DADRL POLAND

Association of Drivers Against Daytime Running Lights
Kampania społeczna "Wyłącz światła - włącz myślenie"

Teraz jest Śr, 23 maja 2018, 16:28

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 36 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Zagranica i normalność drogowa
PostNapisane: Śr, 28 sie 2013, 13:01 
Zaangażowany

Proponuję wrzucać tutaj opisy oraz współczynniki nieświecącości dziennej narodów wszelakich. Przynajmniej będzie łatwo je znaleźć w jednym temacie.

Ja zacznę od 11 wiadomości pozytywnych i 1 negatywnej nt. ruchu drogowego w Wielkiej Brytanii:

1. w WB nikt nie świeci niczym w dzień nawet w deszczu czy lekkiej mgle;
2. użycie świateł pozycyjnych w nocy przy dobrej pogodzie jest, by tak rzec, na porządku dziennym;
3. ww. światła zapalane są dopiero wtedy, gdy prawie nic nie widać, przy czym następuje to dłuuuugo po tym, jak nie widać przyrządów;
4. prawie wszyscy Brytyjczycy kasują DRL i AW¦M;
5. ww. gadżety straszliwie wkurbiają właścicieli aut w nie wyposażonych;
6. kierowcy używający świateł w dzień są wyśmiewani;
7. samochód jadący na światłach w dzień przy dobrej pogodzie jest wściekle omigiwany przez tych z przeciwka, czasami nawet piesi i rowerzyści przypominają komuś, że światła niepotrzebnie pali;
8. światła przeciwmgłowe są rzadko na wyposażeniu, chyba, że występują w standardzie;
9. policja, straż pożarna, karetki - wszystko to jeździ bez niczego w dzień, a w nocy po mieście z pozycyjnymi - nawet na sygnale;
10. policjanci i strażnicy miejscy wypisują mandaty cudzoziemcom za oślepiające prawostronne światła, przypominają zawsze w dzień o tym, że trzeba je zgasić;
11. nie istnieją żadne plany wprowadzenia w przyszłości takiego nakazu jak u nas;
12. o tym wszystkim opowiedział mi kuzyn, który zawsze dzielnie doświetla tamtejsze asfalty.

Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  

Tytuł: Re: Zagranica i normalność drogowa
PostNapisane: So, 30 lis 2013, 23:31 
Moderator

Oto normalny naturalny niezmanipulowany obrazek jadącego ciemnego auta przez las.
Prawda że świetnie widać autko i do tego nie potrzeba żadnych dodatkowych sztucznych wspomagaczy?No pewnie że prawda 8-)
Załącznik:
naturalny obrazek autka na tle lasu.jpg
naturalny obrazek autka na tle lasu.jpg [ 102.16 KiB | Przeglądane 1862 razy ]

Włączone światła w dzień to są tak mi potrzebne jak potrzebny jest słoniowi saksofon

PostNapisane: N, 1 gru 2013, 11:30 
Zaangażowany

Widać nawet kanty. :)

PostNapisane: N, 1 gru 2013, 19:27 
Moderator

Nie raz już tutaj pisałem i wklejałem zdjęcia z Niemiec z racji, że mieszkam blisko i dosyć często tam podróżuję. W kwestii nonsensownego świecenia tamtejsi kierowcy nierzadko głupsi niż ustawa przewiduje i bardzo rzadko, szczególnie na Autobahnach spotkać auta ze np. skasowanymi DRL, a nierzadko takie, co świecą mijania mimo fabrycznych DRL. Jazda na światłach jest tam zazwyczaj lobbowana jako modna i bezpieczna, czasami nawet wśród aut zabytkowych, szczególnie w prasie motor. Skądinąd auta z dosztukowanymi DRL to tam rzadkość (jak są to przynajmniej zainstalowane z głową tzn. gustem), głównie postrzegane jako modny dodatek tuningowy. W miarę poprawy pogody liczba podświetlonych aut maleje, szczególnie na drogach lokalnych - widziałem nawet radiowóz (Jetta 5 Variant) z dorobionymi DRL nieloedowymi Hella, który miał je skasowane (w Dreźnie!) ale to ewenement na skalę tego kraju, bo Polizei dzielnie doświetla asfalt za dnia nawet mimo fabrycznych DRL w swoich radiowozach! Problemem szczególnie na południu tegoż pięknego kraju jest coraz więcej kierowców jeżdżących nocą również na PMG, szczególnie wśród ciężarówek. O dziwo chyba mniej aut świeci na wschodzie kraju i to niekoniecznie te Landy Ossis, szczególnie tych starszych rocznikowo pojazdów świeci najmniej oraz kierowców starszych datą... Co ciekawe mało świeci w miastach granicznych z Polską, ale po wjeździe "na Wschód" 99% na mijania, nawet mimo DRL fabrycznych. 1% to Ci, co zapomnieli włączyć, wiedzą co to DRL i ich używają albo świadomie tylko na pozycjach śmigają/pozycje+PMG i to raptem kilkadziesiąt kilometrów od granicy!

