DADRL POLAND

Association of Drivers Against Daytime Running Lights
Kampania społeczna "Wyłącz światła - włącz myślenie"

Teraz jest Śr, 18 wrz 2019, 09:12

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 113 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Spotkanie z policją - porady praktyczne
PostNapisane: N, 29 lip 2012, 13:23 
Zaangażowany

Nie wiem po jaką cholerę na komisariat. Jeśli jestem sprawdzany to na miejscu i przez centralę. Nawet chyba w przypadku przekroczenia 24 pkt karnych i zabraniu DR nie zabierają na komisariat... a przynajmniej nie słyszałem o takich praktykach

Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  

PostNapisane: Wt, 2 paź 2012, 22:04 
Zaangażowany

Wojto napisał(a):
(...) Pozwolę sobie przypomnieć inną sprawę związaną z TK, a mianowicie kwestię wolnych dni za święta przypadające w weekendy. Przed wprowadzeniem święta Trzech Króli, gdy jakieś święto przypadało w weekend - dostawałem dodatkowy dzień wolny, bo wg ówczesnych przepisów, nie przyznanie mi takiego dnia wolnego było sprzeczne z Konstytucją i równym traktowaniu. Po czym wprowadzono święto Trzech Króli, a przepis o odbieraniu wolnych dni za te święta w weekendy zniesiono. Więc co? Nagle stało się to zgodne z Konstytucją? Nie przypominam sobie, by przeprowadzano jakieś zmiany w niej.
Wniosek: nie ma znaczenia, czy coś jest zgodne, czy niezgodne z Konstytucją. Ma znaczenie kto jakie ma plecy, ile kasy i wie komu dać w łapę. (...)

http://finanse.wp.pl/kat,104762,title,W ... omosc.html

Link apropo's tego, co kiedyś pisałem. Ktoś jednak zauważył, że coś jest nie tak. I teraz wracają stare zasady. I jeszcze jest pomysł, by wycofać święto Trzech Króli jako wolne od pracy. I karuzela się kręci!

PostNapisane: Wt, 2 paź 2012, 22:38 
Administrator

E tam, gestaPOwcy wiedzieli od początku, że TK to obali, więc uchwalili dla świętego spokoju. I tak wilk syty i owca cała. TK nie dał okresu przejściowego (a zwykle tak jest) - widocznie dostał takie polecenie. Teraz jak najszybciej wycofają święto, żeby stracić jak najmniej z tego 1,5% PKB, bo jeszcze przekroczą dozwolony próg zadłużenia, agencje ratingowe im obniżą rating i co wtedy lemingi powiedzą? Kolejna wpadka, a nawet leming kiedyś zacznie - myśleć to za dużo powiedziane - ale kojarzyć fakty.

ps. Sam jestem przeciwny wolnemu w to święto.

Skoda jest jak diskopolo - tak samo prostacka i równie popularna.

PostNapisane: Śr, 3 paź 2012, 08:46 
Zaangażowany

dadrl napisał(a):
E tam, gestaPOwcy wiedzieli od początku, że TK to obali, więc uchwalili dla świętego spokoju. I tak wilk syty i owca cała. TK nie dał okresu przejściowego (a zwykle tak jest) - widocznie dostał takie polecenie. Teraz jak najszybciej wycofają święto, żeby stracić jak najmniej z tego 1,5% PKB, bo jeszcze przekroczą dozwolony próg zadłużenia, agencje ratingowe im obniżą rating i co wtedy lemingi powiedzą? Kolejna wpadka, a nawet leming kiedyś zacznie - myśleć to za dużo powiedziane - ale kojarzyć fakty.

ps. Sam jestem przeciwny wolnemu w to święto.

Zgadza się. Mnie tylko wkurzają talkie właśnie przepychanki i karuzele. Marnotrawienie czasu i pieniędzy na zajmowanie się czymś, co za chwilę będzie i tak likwidowane.

