DADRL POLAND

Association of Drivers Against Daytime Running Lights
Kampania społeczna "Wyłącz światła - włącz myślenie"

Teraz jest Wt, 7 kwi 2020, 11:10

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 113 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Spotkanie z policją - porady praktyczne
PostNapisane: Cz, 9 cze 2011, 12:37 
Zaangażowany

W naszym kraju światła postojowe w nocy w mieście to abstrakcja, takie auto odrazu rzuca się w oczy, byc może na dobrze oświetlonej drodze wystarczyły by postojówki ale z tymi dobrze oświetlonych drogami też nie ma co przesadzac, tak jak pisałem Ja w nocy jeżdze na mijania i uważam to za coś zupełnie naturalnego aczkolwiek absolutnie nie neguje tego że inni (np Jacek) wolą na postojowych ;)
Ja osobiście nie widuję kierowców świecacych w nocy postojowymi w mieście.

Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  

PostNapisane: Cz, 9 cze 2011, 13:26 
Zaangażowany

Jazda na światłach mijania jest bardzo uciążliwa zwłaszcza gdy lekko pada i asfalt jest mokry. Wówczas światła odbijają się od jezdni, tworzą refleksy i dopiero wtedy nic nie widać. A wystarczyłoby przełączyć światła na pozycyjne - komfort jazdy od razu się zwiększa. Mówię oczywiście o miastach, gdzie drogi są oświetlone wystarczająco przez lampy - wtedy pozycyjne w zupełności wystarczają.

PostNapisane: Pt, 10 cze 2011, 01:18 
Zaangażowany

We Wrocławiu można spotkać (rzadko ale jednak) auta w nocy na pozycyjnych. Tylko teraz kwestia, czy ktoś jeździ tak świadomie, czy ma spalone żarówki świateł mijania...

PostNapisane: Cz, 8 wrz 2011, 12:25 
Nowy

A u mnie na razie policja nie reaguje, gdy widzi mnie bez świateł.Często przejeżdżam bez świateł koło Inspekcji Drogowej (często stoją na takiej ulicy w moim mieście), ale na szczęście nie zatrzymują i fotek nie robią, aby przysłać mandacik:). Ostatnio jechała policja z naprzeciwka i ich reakcja to mrugnięcie długimi i po akcji. Oczywiście nie włączyłem. A co do waszego pomysłu, do jazdy po oświetlonych drogach na pozycyjnych w nocy - bez przesady. Lepiej wyregulować sobie światła w dobrej stacji diagnostycznej i nie będziecie aż tak oślepiać :). Dziś widziałem POdświetlonego, brak lewej mijania, ale com tam, ważne, że prawa na chodzie. Mrugnąłem długimi, może zajarzył.

PostNapisane: Cz, 1 gru 2011, 18:41 
Zaangażowany

mialem dzisiaj pierwsze spotkanko towarzyskie od okolo roku, z policja w poznaniu
oczywiscie za brak jedynych i slusznych :) , z ich strony duzo gadania fanaberri i zastraszania spokojnie wysluchalem i skonczylo sie na pouczeniu ze tak nie mozna ze trzeba jezdzic na swiatlach itd itp :)
mandatu nie otrzymalem , kazali mi wlaczyc swiatelka jak rusze wiec tak zrobilem a na nastepnym skrzyzowaniu juz wylaczylem :) buhaha

PostNapisane: Cz, 1 gru 2011, 22:04 
Administrator

A jak uzasadniali "konieczność" POdświetlania asfaltu w dzień?

Skoda jest jak diskopolo - tak samo prostacka i równie popularna.

PostNapisane: Pt, 2 gru 2011, 13:22 
Zaangażowany

Oni nie uzasadniają. Stwierdzają, że takie są przepisy i koniec.
Innymi słowy oni nie są od myślenia tylko od wykonywania rozkazów. Dlatego jakiekolwiek dyskusje z nimi są trudne.

PostNapisane: N, 4 gru 2011, 01:03 
Zaangażowany

Najwidoczniej Ci policjanci z którymi miał doczynienia hdtv_maniac okazali się normalni, mogli wlepic mandat a nie zrobili tego.

Oby tylko takich spotykaliśmy na drogach ;)

PostNapisane: N, 4 gru 2011, 13:42 
Moderator

Panowie i Panie :)
Pozwolę sobie troszkę "pomoralizować" ;)
Pamiętajcie, że droga do ewentualnego zniesienia nakazu jest jeszcze daleka i kręta. Jeśli to nastąpi to będzie to dotyczyło okresu od marca do września. W pozostałym czasie nadal trzeba będzie świecić. Aktualnie nie świecąc jesienią i zimą zwyczajnie narażacie się na mandat i nic wam nie pomoże, gdyż wniosek w TK dotyczy tylko okresu wiosna-lato-wczesna jesień. Poza tym takie nieświecenie, choćby nie wiem jak słuszne, nie służy naszej sprawie. Na razie niech zniknie nakaz świecenia wprowadzony w roku 2007 a potem, jeśli wyniki będą dobre, będzie można skłaniać ludzi do nieświecenia w zimie. Do celu trzeba iść małymi krokami (choć ten pierwszy będzie ogromny).

PostNapisane: Pn, 5 gru 2011, 19:04 
Zaangażowany

Mechanik napisał(a):
Panowie i Panie :)
Pozwolę sobie troszkę "pomoralizować" ;)
Pamiętajcie, że droga do ewentualnego zniesienia nakazu jest jeszcze daleka i kręta. Jeśli to nastąpi to będzie to dotyczyło okresu od marca do września. W pozostałym czasie nadal trzeba będzie świecić. Aktualnie nie świecąc jesienią i zimą zwyczajnie narażacie się na mandat i nic wam nie pomoże, gdyż wniosek w TK dotyczy tylko okresu wiosna-lato-wczesna jesień. Poza tym takie nieświecenie, choćby nie wiem jak słuszne, nie służy naszej sprawie. Na razie niech zniknie nakaz świecenia wprowadzony w roku 2007 a potem, jeśli wyniki będą dobre, będzie można skłaniać ludzi do nieświecenia w zimie. Do celu trzeba iść małymi krokami (choć ten pierwszy będzie ogromny).

Pozwolę sobie wejść w polemikę z szanownym kolegą, gdyż nie widzę różnicy pomiędzy słonecznym dniem w grudniu, a takowym w lipcu, przy założeniu tej samej przejrzystości powietrza. Różnicę tę czują co najwyżej miłośnicy opon tak zwanych zimowych, bo jak powszechnie wiadomo, opony zimowe zwiększają bezpieczeństwo na drodze pomiędzy 1 października, a ostatnim dniem marca. Zwłaszcza, gdy nie założy się kołpaków i nie zmyje śladów kredy.
Tak samo nie świecę w ten dzień w lipcu jak i w grudniu i tak samo narażam się na mandat i tak samo nic mi nie pomoże. Tak samo mam zamiar dyskutować z policjantem i tak samo mam zamiar mandatu nie przyjąć, gdy słońce będzie naparzać mi z bezchmurnego nieba.
Intryguje mnie, jednakoż, dlaczegóż to nieświecenie w grudniu nie służy naszej sprawie?

Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 113 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]