DADRL POLAND

Association of Drivers Against Daytime Running Lights
Kampania społeczna "Wyłącz światła - włącz myślenie"

Teraz jest Cz, 19 wrz 2019, 04:14

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 37 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: POdswietlony Sąsiad
PostNapisane: Śr, 7 mar 2012, 11:18 
Administrator

Masz rację w jednym - forum nie jest dla wszystkich.

Skoda jest jak diskopolo - tak samo prostacka i równie popularna.

Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  

PostNapisane: N, 20 paź 2013, 15:42 
Moderator

Dzisiaj dałem krótki wykład sąsiadowi.Wracałem do domu a on spacerował wokół bloku ze swoim psiakiem.No to dzień dobry dzień dobry.Nagle mnie tak zagaduje:
-Czy nie wiem czyj to jest tamten srebrny VW Passat?
-Jasne że wiem; to takiego z mojej klatki jednego sąsiada.Panie on to nic innego nie ma tylko Passaty co wyjdzie nowszy model to zaraz kupuje.
-A no bo trzeba mu powiedzieć bo stoi już od chwili i "zapomniał"wyłaczyć świateł
-Panie jak ktoś nie myśli głową tylko tefauenem no to własnie są takie tego efekty nawet i w takich błahych sprawach.
No i gościa zatkało.Tego ostatniego zdania już nie mógł zrozumieć o co mi wogóle chodzi.
No to zaczęłem mu wykład o szkodliwości świecenia na całego.Powiedziałem że niech mu się rozładuje akumulator to w końcu może da to coś do zrozumienia.Ale szok jak ludzie nic nie są kumaci.Nie mają pojęcia co to tefauen itp.A to już starszy gość emerytowany nauczyciel z liceum.Coś jednak do niego przemówiłem bo na korzyść jeszcze pogoda była jak marzenie.

Włączone światła w dzień to są tak mi potrzebne jak potrzebny jest słoniowi saksofon

PostNapisane: N, 20 paź 2013, 15:51 
Zaangażowany

Jeśli był to B7, to pewnie miał fabryczne dzienne, więc faktycznie typowe myślenie tvnem. ;)

PostNapisane: N, 20 paź 2013, 15:56 
Moderator

Sorki jeszcze B6.Jeszcze nie zdążył zmienić.Ale co go pamiętam to od jakichś ponad 20 lat miał zawsze Passaty.Po poldku się przesiadł na B3 i tak zapewnie do dziś mu to pozostało.

Włączone światła w dzień to są tak mi potrzebne jak potrzebny jest słoniowi saksofon

PostNapisane: N, 20 paź 2013, 20:45 
Moderator

I jeszcze jedną rzecz u siebie na osiedlu odnotowałem dzisiaj.Ktoś z sąsiedniego bloku ma VW Touarega.Więcej jak 7-8 lat ww VW nie będzie miał.Co widziałem jadącego nim właściciela to oczywiście a jakże namiętnie w nim wypalał ksenony.Jakiś miesiąc temu zauważyłem że jeden mu padł.Całkowicie.Kilka razy go przyobserwowałem jako jeźdżącego cyklopa.Dzis przechodzę stoi Touareg i ma juz domontowane paskowe ledy do kratek w zderzaku.

PostNapisane: N, 20 paź 2013, 20:50 
Zaangażowany

Ugh... passaty cały czas? Jeszcze do czwórki to w pewnym sensie zrozumiałe (wytrzymałość w miarę przyzwoita), ale te nowsze... :shock: Bożesztymój, jakie to musi być prestyżowe... jakie nudne... jakie drogie... Nie, courdé, nie rozumiem!!! :?

Wracając do tematu: najnowsze "narodowozy" mają odcięcie zasilania w systemie takim, jak polonez, saab, fiat, volvo, BMW i insze - można zostawić gałkę w położeniu "Mijania" i nic się nie pali po wyciągnięciu kluczyka.
Przyfilujcie nowe transportery, vito i paski, jak kierowca wysiądzie. Połowa mimo dziennych pozostanie z gałką po prawej stronie...

No a mój sąsiad, który jeździ wyrobem saabopodobnym (2003 9-3, tfu! w dieslu z opla! :lol: ) wywalił sobie AW¦M z ksenonów i ma już dzienne.
Drugiego sąsiada znalazłem przypadkowo w necie, miał podaną lokalizację (miejscowość) i dokładnie opisaną instalację swoich wesemów HM4 (z oczywistych przyczyn marki auta ani też modelu nie podaję, nie jestem wredny). Wyglądają jak fabryczne (zamiast halogenów soczewkowych) i zawsze są w użyciu aż do momentu, w którym jest tak ciemno, że zaczynają razić. :D

