DADRL POLAND

Association of Drivers Against Daytime Running Lights
Kampania społeczna "Wyłącz światła - włącz myślenie"

Teraz jest Pt, 20 paź 2017, 10:53

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 408 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 41  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Dla odmiany - coś pozytywnego.
PostNapisane: Cz, 23 sie 2012, 00:22 
Zaangażowany

Cały czas kierowcy potrafiacy myśleć samodzielnie, wiedzący kiedy należy włączyć światła mijania i do czego one służą są atakowani przez Podświetlonych lemingów którym wbito do głów że w dzień trzeba jezdzić na światłach :shock:

95% kierowców na świecie tego nie robi, po za skandynawią kult podświetlania asfaltu w dzień rozwinoł się w byłych krajach postkomunistycznych, ludzmi z takich krajów bardzo łatwo jest manipulować i wciśkac im ciemnotę nad "dobroczynnym" działaniem świateł mijania w dzień przykłady mamy na naszych drogach.
Bandy podświetlonych lemingów uśilnie za pomoca ...świateł długich i rąk chca uświadamiać tych którzy myślą i wiedzą do czego służą światła w samochodzie.

Zdarzają się jednak pojedyncze wyjątki kiedy uda się "trafic" na takie momenty w czasie podróży gdzie tych ataków jest mniej lub praktycznie ich nie ma.
Oczywiście zdarza sie to niestety bardzo rzadko, chęć uświadamiania innych przez tych którzy jedzą na światłach w dzień a sami notorycznie łamią przepisy ruchu drogowego jest ogromna.

W tym temacie można pisac o tych pojedyńczych momentach kiedy podróż po tym kraju jest przyjemnością jeśli wogóle mozna mówić o przyjemnośći kiedy w każdej chwili można spodziewac sie ataku podświetlonych lemingów.

Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  

Tytuł: Re: Dla odmiany - coś pozytywnego.
PostNapisane: Cz, 23 sie 2012, 00:56 
Zaangażowany

Jeśli można napisac że podróż upłyneła w miarę przyjemnie to napewno do takiech mogę zaliczyc majowy wypad do Krakowa.

Upalny słoneczy dzień, trasa Rzeszów-Kraków, w drodze do Krakowa tylko 2 ataki podświetlonych ...pań.
Pierwszy miałem przed Tarnowem czyli w połowie drogi, zatrzymały Mnie światła, od dłuższego czasu jadące przede mną młoda kobieta zerkała w lusterko aż w końcu nadarzył sie moment kiedy zatrzymaliśmy się na światłach, odwróciła sie do tyłu i pokazuje Mi że nie mam właczonych świateł, grzecznie podziekowałem jednoczesnie dajac do zrozumienie że w takich warunkach atmosferycznych nie są one potrzebne do tego aby bezpiecznie poruszac sie po drodze, oczywiście zdziwienie na jej twarzy było spore, że mimo jej informacji o braku właczonych świateł Ja nie zamierzam ich zapalic.
Drug atak znowu miał miejsce ze strony płci pieknej która stała w korku tuż za Tarnowem, jej sokoli wzrok wypatrzył mój samochód, łapka wyciągnieta przez szybę i kultowy "muppet".

I to by było na tyle 8-) reszta cześc drogi do Krakowa upłyneła Mi już bez żadnego ataku ze strony podświetlonych kierowców tudzież "kierowczyń" :)
Samo podrózowanie po dawnej stolicy Polski także można zaliczyc do pozytywnych wydarzeń, jako że miałem do "obskoczenia" aż trzy rózne miejsca w Kraku znajdujace się w róznych cześciach miasta, zmuszony byłem w ten upalny majowy dzień przemieszczac się po ulicach tego miasta i tu ciekawostka - nie doświadczyłem żadnego ataku ze strony nawiedzonych podświetleńców 8-) , sam jednocześnie miałem okazję zaobserwowac kilkanaście samochodów które nie świeciły świateł w dzień.
Droga powrotna także była przyjemna, jeden atak a jakże ...kobiety (chyba uwzieły się na Mnie wtedy :lol: ) tuż za Krakowem tym razem była to piesza, starsza kobieta z wózkiem.
Nie niepokojony kolejnymi atakami wróciłem do mojego rodzinnego miasta.

Ostatnio znowu musiałem wybrac sie do Krakowa, jako że wyjedzałem o 5 rano, światełka oczywiście paliły się, tak dojechałem na nich do Krakowa, nie było możliwości ich wyłaczyc bo przed samym Krakowem rozpadał się deszcz.
Kierunek Balice i tamtejsze lotnisko, powrót około południa już bez opadów deszczu lecz w pochmurnej pogodzie i o dziwo uniknołem znowu ataków, tak dojechałem do Bochni a stamtad w zaledwie ...3 godziny do pobliskiego Brzeska, (około 15 km dzieli te miasta) te trzy bite godziny w ogromnym korku zapewnili kierowcom drogowcy którzy wpadli na fenomenalny pomysła aby kłaśc asfalt na jednej z najbardziej ruchliwych tras w naszym kraju w środku dnia.
Miłym akcentem było to że w tym gigantycznym korku zdecydowana wiekszośc kierowców stała bez świateł, można było przez chwilę poczuć odrobine normalności, choć były też perełki, w dwóch samochodach które stały przede mną a za kierownicami ich siedzieli leciwi dziadkowie świateł nie wyłaczyli nawet na sekundę.

