DADRL POLAND

Association of Drivers Against Daytime Running Lights
Kampania społeczna "Wyłącz światła - włącz myślenie"

Teraz jest Pt, 18 paź 2019, 20:34

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 17 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: O co mu mogło chodzić?
PostNapisane: Pt, 17 sty 2014, 20:38 
Administrator

Staję sobie dzisiaj na czerwonym na wzniesieniu i zaciągam ręczny jak to zwykle robię, gdy zapowiada się długie czekanie.
Za moment z tyłu podchodzi jakiś dziadyga i krzyczy: "Włącz se pan te światła stopu bo już jest ciemno".
I teraz jestem w kropce, o co mu mogło chodzić.
Czy brak świateł z tyłu doprowadził głupka do takiego dysonansu poznawczego, że mu się w głowie pomieszało? Czy też głupek myślał, że światła pozycyjne i stopu to to samo i powinny się świecić zawsze i wszędzie?
Takiego debila jeszcze nie spotkałem.

Skoda jest jak diskopolo - tak samo prostacka i równie popularna.

Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  

Tytuł: Re: O co mu mogło chodzić?
PostNapisane: Pt, 17 sty 2014, 20:47 
Zaangażowany

Może trafiłeś na posła, który właśnie wymyślił projekt ustawy, nakazującej jeździć na hamulcu cały czas, a teraz jest on już na etapie prac komisji...

PostNapisane: So, 18 sty 2014, 18:17 
Moderator

Może zesrał się ze strachu, że zaraz stoczysz się jemu wprost w przód...

Daj Polakom rządzić, a sami się wykończą... O.v.B.

Im bardziej poznaję ludzi tym bardziej kocham zwierzęta G.B.Shaw

PostNapisane: Pn, 27 paź 2014, 11:28 
Nowy

Chciałbym móc powiedzieć tak o moim wielkim mieście i być tym samym dumny!
Jednak bez świateł jeździ jak na razie pomimo pięknej pogody 3% samochodów.

You can get score highest marks in Pass4sure 640-911 Dumps exam using College of the Holy Cross and COMPTIA which are prepared by top certified professionals, University of Pennsylvania wireless training; both are marvelous in their Facebook

PostNapisane: Pn, 27 paź 2014, 19:30 
Zaangażowany

dadrl napisał(a):
Staję sobie dzisiaj na czerwonym na wzniesieniu i zaciągam ręczny jak to zwykle robię, gdy zapowiada się długie czekanie.

Też tak robię w takich przypadkach. Wpienia mnie, zwłaszcza w nocy, gdy stoję na skrzyżowaniu, a przede mną jakiś nerwowiec trzyma wciśnięty hamulec i wali mi po oczach stopami. A najgorzej jak trafi się taki jak dzisiaj, jakiś super, hiper, extra nowoczesny model audi z ledowymi stopami. Tak raziły w oczy, że musiałem osłonić twarz ręką, bo i przez zamknięte powieki widziałem jasność :evil:
No obłęd! Ja nie wiem, co za debil projektuje tak intensywne światła.
Gdzieś w jakimś innym wątku był temat, o adaptacyjnych (?) światłach STOP, ale mowa była, że na najwyższy poziom jasności wchodzą tylko w sytuacjach awaryjnych. To spotkanie dzisiaj na pewno nie było awaryjne, a jasność świateł była porażająca. :evil:

PostNapisane: Pn, 27 paź 2014, 20:43 
Zaangażowany

a zdajesz sobie wojto ze dzisiaj juz po ulicach jezdzi sporo automatów ? czy sobie tego nie zdajesz ? w automacie jest cos takiego ze jak chcesz stac to musisz trzymac hamulec :lol: :lol: , są tez inne knyfy mozna włączyć hamulec nożny/ręczny = rzadko kto to robi napewno nie JA , i sa tez przy nowszych autach blokady asb na postoju skrzynia sama sie blokuje po wcisnieciu hamulca odblokowuje sie i mozesz jechadz dalej , nie musisz trzymac hamulca , ale jak mowilem te gadzety w wiekszosci nowych samochodach , a te audi na bank miało skrzynie automat wiec co sie dziwisz ze facet trzymal gire na hamulcu
ciekawe czy taki nerwowy bys byl na amerykanskich ulicach gdzie 99.9proce wszyscy maja automatyty i na czerwonych swiatalch jest tylko jedna czerwien bo same stopy sie swieca ludziom :lol: tez byś wyzywał ???? napewno nie :lol:

co do drugiego twojego oburzenia to masz rację , dzisiaj te swiatła są tak mocne że po gałach daja nieźle nie wiem jaki sens tego wszystkiego ale tak jest masz racje te diodowe kurestwo to jest porazka