PostNapisane: Pn, 21 paź 2013, 21:04 
Moderator

Z moich okolic kojarzę jeszcze jednego passaciarza.Ten to już doszedł do B7.Tak samo co pamiętam od samego początku lat 90tych kiedy po raz pierwszy na większą skalę ludzie zaczęli sprowadzać auta z zachodu.Jeszcze jak chodziłem do szkoły to pamiętam jak stała u niego na podwórku B3.Jak na tamte czasy owszem podobał mi się ten samochód.A potem to już co ledwo tylko wyszedł nowszy to od razu u niego stał pod garażem.Znam się jeszcze z niejakim kolesiem- fanatyk VW POlo.Polo od zawsze to samo co tylko wyjdzie nowy model to on musi mieć.Ale człowiek z niego naprawdę w porządku.Ma najnowszy model; świeci fabrycznymi dziennymi nawet i w najgorszą pogodę.Zawsze jak go widziałem to dzienne.
A i najważniejsze.Znam też jednego fanatyka.......Skody Octavii.Gość koło 50 tkiTo samo co tylko nowszy model to on ma.Musi się jednak szybko pospieszyć bo jeszcze trójki nie ma ciągle na razie 2 facelifting.Z tym że gość strasznie niemiły. Tyle jednak z nim na plus że nie pali jedynych słusznych tylko dzienne.

PostNapisane: Wt, 22 paź 2013, 19:22 
Moderator

Jak już tak rozpisujecie się o tych "paskach" to chociaż byście z uprzejmości podali generacje albo roczniki modelowe, a nie kody producenta - nie każdy musi i potrzebuje znać na pamięć E36, B3, B16A i inne bzdury...tak samo jak nie każda klimatyzacja automatyczna to climatronic, nie każdy automat z opcją ręcznej zmiany biegów to tiptronic i nie każde ogrzewanie postojowe to webasto. ;)

Daj Polakom rządzić, a sami się wykończą... O.v.B.

Im bardziej poznaję ludzi tym bardziej kocham zwierzęta G.B.Shaw

PostNapisane: Wt, 22 paź 2013, 20:50 
Zaangażowany

Mówisz=masz.

Pasacik występował w następujących wersjach (nie licząc FL'ów):

B1 (1973-1981), pierwsza wersja, niepodobna zupełnie do tego, do czego przywykliśmy - niewielki i lekki.
B2 (1980-1988), kanciasty i prosty; miał opcjonalną opcję "Start-Stop" z ekonomizerem (już wtedy!). Produkowany w Chinach do dziś.
B3 (1988-1993) aka "radiowóz z Kilera"; ramię w ramię z polonezem służył naszym dzielnym Policjantom. Dosyć udana konstrukcja, rzadko kiedy widaćna ulicach zadbane egzemplarze.
B4 (1993-1996) - ten, który w Stanach miał obrysówki tam, gdzie w Europie ma zaślepki.
B5 (1996-2005) - się zaczyna prestyż. Podstawowe auto na wsi oraz taryfie, najczęściej w tzw. tedejku.
B6 (2005-2010). Wyższy poziom prestiżu, głowica silnika Diesla dwulitrowca występowała jako element eksploatacyjny (co 150 tys. km wymiana). :lol:
B7 (2010-) - próba zrobienia limuzyny z auta, które w pierwotnym założeniu miało być proste i tanie. Jakoś średnio sobie wyobrażam, żeby takim czymś ktokolwiek za 15 lat worki z cementem woził - rozleci się albo zaprogramowany BŁONT wywali i weź tu naprawiaj...

...

B20: silnik 0,1 ltr quatroturbo 1500 KM, bluegreenbioecohybrid, system Startstop w standardzie, emisja co2 nie istnieje (z rury idzie tlen), żywotność 50 000 km, cena 500 000 dolarów. 50 poduszek powietrznych, system wspomagania mózgu kierowcy, automatyczny skręcacz, jechacz i mandatowlepiacz w standardzie. biodegradacja zaplanowana na 2 lata od daty produkcji.

PostNapisane: Śr, 23 paź 2013, 11:26 
Zaangażowany

Syngalez napisał(a):
B20: silnik 0,1 ltr quatroturbo 1500 KM, bluegreenbioecohybrid, system Startstop w standardzie, emisja co2 nie istnieje (z rury idzie tlen), żywotność 50 000 km, cena 500 000 dolarów. 50 poduszek powietrznych, system wspomagania mózgu kierowcy, automatyczny skręcacz, jechacz i mandatowlepiacz w standardzie. biodegradacja zaplanowana na 2 lata od daty produkcji.

Dobre. :lol:
Dodałbym jeszcze brak manetki świateł, bo światła będą działać same automatycznie oraz automatyczny ogranicznik prędkości działający według ograniczeń prędkości zaprogramowanych w nawigacji, która ma stały dostęp do internetu i przekazuje współrzędne samochodu służbom wywiadowczym, ABW i Policji.

Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 37 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]