DADRL POLAND

Association of Drivers Against Daytime Running Lights
Kampania społeczna "Wyłącz światła - włącz myślenie"

Teraz jest Śr, 18 wrz 2019, 09:18

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 37 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: POdswietlony Sąsiad
PostNapisane: N, 27 paź 2013, 12:47 
Moderator

Miałeś na myśli Nissana Joke? ;) Ten to w ogóle ma świateł pojedynczych od cholery (tylko drogowych oddzielić zapomnieli) i w pełni podświetlony wygląda wręcz komicznie 1-2-3 poziomy świateł, ale za to można w nim ściemniać, że się na DRL jedzie z pozycyjnych - niektórzy tak u mnie nimi jeżdżą!

Daj Polakom rządzić, a sami się wykończą... O.v.B.

Im bardziej poznaję ludzi tym bardziej kocham zwierzęta G.B.Shaw

Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  

PostNapisane: N, 27 paź 2013, 14:37 
Zaangażowany

norA napisał(a):
Miałeś na myśli Nissana Joke? ;) Ten to w ogóle ma świateł pojedynczych od cholery (tylko drogowych oddzielić zapomnieli) i w pełni podświetlony wygląda wręcz komicznie 1-2-3 poziomy świateł, ale za to można w nim ściemniać, że się na DRL jedzie z pozycyjnych - niektórzy tak u mnie nimi jeżdżą!

"Nissan. A joke which makes you puke."
Aż dziw, że ksenonów mu nie ładują fabrycznie, skoro nawet fabia ma...

Można też zrobić sobie DRL z pozycyjnych w ten sposób, że się zmienia R5W na P21/5W, do małego żarniczka idzie instalacja oryginalna (pozycyjne), a duży podłączamy po przekaźnikach, tak samo, jak dokładane dzienne. Na przegląd odpinamy bezpiecznik, a po przeglądzie cieszymy się doskonałymi DRL, których odbłyśnik jest idealnie przystosowany do tego typu światła... niestety nie wytestuję, gdyż nie mam zamiaru w życiu kupować tego wytworu z kartonu i plastiku, który wygląda, jak lekko zmiażdżona i napompowana kajzerka na kołach. A w obsłudze też nielepszy - ekosreko czy inne badziewie... nie, to nie dla mnie. Nawet jakbym miał dużo pieniędzy, mało oporów w wydawaniu i kapryśną żonę, która bardzo by chciała jeździć modnym rzygusiem. :lol:

PostNapisane: Pn, 28 paź 2013, 14:00 
Zaangażowany

Tego obrzydlistwa Nissana to nie widziałem jeszcze, żeby nie miało dwóch par świateł włączonych.

PostNapisane: Pn, 28 paź 2013, 22:23 
Zaangażowany

Pozycyjne na górze, główne reflektory na dole. To normalne, że na dwóch poziomach jest.

Tj. nienormalne, ale wg ludzi z Nissana tak ma być, bo jest bardziej nowocześnie.

Oto zdjęcie jakiegoś nowego suvika marki Lexus - Bożesztymój, ale to będzie obrzydliwe. Puke określą niedługo jako samochód o wyglądzie stonowanym i klasycznym. :shock: Najgorsze jest to, że przy tym cholerstwie mało co nie wygląda klasycznie...

Załącznik:
Lexus LF-NX.jpg
Lexus LF-NX.jpg [ 303.45 KiB | Przeglądane 2603 razy ]

Załącznik:
lf-nx tył.jpeg
lf-nx tył.jpeg [ 50.95 KiB | Przeglądane 2603 razy ]

A teraz półtorej tony cegły dla odświeżenia wzroku po leksusie - tak wyglądają niepalone w dzień reflektory po dwudziestu kilku latach:
Załącznik:
cegła740.jpg
cegła740.jpg [ 135.97 KiB | Przeglądane 2603 razy ]

Niech żyją kanty!