Za Brzeskiem ruch odbywał sie już normalnie i pogoda także uległa poprawie, wyszło słonko i ...zero ataków aż do samego Rzeszowa 8-)

PostNapisane: Pt, 24 sie 2012, 12:00 
Zaangażowany

Gdy jechałem rano do pracy w korku za mną zatrzymała się Skoda Fabia z dziennymi, świecąca oczywiście mijania. Mrugnąłem facetowi raz awaryjnymi, potem jeszcze raz oraz włączyłem na chwilę i wyłączyłem światła pozycyjne. Po tym zabiegu facet w Skodzie wyłączył światła mijania i zaczęły świecić dzienne. Więc może jednak warto atakować takich?

PostNapisane: Pt, 24 sie 2012, 20:43 
Zaangażowany

Krzysiek napisał(a):
Gdy jechałem rano do pracy w korku za mną zatrzymała się Skoda Fabia z dziennymi, świecąca oczywiście mijania. Mrugnąłem facetowi raz awaryjnymi, potem jeszcze raz oraz włączyłem na chwilę i wyłączyłem światła pozycyjne. Po tym zabiegu facet w Skodzie wyłączył światła mijania i zaczęły świecić dzienne. Więc może jednak warto atakować takich?

Wygląda na to, że trafiłeś na wyjątkowo myślącego człowieka. Wyjątkowo. Nie robiłbym sobie nadziei na to, że stanie się to normą. Wyjątki dlatego zwą się wyjątkami, że są unikalne :-)

PostNapisane: So, 25 sie 2012, 09:21 
Zaangażowany

mi sie jednak zdaje , ze on byl na tyle tempy ze nie zdawal sobie sprawy ze ty chcesz aby on wylaczyl mijania jemu sie zdawalo ze niema swiatel i przekrecil gala w inna strone :) dla leminga niema roznicy byle galka od swiatel byla po skosie :) wtedy je jednak wylaczyl ale on sam myslal ze ma wlaczone:)

PostNapisane: So, 25 sie 2012, 22:41 
Nowy

Witam. Ja może od innej strony.
Kilka dni temu spotkałem się w kiosku z kilkustronicową broszurą, o ile pamiętam tytuł brzmiał "Absurdy....." (dalej nie pamiętam).
Był tam kilku stronicowy artykuł o szkodliwości i bezsensowności używania świateł w dzień. Oraz kilka innych równie interesujących dotyczących ruchu drogowego. Koszt 3 zł(to pamiętam). A dlaczego nie FREE?
Czy może ktoś z was się spotkał z czymś takim?
Gdy będe przechodził obok to zerknę na to jeszcze raz i napiszę dokładniej.

PostNapisane: N, 26 sie 2012, 09:05 
Nowy

hdtv_maniac napisał(a):
dla leminga niema roznicy byle galka od swiatel byla po skosie :)

Akurat w fabii (obu wersji) zero też jest po skosie (w pionie są pozycyjne).

PostNapisane: N, 26 sie 2012, 14:39 
Zaangażowany

a.s. napisał(a):
Witam. Ja może od innej strony.
Kilka dni temu spotkałem się w kiosku z kilkustronicową broszurą, o ile pamiętam tytuł brzmiał "Absurdy....." (dalej nie pamiętam).
Był tam kilku stronicowy artykuł o szkodliwości i bezsensowności używania świateł w dzień. Oraz kilka innych równie interesujących dotyczących ruchu drogowego. Koszt 3 zł(to pamiętam). A dlaczego nie FREE?
Czy może ktoś z was się spotkał z czymś takim?
Gdy będe przechodził obok to zerknę na to jeszcze raz i napiszę dokładniej.

Daj znać co to była za gazeta, jaki jej tytuł, chętnie też poszukał bym tego w kioskach.

PostNapisane: Śr, 29 sie 2012, 21:03 
Zaangażowany

Dziś zrobiłem trasę do Dębicy i spowrotem (około 80 km w obydwie strony) - zero ataków, nikt nie mrugał, nie mappetował 8-)

Pozdro Jacek ;)

PostNapisane: Śr, 29 sie 2012, 21:16 
Moderator

No akurat pokonalem podobną odległość no z tym że się nie obyło bez dwóch drobnych ataków- no ale na szczęście takich tylko niegroźnych.Pierwszy to dwukrotne mrugnięcie długimi przez ownera jakiegość starszego jeepa.
Drugi raz jak wracałem to z przeciwka jechał rowerzysta no i chciala go wyprzedzić w Golfie jakaś kobieta.Musiała zwolnić i mnie przepuścić bo oczywiście ja mialem pierwszeństwo.No to zaczęła mi mrugac awaryjnymi.
Często mam w sobie coś takiego że jak jadę jakąś drogą i mam do wyboru dłuższy kawałek drogi takiej bocznej mniej uczęszczanej i mniej więcej na to samo wychodzi w kilometrach pokrywa się z tę pierwszą to wybieram tę boczną.Z reguły na takich jest mniej ataków no i znacznie mniejsze natężenie ruchu.Dzisiaj jednak trochę był mały wyjątek od tego bo to właśnie tam mnie spotkalo.A na takiej głównej wręcz międzynarodowej luzik i absolutny spokój na tyle wyminiętych samochodow. ;)

Włączone światła w dzień to są tak mi potrzebne jak potrzebny jest słoniowi saksofon

Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 408 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 41  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]