebny jest słoniowi saksofon

PostNapisane: Śr, 7 wrz 2011, 21:17 
Zaangażowany

Krzysiek napisał(a):
Tak dla ścisłości nie wszystkie KIA Sportage mają dzienne, zależy od wersji wyposażenia.

Nowe Sportage wszystkie mają dzienne, tylko w najuboższej wersji wyposażenia są żarówkowe.

Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 50 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]