PostNapisane: Pn, 27 paź 2014, 21:39 
Moderator

hdtv_maniac napisał(a):
a zdajesz sobie wojto ze dzisiaj juz po ulicach jezdzi sporo automatów ? czy sobie tego nie zdajesz ? w automacie jest cos takiego ze jak chcesz stac to musisz trzymac hamulec :lol: :lol: , są tez inne knyfy mozna włączyć hamulec nożny/ręczny = rzadko kto to robi napewno nie JA , i sa tez przy nowszych autach blokady asb na postoju skrzynia sama sie blokuje po wcisnieciu hamulca odblokowuje sie i mozesz jechadz dalej , nie musisz trzymac hamulca , ale jak mowilem te gadzety w wiekszosci nowych samochodach , a te audi na bank miało skrzynie automat wiec co sie dziwisz ze facet trzymal gire na hamulcu
ciekawe czy taki nerwowy bys byl na amerykanskich ulicach gdzie 99.9proce wszyscy maja automatyty i na czerwonych swiatalch jest tylko jedna czerwien bo same stopy sie swieca ludziom :lol: tez byś wyzywał ???? napewno nie :lol:

co do drugiego twojego oburzenia to masz rację , dzisiaj te swiatła są tak mocne że po gałach daja nieźle nie wiem jaki sens tego wszystkiego ale tak jest masz racje te diodowe kurestwo to jest porazka
Dobrze powiedziane i dodałbym jeszcze, że Amerykanie nie muszą mieć tylnych świateł PMG (i zazwyczaj nie mają), jednak ich pozycje tylne trochę mocniej świecą od naszych (mocniejsze żarówki), toteż są teoretycznie lepiej (bardziej) widoczne, ale na tradycyjnych żarówkach nigdy nie oślepiają, a nie zapominajmy, że i mrugają na czerwono...ale nie ulega wątpliwości, że te LEDy po prostu meczą oczy jak za kimś się tyć dłużej jedzie i to nawet nie musi być noc...sam to ostatnio przerabiałem za jakimś Peugeotem w jasny dzień (tak mi brakowało okularów przeciwsłonecznych)...ale może ze względu na pracę m.in. za kółkiem mam już od codziennego oślepiania oczy zmęczone? W każdym razie nocna jazda za kimś takim to mordęga dla oczu...

PostNapisane: Pn, 27 paź 2014, 23:04 
Zaangażowany

hdtv_maniac napisał(a):

Tak zdaję sobie sprawę. I wyobraź sobie, że wiem iż tak działa automat.
Ja jednak jestem zdania, że kultura i zasady współżycia w społeczeństwie nakazują takie zachowanie, by w jak najmniejszym stopniu szkodzić i przeszkadzać innym. Bycie wolnym polega na tym, że robisz to, co ci się żywnie podoba ale pod warunkiem, że nie krzywdzisz takim zachowaniem innych.
I dlatego automaty powinny być skonstruowane tak, by tę uciążliwość o której napisałem, zminimalizować. A nie dość, że tej minimalizacji nie ma to jeszcze się ją potęguje przez montowanie bardzo jasnych świateł.
I może warto, by laboratoria koncernów samochodowych zamiast wymyślania kolejnych, nikomu niepotrzebnych zabezpieczeń i skomplikowanych systemów, zajęły się konstruowaniem pojazdów bardziej PRZYJAZNYCH ich użytkownikom i innym użytkownikom dróg.

PostNapisane: Pn, 27 paź 2014, 23:56 
Zaangażowany

tez mowie dzisiejsze auta maja juz takie funkcje jak maja skrzynei autoamtyczne to na postoju na krzyzowce skrzynia wie kiedy stoisz dluzej i trzyma auto sama , nie wiem w mercedesach bodajrze to juz weszlo od mojego mdelu czyli od okularnika w210 ale poliftach z ostatniej produkcji w211 juz to mialy wszystkie czyli w sumie juz dawno bo w211 zaczeli produkowac chyba w 2002 roku , albo 3 , w kazdym badz razie dzisiaj wszystkei auta z automatami powinny miec autoblokady na dluzszym postoju np na swiatlach w miescie , ale tak nie jest i dlugo nie bedzie bo sa auta z automatami nizszej klasy i wyzszej i jak wiadomo w tej nizszej juz im sie nei widzi dokladac gajgów bo marketing straci za duzo pieniedzy i tak wkolko macieju

PostNapisane: Wt, 28 paź 2014, 20:04 
Moderator

hdtv_maniac napisał(a):
tez mowie dzisiejsze auta maja juz takie funkcje jak maja skrzynei autoamtyczne to na postoju na krzyzowce skrzynia wie kiedy stoisz dluzej i trzyma auto sama , nie wiem w mercedesach bodajrze to juz weszlo od mojego mdelu czyli od okularnika w210 ale poliftach z ostatniej produkcji w211 juz to mialy wszystkie czyli w sumie juz dawno bo w211 zaczeli produkowac chyba w 2002 roku , albo 3 , w kazdym badz razie dzisiaj wszystkei auta z automatami powinny miec autoblokady na dluzszym postoju np na swiatlach w miescie , ale tak nie jest i dlugo nie bedzie bo sa auta z automatami nizszej klasy i wyzszej i jak wiadomo w tej nizszej juz im sie nei widzi dokladac gajgów bo marketing straci za duzo pieniedzy i tak wkolko macieju
Co masz na myśli pod postacią tej "blokady automatu na biegu" (w domyśle D-rive) i jak to niby działa???

Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 17 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]