PostNapisane: Śr, 30 paź 2013, 21:51 
Zaangażowany

volvo to jest to :)

PostNapisane: Cz, 31 paź 2013, 09:53 
Nowy

Hmmm, ale taki volvo to mi się dobrze kojarzy, z fajnym czasem w moim życiu. Czy to był najpopularniejszy kolor? Bo taki niebieskawy metalik parkował przez kilka lat na Piłsudskiego w Krakowie, nieopodal wejścia do Instytutu (bodajże) Psychologii UJ. I jakoś nigdy nie widziałem go w ruchu, ale był sprawny - nie stał zawsze w tym samym miejscu. Już wtedy (1997-2002) wydawał mi się sędziwy :-)

Pamiętam, że kiedyś przyszli jacyś panowie na zajęcia i pytali czyj to pojazd, bo trzeba było coś większego przewieźć (czy przenieść) i przeszkadzał. Jakoś tego volvo (i jeszcze starego uceglonego saaba na osiedlu) najbardziej zapamiętałem z tego okresu, a wtedy "motoryzacja" nie obchodziła mnie wcale.

PostNapisane: Cz, 31 paź 2013, 12:08 
Zaangażowany

No widzisz, weuek. Nie obchodziło Cię, a mimo to zapamiętałeś kanciaste volvo i nie mniej kanciastego saaba. Jan Wilsgaard by się ucieszył, bo jego dzieło się odróżnia znacząco od reszty - nawet późniejsze wytwory jego pomysłu odbiegają od ówczesnego poczucia "modności". Potem Wilsgaard poszedł na emeryturę i się skończyło.

Pytanie za sto dolarów: kto za iks lat będzie pamiętał dzisiejsze kaszkaje i "miejsko-terenowo-udawane" audi? I które kartonowe auto wytrzyma 0,6 mln km bez "sięwkawałki rozlecenia"?

W miejscu, które opisałeś, stoi teraz pierwszej generacji saab 9-3, a niebieskawe volvo 240 jest na Straszewskiego (może nawet ten sam - późne 240 i wczesne 740 podobnie wyglądają, ale skoro już wtedy wyglądał sędziwie, to raczej był 240). Cyferki na dystansomierzu zaczynają mu się od 6, a rdzy od zewnątrz nie ma ni grama. Przełącznik od świateł wygląda jak pokrętło od ruskiego piecyka elektrycznego. :mrgreen:

Aha, co do kolorów - nie wiem, jak z "cegłą" 240 (tam chyba rzeczywiście najczęściej był błękitny), natomiast to 740 ze zdjęcia najczęściej widuję srebrne - niebieskie raz w życiu zobaczyłem, stan wołał o pomstę do Göteborga... ale chyba dalej jeździ. Nawet przeciętny idiota nie jest w stanie tak po prostu zepsuć 740 - do tego trzeba być idiotą kompletnym i nienaprawialnym.

740 w tej wersji prawie zupełnie zniknęło z dróg - można poznać po reflektorach. Pierwszy (pojedynczy klosz) został wyparty przez zespolone a la 960 (jeden klosz, podzielony na trzy "subklosze" - mijania plus drogowe, drugie drogowe, pmg). W tych drugich lampach da się nieźle namieszać - a to modulator, a to jakieś dodatkowe gniazdo żarówki, a to przeróbka migacza/pozycyjnego... i już można lipę ładować, że szwed ma fabryczne dzienne, co się pan czepiasz. :mrgreen:

siekieramotyka napisał(a):
volvo to jest to

Popieram, ale z małym zastrzeżeniem.

Póki kreska Wilsgaarda i czarne logo, póty volvo. Teraz się jeno fordy i zheijang-żelki ostały, a G. Larsson i A. Gabrielsson w grobach się przewracają. Kształt V70 jeszcze coś tam przypomina, ale te wszystkie nowe "sportowe" V40 et consortes tak bardzo wypaczają znaczenie słowa "kombi", że potem sobie Volkswagen może reklamować passata jako "wzór kombi". Rączęta opadają.

Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 37 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]