Niemcy = jeden z najbardziej oświeconych krajów jakie znam mimo braku jakiekolwiek idiotycznego nakazu w tej sprawie (ADAC oficjalnie wypowiedziało się przeciw światłom jako czynnikowi niezbędnemu i pożytecznemu w dzień), ale w sumie mam to gdzieś, bo mogą, ale wcale nie muszą, ale jak już to robią, to są zdecydowanie skuteczniejsi od Amerykanów, a szkoda...

Im bardziej poznaję ludzi tym bardziej kocham zwierzęta G.B.Shaw

PostNapisane: N, 1 gru 2013, 19:29 
Zaangażowany

Irlandia , prawie wieczor sino buro deszczowo ledwo co widac a tam na tablicach informujacych mozna czesto gesto spotkac , zalecenie właczenia swiatel w celu lepszej widocznosci :lol: zaznaczam "ZALECENIE" :)
jeden z normalniejszych krajów w europie tam ta glupota jeszcze nie dotarła , i raczej nie dotrze bo irole to ciezcy ludzie maja swoje zdanie i olewaja to co mysla i mowia inni
chciałbym widziec te powykręcane ryje polskiej chołoty jak by tak ich przeniesc teleportacją na drogi irlandii :lol:

PostNapisane: Śr, 8 sty 2014, 17:27 
Zaangażowany

http://www.lexus-forum.pl/viewtopic.php?f=38&t=8049

Polak w UK?

Cytuj:
Mam problem ze światłami mijania, mianowicie wszystko działa, światła świecą dopóki nie wyciągnę kluczyka ze stacyjki wtedy włączają sie same swiatła mijania czasami od razu a czasem po około 20s lub dłuzej i nie gasną. Zaznaczę że świecą tylko światła mijania nic poza tym.
Rozebrałem przekaźnik od świateł mijania, który znajduje sie koło bezpieczników i nic nie widać aby było coś z nim nie tak.
Macie jakiś pomysł? Jak narazie wyciągam przekaźnik jak nie jeżdżę, ale na dłuższą metę tak się nie da.

Pełna normalność! Nie dziwię się Brytyjczykom i innym obcokrajowcom, czy też rodakom, którzy nie mieli styczności z oświeconymi. Jest dzień, dobra widoczność, naturalnie włącznik świateł na 0 i nic się nie świeci! Tak powinno być. Gałka na OFF, a światła się świecą, to znaczy, że coś jest nie tak.
Zdumiewające, że lemingi po kilku latach obowiązywania przepisu uważają, że zupełnie naturalne jest doświetlanie dnia!

PostNapisane: Śr, 8 sty 2014, 19:04 
Nowy

Jesteś pewien, że dobrze zrozumiałeś ten post? Ja rozumiem go tak, że jeździ na światłach mijania (w komplecie z innymi), a jak przestaje jeździć i wyjmuje kluczyk, to mu te mijania (tylko one) same się zapalają.

Jak dla mnie, to ani w jednej ani w drugiej sytuacji nie dostrzegam normalności.

PostNapisane: Śr, 8 sty 2014, 20:52 
Moderator

Jeśli dobrze skumałem (ciężko jest to napisane po polskiemu):
pewnie ma aktywowaną funkcję "comming home", czyli mijania doświetlają ciemnocie drogę do chaty... Ja mam tak w Jeep'ie (z lat 90-tych), że jak nie wyłączę mijania przed zgaszeniem silnika, to same mijania przednie jeszcze przez ok. 20 s palą się doświetlając drogę przed pojazdem. Jak zgaszę mijania przed silnikiem, to ta funkcja jest automatycznie dezaktywowana i tak mogę za każdym razem do woli...

Im bardziej poznaję ludzi tym bardziej kocham zwierzęta G.B.Shaw

PostNapisane: Śr, 8 sty 2014, 22:23 
Zaangażowany

Ja pierniczę, zobaczyłem tytuł tematu i pewnie w pośpiechu sam sobie dopowiedziałem, co oczekiwałem przeczytać. Teraz widzę, że chodzi pewnie o uszkodzoną funkcję follow me home, czy inne badziewie. :roll:

PostNapisane: Śr, 8 sty 2014, 23:00 
Zaangażowany

norA napisał(a):
Jeśli dobrze skumałem (ciężko jest to napisane po polskiemu):
pewnie ma aktywowaną funkcję "comming home", czyli mijania doświetlają ciemnocie drogę do chaty... Ja mam tak w Jeep'ie (z lat 90-tych), że jak nie wyłączę mijania przed zgaszeniem silnika, to same mijania przednie jeszcze przez ok. 20 s palą się doświetlając drogę przed pojazdem. Jak zgaszę mijania przed silnikiem, to ta funkcja jest automatycznie dezaktywowana i tak mogę za każdym razem do woli...

Ja też mam tą funkcję w moim Citroenie z 2001 roku, tylko że włączą się ją przez błyśnięcie długimi zaraz po wyjęciu kluczyka ze stacyjki i same światła mijania świecą się chyba przez minutę.

Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 36 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]