DADRL POLAND

Association of Drivers Against Daytime Running Lights
Kampania społeczna "Wyłącz światła - włącz myślenie"

Teraz jest Śr, 18 wrz 2019, 09:29

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 16 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Piekne podsumowanie moich swiatel
PostNapisane: Pt, 16 mar 2012, 18:07 
Zaangażowany

ale to fakt wystarczy jezdzic dzien w dzien do pracy rano jak jest jeszcze ciemno i wyraznei widac jak Pajace wolno sie tlocza na porzadnej ekspresowej drodze lekko zalesionej gdzie ci sami jak wracaja po poludniu w dzien bija rekordy szybkosci :) Pajace maja tak powypalane swiatla ze nic nie widza w nocy

Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  

PostNapisane: Pt, 18 paź 2013, 21:03 
Moderator

Wczorajszej NOCY byłem w trasie.I doznałem kolejnego szoku w sensie chyba pozytywnym.Jeszcze w życiu na raz tylu jadących aut z ukrainskimi tablicami nie spotkałem.Dosłownie auto po aucie jedno za drugim tablice z niebiesko żółtymi barwami.I od razu widać kolosalną różnicę jak to świecą światła, które jeszcze póki co nie są wytyrane wymęczone i zszargane całodziennymi POdświeceniami asfaltu.Piękny czysty i soczysty snop światła nawet i w kilkunastoletnich VW Transporterach czy Fordach Transitach.W końcu można było zobaczyć jak nocą powinny naprawdę palić się światła z których się korzysta z pierwotnym ich załozeniem i przezanczeniem.
Aha i wśród tej całej masy ukraińskich aut nie spotkalem ani jednego halogeniarza. ;)

Włączone światła w dzień to są tak mi potrzebne jak potrzebny jest słoniowi saksofon

PostNapisane: So, 19 paź 2013, 20:50 
Moderator

Jacek napisał(a):
Wczorajszej NOCY byłem w trasie.I doznałem kolejnego szoku w sensie chyba pozytywnym.Jeszcze w życiu na raz tylu jadących aut z ukrainskimi tablicami nie spotkałem.Dosłownie auto po aucie jedno za drugim tablice z niebiesko żółtymi barwami.I od razu widać kolosalną różnicę jak to świecą światła, które jeszcze póki co nie są wytyrane wymęczone i zszargane całodziennymi POdświeceniami asfaltu.Piękny czysty i soczysty snop światła nawet i w kilkunastoletnich VW Transporterach czy Fordach Transitach.W końcu można było zobaczyć jak nocą powinny naprawdę palić się światła z których się korzysta z pierwotnym ich załozeniem i przezanczeniem.
Aha i wśród tej całej masy ukraińskich aut nie spotkalem ani jednego halogeniarza. ;)
Pojedź do Niemiec - tam nocą masz tak samo, nic Ciebie nie oślepia (pomijając halogeniarzy), praktycznie żadne auto nie ma jakiejkolwiek niesprawnej żarówki, a jak jakieś cudem się nadarzy to raczej na bank ze "Wschodu"...

Daj Polakom rządzić, a sami się wykończą... O.v.B.

Im bardziej poznaję ludzi tym bardziej kocham zwierzęta G.B.Shaw

PostNapisane: So, 19 paź 2013, 21:07 
Moderator

We Francji jeszcze lepiej ;)
Ale co do Niemiaszków halogeniarzy to nie zapomnę lata 2010-2011 co jak jechałem na zachód(sytuacja miała miejsce nocą jeszcze w POlandii) to tak dosłownie KAŻDE napotkane auto z niemieckimi tablicami dzielnie świeciło zestawem jedyne słuszne + halogeny.Pamiętam zszowowało było mnie to mocno wtedy myślałem byłem co to i u nich wchodzi ta moda na POdświecanie do kwadratu :?: :idea:
Od tamtego roku jednak zauważyłem że to zjawisko odeszło w niebyt.

Włączone światła w dzień to są tak mi potrzebne jak potrzebny jest słoniowi saksofon

PostNapisane: N, 20 paź 2013, 23:50 
Zaangażowany

Kurcze w mojej 13 letniej Asi światełka pięknie świecą. Niestety miałem lekką stłuczkę jakiś czas temu i ucierpiał reflektor. Wymieniłem go na używkę z innej Astry w "Bardzo dobrym stanie". I chociaż auto dawcy było z tego samego rocznika to widać bardzo dużą różnicę reflektorach. Mój oryginalny jest bielutki i czysty, ta używka jakaś pożółkła, lekko przydymiona tam gdzie świecą żarówki. Snop światła też jest bardziej żółty. Widać dużą różnicę. Dodam,że oby dwa reflektory to oryginalne szklane Valeo,montowane fabrycznie. Od razu widać kto doświetlał słońce w dzień. Chyba się szarpnę i kupię oryginalne Valeo póki są dostępne. Bo ta różnica w świeceniu bardzo mnie wkurza.Taki pieprzony, podświetlony leming u siebie różnicy w świeceniu nigdy nie zobaczy bo oba reflektory dostają tak samo w dupę i po paru latach dają o połowę gorsze oświetlenie. Ale dla niego to normalne.

PostNapisane: Pn, 11 maja 2015, 22:44 
Moderator

Dziś byłem jednym z naszych amerykańców na przeglądzie u takiego diagnosty, co zawsze jeżdżę od początku do starszego gościa z dłuższym stażem w tej branży - auto przeszło bezproblemowo mimo naprawdę żółtych selektywnych drogowych+PMG, ale poza tym, to diagnostę inne światła niż mijania oraz wszystkie tylne wraz z kierunkami generalnie nie interesowały. Ofkoz u mnie wszystko jak zawsze OK, więc mu powiedziałem, że nawet ustawienia mijania nie ma po co sprawdzać, bo żarówki jeszcze w fabryce wsadzali i ustawiali (trochę zdziwioną minę miał?!)...więc podsumowując rzucił mi taki tekst "niewiarygodne, nawet podświetlenie tablicy rejestracyjnej się pali, wszystkie sprawne!" Więc ja na to, że u mnie tak zawsze w każdym, bo ja nie palę świateł w dzień, bo po co, Niemcy też nie muszą, a on na to ze swoim rozbrajającym spokojem w głosie "bo oni są trochę mądrzejsi od nas"... Ot i cały obraz stanu oświetlenia polskich aut na żywo w telegraficznym skrócie - jak wszystkie sprawne, to nawet diagności się dziwią! Akurat przede mną kobitce w Ibizie najwięcej upłynęło z przeglądu własnie przy światłach...

Daj Polakom rządzić, a sami się wykończą... O.v.B.

Im bardziej poznaję ludzi tym bardziej kocham zwierzęta G.B.Shaw

Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 16 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]