PostNapisane: Wt, 11 gru 2012, 21:52 
Zaangażowany

Miałem dziś ciekawy przypadek. Nie zupełnie do tematu, bo miałem światła, ale jak to pan policjant stwierdził: "No zatrzymanie, to za brak [jedynych słusznych] świateł"
-Ale ja miałem światła - dzienne
dokumenty , wizyta w radiowozie, a wszystko przy pędzących pojazdach na A4 tuż przed Krakowem.
-Jest niedostateczna widoczność...
-Ja widzę bardzo dobrze 2 km przed sobą. (zamglenie)
-Z tyłu się panu nie świeci... (chyba chciał przekazać, że jakby się świeciło, to by się nie czepiał.
-Bo nie musi, znam przepisy, jest dostateczna widoczność. Widzę dobrze wszystko.
-Ale to nie chodzi o to żeby pan widział tylko, żeby pana widzieli.
-No jak ja ich widzę to oni mnie też.
W tym czasie przejeżdża kolejne 10 aut na dziennych.
-To co tak wybiórczo łapiecie?
-No jak już z panem jesteśmy to nie możemy za nimi jechać.
-Aha. To dobrze, że mnie zauważyliście w ogóle, skoro byłem niewidoczny...
-No całe szczęście.
Jedzie kolejny tym razem z tylnym przeciwmgłowym...
- Patrzcie, ten to dopiero łamie przepisy - 50m
-[cisza]
Coś tam akcjują. Alkomat. I pełne przygotowania do wypisania mandatu.
-No to 100zł i 2 pkt.
Siedzę sobie cicho i czekam.
Oczywiście nawet nie powiedział, że mogę nie przyjąć.
-Nie biorę.
-No to będzie pan musiał iść do sądu w Krakowie (zabrzmiało jak groźba, co najmniej się przestraszyć tego miałem)
-No i co z tego?
-[coś tam bredzi] - drugi policjant - czemu pan nie weźmie?
-A co mam się dać naciągnąć?
-(Drugi przez krótkofalę do bazy) No, mamy odmowę przyjęcia [co mam robić?] (nawet nie mówił za co, bo pewnie po to ich wysłali w trasę - wszyscy jechali wolno bo ciężkie warunki, a za coś trzeba łapać...) To jest zmniejszona przejrzystość? (sam nie wie po co zatrzymuje więc się upewnia, drugi wyskoczył z radiowozu patrzeć na drogę, chyba liczył słupki, co nie miało sensu, bo zaraz był spadek wzniesienia drogi i było widać niebo za nim)
W tym momencie nie pamiętam dokładnie, czy mu potwierdzili, czy nie (chyba tak) ale oddali mi dokumenty i się pożegnali. Poszedłem do auta, oni szybko odjechali (w sensie na pełnym gazie). Zrobiłem parę zdjęć otoczenia komórką, co by mieć na dowód. Ciekawe co z tego będzie. Najwyżej się przejadę do Krakowa na wycieczkę :)

Art. 30. 1. Kierujący pojazdem jest obowiązany zachować szczególną ostrożność w czasie jazdy w warunkach zmniejszonej przejrzystości powietrza, spowodowanej mgłą, opadami atmosferycznymi lub innymi przyczynami, a ponadto:

1) kierujący pojazdem silnikowym jest obowiązany:

a) włączyć światła mijania lub przeciwmgłowe przednie albo oba te światła jednocześnie,

Art. 51.2. W czasie od świtu do zmierzchu w warunkach normalnej przejrzystości powietrza, zamiast świateł mijania, kierujący pojazdem może używać świateł do jazdy dziennej.

PWN:
mgła, meteorol. zbiór bardzo małych (o średnicy poniżej 100 ?m) kropelek wody, a w bardzo niskiej temperaturze ? kryształków lodu, zawieszony w przyziemnej warstwie powietrza;
zmniejsza widzialność poniżej 1 km.

IMGW:
Mgła lodowa:
Zawiesina w powietrzu licznych drobnych cząstek lodu, zmniejszająca widzialność poziomą w przygruntowych warstwach powietrza poniżej 1 km. Mgła lodowa powoduje powstawanie zjawisk optycznych, np. słupów świetlnych .

Dodam, ze w czasie jak mnie przetrzymywali, kto miał dzienne to prawie każdy na nich jechał, w tym ciężarówki, duże autobusy - jacy nie odpowiedzialni... ;)
było to jakieś 10km przed Krakowem. W Krakowie podobnie, też tak na 2km widoczność. Wszystkie nowe tramwaje na dziennych, taxi, i normalne osobówki też...

PostNapisane: Wt, 11 gru 2012, 21:59 
Administrator

Z tego co pamiętam, jak się odmawia przyjęcia mandatu, to chyba trzeba coś podpisać, ale na 100% nie jestem pewien.

Skoda jest jak diskopolo - tak samo prostacka i równie popularna.

PostNapisane: Wt, 11 gru 2012, 22:15 
Zaangażowany

dadrl napisał(a):
Z tego co pamiętam, jak się odmawia przyjęcia mandatu, to chyba trzeba coś podpisać, ale na 100% nie jestem pewien.

Jeśli się niczego nie podpisywało, to nie powinno być problemu. W przypadku odmowy przyjęcia mandatu przesłuchuje się podejrzanego o popełnienie wykroczenia i potem kieruje się odpowiedni wniosek do sądu (ale podobnie jak dadrl nie jestem w 100% pewien słuszności swojego wywodu ;) ).

PostNapisane: Śr, 12 gru 2012, 00:38 
Zaangażowany

To chyba pierwszy przypadek na forum aby kolega pisał o mandacie za brak świateł w dzień gdy jechał na ....dziennych :shock:
Trafiłeś KJR na wyjątkowo tępych i złośliwych milicjantów !
Dobrze że zrobiłeś fotki, gdybym miał dzienne zrobił bym tak samo czyli nie przyjął
mandatu, jeśli warunki drogowe pozwalały by jechac na dziennych, a z tego co piszesz pozwalały.
Mam nadzieję że jednak rozejdzie się po kościach. Gdyby był ciąg dalszy informuj.

PostNapisane: Śr, 12 gru 2012, 00:57 
Zaangażowany

Tak na gorąco pisałem. Wyczułem jeszcze od nich, że są za podświetlaniem, albo trafili już dziś na paru podobnych ludzi. Ale chyba żaden im nie odmówił mandatu.
Perfidnie stali sobie i łapali ludzi z dziennymi, bo nikt tam prędkości nie przekraczał dziś, bo błoto ze śniegiem i ogólnie ślisko, więc nie mieli kogo łapać za prędkość.
Jeden mówił, że właściwie to już trzeba sobie mgielne włączyć (przednie). Właśnie tacy ludzie mnie dobijają, jak jadą na 4 światłach ostatnio nocami, a jest ledwo zamglenie z widocznością za 2-3km.
Koleś jeszcze coś do mnie gadał, czy jak jest piękna pogoda, to też trzeba włączać światła bo taki jest przepis, i czy ja tak nie uważam? Ja na to (nie chcąc wdawać się w głupią dyskusję) odpowiedziałem, że po to mam dzienne. Gość jeszcze, coś do mnie, że się ludzie naczytają głupot na jakichś forach.... Gdzie ani słowem nie wspominałem o niczym takim. Powiedziałem tylko na dzień dobry, jeszcze zanim mnie wzięli do radiowozu, po informacji, że jadę "bez świateł", że znam przepisy i wiem kiedy można a kiedy nie można jeździć.

Byłby to 2 mój mandat drogowy od 10 lat i ponad 200 000km. Pierwszy dostałem na samym początku za prędkość... 8-) Przepisy drogowe to takie moje hobby od zawsze, i zawsze jeżdżę tak i mam w takim stanie samochód, żeby takich sytuacji nie było. I wymagam tego od innych, albo uświadamiam ich jak czegoś nie wiedzą.

PostNapisane: Śr, 12 gru 2012, 08:42 
Zaangażowany

Co im zależy tak na walce z dziennymi? Jak tu potem się dziwić, że ludzie dla świętego spokoju wolą zawsze i wszędzie mieć włączone mijania... Na pewno wyłapywali tylko LEDy, a jak jakieś auto miało dzienne żarówkowe to brali to za światła mijania lub przeciwmgłowe.

Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 113 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]